Сильно випадає волосся, що робити

  1. Основні причини втрати волосся
  2. Що робити при інтенсивному випаданні волосся
  3. Аптечні препарати для зміцнення волосся
  4. застосування вітамінів
  5. Пересадка волосяних цибулин
  6. Пересадка волосяних цибулин
  7. Рекомендації щодо застосування народних способів лікування
  8. Популярні рецепти

Проблема випадання волосся знайома багатьом, тому що волосяний покрив людини постійно оновлюється. Волосся, які пройшли всі стадії розвитку, залишають шкіру, надаючи місце новим. Нормою вважається втрата від 50 до 125 волосин на день. Це кількість приблизно однаково для всіх, незалежно від кольору волосся, їх типу і товщини волосяного стрижня.

зміст:

Коли процес оновлення волосяного покриву порушений, «віджилі» волосся продовжують випадати, а нові не поспішають зростати. Серйозні порушення цього механізму можуть призвести до повного або часткового облисіння.

Способи запобігти цьому існують. Підбирають і застосовують їх залежно від причини, що призвела до патології. У більшості випадків надмірна втрата волосся - привід для серйозного медичного обстеження.

Кожна людина може самостійно визначити чи є його втрата волосся нормою або вже вважається патологічною. Для цього достатньо провести простий тест. Потрібно добре розчесати волосся, прибрати всі випали волосинки. Розчесати волосся повторно. Якщо випало або залишилося на гребінці багато нового волосся, випадання вважається сильним, до 15 волосків - відносять до середньої інтенсивності. Якщо випали волосся немає зовсім або їх не більше 7 штук - приводу для занепокоєння немає.

Основні причини втрати волосся

Волосся - орган, який моментально реагує на загальний стан організму, недоліки харчування, хвороби, зміни гормонального фону, вплив навколишнього середовища. Реакція може бути різною від зміни структури волосся до утворення вогнищ облисіння.

Причини рясного випадання волосся фахівці розділили на кілька основних груп.

Недоліки догляду за волоссям і шкірним покривом голови:

  1. Використання коштів, які не відповідають типу волосся.
  2. Агресивна забарвлення.
  3. Часте використання фена і інших технічних пристосувань.

Все це порушує процес харчування і кровообігу в шкірних покривах голови.

Ці причини більшою мірою вважаються косметичними, а не медичними. Звівши до мінімуму негативний вплив цих факторів і провівши нескладні процедури, можна повністю зупинити процес втрати волосся.

Вплив клімату і погодних умов:

  • Довгий вплив холоду, вітру, ультрафіолету.
  • Різка зміна температурного режиму.

Усунути випадання волосся можна дотримуючись правил догляду, відповідні пори року.

Захворювання шкірного покриву голови:

  • Недостатнє кровопостачання волосяних фолікулів.
  • Себорея, дерматит, грибкові ураження.

У більшості випадків вимагають медичного лікування.

Хронічні патології і шкідливі звички:

  • Надмірне споживання кави.
  • Куріння.
  • Зловживання алкоголем.

Все це веде до розвитку захворювань, що супроводжуються спазмами судин головного мозку.

Крім шкідливих звичок такі патології можуть розвиватися і природним шляхом, з причин, не залежних від людини.

Зниження імунітету:

  • Унаслідок тривалої хвороби і лікування антибіотиками.
  • В результаті сезонного авітамінозу.
  • Через неправильне харчування, нестачі мікроелементів. Особливо гостро волосся реагують на брак заліза.
  • Внаслідок порушень мікрофлори кишечника.

Гормональні причини:

  • Природні коливання гормонального фону. У жінок під час вагітності, пологів, прийому оральних контрацептивів відзначається збільшення густоти волосся , А потім виникає ефект скасування і волосся починає рідшати. Це відбувається через те, що під дією певних гормонів волосся довше затримуються в фазі зростання, а коли рівень гормонів нормалізується, волосся випадає з більшою інтенсивністю.
  • Ендокринні патології. На відміну від природних гормональних коливань, зміни в роботі ендокринної системи нормою не є. Крім того, такі патології ведуть до незворотної втрати волосся. До часто зустрічаються захворювань ендокринної системи відносяться: дисфункція щитовидної залози, дисбаланс вироблення чоловічих і жіночих статевих гормонів. Великий вплив на «гормональне облисіння» має спадковість.

