Чому у собаки лізе шерсть або вона сильно линяє

Ваш улюбленець лисіє?

Деякі власники лякаються, коли починають помічати валяються по всій квартирі жмутки собачої шерсті. Але чи варто піднімати паніку або в цьому явищі немає нічого страшного? Давайте з'ясуємо, чому у собаки лізе шерсть, причому іноді досить сильно, і як з цим боротися.

Линька - стан, коли собака скидає шерсть. Звичайно, при цьому вона приймає непривабливий вигляд, але не слід турбуватися з цього приводу небезпідставно. Причини, що викликали линьку, можуть бути абсолютно природними, передбаченими самою природою і ніяк не пов'язаними з хворобами.

Існує чотири найпоширеніші причини того, чому собака сильно линяє.

  1. Якщо ваша улюблениця недавно пізнала радість материнства, що настала линька може бути пов'язана саме з цим фактором. Для неї навіть придумали відповідну назву - післяпологова. Вона починається після пологів, триває поки мати вигодовує цуценят і через якийсь час поступово проходить.
  2. Відома також вікова линька, пов'язана з певним етапом розвитку новонароджених і цуценят. Ця линька не залежить від умов утримання вихованця або від пори року і викликана природними причинами (дорослішання, перебудова всіх систем). Лікувати її немає необхідності.
  3. сезонна линька , Як не важко здогадатися, приходить зі зміною пір року. Природа подбала про те, щоб до зими у тварин з'являлася нова тепла шубка - цим викликана зміна шерстки в осінньо-зимовий період. Шерстяний покрив стає густішою, що дозволяє зігріватися в зимовий холод. З весни на літо шерсть змінюється на менш густу, щоб звір і в спеку відчував себе комфортно і не загинув від теплового удару.
  4. Так як сучасні собаки, особливо маленькі декоративні, містяться в кімнатних умовах, які можна також назвати тепличними, найчастіше вони страждають від четвертого виду линьки - безперервною. У квартирах з центральним опаленням температура практично не змінюється, немає різких перепадів, і собака поступово втрачає природну орієнтацію сезонності. Вона захищена від впливу температурних чинників, перепадів і їх впливів на здоров'я, що стимулюють природний сезонний процес линьки. Чому собака линяє цілий рік? Тому що її організм перебудовується і пристосовується до кімнатного змісту. Саме ця перебудова і проявляється у вигляді безперервної цілорічної линьки. Пес більше не потребує «шубі», йому і без неї добре.

Знаючи про причини втрати вовни собакою, цей процес можна контролювати. Наприклад, перед виставкою можна створити такі умови, щоб собака «одяглася»: частіше вигулювати її, не допускати перегрівання, стежити за тим, щоб удома не було занадто тепло. Але чи потрібно коригувати процес? Чи не зашкодить це вашому вихованцеві?

Насправді, собаки, які звикли до тепла, втрачають не тільки орієнтир сезонності, а й силу опірності організму. Імунітет в тепличних умовах слабшає, і зростає ризик простудних та інфекційних захворювань. Тому важливо створювати навантаження на організм собаки не тільки для того, щоб зберегти її привабливий зовнішній вигляд і шовковисту шерсть, але і для зміцнення імунітету. У цьому допоможуть загартовування (прогулянки на свіжому повітрі) в поєднанні з фізичними вправами (пробіжки, активні ігри).

Всі матеріали розділу " Догляд за шерстю ".

Дивіться також:
Лептоспіроз у собак - лікування
Перші ознаки пироплазмоза
Лікування гепатиту у собак

Меню сайту

Популярні статті

Ваш улюбленець лисіє?
Але чи варто піднімати паніку або в цьому явищі немає нічого страшного?
Чому собака линяє цілий рік?
Але чи потрібно коригувати процес?
Чи не зашкодить це вашому вихованцеві?