Купероз на обличчі: що це таке, причини, лікування судинної сітки, фото і відгуки

  1. Що таке купероз
  2. розацеа
  3. причини купероза
  4. Стадії і симптоми
  5. діагностика
  6. Відео: купероз - причини, харчування, косметика
  7. Що протипоказано при купероз
  8. Медикаментозне лікування
  9. Таблиця: медикаменти для лікування купероза і їх дію
  10. Ромашка від купероза
  11. картопляна маска
  12. Захисна маска
  13. Ефірні масла
  14. Лікування купероза в косметологічної клініці або салоні
  15. Хімічний пілінг (чищення особи)
  16. мезотерапія
  17. Фотолікування
  18. Лазерна терапія і ELOS-лікування
  19. озонотерапія
  20. Дієтичне харчування
  21. Таблиця: вміст вітамінів і мінералів в продуктах
  22. Як приховати судинну сітку на обличчі за допомогою макіяжу
  23. прогноз лікування
  24. профілактика
  25. Кілька слів про доглядає косметиці
  26. Відео: 6 кроків по догляду за шкірою обличчя з судинної сіткою

Яскравий рум'янець на щоках - не завжди ознака здорової шкіри. Якщо він утворений найменшої мережею лопнули капілярів, це говорить про проблеми з судинами. Медики розглядають купероз як захворювання, пов'язане з порушенням мікроциркуляції. Судинна сітка на обличчі часто стає психологічною проблемою для жінок, які страждають від власного неестетичного вигляду. Чи можна позбутися від купероза і до кого звертатися за допомогою?

Що таке купероз

Наша шкіра пронизана величезною кількістю дрібних судин - капілярів. Їх завдання - доставка до кожної клітини насиченої киснем артеріальної крові і відведення венозної з продуктами клітинного метаболізму. Через капілярну мережу здійснюється мікроциркуляція - фізіологічна основа обміну речовин в організмі.

З різних причин капіляри стають ламкими, втрачають еластичність і нерівномірно розширюються. Зовні це виражається в почервонінні шкіри. На обличчі утворюються телеангіоектазії або судинні зірочки. Вони являють собою невеликі поодинокі освіти на шкірі у вигляді червоного плямочки з розбігаються від нього ниточками розширених капілярів. Найчастіше вони локалізуються на крилах носа і щоках. Скупчення телеангіоектазій називають куперозом.

Яскравий рум'янець на щоках - не завжди ознака здорової шкіри

Судинні зірочки безболісні і не становлять загрози здоров'ю

На самому початку патологічно розширені капіляри мають світло-рожеве забарвлення. З розвитком захворювання вони стають червоними або темно-синіми і займають все більшу площу. Телеангіоектазії безболісні і не становлять загрози життю, але стають серйозним косметичним дефектом.

Стінки судин чутливі до гормону естрогену, тому жінки частіше страждають від купероза.

Судинна сітка на обличчі - досить вагома причина, щоб звернутися до лікаря і з'ясувати, чи не стоїть за куперозом внутрішня патологія.

розацеа

Розацеа - хронічне захворювання шкіри, в основі якого лежить підвищена чутливість шкіри і крихкість дрібних судин. Найчастіше до нього призводить запущений купероз. Звичайна локалізація поразки - лоб, щоки, ніс і підборіддя. Все починається з легкого почервоніння, якому зазвичай не надають великого значення і маскують тональним кремом.

Все починається з легкого почервоніння, якому зазвичай не надають великого значення і маскують тональним кремом

Розацеа розвивається при запущеному куперозе

У міру розвитку хвороби стійке розширення капілярів підвищує місцеву температуру шкіри, через що починає посилено розмножуватися мікрофлора, що харчується відмерлими частинками епідермісу. Шкіра стає горбистої, з'являються невеликі гнійники (рожеві вугри), телеангіоектазії, що роблять почервоніння яскравішим. Надалі при недостатньому лікуванні шкіра на носі ущільнюється, що призводить до його деформації (рінофіме).

причини купероза

Дерматологи виділяють два основні чинники появи купероза - спадковість і зовнішній вплив. Генетична схильність - причина появи судинної сітки на обличчі в юнацькому віці. Зовнішні «провокатори»:

  • тривале перебування на сонці або часте відвідування солярію;
  • пристрасть до алкоголю і куріння;
  • мороз або сильна спека, різкі перепади температури;
  • розпарювання особи для догляду за шкірою, застосування косметичних кріопроцедур, часте відвідування лазні або сауни;
  • вживання занадто гострої їжі;
  • постійний прийом гормональних протизаплідних засобів.