Вплив лікарських засобів:

  • Прийом гіпотензивних (знижують тиск), хіміотерапевтичних препаратів, антидепресантів веде до рясного випадання волосся.
  • Деякі препарати викликають в організмі алергічну реакцію або інтоксикацію, яка проявляється в погіршенні стану волосся і їх випадання.

Після припинення прийому лікарських засобів, густота волосся зазвичай відновлюється.

Не менш частою причиною інтенсивної втрати волосся є стрес. В результаті сильних переживань відбувається спазмування судин. Через це кров погано надходить до волосяних цибулин .

Що робити при інтенсивному випаданні волосся

Перш ніж боротися з випаданням волосся, необхідно встановити його причину. При перших симптомах патологічного процесу необхідно пройти медичне обстеження у трихолога і ендокринолога, а так само у гінеколога і терапевта. Вони призначать необхідні аналізи, щоб виявити захворювання, що призвели до такого стану. Зазвичай це кров, кал, сеча, мазок. Трихолог перевіряє структуру волосся за допомогою трихограми.

Лікар, проаналізувавши ситуацію, встановлює причини патології та ступінь її розвитку. Тільки після цього приступають до лікування. Якщо в результаті обстеження у пацієнта не виявлено медичних причин алопеції, лікування можна проводити народними методами.

Самостійно в домашніх умовах можна робити пілінг шкірного покриву, масаж, маски, застосовувати сироватку, бальзами, лосьйони, прийняти курс полівітамінів.

Аптечні препарати для зміцнення волосся

Лікарські препарати застосовуються для лікування алопеції тільки в складних ситуаціях, коли використання інших засобів не має сенсу. На сьогоднішній день існує великий вибір препаратів, які використовуються в лікуванні облисіння:

  1. Миноксидил (Minoxidilum) - розчин для зовнішнього застосування. Гальмує гормональну і вікову втрату волосся, сповільнюючи життєвий цикл. Розчин миноксидил 2% застосовують при перших симптомах захворювання. Ефект настає після 3-4 місяців систематичного використання. 5% розчин призначають пацієнтам з чоловічим типом облисіння. При припиненні застосування препарату, досягнутий ефект скасовується.
  2. Пропеция (Propecia) - препарат, виготовлений на основі фінастериду. Випускається у формі таблеток. Добова доза - 1 таблетка. Застосовується для боротьби з чоловічим облисінням. Часто призначається комплексно з міноксіділом. Значний недолік препарату в тому, що він негативно позначається на функціях статевої системи чоловіка.
  3. Спіронолактон - діуретик (сечогінний препарат). У деяких випадках здатний зупинити випадання волосся, так як контролює кількість гормонів андрогенів. Для цього застосовується зовнішньо, у вигляді крему 5% або спрея. Прийом таблеток недоцільний, так як препарат має багато побічних ефектів. Реалізується препарат строго за рецептом лікаря.
  4. Циметидин (Cimetidinum) - препарат, який застосовується в основному для лікування виразкової хвороби, але в деяких випадках призначається для лікування андрогенного облисіння у жінок.
  5. Ярина - пероральний контрацептив. Нормалізує гормональний фон в жіночому організмі, зменшує вироблення чоловічих гормонів і підвищує кількість жіночих гормонів - естрогенів. Використовується для припинення випадання волосся, в результаті надлишку андрогенів. Препарат можна замінити аналогами: Діані-35, Жанін.

Як замінює гормонотерапії, жінкам кліматичного віку призначають курс стероїдних препаратів, які крім основних проблем борються з випаданням волосся.

Перш ніж починати лікування алопеції гормональними препаратами потрібно зважити всі «за» «проти». Не завжди ефективність методу виправдовує ризик розвитку побічних явищ. Крім того, при завершенні прийому препаратів, проблеми з волоссям знову повертаються.

застосування вітамінів

Одна з обов'язкових умов ефективного лікування облисіння - прийом вітамінного комплексу. Якщо проблеми з волоссям викликані недоліком поживних елементів і вітамінів, то вітамінотерапія швидко відновить їх густоту і структуру.

