- Причини появи чорних крапок
- Що допоможе від комедонов?
- Механічна чистка і салонні процедури
- Народні засоби від чорних крапок
- Куплені засоби для вирішення проблеми
- Профілактика появи чорних крапок
Як позбутися чорних крапок? Це актуальне питання для чоловіків і жінок, для підлітків і навіть дітей. Шкідливі чорні крапки з'являються на тілі та обличчі, на губах і біля них, на лобі, на підборідді, на щоках, в вухах, на носі, на шиї, а також на будь-якій частині тіла, навіть під пахвами або між ніг. Чорні точки - справжня проблема, на щастя, з нею можна боротися. Позбутися цілком реально, але спочатку потрібно розібратися з тим, чому з'являються чорні крапки і що вони взагалі собою являють.
Варто знати! Людська шкіра покрита великою кількістю пор. В середньому на кожному квадратному сантиметрі шкіри спостерігається приблизно 100 штук пір. Вони необхідні для захисту і зволоження поверхні тіла. Але пори, особливо якщо вони розширені, засмічуються брудом, пилом і відумерлою епідермісом, а зверху вони закупорюються шкірним салом. Це і призводить до появи комедонов. Вони бувають закритими (це прищі і вугрі) і відкритими (це чорні точки). Найбільш часто вони з'являються там, де сальні залози працюють найактивніше.
Причини появи чорних крапок
Причини появи чорних крапок дуже різноманітні. А саме:
- Недостатня турбота про шкіру. Якщо людина не вмивається після трудового дня, то це призводить до того, що всі забруднення будь-якого типу залишаються на обличчі. Якщо не змивати макіяж, то залишки косметичних засобів також осідають в порах, що і призводить до появи чорних крапок.
- Надмірне очищення шкіри. Це насправді дуже шкідливо. Під надлишкової турботою про шкіру слід розуміти умивання особи з милом кілька разів на день, протирання лосьйонами, тоніком і спиртом. Все це призводить до того, що захисний шар шкіри просто стирається. Як результат, будь-який вплив на шкіру сприймається сальними залозами як сигнал тривоги. Саме тому шкірне сало починає виділятися ще швидше, що і призводить до появи чорних крапок.
- Проблеми гормонального фону. Це особливо спостерігається в підлітковому віці, у жінок і дівчаток під час менструації, вагітності та при клімаксі. Всі ці зміни в організмі призводять до появи запалень на шкірі.
- Використання значної кількості скрабів. Застосування скрабів і пілінгів в необмежених кількостях призводить до того, що видаляється захисний шар шкіри, а значить, сало починає виділятися набагато швидше. Крім цього, грубий скраб підвищує ймовірність механічного пошкодження шкіри.
- Часті доторки до шкіри обличчя. Не потрібно просто так доторкатися до шкіри, особливо якщо руки брудні. Якщо потрібно почухати ніс, варто скористатися паперовою серветкою, особливо під час поїздок в громадському транспорті або при роботі в офісі.
- Куріння. Це шкідлива звичка, яка чинить негативний вплив на весь організм. Зокрема, шкіра починає тьмяніти і старіє завчасно. А сигаретний дим також сприяє утворенню прищів, вугрів і глибоких або дрібних чорних крапок.
- Застосування засобів для волосся, які відрізняються підвищеною жирністю. Ця причина актуальна для тих, кого турбують численні (частіше дрібні) комедони на плечах, області шиї або лобі. Частинки цих коштів для миття, догляду та укладки волосся нерідко залишаються на шкірі і забивають пори.
Це важливо! Багато хто впевнений, що на появу чорних крапок особливий вплив надає харчування. Але це не так. Зрозуміло, вживання солодкого, жирного і смаженого небажано для організму, але на збільшення або зменшення кількості чорних крапок на обличчі й тілі це не впливає.
Що допоможе від комедонов?
Що допоможе? Виділяють чимало різних способи усунення відкритих комедонов. Серед них такі:
- Механічна чистка. Вона може проводитися вдома або в салоні. Подібний метод дає швидкий, але недовговічний результат. Не рекомендується самостійне видавлювання точок, а також небажано довеять цю роботу ненадійному майстру. Це може привести до того, що в пори буде занесена інфекція, як результат, на місці чорних крапок залишаться рубці і шрами, позбутися від яких досить складно.
- Косметичні процедури. Вони представлені значною кількістю варіантів. До найпоширеніших можна віднести вакуумні очищення, кислотні пілінги і використання ультразвуку. Кожна з цих процедур ефективна, але потрібно враховувати можливі протипоказання. Якщо в подальшому дотримуватися правил догляду за шкірою, то можна забути про проблему назавжди.
