олія конопляна

  1. Що це таке
  2. живильні характеристики
  3. Переваги для людського організму
  4. Роль в організмі
  5. Корисно для людей з діабетом
  6. підвищує імунітет
  7. Захищає нервові клітини
  8. Запобігає варикозне розширення вен
  9. Переваги для шкіри
  10. Користь для волосся
  11. Джерело альфа-ліноленової кислоти
  12. Багате джерело білка
  13. Покращує роботу статевої системи
  14. Вживання конопляного продукту
  15. Застосування конопляних жирів
  16. Як правильно вибирати і зберігати
  17. Рецепти народної медицини
  18. косметичні рецепти
  19. Маска для волосся
  20. Маска проти облисіння

Конопля   - одне з найдавніших рослин на планеті Конопля - одне з найдавніших рослин на планеті. Вирощування цієї культури почалося приблизно десять тисяч років тому на території сучасного Тайваню. Ще стародавні фермери помітили, що ця трава істотно покращує якість грунту, на якій росте, а її стебла вже протягом століть служать сировиною міцних натуральних волокон. Археологи знаходили артефакти, що підтверджують використання конопляного шнура ще 8 тисяч років тому. Свого часу китайці вирощували цю траву не тільки заради волокон, а й як джерело білка , Вітамінів, незамінних жирних кислот і амінокислот . З спресованих стебел і насіння робили конопляну олію і бальзами. Ще багато століть тому людина зрозуміла, що масло з конопель має цілющі властивості. А що відомо про цей продукт сьогодні?

Що це таке

Конопляна олія - ​​це продукт, одержуваний з конопель. І відразу ж варто сказати, що теоретично виготовляти його можна з усіх рослин роду Cannabis, але, як правило, в цих цілях використовують тільки промислові сорти рослини. Йдеться про різновиди канабісу, в яких не містяться психоактивні речовини, що впливають на нервову систему і роботу мозку. Також не варто плутати харчове конопляну олію і виготовляється з інших видів конопель, що володіють наркотичними властивостями. У другому випадку отримують гашиш або масло наркотичного канабісу, які є небезпечними для людини. Сировиною для конопляного масла служать насіння деяких видів конопель, з мізерно низьким вмістом або повною відсутністю психотропних компонентів.

Залежно від способів виробництва і обробки, різні види конопляного масла можуть трохи відрізнятися зовні і на смак. Шляхом холодного віджиму насіння отримують продукт, який в нерафінованій вигляді має зелений колір, трав'яний смак з горіховим присмаком. Після переробки (рафінована) масло стає практично безбарвним, але непогано зберігає характерний аромат. Вважається, що в якості харчового продукту корисніше вибирати нерафіновані сорти, а для зовнішнього застосування і масажу краще підходять рафіновані.

живильні характеристики

Масло, що містяться в насінні конопель, на 75-80% складається з так званих хороших жирів ( поліненасичені жирні кислоти ), І тільки 9-11% складу - це менш бажані в людському раціоні насичені жирні кислоти . Вважається, що конопляний продукт є самим ненасиченим серед інших рослинних масел.

Незамінні жирні кислоти, що входять до складу продукту, - один з найважливіших компонентів для людини. Вони важливі хоча б тим, що на клітинному рівні беруть участь у виробництві життєво необхідної енергії. До речі, багато хто з нас відчувають дефіцит цих жирних кислот і навпаки отримують надмірну кількість жирів тваринного походження.

В дієтології конопляну олію відомо як саме збалансоване в природі В дієтології конопляну олію відомо як саме збалансоване в природі. А все тому, що в ньому речовини Омега-6 і Омега-3 представлені в корисних для людини пропорціях - 3: 1. Крім цього, в продукті є ще три важливі ПНЖК: гамма-ліноленова, олеїнова і стеаринова кислоти. І треба сказати, таке поєднання є унікальним серед усіх їстівних насіння олійних культур.

Завдяки Омега-3 конопляний продукт здатний запобігати запаленням, зниження когнітивних функцій, він є корисним для серця і здорового метаболізму. Омега-6 захищають організм від алергії, покращують вироблення енергії і роботу серця, допомагають організму швидко відновлювати сили.

Крім Омега-речовин та інших жирних кислот, масло з конопляного насіння забезпечує людини достатньою кількістю антиоксидантів , В тому числі у формі вітамінів А і Е . Крім них, в продукті містяться запаси вітамінів групи В , D і З , фосфоліпіди , фітостерини , кальцій , магній , сірка , калій , фосфор , хром , А також невелика кількість заліза і цинку . Крім того, неочищена олія з конопель є хорошим джерелом хлорофілу .