Додатковий прийом вітамінів важливий незалежно від причин, за якими стали випадати волосся. За допомогою продуктів харчування поповнити нестачу вітамінів дуже складно, але препарати, куплені в аптеці, діють швидко і ефективно.

Обов'язковими при лікуванні алопеції є вітаміни:

  • А (ретинол), F (лінолева, арахідонова, ліноленова кислоти), В5 (пантотенова кислота) - зміцнюють фолікули волосся;
  • В1 (тіамін) - збільшує стійкість до стресів;
  • В2 (рибофлавін) - відновлює пошкоджені волосяні фолікули;
  • В3 (нікотинова кислота) і В6 (піридоксин) - нормалізують процеси обміну в шкірних покривах;
  • В8 (інозит) - сприяє кращому засвоєнню інших вітамінів;
  • В9 (фолієва кислота) і Е (токоферол) - сприяють регенерації клітин;
  • В12 (кобаламін) - збагачує фолікули киснем;
  • Н (біотин) - покращує обмін глюкози, активує процес росту волосся ;
  • С (аскорбінова кислота) - зміцнює захисні функції організму.

Наситити організм необхідними вітамінами можна приймаючи спеціально розроблені вітамінні комплекси і біокатівние добавки для зміцнення і збільшення густоти волосся:

  1. INNEOV - біологічно активна добавка, активні компоненти якої перешкоджають патологічної втрати волосся, активують фолікули, що знаходяться на етапі сну.
  2. «Експерт волосся» - препарат на основі кератину, вітамінів і дріжджів. Є стимулятором росту волосся.
  3. «Пантовігар» - містить кератин, дріжджі, вітамінно-мінеральний комплекс. Ефективно зміцнює коріння волосся.
  4. «Ревалід» - комплекс, в якому зібрані вітаміни, які надають сприятливий вплив на стан волосся.

Пересадка волосяних цибулин

Найрадикальніший спосіб лікування облисіння - трансплантація. Його застосовують тільки в разі необоротного облисіння в основному у чоловіків, але іноді рекомендують і жінкам.

Суть методу в отриманні пересадочного матеріалу з області бороди або потиличної частини і імплантації в зону облисіння.

Метод цей високоефективний, але дорогий і займає багато часу.

Інші методи лікування алопеції хірургічним шляхом (видалення лисин, клаптева пластика) дуже травматичні і мають безліч протипоказань.

Пересадка волосяних цибулин

В основному всі процедури по зміцненню волосся спрямовані на поліпшення кровопостачання і забезпечення волосяних цибулин необхідним харчуванням, регулярний доступ якого забезпечують за допомогою:

  • озонотерапії (введення кисню безпосередньо в корені волосся);
  • крітотерапіі - впливом на фолікули низькими температурами;
  • спеціальної лазерної гребінці, яка впливає на корені волосся світловими імпульсами;
  • мезотерапії - ін'єкцій в шкіру голови спеціальних препаратів (вітамінів, сосудорасщіряющіх речовин, гілауроновой кислоти та інших);
  • ионофореза і міостімуляциі - впливу слабкими імпульсами струму;
  • плазмоліфтінга - введення зміненої плазми, яка збагачує і очищає кров;
  • самомасажу голови (чистими руками або змоченими реп'яховою, касторовою або мигдальним маслом);
  • регулярного розчісування масажною щіткою.

Рекомендації щодо застосування народних способів лікування

Лікарі-трихолог визнають ефективність деяких методів народної медицини, але тільки в разі якщо пацієнт попередньо проконсультувався і пройшов обстеження.

Головна перевага рецептів нетрадиційної медицини в їх доступності та можливості використання в домашніх умовах. А результат залежить від регулярності їх використання та дотримання рекомендацій:

  1. Обполіскувати волосся після миття краще настоями трав (звіробоєм, кропивою, календулою, шавлією, коренем лопуха і іншими).
  2. Регулярно наносити на шкіру голови масла рослинного походження (касторове, жожоба, реп'яхову та інші). Підігріте масло втирають в коріння, залишають на кілька годин або на всю ніч, закутавши голову поліетиленом. Рослинні масла добре зволожують і живлять шкіру, відновлюють пошкодження стрижня волосся.
  3. Проводити сеанси ароматерапії. Використовувати гребінець, на яку попередньо капнути кілька крапель ефірного масла, що сприяє зміцненню волосяних цибулин. Ефективне застосування масла розмарину, лаванди, м'яти, іланг-іланг.

