Підземна пастка: бригада робітників отруїлася "болотним газом"

На північному сході Москви при проведенні робіт в підземному колекторі загинули двоє робітників На північному сході Москви при проведенні робіт в підземному колекторі загинули двоє робітників. Вони отруїлися так званим болотним газом - метаном.

Надзвичайна подія сталася близько опівночі недалеко від будинку номер 10 на Маломосковской вулиці. Бригада робітників повинна була зайнятися ремонтом підземного колектора. Троє чоловіків спустилися в колодязь. Через деякий час вони перестали відповідати на поклик колег.

Зрозумівши, що стався нещасний випадок, робочі, що знаходилися на поверхні, спочатку спробували самі витягнути товаришів. Але після того як у них нічого не вийшло, викликали рятувальників.

Пошуково-рятувальний загін приїхав на місце події через кілька хвилин. Робочих витягли з колектора, але двоє на той час були вже мертві.

"За попередніми даними, вони отруїлися так званим болотним газом", - розповіли "Правде.Ру" в УІ і ОС столичного ГУВС. Третій знаходився без свідомості. Його госпіталізували в критичному стані. Крім нього в лікарню відправлені двоє постраждалих, які до приїзду співробітників МНС намагалися врятувати колег, але також отруїлися газом.

За версією інших інформаційних агентств, загинули три людини, один госпіталізований.

Судячи з усього, НП сталася через халатність самих робітників. Вони порушили правила техніки безпеки - перед тим як спуститися в колектор, що не провели вентиляцію. Крім цього не зробили забір повітря на наявність болотного газу.

За даним фактом буде проводитися службова перевірка.

Читайте також: У підземному колекторі в центрі столиці спалахнув газ

Не так давно, в кінці вересня, аналогічний випадок стався в Північному окрузі столиці, на перетині Дмитровського шосе і вулиці 800-річчя Москви.

Бригада з п'яти осіб працювала в підземному каналізаційному колекторі. Колеги почали шукати їх тільки через півгодини. Роботи на той час мали бути вже закінчені.

Тоді обійшлося без жертв. З колектора робочих витягли рятувальники. Постраждалих госпіталізували. Стан двох оцінювався як тяжкий, але медикам вдалося всіх врятувати.

Також у вересні в Джидинском районі Бурятії на території військової частини загинули чотири людини, двоє були госпіталізовані. Серед загиблих - двоє солдатів строкової служби і двоє вільнонайманих робітників з навколишніх сіл.

Бійці і робочі отримали завдання очистити каналізаційний колодязь на території частини. До слова, люк не відчиняли вже років десять, і на дні скупчився метан. Першим спустився вниз один з солдатів, буквально через хвилину він втратив свідомість. За ним спустився другий. Йому також стало погано. Товариші намагалися їх витягнути, але з шістьох в живих залишилися тільки двоє.

У серпні аналогічний нещасний випадок стався в місті Вільному Амурської області У серпні аналогічний нещасний випадок стався в місті Вільному Амурської області. Працівники місцевого Деза ремонтували міську каналізацію. У колодязь спустився головний інженер комунального підприємства. 56-річному чоловікові миттєво стало погано.

Інженеру спробував допомогти один з робітників. Він спустився вниз, але також незабаром знепритомнів. Медики також констатували отруєння метаном, врятувати чоловіків не вдалося.

Як з'ясувалося, також була порушена техніка безпеки - вони спустилися в колодязь без засобів захисту (спеціальних масок або протигазів), що не перевірили його на відсутність болотного газу.

Читайте також: У підземному колекторі в Москві виявлено два трупи

Влітку в Калінінградській області загинули четверо робітників. Вони очищали від сміття підземний колектор в селищі Озерки Гвардійського району. Спочатку спустився один чоловік, за ним другий. Коли вони не з'явилися на поверхні через п'ятнадцять хвилин, їхні колеги вирішили з'ясувати, що сталося. Але, спустившись вниз, теж знепритомніли.

Знайшли їх тільки через півгодини. За висновком медиків, робочі померли, отруївшись болотним газом.

Болотний газ - безбарвний газ із слабким, але неприємним запахом, основний компонент - метан. Утворюється в природі при розкладанні органічних речовин без доступу повітря. Якщо його концентрація в повітрі становить понад 20 відсотків, людина починає задихатися. Отруєння болотним газом нерідко призводить до летальних наслідків.

Подібні нещасний випадки в підземних колекторах відбуваються найчастіше через недбалість самих робітників, які не дотримуються правила з техніки безпеки і в результаті розплачуються здоров'ям і навіть життям.

Найцікавіше в розділі Події