Дитина маніпулює батьками

  1. Діти маніпулюють дорослими
  2. Звідки береться дитяча маніпуляція і як діти маніпулюють батьками?
  3. Що робити якщо дитина маніпулює?
  4. Як вести себе коли дитина маніпулює батьками?

Вельми неприємно, коли дитина маніпулює дорослими
Вельми неприємно, коли дитина маніпулює дорослими. Діти дуже добре вміють маніпулювати дорослими через різні власні методи, однак це в корені не вірно, адже в кінці кінців хто кого повинен виховувати ?! Діти батьків або батьки дітей? Отже розберемося що таке маніпуляція. І що робити коли дитина маніпулює батьками.

Діти маніпулюють дорослими

Що таке взагалі маніпуляція? Маніпуляція у дітей - це вплив на батьків або дорослих прикритими, що не явними методами. Діти дуже хитрі в своїх діях, і не сумнівайтеся, вони підступні і здатні будь-якими методами домогтися своєї мети 🙂 Якщо батьки "ведуться" на такі прояви характеру, то це виховує в дитині, не має значення хлопчика або дівчинку, такі риси характеру, як:

  • хитрість
  • підлість
  • лицемірство

Зовсім приємні риси характеру, чи не так? Здається, що ні один з батьків не хоче бачити у своїй дитині негідника. Давайте розберемося звідки беруться дитячі маніпуляції і що робити якщо дитина маніпулює. Заодно і розберемося як поліпшити сімейні відносини .

Звідки береться дитяча маніпуляція і як діти маніпулюють батьками?


Найчастіше до маніпуляції батьками схильні діти, які недоотримують турботу і ласку з боку дорослих. Таким чином, через маніпуляцію, дитина намагається привернути до себе увагу і вже не важливо якими способами. Дитина маніпулює плачем або розповідями про те, що у нього щось болить. Словом, усіма правдами і неправдами дитина буде домагатися уваги з боку дорослих. Тим більше якщо хитрість спрацювала, дитина свідомо або несвідомо буде знову і знову повторювати дії, які призвели до досягнення бажаного уваги з боку батьків.

Аж до того, що дитина буде хворіти знову і знову, або розбивати собі лоб. Все це відбувається по-дитячому неусвідомлено, однак на майбутнє залишає дуже істотний відбиток на психіці вже дорослої людини. Крім того, маніпуляція настільки трансформує дитячу психіку, що це призводить до різких спалахів агресії і ненависті, якщо раптом трюк не вдався. Тобто проблему маніпулювання дитиною батьків, необхідно вирішити якомога швидше.

Що робити якщо дитина маніпулює?


Для початку давайте розберемося: як розпізнати маніпуляцію? Якщо ви спостерігаєте, що дитина в певній ситуації поводиться систематично однаково, аж до рухів і міміки, то це маніпуляція. Тим більше, якщо все "симптоми" йдуть, відразу після досягнення бажаного. А тепер найважче: для того, щоб позбутися від такого неприємного недуги, Вам необхідно повністю вбити в собі почуття жалості до малюка. Ніхто не говорить про жорстокість і байдужість! Ні! Замініть жалість - любов'ю. Говоріть дитині добрі слова, проявляйте ласку, доведіть дитині, що він чогось вартий і поважаємо у своїй родині. Навчіть дитину спілкуватися з доброзичливістю . Відчуваючи до себе таку любов і увагу протягом тривалого періоду, день за днем ​​маніпуляції з боку дитини по відношенню до дорослих зживуть себе і стануть марними. Нижче, по пунктам ми конкретно розберемося як протидіяти маніпуляціям з боку дитини.

Як вести себе коли дитина маніпулює батьками?

