Як виглядає моль яка їсть одяг і як боротися народними засобами

  1. причини появи
  2. Моль: опис
  3. види молі
  4. Ефективні методи боротьби з міллю
  5. хімікати
  6. Рідина і пластини
  7. Народні засоби боротьби з міллю
  8. заходи профілактики

Кожна домогосподарка повинна знати, як виглядає моль, так як її личинки приносять чимало шкоди. Існує кілька видів молі: один вид харчується речами з натуральних волокон, а інший вид псує продукти харчування, якщо до них легко дістатися. Тому, головне завдання полягає в тому, щоб вчасно помітити це ненажерлива комаха, а засобів боротьби з ним більш ніж достатньо. Головне - це не допустити, щоб комаха початок розмножуватися, тоді проблем буде на багато більше.

причини появи

причини появи

Моль відрізняється тим, що може з'явитися в житло, де підтримується чистота і порядок. Деякі господині вважають, що вони не винні в появі молі в квартирі. Насправді це не так. Не дивлячись на чистоту і порядок, цих комах приваблюють зовсім інші чинники, такі як наявність сипучих продуктів харчування у вільному доступі або наявність в'язаних речей з вовни та інших натуральних складових. Найчастіше домогосподарки не приділяють належної уваги до процесу зберігання цих компонентів.

Моль може проникнути в житло:

  • Через відкриті двері і вікна.
  • З під'їзду, якщо вони мешкають в інших квартирах.
  • З меблями, яка була у використанні.
  • Наскрізні щілини, Душнікі.
  • З б / у речами.
  • З харчовими продуктами, купленими в супермаркеті або на ринку.

Моль: опис

Моль: опис

Доросла особина - це метелик, не великих розмірів. У квартирі можна зустріти кілька видів молі, яка відрізняється розмірами та забарвленням. Дорослі особини небезпечні тим, що вони відкладають яйця, з яких з'являються досить ненажерливі личинки. В іншому, від метеликів ніякої шкоди немає, але вони, як правило, дратують господарів своїми переміщеннями по квартирі.

Виявивши літаючу моль, слід відразу ж подумати про те, звідки вона з'явилася. Якщо вже з'явилися личинки, то слід очікувати і появи зіпсованих речей або продуктів харчування. По суті - це сигнал до дій, в іншому випадку нічого хорошого чекати не слід.

види молі

види молі

  • Харчова моль харчується крупами, сухофруктами, горіхами і т.д. Ці метелики відрізняються темно-коричневим кольором, з легким нальотом на крилах. На кухні можна зустріти борошняну і какаових вогнівку, крила яких варіюються відтінком від світлого до темно-коричневого. Личинки цих шкідників досягають розміру 1 см і відрізняються біло-рожевим або біло-жовтим відтінком. Прекрасні умови для їх росту - це вологість повітря близько 50% і температура від +25 градусів. Кухня - це якраз те місце, де ці комахи відчувають себе досить комфортно, тому не дивно, що домогосподарки досить часто мають справу з цими ненажерливими шкідниками.
  • Шубна моль відрізняється не великими розмірами: доросла метелик має розмах крил не більш 16 мм. Комахи паразитують на речах з натурального хутра, де вони і відкладають яйця. Коли личинки з'являються на світ, вони просто жеруть вироби з натурального хутра, поїдаючи при цьому підкладку і ворсинки хутра. Найчастіше вони поїдають навіть ті речі, які непридатні для їжі. За кілька днів якийсь десяток личинок може знищити дорогу шапку з хутра та її залишиться тільки викинути.
  • Меблева моль. Так само відрізняється не великими розмірами і має світло-жовтий відтінок, а біля самої основи крила мають коричневий відтінок. Розмір крил у цій метелики не більше 1 см. Самка відкладає яйця в складках тканини, якої оббита меблі, а також в щілинах і кутах дивана, причому, яєць досить багато. Після появи на світло, личинки споживають набивання і оббивку м'яких меблів, після чого приступають до дерев'яних елементів. Вони проробляють ходи в дерев'яних конструкціях, перетворюючи конструкцію в непридатність.
  • Платтяна міль відрізняється більш значними розмірами, так як метелики мають розмах крил близько 22 мм. Крила у шкідника світло-жовтого відтінку, а ближче до основи можна побачити фіолетовий відтінок. Личинки зовні схожі з личинками шубної молі. Вважають за краще селитися в складках речей з натуральних волокон. Як правило, цей шкідник відкладає яйця з внутрішньої сторони речей.
  • Килимова міль. Вважається найбільш небезпечним видом молі, так як здатна харчуватися різними виробами, такими як килими, шкіряні сумки, взуття, плащі та інші вироби з хутра. Яйця шкідник відкладає глибоко в основі килимових покриттів, шкіряних виробів або виробів з хутра. Личинки цього шкідника не бояться нафталіну або запаху камфори, так що боротися подібними способами з килимовою міллю марно.
  • Кімнатна міль. Розмах крил цих комах близько 16 мм. Відрізняється світло-бежевим відтінком, з золотистим блискучим нальотом. Вона зустрічається в складках одягу, а личинки живляться волокнами з натурального матеріалу. Личинки відрізняються досить маленькими розмірами - до 1 мм, коли вони з'являються на світ, але вже через 2 тижні вони виростають в довжину до 12 мм. Чим комфортніше умови, тим швидше розвиваються личинки. Дорослі особини злітаються ввечері до джерел світла.

