Текст: Аліса Антонова
Літо - гаряча пора у всіх сенсах. Доглядати за шкірою в цей період варто особливо активно, тому що ризик отримати сонячний опік багаторазово зростає. Одна з головних проблем сезону - гіперпігментація. Наявні плями під впливом ультрафіолету стають більш помітними, а нові так і норовлять з'явитися. Як убезпечити шкіру?
Джуліанна Мур не з чуток знає, що таке гіперпігментація. У актриси вся шкіра в ластовинні, тому зайві плями їй не потрібні, та й зморшки теж. Для захисту від УФ-променів вона використовує сонцезахисний крем і намагається ходити по тінистому стороні вулиці
На це питання відповідає голлівудський доктор Девід Колберт, який консультує Рейчел Вайс і Розі Хантінгтон-Уайтлі (до речі, до його експертної думки ми вдавалися, коли розповідали про типах сонцезахисних фільтрів ). Запобігти проблему завжди краще, ніж вирішувати вже наявну, впевнений лікар.
Перше правило для тих, хто затіяв боротьбу з пігментацією: кожен день наносите сонцезахисний крем на відкриті ділянки шкіри, причому не по одному разу! Рівень захисту повинен бути не менше SPF 30 - і торг тут не доречний. В користь цієї ради можна не сумніватися: погляньте на 50-річну Джулліані Мур, яка виглядає років на 20 молодше. Актриса з 30 років щодня користується захисним кремом. «Я не втомлююся повторювати це правило кожній молодій дівчині:« Тримайся подалі від сонця! »У мене дуже світла шкіра, і промені б її дуже сильно пошкодили, - говорить зірка. - Тому завжди наношу крем з SPF і ходжу по тінистій стороні вулиці ».
Друге правило: не забувайте мінімум раз на рік відвідувати дерматолога і перевіряти пігментні плями. Це особливо важливо, якщо ви помітили на шкірі нове утворення, яке здається нетиповим на вигляд.
Позбутися від виражених пігментних плям допоможе лазер. І чим раніше ви звернетеся за допомогою до фахівця, тим більша ймовірність їх прибрати. Якщо ж вони давні, зробити це буде в рази складніше. Лазер здатний усунути пігментацію на 80%, однак процедуру краще відкласти на пізню осінь або зиму, коли сонце не таке активне.
Найпоширеніший засіб, яке призначають дерматологи для лікування пігментних плям, - мазі з гидрохиноном. Ця речовина пригнічує синтез меланіну і є єдиним відбілюючим інгредієнтом, схваленим FDA (американською організацією, яка контролює якість продуктів харчування, ліків і косметики). У косметології гідрохінон використовують з 1961 року як один з найефективніших відбілюючих засобів. Однак пам'ятайте, що він токсичний, тому застосовувати такі мазі можна не довше шести тижнів і в концентрації не більше 2-4%.
Сьогодні виробники активно шукають нешкідливу заміну цієї речовини. Далеко просунулися вчені Clinique, які створили сироватку Even Better Clinical Dark Spot Corrector, що вже стала бестселером. У ній гідрохінон замінений на екстракт діанелла і спеціальний комплекс CL-302, які розбивають меланиновой згустки в клітинах.
Вибираючи відбілюючий засіб, зверніть увагу на наступні інгредієнти в складі: екстракт мучниці (виділяє нетоксичний гідрохінон - арбутин), саліцилову кислоту, екстракт солодки і алоезін (міститься в алое).
До речі, не всі так категорично налаштовані по відношенню до злощасному гідрохінону. Експерти лабораторії PHARMASKINCARE - шанованої американської косметичної марки - вважають, що ефективніше кошти просто немає. «Сьогодні не існує гідної альтернативи цій речовині, тому в нашій лінії проти пігментації використовується саме гідрохінон, але в допустимої нешкідливою концентрації», - кажуть вони.
Як убезпечити шкіру?