Одна з причин купероза - психоемоційна нестійкість. Тривалий стрес або депресія провокує викид наднирковими речовин, що викликають спазм великих судин. При цьому різко підвищується тиск в капілярної мережі, що веде до розширення і навіть розриву дрібних судин.

При цьому різко підвищується тиск в капілярної мережі, що веде до розширення і навіть розриву дрібних судин

Причиною купероза може бути вроджена слабкість судин

Гірше, коли судинна сітка на обличчі є симптомом хвороби. В цьому випадку ніякі косметичні методи не позбавлять повністю від дефекту, якщо не буде лікування основного захворювання. Патологічні причини:

  • високий артеріальний тиск;
  • ендокринні порушення;
  • аутоімунні захворювання - системний червоний вовчак, ревматизм, склеродермія;
  • порушення всмоктування вітамінів С і Р, обумовлене хворобами шлунково-кишкового тракту.

Стадії і симптоми

Про початок проблем з судинами говорить поколювання, печіння і свербіж шкіри, поодинокі запалення і почервоніння. Купероз проходить кілька стадій:

  • початкова, коли відбувається короткочасне почервоніння шкіри у відповідь на подразник (прийом алкоголю, теплові процедури);
  • друга стадія - це сухість шкіри і поява видимої судинної сіточки, що означає, що розширення капілярів набуло стійкого характеру;
  • третя знаменується розвитком запальних процесів через погіршення живлення шкіри.

Від перших клінічних проявів купероза до третьої стадії може пройти 20-30 років. Особа набуває сірого відтінку, на шкірі з'являються ущільнення, можливий розвиток розацеа.

діагностика

Вибір лікаря, який займеться лікуванням купероза, залежить від причини захворювання. Згадайте, коли вперше ви помітили почервоніння, на що реагує ваша шкіра. Якщо судини проступили після вагітності, а вираженість симптомів залежить від менструального циклу, то ваш лікар - гінеколог-ендокринолог. Епізоди підйому артеріального тиску вище 140 мм ртутного стовпа - привід звернутися до кардіолога або терапевта. Часом нормалізація тиску значно зменшує судинну сіточку.

Якщо поява купероза збіглося зі зміною ваги, ви відзначаєте невластиві вам перепади настрою, швидко втомлюєтеся, сонливі або, навпаки, перезбуджена, значить, вам пора познайомитися з ендокринологом. Лікарі, візит до яких обов'язковий - флеболог і дерматолог. Флеболог обстежує вас на предмет варикозного походження судинної сітки. Дерматолог за формою видимого малюнка зможе диференціювати купероз з розацеа, склеродермією та іншими захворюваннями.

В загальному аналізі крові лікаря цікавить лейкоцитарна формула, по якій він може визначити гострі процеси, що протікають в організмі. Біохімічний аналіз покаже рівень холестерину і функціональні відхилення в роботі внутрішніх органів. Для виключення гормонального фактора в розвитку купероза проводиться аналіз крові на статеві гормони і гормони щитовидної залози.

Відео: купероз - причини, харчування, косметика

Лікування судинної сітки

У лікуванні судинної сітки використовується комплексний підхід. Всі його складові в рівній мірі важливі:

  • догляд за шкірою щадними засобами;
  • системне лікування основного захворювання;
  • дієта;
  • медикаменти;
  • народні засоби;
  • косметологічні процедури.

Завдання консервативного лікування - зміцнити капіляри, нормалізувати проникність судинних стінок, відновити мікроциркуляцію. Для ліквідації косметичного дефекту використовують методи мікрохірургії та апаратної косметології.

Що протипоказано при купероз

При перших же ознаках купероза вам доведеться переглянути звичну методику догляду за шкірою. Важливо виключити всі травмуючі фактори:

  • контрастне вмивання, розпарювання;
  • спиртовмісні лосьйони;
  • механічні пілінги;
  • креми і маски з фруктовими кислотами;
  • кошти з ефірними маслами гвоздики, м'яти та евкаліпта;
  • ручний масаж обличчя;
  • мило для вмивання;
  • косметичну глину.