Дослідження показали, що багато поширених хвороби людства викликані недоліком або дисбалансом споживання жирних кислот. Навпаки, люди, в чому раціоні жирні кислоти представлені в правильних кількостях, відрізняються сильним імунітетом і здоровою шкірою.

Переваги для людського організму

Конопляна олія несе собою ряд переваг для здоров'я. І не в останню чергу завдяки багатому наявності незамінних амінокислот. Якщо організм відчуває нестачу цих речовин, можливі мутації на клітинному рівні і розвиток раку. Правда, з приводу протиракових властивостей конопляного масла вчені ще сперечаються.

Крім того, конопляну олію відомо і іншими властивостями. наприклад:

  • антибактеріальними;
  • противірусними;
  • протигрибковими;
  • антиоксидантні;
  • протизапальними;
  • регенеративними;
  • кардіозахисною.

Цей продукт корисно вживати: Цей продукт корисно вживати:

  • для лікування анемії, астми, пневмонії, бронхіту, шкірних захворювань;
  • для поліпшення роботи кардіологічної та імунної системи;
  • для поліпшення лактації;
  • при виразковій хворобі шлунка, ентериті, коліті, холециститі, геморої, жовчнокам'яної хвороби;
  • для лікування запалень в сечостатевій системі;
  • при гіпертонії;
  • для поліпшення стану при артриті або остеопорозі;
  • при туберкульозі;
  • для лікування ниркової недостатності.

Роль в організмі

Підтримує гормональний баланс

Конопля є єдиними їстівними насінням, що містять гамма-ліноленову кислоту. А вона, потрапляючи в організм, перетворюється в простагландин, який регулює гормональний фон в організмі.

Корисно для людей з діабетом

Через низький вміст вуглеводів і цукру багате цінними речовинами конопляну олію, є надзвичайно корисним для осіб з діабетом. Крім того, поживні компоненти, що містяться в продукті, підтримують стабільний рівень цукру в крові.

підвищує імунітет

Багатий Омега-речовинами продукт зміцнює імунітет, в тому числі і шляхом поліпшення мікрофлори кишечника Багатий Омега-речовинами продукт зміцнює імунітет, в тому числі і шляхом поліпшення мікрофлори кишечника. Підвищує стійкість організму проти мікробів.

Захищає нервові клітини

Незамінні жирні кислоти, які є в цьому продукті, необхідні для підтримки здорової структури клітинних мембран. Вживання масла запобігає руйнуванню мієлінової оболонки (мембрани, яка захищає нервові клітини).

Запобігає варикозне розширення вен

Як і інші продукти з багатим вмістом Омега-3, масло з конопель здатне розріджувати кров, запобігаючи утворенню в ній згустків, і тим самим захищає від виникнення варикозного розширення вен.

Переваги для шкіри

Масло з конопляного насіння містить ряд речовин, корисних для шкіри. Зокрема жирні кислоти живлять і зволожують шкіру. З цієї причини багато кремів для обличчя і тіла в якості основного інгредієнта містять конопляну олію. Масаж з його використанням робить шкіру здоровою, підтягнутою, свіжого кольору. Цей продукт має омолоджують властивостями, розгладжує зморшки, зволожує дуже суху шкіру. Крім того, масло з конопель корисно при екземі, псоріазі, акне. Але варто зауважити, що для лікування шкіри масло застосовують не тільки зовнішньо. Дослідження показали, що вживання продукту в їжу також усуває симптоми екземи та інших шкірних проблем.

Користь для волосся

Волосся також відчувають переваги конопляного масла. Багато продуктів для догляду за локонами містять рослинні компоненти, в тому числі з конопель. Таке масло покращує циркуляцію крові, тим самим прискорює ріст волосся. Миття локонів шампунями з додаванням цього продукту покращує структуру волосся, підтримує здоров'я шкіри голови, лікує лупу. Маски на основі рослинної олії корисні для підтримки здоров'я волосяних фолікулів.

Джерело альфа-ліноленової кислоти

Конопляна олія є відмінним джерелом альфа-ліноленової кислоти Конопляна олія є відмінним джерелом альфа-ліноленової кислоти. Ця речовина важливо для правильного функціонування організму. Цікаво, що за своєю структурою ця жирна кислота дуже нагадує омега-3 жирні кислоти, знайдені в риб'ячому жирі. Отже, конопляний продукт, як і риба, корисний для запобігання серцевих захворювань, артриту, депресії. Він допомагає зменшити в організмі кількість ліпопротеїнів низької щільності (поганий холестерин ), Які закупорюють артерії.