Ефективні методи боротьби з міллю

Ефективні методи боротьби з міллю

В першу чергу слід точно визначити, що в оселі з'явилася моль і, який саме вид. Не менш важливо проаналізувати шляхи зараження, інакше боротьба з шкідником може виявитися марною. Після цього можна сміливо приступати до вирішення проблеми. Наступний етап - це вибір методу боротьби, із залученням або хімічних засобів боротьби, або народних методів, як найбільш безпечних по відношенню до людини і домашніх тварин. Багато що залежить від ступеня зараження.

Основну увагу слід приділити знищенню личинок, оскільки основна шкода приносять саме вони.

Щоб боротьба мала позитивний результат, бажано спиратися на 5 правил. Ось вони:

  • Для початку потрібно зробити ревізію продуктів харчування, які зберігаються в ящиках. Як правило, так зберігаються крупи, борошно, сухофрукти та т. Д. Саме такі продукти і любить моль. Зробити ревізію шаф, в яких зберігається одяг. Кожну річ слід уважно оглянути. Якщо моль і не була виявлена, все одно місця зберігання краще продезинфікувати. Для цього достатньо скористатися мильно-содовим розчином або розчином оцту. Для профілактики в таких місцях можна залишити букетики з таких рослин, як полин, м'ята, пижмо і т. Д.
  • У разі виявлення зіпсованих речей, останні краще розсортувати за ступенем зіпсованості. При сильних пошкодженнях, речі краще відразу викинути, а при слабких - речі можна випрати або віддати в хімчистку.
  • У разі пошкодження хутряних виробів, потрібно так само оцінити збиток, а чистку виробів краще довірити фахівцям, інакше можна зіпсувати остаточно настільки дорогі вироби.
  • Проаналізувати ситуацію, щоб визначити джерело зараження і вжити всіх заходів, щоб міль знову не з`явилася в житло. Найчастіше самі домогосподарки винні в тому, що цей ненажерливий шкідник з'являється в будинку.
  • Якщо порушені правила зберігання деяких речей з натурального хутра або сипучих продуктів харчування, то всі помилки краще виправити. Помилки можуть бути наступними: речі не виносяться на свіже повітря, під палюче сонце або на мороз, не застосовуються засоби проти молі, а сипучі продукти харчування зберігаються не в закритій тарі.

хімікати

хімікати

Позбутися від молі можна за допомогою «дихлофосу». Цей препарат, з позначкою «Нео», не має запаху, а користуватися аерозолем дуже просто. Препарат розпорошується в шафах, де зберігалася одяг і, де були помічені метелики. При цьому слід пам'ятати, що препарат токсичний і працювати з ним необхідно в захисному одязі. У всякому разі, на упаковці вказано, як правильно застосовувати. Суворе дотримання інструкції дозволяє отримати максимальний ефект без негативних наслідків для оточуючих.

Можна скористатися і іншими препаратами, такими як «Чистий дім» або «Армоль». Слід пам'ятати ще й той факт, що застосування подібних речовин заборонено, якщо в будинку є діти, алергіки або майбутні мами.