Замість мила використовуйте легкі пінки. Після вмивання не витирайте шкіру, а залиште висихати природним шляхом або акуратно промокніть рушником. Для щоденного догляду вибирайте гіпоалергенні засоби для чутливої ​​шкіри. Чи не втирайте їх, а наносите легкими рухами.

У вітряну і морозну погоду не можна виходити з дому, не захистивши шкіру спеціальним кремом. У спеку обов'язково використання коштів з SPF-захистом не менше 30. Взимку вранці наносите зволожуючий крем не пізніше ніж за 30 хвилин до виходу на вулицю. Доведеться відмовитися від регулярного відвідування солярію, сауни або лазні і від тривалих гарячих ванн.

Медикаментозне лікування

Лікувати купероз медикаментами можна тільки за призначенням лікаря. Він випише препарати для місцевого і системного застосування. Всі вони мають протипоказання, які повинні бути враховані при виборі ліків.

Детальніше про креми та мазі від купероза читайте в статті - Аптечні препарати від купероза: огляд ефективних засобів .

Таблиця: медикаменти для лікування купероза і їх дію

Народні засоби

Перевірені народні рецепти - це лосьйони домашнього приготування, компреси, маски і рослинні та ефірні масла, благотворно впливають на судини.

Детальніше про домашньому лікуванні купероза в нашій статті - Лікування купероза на обличчі в домашніх умовах: як назавжди розпрощатися з судинним малюнком .

Ромашка від купероза

Ромашка вважається одним з кращих засобів від судинних зірочок на обличчі:

  • залийте 3 столові ложки сухої сировини склянкою окропу;
  • дочекайтеся, поки настій охолоне і процідіть;
  • змочіть марлю і накладіть її на ділянки почервоніння на 15 хвилин.

Робіть такі компреси кілька разів на тиждень.

Робіть такі компреси кілька разів на тиждень

Народні засоби від купероза - обов'язкова частина лікування

картопляна маска

Сиру картоплю добре знімає почервоніння, його можна використовувати, якщо потрібно терміново привести себе в порядок:

  • натріть сиру картоплину на дрібній тертці;
  • нанесіть кашку на обличчя і тримаєте 10 хвилин;
  • змийте відваром ромашки або календули.

Захисна маска

Перед виходом в зимову холоднечу захистіть особа за допомогою масляної маски:

  • змішайте по 1 чайній ложці олії оливи або виноградних кісточок і ланоліну;
  • додайте трохи тальку або крохмалю, щоб вийшла кашка;
  • нанесіть її на обличчя на 10-15 хвилин;
  • змийте настоєм ромашки.

Маску потрібно робити незадовго до виходу на вулицю.

Ефірні масла

Для стимулювання кровотоку і зміцнення судин використовують ефір розмарину (2 краплі) і масла обліпихи і виноградних кісточок (по 1 ч. Ложці). Сумішшю протирають ділянки шкіри з куперозом.

Лікування купероза в косметологічної клініці або салоні

Сьогодні у вільному продажі присутні побутові аналоги професійних косметологічних апаратів. Однак використовувати їх для самостійного лікування купероза не рекомендується. Найменша неточність в настройках може привести до погіршення стану. Купероз є протипоказанням для застосування наступних косметологічних процедур:

  • вакуумний масаж;
  • дарсонвалізація;
  • криомассаж;
  • серединні і глибокі хімічні пілінги;
  • ваккумних, лазерна і механічне чищення.

Дозволена тільки щадна ультразвукова чистка обличчя.

Дозволена тільки щадна ультразвукова чистка обличчя

При купероз протипоказані салонні процедури, глибоко травмують шкіру і судини

Такі процедури, як RF-ліфтинг не протипоказане при купероз, але і ніяк не впливають на стан судинної сіточки.

Косметологи застосовують для усунення телеангіоектазій кілька методів.

Хімічний пілінг (чищення особи)

Поверхневий хімічний пілінг руйнує верхній шар шкіри разом з розширеною і деформованої капілярної сіткою. У травмованих тканинах запускається процес регенерації і разом з молодою шкірою виростають здорові судини. Компромісним варіантом вважається:

  • гліколевий пілінг;
  • видалення ороговілого шару епідермісу молочною кислотою (підходить для чутливої ​​шкіри);
  • пілінг з фітіновой кислотою (використовується для вікової шкіри);
  • ензимний пілінг.

