Боротьба з акне в домашніх умовах. Вихід є!

  1. Зовнішнє лікування

Автор: Анна Келлер

2017-01-02

1

Жирна шкіра, блиск, лущення, прищі і інші принади, які не з чуток знають багато, можуть «відвідати» кожного. В основному ці, так би мовити, незручності виникають у підлітковому віці, але не виключено, що ця проблема не покине і в більш зрілі роки.
Тому варто розглянути докладніше зовнішні прояви, які і псують вигляд особи, а саме акне. Боротьба з акне можлива і в домашніх умовах, вихід є і про це поговоримо в нашій статті.

Акне - це і є ті самі прищі, запалення шкіри, які представляють собою вузлики червоного кольору. Складаються вони з волосяного фолікула і сальних залоз.

Також на шкірі можуть з'являтися комедони (вугри), які можна спостерігати у вигляді чорних крапок на найбільш м'яких ділянках особи і тіла.
Причин цього неприємного явища може бути багато - від захворювань шлунково-кишкового тракту до банальних шкірних ушкоджень, але основною причиною все-таки вважається порушення гормональної активності.
Так як же обійтися без дорогого пілінгу, чисток обличчя і хірургічного втручання?

Перейти в магазин Перейти в магазин

В першу чергу треба виключити дії, які можуть тільки погіршити ситуацію, а саме: ні в якому разі не травмувати шкіру, захистити обличчя від прямого впливу холоду і вітру, не перестаратися з сонячними ваннами, відмовитися від жирної і гострої їжі.

Тиснути прищики також не можна, бо є досить великий ризик потрапляння у відкриту після маніпуляцій з видавлюванням рану інфекції. Від алкоголю і тютюну доведеться відмовитися. Шкідливі звички несприятливо впливають на організм, дарують йому дозу токсинів, які відображаються на шкірі.
Після того як всі фактори, дратівливі і без того багатостраждальну шкіру, видалені, можна приступити до лікування.

Зовнішнє лікування

  1. Для очищення обличчя прекрасно підійде дігтярне мило, яке можна купити в будь-якій аптеці, але якщо вода погано впливає на шкіру, підійдуть і вмивання за допомогою міцелярної води. Також можна спробувати зробити відвар з листя або ягід малини (2-3 столові ложки ягід і листя потрібно залити двома склянками окропу і настояти), який можна використовувати замість звичайної води.
  2. Умивання кубиками льоду - не просто дієвий, але ще і тонізуючий засіб вмивання, особливо з ранку. Для приготування відвару потрібно взяти 2 столові ложки звіробою, стільки ж квіток сухої ромашки і проварити 10 хвилин в 1 літрі окропу. Готовий і остиглий відвар слід розлити в формочки для льоду і відправити в морозильник.
  3. Ромашковий лосьйон. Всього одна ложка квіток ромашки, настояних на одній склянці окропу, зніме роздратування і почервоніння. Наполягати потрібно півгодини, після чого процідити і протирати отриманою рідиною обличчя після вмивання.
  4. Пілінг за допомогою кави. Досить один до одного змішати каву і сметану і помасажувати цією сумішшю шкіру 2-3 хвилини. Можна додавати кілька крапель лимона для особливо сухої шкіри.
  5. Огіркові примочки. Подрібніть огірок, наберіть чотири столові ложки цієї кашки і залийте 300 мл води. Наполягати потрібно чотири години, робити примочки на роздратовані ділянки шкіри краще за допомогою ватного диска.
  6. Медовий компрес з календулою. Три столові ложки меду потрібно розмішати в склянці окропу і додати дві столові ложки календули. Наситьте сумішшю ватяні диски і покладіть на вогнища роздратування шкіри.

Лікування «зсередини»

  1. Якщо ні в яку не виходить відмовитися від солодкої і жирної їжі, слід вживати лимонний сік або їсти лимони. Але все ж пам'ятаєте, що вітамін С в надлишку може провокувати алергічну реакцію.
  2. Пивні дріжджі як харчова добавка також допоможуть в боротьбі з прищами. Пити їх слід натщесерце, розводячи на теплому молоці.
  3. Кропив'яний настій. Для приготування листя кропиви дводомної потрібно запарити в пропорції 400 мл окропу на дві столові ложки листя. Наполягати потрібно дві години і пити за півгодини до їди.
  4. Вітаміни В1, В6, В12 благотворно впливають на шкіру, завдяки своїй властивості покращувати кровообіг, заспокоювати нерви.

При дотриманні правил догляду за шкірою можна досягти непоганих результатів у боротьбі з акне в домашніх умовах. І без величезних матеріальних вкладень! Головне - запастися терпінням, адже будь-який засіб, будь то домашній відвар або аптечний препарат, не діє моментально, а вимагає систематичності і сталості.

Так як же обійтися без дорогого пілінгу, чисток обличчя і хірургічного втручання?