Існують спеціальні таблетки, а також секції, які розміщуються в шафах, де зберігається одяг. При цьому, речовина повільно випаровується і діє на моль згубно, після чого комахи і їх личинки гинуть. Подібні засоби зберігають свою дію протягом півроку, а то й більше.

На замітку! Нафталін - це шкідливий для людини речовина, тому в боротьбі з міллю його використовувати заборонено.

Рідина і пластини

Багато господарів користуються фумігаторами, для знищення комарів і молі. Рідина і пластини використовуються відповідно до інструкції. Існують так само препарати, які можна застосовувати у випадках, коли в будинку є діти. У кімнаті для дітей не слід залишати пристрій працювати на всю ніч. Якщо молі зовсім небагато, то можна зовсім відмовитися від хімічних речовин, на користь народних засобів, як більш безпечних для людини.

Народні засоби боротьби з міллю

Народні засоби боротьби з міллю

Багато господарів віддають перевагу народним засобам, хоча вони діють не на стільки швидко, як хімічні. Справа в тому, що вони безпечні для будь-яких категорій громадян, а також для домашніх вихованців. Хоча і доводиться чекати деякий час, поки комахи покинуть житло, але зате немає небезпеки отруєння, хоча і вважаються багато хімічні препарати малотоксичних.

Компоненти, на основі народних рецептів не знищують міль, а відлякують її, створюючи не комфортно умови для її життєдіяльності. Обов'язкова процедура - це виявлення вогнищ зараження і видалення яйцекладок і личинок. Після цього здійснюється чистка одягу і прання, якщо необхідно. Для чищення виробів з хутра, краще скористатися послугами професіоналів.

До перевіреним народним засобам слід віднести:

  • Мелений тютюн або листя, а також стебла сильно пахнуть рослин. Як варіант, беруться міцні сигарети і розкладаються по кишенях.
  • Апельсинові або мандаринові кірки, які перед використанням слід добре висушити.
  • Часник, розрізаний на шматочки і розкладений по ємностей, де зберігаються борошно, крупи, горіхи, сухофрукти та т. Д.
  • Камфорне масло, яке розігрівається на сковорідці, після чого їм обкурюють приміщення.
  • Розчин оцту, в співвідношенні на 1 л води 1 ст. ложка. Розчином протирають або обробляють з розпилювача полички і шафи.
  • Якщо посадити в кімнаті герань, то вона буде захищати простір від молі.
  • Ефірні масла ялиці і евкаліпта. Ними просочують шматочки поролону і розкладають по проблемних місцях.
  • Туалетне мило, з ароматом хвойних дерев або суниці, якщо їх розкласти по поличках шаф, так само захистить речі від навали молі.

заходи профілактики

заходи профілактики

Моль запросто може з'явитися в будь-якій квартирі, незалежно від санітарних умов. При цьому, вона не в кожній квартирі затримується, через несприятливі умов. Оскільки вони не можуть відкласти яйця, в звичних для них умовах, то в такому житлі їм робити нічого. Дотримуючись ряд зовсім нескладних правил, можна надійно захистити своє житло від шкідників.

Діяти потрібно в такий спосіб:

  • Регулярно провітрювати шафи, де зберігається одяг, а заодно і здійснювати перевірку речей, на наявність подібних шкідників. Особливу увагу слід приділяти виробам на хутрі, з шкіри і в'язаним, з натуральної вовни.
  • Виносити речі на вулицю або на балкон, якщо він відкритий. Це можна робити, як влітку, так і взимку. Личинки гинуть, як від дії ультрафіолетових променів, так і від дії мінусових температур.
  • Речі з натурального хутра слід зберігати правильно, не застосовуючи для цього поліетилен. Для цього використовуються спеціальні чохли, оброблені попередньо хімічними засобами, або в кишені одягу покласти листя тютюну, полину, лаванди та інших рослин, загорнутих в марлю.
  • Сипучі продукти харчування так само необхідно правильно зберігати, в закритих ємностях. Чи не закуповувати сипучі продукти харчування на тривалий період - на пару тижнів максимум. Якщо крупи або муку зберігати довго, то в них обов'язково з'являться шкідники.