- Скраби і маски різного типу. Вони можуть освітлювати чорні точки, витягати їх або отшелушивать. Можна віддати перевагу покупним аптечним засобам або приготувати склад будинку з натуральних інгредієнтів.
- Зміна власного способу життя. Це найкращий і найефективніший спосіб боротьби з будь-якими комедонами, а також проблемами зі шкірою в цілому. Спосіб досить складний. Він передбачає відмову від шкідливих звичок, якісне і правильне залицяння за шкірою. Інші методи дадуть тільки тимчасовий ефект, без турботи про своє здоров'я назавжди забути про чорних точках не вийде.
Давайте розглянемо кожен з варіантів докладніше, щоб визначити найбільш підходящий для боротьби з проблемою в конкретному випадку.
Механічна чистка і салонні процедури
Механічна чистка і салонні процедури від чорних крапок спрямовані на те, щоб очищати пори від шкірного сала. Якщо ігнорувати необхідність в очищенні шкірних покривів, то можуть виникнути запальні процеси. Чистка - досить проста процедура, яку можна виконати вдома або в салоні. Вона допомагає не тільки позбутися від чорних крапок, а й поліпшити колір обличчя і стан шкіри в цілому.
Це важливо! Принцип механічного чищення в домашніх умовах і у косметолога дуже схожий. Але все-таки краще звертатися до професіоналів. Це знижує ймовірність утворення шрамів і інші негативні реакції.
Механічна чистка показана людям, які страждають висипом хворобою, а також при підлітковому акне. Варто звернутися за допомогою косметолога і тим, у кого розширені пори і шкіра, схильна до жирності. Чистка допоможе запобігти появі прищів, а також косметолог може порекомендувати засоби, щоб звузити пори.
Механічна чистка має і деякі протипоказання. Зокрема, вона заборонена тим людям, які страждають від шкірних захворювань. А також не рекомендується її виконання при близькому до поверхні шкіри розташуванні судинної сітки і будь-яких хворобах судин.
Увага! Володарям сухої шкіри не варто намагатися виконати механічну чистку будинку. Це може привести до подразнення шкірних покривів і передчасного утворення зморшок.
Сама механічна чистка шкіри стандартна незалежно від того, де її робити. І в домашніх умовах, і в салоні вона передбачає наступне:
- Розпарювання шкірних покривів. Будинки це робиться за допомогою парової ванночки (соляної або на травах), а в салоні за допомогою спеціального приладу. Видалити бруд з розкритих пір набагато простіше, а також виключається ймовірність травмування шкіри.
- Тепер виконується сама чистка. У салоні для цього використовують ложку Уна, спеціальне ситечко і голку Відаля. Остання допомагає впоратися з найбільш глибокими чорними точками. Будинки чистити пори можна за допомогою подушечок пальців (вони повинні бути стерильно чистими), якщо немає інструментів.
- Заключний етап - дезінфекція пір за допомогою відповідного засобу, нанесення антисептичної і заспокійливої маски.
- Після цього можна скористатися і відповідним за типом шкіри кремом.
Увага! Досить проводити механічне чищення один раз на місяць. У більш частому очищенні шкіри немає необхідності, так як воно не принесе бажаного результату. Також варто пам'ятати, що за кілька днів до і після чистки не можна засмагати на сонці і відвідувати солярій.
Крім механічного чищення, до поширених салонним процедурам, які ефективні в боротьбі з чорними крапками, можна віднести наступні:
- Ультразвукова чистка. Це один із сучасних методів. Він передбачає початкове виконання легкого пілінгу. Потім на шкіру наносять спеціальний гель і впливають на шкірні покриви за допомогою ультразвуку. Результатом стає не тільки видалення чорних крапок, але також оновлення дерми і прискорення кровотоку.
- Вакуумна чистка. Це затребувана процедура, яка передбачає використання спеціального апарату. Він витягає патологічні елементи, очищаючи шкіру.
- Хімічний пілінг. В основі - спеціальний препарат, у складі якого присутні фруктові кислоти. Це засіб наносять на шкіру обличчя. Воно дозволяють відбілити комедони і видалити відкладення в сальних залозах.
- Вапоризація. Процедура спрямована на розпарювання шкіри, але використовується для цього не гаряча пара, а струмінь холодної води. Цю струмінь косметолог направляє на уражену ділянку шкіри. Вода розпорошується дрібними бризками, які відкривають пори. Після цього проводиться видалення комедонов і накладення маски на обличчя.