Ензимний пілінг вважається кращим, так як ферменти не тільки усувають деформацію судин, але і живлять шкіру. Орієнтовна вартість - від 3500 рублів.

мезотерапія

Для лікування методом мезотерапії застосовуються спеціальні коктейлі. Вони включають:

  • вітамінний комплекс;
  • лікарські засоби;
  • необхідні шкірі мікроелементи;
  • екстракти рослин;
  • біосінтезірованние амінокислоти і гіалуронову кислоту;
  • колаген та еластин.

Мета ін'єкційного введення - доставка лікувальних речовин прямо в шкіру на контрольовану глибину. Мезотерапія дає результат тільки в складі комплексного лікування на початковій стадії. Вартість процедури залежить від складу мезококтейля, а він підбирається індивідуально. Орієнтовно одна процедура може обійтися в суму від 4500 рублів.

Фотолікування

Фототерапія купероза - один з найбільш ефективних способів позбутися від косметичного дефекту. Принцип дії полягає в коагуляції судини за допомогою світлового спалаху. В результаті дії високої температури капіляр «запечатується» і виводиться з кровотоку. Пізніше він розсмокчеться в шкірі, перетворившись в сполучну тканину.

Фотолікування показано на будь-якій стадії купероза. За статистикою лікування настає в 90% випадків.

Процедура має ряд медичних протипоказань - вагітність, лактація, діабет, онкологія, татуаж на обличчі, інфекційні та вірусні захворювання в гострій формі. Реабілітаційний період триває від 7 до 14 днів. Курс лікування - 3-5 процедур. Середня вартість 1 спалаху - 300-450 рублів.

Лазерна терапія і ELOS-лікування

Лікування купероза лазером також засновано на коагуляції пошкоджених судин. У шкірі містяться Хромофор - пігменти, здатні поглинати світловий промінь, перетворюючи його в теплову енергію. Одним з них є гемоглобін. Лазерний промінь налаштовується на певну довжину хвилі (зелену або жовту) і за допомогою тепла вибірково руйнує еритроцити, спустошуючи і запаюючи посудину.

Лазерний промінь налаштовується на певну довжину хвилі (зелену або жовту) і за допомогою тепла вибірково руйнує еритроцити, спустошуючи і запаюючи посудину

Для повного усунення судинної сітки знадобиться від 3 до 6 сеансів

Протипоказання аналогічні тим, які існують для фотолікування. Курс складається з 3-6 процедур в залежності від масштабу проблеми. Ціна за лікування 1 зони - від 2000 рублів.

озонотерапія

Терапія озоном застосовується для поліпшення стану судин під дією озонокислородной суміші. За допомогою найтонших голок газ вводиться в просвіти капілярів. Метод використовується для усунення одиничних телеангіоектазій. Для зникнення зірочок зазвичай досить одного сеансу. Озонотерапія має серйозні медичні протипоказання:

  • серцево-судинні захворювання;
  • порушення кровообігу;
  • гіпотонія;
  • епілепсія;
  • ендокринні патології.

Не можна проводити лікування при непереносимості озону. Орієнтовна ціна - від 1600 рублів.

Дієтичне харчування

Зміна харчування дивним чином впливає на нашу зовнішність. За допомогою дієти можна значно прискорити процес лікування купероза. В основі меню повинні бути крупи. Вони багаті вітамінами, мікроелементами і харчовими волокнами. Не можна залишати організм і без білка. Їжте кролятину, індичку, бобові, тверді сири. При цьому виключіть будь-яке червоне м'ясо, особливо жирну баранину, свинину і яловичину.

При цьому виключіть будь-яке червоне м'ясо, особливо жирну баранину, свинину і яловичину

Вітамін Р зміцнює капіляри і допомагає відновити мікроциркуляцію

Судинах необхідні вітаміни С і Р, поліненасичені жирні кислоти, кремній і калій. Вони регулюють проникність капілярної стінки, зміцнюють судини і покращують кровообіг. Саме їх недолік може спровокувати появу на обличчі судинної сітки.

Таблиця: вміст вітамінів і мінералів в продуктах

З раціону виключаються жирні, гострі, мариновані та консервовані продукти, газовані напої і фаст-фуд. Варто хоча б на час лікування відмовитися від солодкого.