  • Як бути з істериками.
    Істерика - це найчастіший спосіб з боку дітей домогтися бажаного, однак якщо ви будете розмовляти з дитиною спокійно, проявляю частку байдужості. Головне тримайте себе в руках, адже саме цього дитина домагається: вивести Вас із себе. Якщо дитина не слухається і влаштовує істерику, можете навіть на час віддалитися від дитини, щоб без його плачу привести свої нерви в порядок, а потім вже спробувати поговорити. Швидше за все за час вашої відсутності дитина сам заспокоїться.
  • Агресія.
    Коли дитина проявляє агресію або дратівливість - мета такого виступу показати батькам спектакль, в якому після завіси, ви повинні будете потурати всім його заповітним бажанням. Вихід? Позбавте дитину глядачів, тобто самих себе. Іншими словами, дайте дитині зрозуміти, що його "спектакль" Вас жодним чином не цікавить, побачивши що сцена не вийшла, малюк сам відмовиться від ідеї таким чином маніпулювати.
  • Повільність.
    Бути "Капуш" - як спосіб маніпулювати батьками. Мета такого маніпулювання - дати зрозуміти дорослим, що вони зробили б ту ж саму роботу або певну дію швидше, ніж чекатимуть дитину. Тут логіка проста: задайте чіткі часові рамки для дитини. Наприклад, скажіть, що якщо він не встигне зробити щось, то залишиться без прогулянки. До речі, як варіант, дитина може наприклад довго одягатися, сподіваючись, що батьки відстануть від нього і не поведуть в садок. Дайте зрозуміти дитині, що йти йому все одно доведеться, нехай навіть і з запізненням. Дуже важливо в протидії повільності показати дитині, що ви неухильно будете виконувати свої обіцянки. Тобто, якщо ви сказали, наприклад, що дитина залишиться без сніданку, якщо не встигне щось зробити, то дійсно виконайте це.
  • Травмуванню.
    Звичайно, даний метод маніпуляцій для дитини самий неприємний, однак він готовий навіть на це, щоб домогтися уваги дорослих. Малюк може спеціально, або підсвідомо заподіювати себе біль, щоб викликати співчуття і увагу батьків. Ведіть себе відразу стримано, даючи зрозуміти дитині, що нічого непоправного і страшного не сталося. Зберігайте позитив, похваліть дитину, що він так швидко взяв себе в руки, якщо впав, відразу скажіть доброзичливо "Ну-ка вставай", похваліть дитину за його мужність. такий метод виховання сприятливо скажете на дитину в майбутньому.

Окремої хочеться сказати про комп'ютерної залежності у дітей , Коли дитина готова до будь-яких маніпуляцій, аби дістатися до комп'ютера. А ще результатом маніпуляцій з боку дитини, може стати конфлікт між батьками, коли поведінка сина або дочки сприймається абсолютно по різному, аж до сварки. Тому можете почитати про те, як помиритися з дружиною або чоловіком. Попереджений значить озброєний!

Підсумувавши, хотілося б відзначити, що маніпуляції дітьми батьків, завдають шкоди насамперед дітям, вкорінюючи негативні установки в психіці малюка. Сподіваємося наша стаття допомогла Вам зрозуміти що робити, якщо дитина маніпулює мамою. Тому ще раз хочеться сказати, що в складний період дитини зберігайте позитивний настрій, даючи зрозуміти, що все залежить від дитини, що він сам вершитель своєї долі і має відповідальність і силу вирішувати будь-які проблеми. Як правило найскладніший період для малюка і дитини - це криза 3 років , Якому варто приділити окрему увагу.

comments powered by HyperComments

Що робити якщо дитина маніпулює?
Як вести себе коли дитина маніпулює батьками?
Діти дуже добре вміють маніпулювати дорослими через різні власні методи, однак це в корені не вірно, адже в кінці кінців хто кого повинен виховувати ?
Діти батьків або батьки дітей?
Звідки береться дитяча маніпуляція і як діти маніпулюють батьками?
Що робити якщо дитина маніпулює?
Для початку давайте розберемося: як розпізнати маніпуляцію?
Як вести себе коли дитина маніпулює батьками?
Вихід?