Перед застосуванням салонних процедур важливо проконсультуватися з фахівцем. Пояснюється це тим, що є протипоказання. В якості альтернативи можна придивитися до готових препаратів або народних засобів.
Народні засоби від чорних крапок
Народні засоби - одні з найдоступніших засобів для боротьби з чорними крапками. Їх можна використовувати самостійно, створюючи маски і скраби. Результат не змусить себе чекати, але важливо дотримуватися описаних рецептів. Найбільш популярні і дієві народні засоби, а також спосіб їх застосування наведені в таблиці.
Тип засобу
ефект
Інструкція
Біла глина
Очищення шкіри, звуження пор, видалення надлишку шкірного сала і жирного блиску.
Необхідно придбати білу глину, яка продається зазвичай у вигляді порошку. Його розводять водою по інструкції і наносять на шкіру обличчя на 5-15 хвилин (маска повинна висохнути). Потім потрібно змити засіб водою і нанести на шкіру обличчя зволожуючий крем. Потрібно робити маску один раз на тиждень для досягнення позитивних результатів.
мед
Очищення і зволоження шкіри
Необхідно взяти рідкий мед або розтопити загуслий і нанести на шкіру обличчя. Через 10-15 хвилин засіб потрібно змити водою. Мед - природний антисептик, оздоровлюючий шкіру. Рекомендується попередньо протестувати медову маску, щоб виключити алергічну реакцію.
кефір
Очищення і легкий пілінг
Необхідно взяти звичайний кефір будь-якої жирності. Його потрібно підігріти до 50-60 градусів і нанести на обличчя. Через 15-20 хвилин маску потрібно змити.
Лимон і мед
відбілювання шкіри
Необхідно підготувати чверть лимона і столову ложку меду. Лимон слід натерти на тертці і змішати з медом. Маску наносять на обличчя на 10-15 хвилин. Після цього засіб змивають, а шкіру покривають зволожуючим кремом.
До нанесення на шкіру потрібно протестувати засіб, щоб виключити ймовірність алергічної реакції.
Лимон, огірок і мед
відбілювання шкіри
Необхідно змішати сік огірка і половини лимона, до отриманої рідини додати чайну ложку меду. Також слід додати трохи води, щоб вийшов тонік. Їм протирають чисте обличчя кілька разів в день.
Важливо! Натуральний тонік можна зберігати в холодильнику не довше 5-7 днів.
Полуниця
відбілювання
Потрібно підготувати дві-три стиглі ягоди полуниці і розім'яти їх до стану пюре. Для густоти можна додати трохи борошна. Маску витримують на обличчі близько 20-25 хвилин, а потім змивають холодною водою.
сода
Відлущування, усунення жирного блиску
Досить взяти дві столові ложки звичайної харчової соди і розбавити їх водою до отримання густої кашки. Суміш наносять на обличчя на 10-15 хвилин і змивають після закінчення цього часу водою.
Рекомендується робити маску один раз в 10-14 днів, так як вона сильно сушити шкіру. Після закінчення процедури потрібно обов'язково наносити на шкіру зволожуючий крем.
Активоване вугілля
Відлущування, усунення жирного блиску
Слід взяти пачку активованого вугілля (10 таблеток). Їх подрібнюють і змішують з водою для отримання густої маси. Таку маску наносять на обличчя на 5-10 хвилин, а потім змивають водою. Перед тим, як змити маску, слід акуратно помасажувати шкіру, так як вугілля являє собою натуральний абсорбент, що дозволяє використовувати його в якості скрабу.
Увага! При бажанні можна замінити воду молоком або сметаною для удосконалення маски. Це актуально для нормальної і сухої шкіри.
Мед і кориця
Відлущування, ніжний пілінг
Потрібно підготувати рідкий мед (або розтопити загуслий) і корицю у вигляді порошку. Досить трьох столових ложок меду і однієї столової ложки коричного порошку. Особа потрібно умити теплою водою, щоб розкрити пори, а потім потрібно помасажувати шкіру медово-коричної сумішшю протягом 2-3 хвилин.
Молоко і желатин
Витягування чорних крапок
Желатин і молоко беруться в однакових пропорціях. Тепер потрібно розігріти суміш на водяній бані або в мікрохвильовій печі, щоб желатин розтанув. Засіб наносять на шкіру обличчя (найкраще скористатися пензликом). Бажано нанести в 2-3 шари, щоб потім маска легко знялася.
Порада! Тим людям, у кого занадто чутлива шкіра, краще всього змивати маску водою. А на закінчення на шкіру наносять відповідне зволожуючий засіб.