Як приховати судинну сітку на обличчі за допомогою макіяжу

Позбавлення від купероза - це тривалий процес, а виходити «в люди» треба кожен день. Сучасна декоративна косметика розпорядженні величезний арсенал засобів, здатних замаскувати будь-які недоліки. Досвід показує, що до її вибору треба підходити відповідально - не варто економити і купувати дешеву косметику. Купероз - це недолік, який дуже важко приховати. А багатошаровий make up люблять далеко не всі, та й виглядає він не дуже добре.

Якісний макіяж вимагає правильно обраної основи. Вона забезпечує його стійкість, надає шкірі свіжість, містить матирующие компоненти, що приховують жирний блиск. А головне - має різні відтінки, здатні приховати непотрібні плями різного кольору - пігментацію, родимки, прищі, веснянки, червоні прожилки купероза.

Червона сіточка ховається за допомогою консілера зеленого кольору

Після нанесення зволожуючого крему для маскування судинної сіточки на обличчі використовується основа з зеленим відтінком. За законами кольорознавства саме він нейтралізує червоний колір. Але при сильно помітних куперозной «трояндочках» одного консілера може бути недостатньо. Тоді на допомогу прийде коректор (теж зеленого кольору) для точкового нанесення на судинні зірочки. На відміну від консілера він володіє більшою щільністю і здатний приховати будь-який дефект.

Зверху наноситься тональний крем. Його літній варіант повинен мати легку текстуру, зимовий - більш жирну. Він захистить шкіру від морозу і вітру. Останній штрих - тонка розсипчаста пудра.

Підбирати маскувальний макіяж доведеться методом проб і помилок. У кожної з нас шкіра має свій відтінок, тому, що добре для однієї жінки, може абсолютно не підійти інший.

прогноз лікування

Дерматологи підкреслюють, що купероз - це хвороба, а не косметичний недолік. Виведені з ладу капіляри не в змозі забезпечувати повноцінне харчування дерми і постачання її киснем. Запущений купероз призводить до передчасного в'янення шкіри.

Можливості сучасної косметології зробили проблему купероза розв'язуваної. Лікарі дерматокосметологи відзначають вражаючі результати фото- і лазерної технології, що дозволяють повністю позбутися від патологічно змінених судин.

профілактика

Попередження купероза в першу чергу передбачає відмову від шкідливих звичок - куріння і алкоголю. Бережіть шкіру від несприятливих погодних умов - вітру, морозу, прямих сонячних променів. Майте на увазі, що тренажерний зал - це не тільки користь для здоров'я. Від надмірних силових навантажень можна легко отримати на обличчі судинну сіточку.

Постійний догляд - зволоження, харчування і очищення шкіри - необхідна умова для профілактики купероза. Однак уникайте занадто агресивних засобів - абразивних пілінгів, спиртових лосьйонів, медового масажу.

Не захоплюйтеся солярієм і сауною, гарячими ваннами, паровими процедурами для обличчя і різними видами чищення шкіри в косметичному салоні. З обережністю користуйтеся ефірними маслами.

Кілька слів про доглядає косметиці

Купероз - це тяжка ноша для жінки, змушеної докладати титанічних зусиль для підтримки краси. Крім того, треба бути готовою до пристойним витрат на салонні процедури і спеціальну косметику. А без неї обійтися не вийде. Власний досвід автора показує, що до її вибору треба поставитися серйозно - купероз «не терпить» підробок. Найменша наслідок - відсутність ефекту. Найнадійніші космецевтичні кошти ви знайдете на прилавках аптек. Будьте готові до того, що доглядають косметику доведеться періодично міняти. Це пов'язано з тим, що шкіра звикає до певних компонентів і перестає на них реагувати. І ще - застосування антикуперозний косметичних засобів - це довічно (особливо для тих, кому протипоказані косметологічні методи видалення судинної сітки). Як тільки ви припиняєте ними користуватися, «зірочки» дуже швидко повертаються. Тому не робіть ставку тільки на косметику, лікуєте купероз комплексно.

Відео: 6 кроків по догляду за шкірою обличчя з судинної сіткою

Відгуки

Купероз - дуже неприємна проблема, але впоратися з нею можна, якщо діяти на неї зовні і зсередини. Доглядайте за собою, більше рухайтеся, харчуйтеся правильно - і ви ніколи не дізнаєтеся, як виглядає ваше обличчя в судинних зірочках.

Оцініть статтю: поділіться з друзями!

Чи можна позбутися від купероза і до кого звертатися за допомогою?