лобкові воші або площіци відносяться до виду паразитів, що не можуть жити поза людським організмом. Вони частіше розміщуються на волоссі в генітальної зоні. Також паразити можуть вибирати для проживання пахвові западини. Відомі випадки, коли комахи зустрічаються в області брів, бороди і вусів, але вони вкрай рідкісні.
Присутність комах - захворювання, відоме під назвою педикульоз або фтириаз. Зараження відбувається при статевих контактах, рідше - через постільну білизну.
Лобкові воші - суперечливі комахи. Вони можуть місяцями перебувати в стані сплячки поза людським організмом. І в той же час, якщо їх раптово відірвати від «хазяїна», вмирають протягом 24 годин. Лобкові воші або площіци дуже міцно триматися за волосся і змити їх неможливо. Комаха ще сильніше тримається, якщо відчує, що його хочуть позбавити насидженого місця.
Педикульоз вважається венерологічним захворювання, яким в рівній мірі можуть заразитися як чоловіки, так і жінки.
В останні кілька десятиліть вчені відзначають скорочення випадків захворювання на педикульоз. Пов'язують це з модою збривати лобкові волосся, тим самим позбавляючи площіц середовища проживання.
Про можливість лікування в домашніх умовах
Лікувати педикульоз можна самостійно, якщо вдасться виявити захворювання на ранній стадії. Побачити воша або гниди не так-то просто. Лобкові воші одні з найменших. Їх розміри не перевищують 3 мм. Тримаються паразити біля самої основи волосини і стають більш видимими, коли він відростає. Але якщо складно розглянути паразитів, то про їхню присутність розкажуть:
- свербіж і подразнення шкіри аж до появи пухирів;
- сині плями в місцях укусів;
- темні точки на білизну - продукти життєдіяльності.
способи лікування
Розрізняють три способи позбавлення від лобкові воші:
- Механічний. Все волосся збриваються.
- Хімічний. Використовуються інсектицидні препарати у вигляді мазей, гелів, порошків.
- Народні. Позбавлення від вошей народними засобами.
Використання хімікатів дозволяє вивести вошей за одну обробку. У цьому перевага способу. На іншій чаші ваг недолік, пов'язаний з ризиком прояву побічних ефектів - алергії , Отруєння.
Дія хімікатів від вошей полягає в обволікання комах повітронепроникної плівкою. Це призводить до удушення паразитів. Інший принцип дії інсектицидів - порушення роботи нервової системи вошей і загибель від паралічу.
Ось деякі засоби для боротьби з лобковими вошами:
- Крем Ниттифор. Знищує вошей і гнид.
- Мазь Бензилбензоат. Діє на вошей протягом 3-4 годин, але не знищує яйця паразитів.
- шампунь Паразідоз. Простий в застосуванні і ефективний. Діє на зрілих особин і знищує личинок.
- Спрей Парані. Являє безбарвну маслянисту рідину. Розпорошується на сухе волосся до повного зволоження. Рекомендується використовувати, попередньо вдягнувши на обличчя маску або пов'язавши бавовняну хустку.
- Концентрати емульсії, призначені для розведення. До них відноситься препарат Меділіс. При неправильному застосуванні вважається найбільш небезпечним для здоров'я.
Ефективними народними засобами від вошей вважаються:
Але безпечними в застосуванні ці інсектициди не назвеш. Більшість з них здатні привести до опіків.
Не викликають побічних ефектів журавлинний сік і чемерічний вода.
Яке б засіб не було вибрано, слід строго дотримуватися інструкції і при ознаках подразнення припинити процедуру і змити препарат.
Коли варто звернутися до лікаря
При сильному зараженні вошами слід звернутися за професійною допомогою. лікування запущеного педикульозу в домашніх умовах може розтягуватися на тривалий час, особливо якщо не володіти інформацією про вирішення проблеми.
До наслідків лобкового педикульозу відноситься:
- алергічна реакція;
- ослаблення захисних бар'єрів організму;
- вторинні інфекції, що передаються статевим шляхом.
Якщо захворювання наздогнало, можна скористатися спеціальними препаратами. Робити це краще на ранній стадії зараження і строго слідувати інструкціям, щоб уникнути алергії та отруєння. Народні засоби менш ефективні і можуть привести до опіків. А ось піти модним тенденціям і збрити волосся в цьому випадку буде надійно і безпечно.