Цукор і яєчний білок
Витягування чорних крапок
Необхідно відокремити білок від жовтка, знадобиться тільки білок. У нього додається столова ложка цукру. Масу потрібно перемішати до однорідності. Половину суміші потрібно нанести на обличчя і дочекатися висихання. Тепер зверху слід викласти залишки маски, вбиваючи її пальцями, злегка поплескуючи по шкірі. Робити так слід до тих пір, поки кінчики пальців не перестануть липнути до рук. Потім залишиться просто змити засіб.
Лимон і яєчний білок
Витягування чорних крапок
Потрібно взяти тільки білок яйця (жовток стане в нагоді для інших цілей), всипати до нього 10 грамів цукру і влити 10 мл лимонного соку. Отриману суміш потрібно злегка збити і використовувати як маску протягом 5-15 хвилин. На завершення маску змивають прохолодною водою.
Курине яйце
Очищення від бруду на шкірі, освіження кольору обличчя, харчування та зволоження
Знадобиться ціле яйце, але білок і жовток будуть використовуватися по черзі, тому їх потрібно відокремити один від одного. Білок збивається і наноситься на шкіру тонким шаром. Намазані ділянки слід закрити паперовою серветкою і зверху неї нанести додатковий білковий шар. Після висихання (приблизно 25-30 хвилин) маску слід зняти з особи різким рухом. Залишки змиваються теплою водою, шкіра просушується.
Другий етап - живлення шкіри за допомогою жовтка, який слід добре збити. Потім його наносять на ті зони, де був білок. Досить тонкого шару і впливу на протязі 10-15 хвилин. Після цього особа потрібно обполоснути від залишків засобу.
Сода і сіль (її можна замінити вівсяними пластівцями або подрібненими висівками, щоб вплив на шкіру було більш м'яким)
Очищення шкіри від чорних крапок і огрубнули частинок, пілінг
Потрібно змішати 5 грамів звичайної харчової соди з 5 грамами кухонної солі (потрібно брати сіль дрібної фракції). Суміш розбавляється водою для отримання густої консистенції. Шкіру потрібно сполоснути теплою водою, щоб розкрити пори. За допомогою ватного тампона суміш наноситься на проблемні ділянки. Потім шкіру потрібно обполоснути теплою і холодною водою, нанести зволожуючий крем.
Увага! Частіше одного разу на тиждень маску робити не потрібно, так як вона надмірно сушить шкіру.
Зубна паста
Очищення від чорних крапок, зняття запалення шкіри
Її можна використовувати самостійно або змішати в рівних кількостях з содою або сіллю. Маску наносять на шкіру обличчя на 10 хвилин і змивають. Повторювати процедуру потрібно кожні 7-10 днів, якщо в цьому є необхідність.
Для звуження пор можна нанести зубну пасту на проблемні зони на обличчі або руках тонким шаром і залишити на ніч. На ранок можна буде переконатися в тому, що бруд і жир вийшли з пір, а самі пори звузилися.
Перекис водню
Видалення чорних крапок
Необхідно розпарити і поскрабіровать шкіру. Після цього особа протирають ватним диском, який змочений в 3% -му розчині перекису водню. Через 10 хвилин на обличчя слід нанести нежирний заспокійливий крем.
Важливо розуміти, що за день або за ніч позбутися чорних крапок вийде тільки на нетривалий час. Потрібно постійно стежити за власною шкірою за допомогою відповідних засобів, щоб не було необхідності позбавлятися від чорних крапок за раз або за тиждень.
Це цікаво! Кореянки завжди мають ідеальну шкіру. Для цього вони користуються різними засобами корейської косметикою. До найбільш популярних можна віднести: Tony Moly, Holika-Holika, а також чорні маски-плівки, тонери від комедонов, які випускають різні бренди.
Куплені засоби для вирішення проблеми
Куплені засоби для вирішення проблеми допоможуть впоратися з чорними точками без масок і без видавлювання. Аптечні засоби дуже відрізняються за вартістю, ефективності використання та способу застосування. Найдієвіші представлені в таблиці.
Назва засоби
опис
ретиноєва мазь
В її складі ізотретиноїн, який надає сприятливий вплив на роботу сальних залоз, знижуючи вироблення сала, знімання запалення і сприяючи звуженню пор. Мазь потрібно наносити на проблемні зони вранці і ввечері протягом трьох місяців. Відгуки про використання позитивні, а також плюсом можна назвати доступну ціну.