Справитися з випаданням волосся допомагають індійські барвники та порошки (амла, хна, брами, басма). Наносять їх тільки на корені волосся, так як вони сушать волосся.

Приготовлені своїми руками з натуральних компонентів шампуні, маски, ополіскувачі і лосьйони здатні впоратися навіть з сильним випаданням волосся.

Популярні рецепти

Маски для волосся, приготовлені самостійно надають подвійну дію: лікують і покращують зовнішній вигляд.

Для досягнення більшого ефекту маски наносять на вимите волосся, втирають масажними рухами в шкіру, зігрівають під плівкою. Тримають маски не менше 30 хвилин, краще всю ніч. Повторюють процедури кожні 2-3 дні.

В середньому, щоб стали помітні поліпшення, потрібно пройти 8-10 сеансів.

  • маска луковая

Цибулину натирають і вичавлюють сік, додають в кашку столову ложку касторової олії, по одній чайній ложці меду, настойки календули, коньяку, один курячий жовток. Суміш збивають і наносять на волосся. Щоб не мучитися від цибульного запаху, волосся після змивання маски, споліскують водою з додаванням лимонного соку.

  • маска дріжджова

П'ятдесяти грамову пачку пивних дріжджів розвести в теплій воді до консистенції густої сметани, залишити на півгодини. Додати чайну ложку рідкого меду, коньяку і один жовток. Це засіб збагачує шкіру і волосся вітамінами групи В.

  • Маска з листя алое

Свіже листя алое добу витримати в холодильнику, потім віджати сік, змішати його з реп'яховою і касторовою олією і медом (у рівних частинах).

  • Маска з коньяку

З'єднати столову ложку коньяку, чайну ложку меду і жовток. Витримавши потрібний час, маску змивають, не використовуючи шампунь, волосся споліскують лимонної водою.

Дві столові ложки гірчичного порошку залити крутим окропом і довести до густоти сметани, додати рослинне масло, жовток, натуральний мед.

Наносять маску тільки на корені, тримають скільки вистачить терпіння (поки терпимо печіння).

Маска викликає сильний приплив крові до коріння волосся. Вона здатна побороти навіть дуже сильне випадання волосся.

  • Ополіскувач для волосся з лопуха

Відвар з лопуха, зміцнює коріння, підходить всім типам волосся. Після його застосування волосся повільніше забруднюються, стають гидкими, м'якими і легкими.

Для приготування корінь лопуха можна купити в аптеці. За сорок грам кореня і сухого кольору календули змішують з 30 грамами шишок хмелю. Суміш заварюють в 1,5 літрах води і проварюють хвилин 10. Відвар проціджують. Три-чотири рази на тиждень відваром обполіскують волосся після миття.

Готовий відвар не повинен довго зберігатися і перед кожним використанням потрібно варити свіжий.

  • Настій трави деревію

Двадцять грам сушеної трави деревію залити склянкою медичного спирту або чистої горілки. Взболтнуть і поставити в темне холодне місце на два тижні, потім процідити. Настій втирають в шкіру голови за півгодини до миття. Лікування триває два місяці.

Настої, відвари, шампуні, маски на основі деревію зміцнюють волосся, борються з січеться кінчиками, усувають лупа , Зволожують і живлять шкіру голови.

Використовувати кошти з деревію можна не частіше трьох разів на тиждень.

  • Морквяно-масляна маска

Морква - овоч багатий вітамінами і мікроелементами. Вона здатна відновити і зміцнити пошкоджене волосся, прискорити зростання, надати їм блиск.

Дві великі морквини подрібнити, скласти в півлітрову ємність, яку до краю заповнити рослинним маслом (соняшниковою або оливковою). Залишити на два тижні в теплому місці, збовтуючи щодня. Через два тижні масло процідити. Використовувати його як маску для волосся (наносити тільки на корені) за -1-2 години до миття голови.

У косметології, офіційної і нетрадиційної медицини існує безліч методів, здатних подолати патологічне випадання волосся. З огляду на індивідуальні особливості і серйозність проблеми, кожен може вибрати відповідний спосіб лікування.