Кріпильних елементів сьогодні випускається дуже багато, і вони використовуються в різних цілях. Одним з найбільш поширених кріпильних виробах є гвинт. Він являє собою елемент з'єднувального типу . У даного вироби є стрижень, на який нанесена різьба, а також головка. І застосовується гвинт досить широко, він дозволяє поєднувати елементи з дерева, металу, або пластмаси. ГОСТ наказує виготовляти болти лише зі сталі хороших марок. Так як саме від матеріалу і його обробки багато в чому залежить надійність з'єднання.
Якщо болти використовуються в автомобілебудуванні, то від їх міцності залежать людські життя. Але сьогодні часто використовуються також гвинти з самих різних сплавів кольорових металів. І часто вони знаходять застосування в тих областях, де навантаження виявляються не дуже великі.
Гвинти можуть бути виготовлені з міді, латуні, а іноді їх роблять із інших сплавів. Сталеві болти можуть мати спеціальне покриття або бути без такого покриття. Нерідко застосовується для покриття саме цинк.
Якщо розглядати саме гвинт з потайною головкою, то варто відзначити, що це важливий елемент, який виявляється незамінним в певних сполуках. І уявити собі без подібних гвинтів складно багато промислові галузі. Використовується часто такий гвинт людьми в побутовій сфері, так як він дозволяє створювати надійні приховані підключення, які виглядають акуратно. Такі сполуки є естетично привабливими. Бувають випадки, при яких потрібно з'єднати деталі або матеріали таким чином, щоб вини не виступали над наявною поверхнею. Нерідко подібні з'єднання застосовуються при виробництві меблів.
Часто в народі подібні гвинти іменують не інакше, як гвинт «потай» . І для того, щоб здійснити монтаж, потрібна викрутка хрестоподібного вигляду. Після того, як сам гвинт встановлюється в отвір, в якому є різьблення, він закручується. Застосовується подібний виріб у всіляких сферах діяльності:
- в суднобудівній галузі;
- в приладобудуванні;
- в сучасному машинобудуванні;
- підприємствами ЖКГ;
- в віконних конструкціях і дверних;
- при виготовленні предметів меблів і ін.
При виготовленні всіляких меблів особливо важливий гвинт з потайною головкою. Він є в столах і ліжках, в сервантах і в багатьох предметах інтер'єру. Досить часто гвинти такого плану можуть мати найрізноманітніші доповнення, наприклад, шестигранник всередині, або загострений кінець гвинта для того, щоб нарізати різьблення за допомогою гвинта, коли відбувається вкручування.
Якщо говорити про це поширеному гвинті, у якого є внутрішній шестигранник, то можна відзначити, що він дуже зручний для тих деталей, які доводиться періодично роз'єднувати. На голівці вироби отвори мають особливу форму. І для того, щоб загвинтити, або відкрутити кріплення, потрібно в нього вставити певний шестигранник. Треба додати, що подібний кріплення є найбільш міцним, він буде служити довго. Якщо звичайний гвинт часто розкручувати і закручувати, то шліци швидко зіпсуються. Але з шестигранним пазом такого не станеться.
Сьогодні досить часто випускають гвинти, що з'єднують в собі потаємну головку, а також внутрішній шестигранник. Гвинт, у якого головка потайного типу, є універсальним.
Гвинт з потайною головкою має тільки два класи точності - А і В. Відрізняються вироби в тому числі кроком різьблення і її типом, а також діаметром і розміром самого металовироби. Як вже було сказано, перевагою подібного гвинта є можливість поверхні, до якої він кріпиться, залишатися абсолютно плоскою.
Коли гвинт маркується, то спочатку вказують клас точності, потім вказується сам варіант виконання. Неодмінно виробники вказують діаметр різьби. Класи точності у подібних гвинтів найбільш часто використовуються 4.8, а також 5.8 і 8.8. Також повинна вказуватися довжина гвинта.
Різьба у такого гвинта метрична. Стрижень гвинта потайного має повне різьблення. Випускають гвинт подібного типу по ГОСТу 17475, а також по аналогу європейського, який позначається DIN 965. Якщо розглядати клас міцності 8.8, то можна сказати, що він є найбільш міцним, може застосовуватися для вузлів, на які припадає велике навантаження. Гвинти з вищезазначених стандартам якості виробляють зі сталі саме легованої, або вуглецевої. У неї гальванічне покриття цинком. Може застосовуватися також сталь нержавіюча, це марки А2 і А4.
Додано: 24.05.2018 16:25:47