Важливо! Засіб не підходить, якщо є проблеми зі шкірою.
«Діфферін»
ВІН вважається одним з кращих аптечних ЗАСОБІВ. Основний компонент - синтетичний аналог ретіноєвої кислоти. «Діфферін» спріяє Зменшення Вироблення сала, Зняттю запаленою и актівізації відновлювальних процесів кожи. Мазь сприяє розм'якшенню і виходу бруду з пор назовні.
Використовувати мазь потрібно один раз в день, покриваючи проблемну зону. Найкраще засіб підходить для власників жирної шкіри, так як надмірно суха шкіра може відреагувати роздратуванням і лущенням.
Цинкова мазь
Це одне з найбільш доступних за ціною засобів, яке відмінно підходить для боротьби з чорними крапками. Протипоказань цинкова мазь не має (виняток - індивідуальна непереносимість).
Мазь підсушує шкіру, сприяє її регенерації, надає антисептичний ефект, розм'якшує грязьові пробки і звужує пори.
ІХТІОЛОВА мазь
Вона позитивно впливає на загальний стан шкіри, покращує кровотік. Ціна кошти дуже доступна.
Потрібно наносити мазь на проблемні зони двічі на день. До речі, якщо змішати мазь і гліцерин у співвідношенні 1 до 4 відповідно, то вдасться позбутися від чорних крапок за пару процедур.
Використовувати іхтіоловую мазь можна в період вагітності і лактації, при схильності до онкології і при алергії на окремі компоненти.
Крем «Базирон» (Франція)
Це один з кращих косметичних продуктів, який допоможе дбайливо видалити чорні крапки. Крем легко наноситься на шкіру і не залишає слідів. Він також має антисептичні властивості, сприяє нормалізації виділення шкірного сала, покращує колір обличчя.
Крем і гель «Пропелер» (Росія)
Крем сприяє м'якому і ефективному усуненню чорних крапок, а також знежирює поверхню обличчя. У його складі трав'яні екстракти, корисні кислоти і ефірні масла. Наносити гель на шкіру потрібно перед умиванням, масажуючи шкіру 1-2 хвилини, а потім змиваючи засіб водою. Повторювати процедуру потрібно двічі на день.
Крем «Клензіт» (Індія)
Ці ліки для шкіри, в основі якого - ретиноид. Засіб допоможе впоратися з будь-якими коменоідамі. Застосовувати крем потрібно протягом трьох місяців, завдаючи один раз в день на шкіру обличчя масажними рухами. Протягом перших двох тижнів крем використовують через день, а потім - щодня.
Профілактика появи чорних крапок
Профілактика появи чорних крапок - відмінний спосіб не шукати способи усунення запалень шкіри. Профілактика передбачає правильне очищення шкіри від будь-яких забруднень, а також регулювання роботи сальних залоз. Рекомендується дотримуватися таких порад:
- потрібно вмиватися вранці і ввечері, користуючись м'якими косметичними засобами;
- не можна користуватися звичайним милом або спиртом для очищення шкіри, так як ці кошти змивають захисний шар і пересушують шкіру, що призводить до ще більшого вироблення шкірного сала;
- слід завжди змивати макіяж, особливо водостійкі косметичні засоби, після чого обполіскувати шкіру чистою водою;
- користуватися потрібно тільки тією косметикою, яка підходить за типом шкіри;
- обполіскуйте шкіру обличчя прохолодною або холодною водою, щоб закрити і звузити пори;
- не варто торкатися до шкіри обличчя брудними руками;
- користуйтеся косметичними засобами на водній, а не на масляній основі, так як вони дозволяють шкірі дихати;
- регулярно відвідуйте лазню, так як вона сприяє загальному оздоровленню організму і очищенню шкіри обличчя і тіла (альтернативний варіант - гарячі компреси і маски, які допоможуть швидко позбавитися від великої кількості чорних крапок).
Це важліво! Нерідко чорні точки з'являються після гоління, епіляції або шугаринга. Це свідчить про те, що шкіра була травмована, що і призвело до забруднення пір.
А також ви можете подивитися відео з ютуба, де розказано, як боротися з проблемою в домашніх умовах. Нерідко ця проблема обговорюється і на форумах, де можна відшукати кілька порад по швидкої боротьбі з чорними крапками, яких багато на обличчі, і дірками від них. Але пам'ятайте, що рекомендується користуватися тільки перевіреними засобами і рецептами. А також звертайте увагу на відгуки інших дівчаток і хлопців, які можуть допомогти в боротьбі.
Що допоможе від комедонов?
Що допоможе?