На станції метро «Осокорки» представили композицію з восьми Мураль

У ніч на 19 грудня в Києві на платформі станції метро «Осокорки» пройшла презентація проекту Національної єдності MoreThanUs.

як повідомляє інформатор , Проект є унікальною цілісною картиною з восьми різних Мураль, які створили художники з різних країн. Зокрема, над проектом працювали Matthew Dawn з Бельгії, Apollo Tores з Бразилії, іспанський художник Kraser, Jasm.оne зі Швейцарії, Mata Ruda з Коста-Ріки, Spear з Бельгії, BKFoxx з США і художник з України Alexandr Britcev.

Відзначається, що «Осокорки» були обрані з-за того, що на цій станції найменше протікають грунтові води і мурали більш захищені від ушкодження.

Робота над створенням малюнків, яка почалася 18 вересня, проходила щоночі з 1:00 до 5:00 протягом чотирьох місяців. Картину повністю закінчили 18 грудня.

Кожен з восьми Мураль має своє значення, а саме:

Mother Land. Автором Мура є іспанська street art художник Kraser. У своїй роботі Kraser використовував тварин і рослини з Червоної книги України. Зліва - ведмідь, представник Західної України, поруч з ним Львівська ратуша. Справа корсак зі східної України, поруч з яким зображений зруйнований аеропорт Донецька. Між двома тваринами - покажчик у формі герба України.

Фото: ІнформаторФото: Інформатор

Знання - це скарб. Мурал написав бельгійський художник Spear, відомий за своїми роботами в Парижі, Берліні, Лондоні, Брюсселі та інших містах в усьому світі. Картина зображує вчителя школи міста Гадяч, героя АТО Володимира доносити. У 2014 році його батальйон потрапив під ворожий вогонь під Іловайськ. Донос був важко поранений в ногу і пролежав у лісі біля п'яти днів серед тел його однополчан. Завдяки знанням, які він отримав з книжок, Володимир Донос зумів вижити. Його знайшли двоє місцевих жителів і відвезли в лікарню Донецька, де йому ампутували ногу. На даний момент чоловік знову працює шкільним учителем в своєму рідному місті Гадяч.

Фото: ІнформаторФото: Інформатор

United. Автор роботи художник дизайнер і арт-директор з Лозанни - Jasm.оne. Основний Мура стала фотографія актора і діяча культури Богдана Ступки. Зліва зображені Карпатські гори, праворуч Терикон з Донецька. Напис United позаду малюнка символізує культуру, яка об'єднує всіх людей.

Фото: ІнформаторФото: Інформатор

Unfinished. Мурал намалював майстер фотореалістичних зображень з США BKFoxx. Робота Unfinished показує дівчину з вітражного скла, яка зшиває себе по шматочках. Мурал виконаний в кольорах прапора України та означає шлях України до самоідентичності.

Фото: ІнформаторФото: Інформатор

Авдіївка. Найскандальніший мурал під назвою «Авдіївка» створив художник з Бельгії Matthew Dawn. Він взяв за основу даний фото Авдіївки, місто, який зруйнували бойові дії на сході України. Поверх зображення Авдіївки художник завдав малюнок нібито виконаний дитячою рукою, так ніби дитина знайшла старе фото і прикрасив його, перетворивши в ідеальне майбутнє міста. Робота символізує, як майбутнім поколінням доведеться виправляти наслідки вчинених дорослими вчинків.

Фото: ІнформаторФото: Інформатор

Автономія. Мурал, присвячений кримським татарам, створив художник з Коста-Ріки Mata Ruda. Його роботи представлені в багатьох музеях світу, таких як Ньюаркський музей, музей Ель Мусео дель Барріо і центрі сучасного мистецтва Hudson Valley. «Автономія» присвячена тяжке життя кримських татар їх боротьбі і залізної волі. На картині зображена кримськотатарська жінка в традиційному одязі. Вона символізує минуле, депортацію, окупації і діаспору. Жінка дивиться на силует карти Криму, який проявляється під букетом квітучих квітів.

Фото: ІнформаторФото: Інформатор

Універсальна мова. Малюнок створив художник з Сан-Паулу Apollo Tores. Мурал вшановує музику, яка є універсальною мовою за допомогою якого люди можуть разом жити і працювати, щоб створювати щось велике. На тлі зображені зруйновані війною будівлі - Всесвітній торговий центр, Хіросіма, а також деякі будови натхненні українською архітектурою. На передньому плані художник зобразив знамените піаніно, яке стояло перед поліцейськими під час подій євромайдан.

Фото: ІнформаторФото: Інформатор

Самосотканная. Автором роботи став український художник Alexandr Britcev. «Самосотканная» зображує саму Україну, людей, які в різні часи вплітали свої долі в історію країни. Мотки є символами долі. За сюжетом дівчина плете килим, обриси якого нагадують Україну. Кот, який відпочиває поруч, символізує домашній затишок.

Фото: ІнформаторФото: Інформатор

Як повідомлялося раніше, в Печерському районі почали створювати мурал, присвячений бою під Крутами .