Багате джерело білка

Конопляна олія на 25% складається з білка високої якості. Воно забезпечує людини амінокислотами майже в таких кількостях, що й м'ясо або яйця. Завдяки особливій структурі конопляний протеїн легко перетравлюється організмом і швидко засвоюється. До речі, цей білок часто використовується для виготовлення протеїнових порошків для бодібілдерів. З цієї причини масло з конопель корисно приймати після тренування - для більш швидкого відновлення, прискорення росту м'язів і поліпшення тонусу опорно-рухового апарату. У порівнянні з іншими маслами, конопляне забезпечує людину необхідними білками і амінокислотами, не додаючи при цьому зайвих калорій.

Покращує роботу статевої системи

Цей продукт корисно вживати чоловікам і жінкам для поліпшення роботи статевої системи. Зокрема, користь для жінок полягає в полегшенні стану при ПМС, менопаузі, а також під час вагітності. Для майбутніх мам олія корисна як джерело вітамінів і незамінних жирних кислот, а також для запобігання набряків. Для чоловіків продукт важливий для профілактики аденоми простати, ракових захворювань, статевого безсилля.

Вживання конопляного продукту

Багато хто, почувши назву «конопля», відразу згадують про наркоманію. Насправді в промислових сортах цієї рослини немає психотропних речовин, які могли б завдати шкоди організму. І треба сказати, з кожним роком все більше людей усвідомлюють це і вводять в свій раціон конопляну кашу і масло, які були в пошані ще на Русі.

Конопляні жири в багатьох країнах використовують в кулінарії і фармакології. Цей продукт вважається одним з корисних для людини. Тим не менш, важливо усвідомлювати і те, що зловживання ним може викликати побічні ефекти.

Важливо знати, що конопляне масло не підходить для смаження. Його можна використовувати тільки в тих стравах, які не нагріваються сильніше 50 градусів за Цельсієм. При більш високих температурах поліненасичені жири розщеплюються на шкідливі речовини. Таким чином, цей продукт добре використовувати в салатах, для додання блюдам особливого аромату, але не для смаження.

Надмірне захоплення конопляним продуктом може позначитися і на роботі травної системи. Наприклад, є підстави вважати його причиною діареї. Хоча для людей з порушеннями перистальтики кишечника, хронічні запори, це масло може бути дуже навіть корисним. Крім того, занадто великі порції жиру з насіння конопель можуть викликати спазми в животі, нудоту, загострення деяких хвороб органів шлунково-кишкового тракту. Не варто вживати цей продукт перед хірургічними операціями, оскільки в ньому містяться речовини, які погіршують згортання крові.

До речі, рекомендована добова норма конопляного масла становить від 14 до 28 мл, що відповідає 1-2 столових ложок продукту.

Застосування конопляних жирів

Один з класичних варіантів використання конопляного масла - виробництво косметичних засобів. Цей продукт часто є інгредієнтом мила, гелів для душу, засобів по догляду за шкірою. Конопляна олія часто поєднують з іншими жирними основами для створення засобів по догляду за сухою шкірою. Цей конопляний продукт покращує циркуляцію крові і живить шкіру корисними речовинами, тому часто використовується як засіб для масажу. У промисловості цей продукт використовують для виготовлення фарб, а також як біопаливо - екологічно чисту альтернативу нафти.

Як правильно вибирати і зберігати

Термін придатності нерафінованої конопляного масла вельми недовгий. Воно швидко гіркне, якщо не тримати продукт в темному прохолодному місці. Нерафінований продукт краще купувати невеликими порціями. Зберігати в щільно закритих пляшках у холодильнику або в морозильній камері.

Рецепти народної медицини

І якщо сьогодні більшості з нас дуже мало відомо про корисні властивості конопляного масла, то ще наші прабабусі активно застосовували його для лікування І якщо сьогодні більшості з нас дуже мало відомо про корисні властивості конопляного масла, то ще наші прабабусі активно застосовували його для лікування.

Для посилення захисних здібностей організму травники радили пити на голодний шлунок по столовій ложці олії. Його застосовували для профілактики весняного авітамінозу. Для цього народні цілителі радили пити по чайній ложці олії тричі на день.

Сумішшю з конопляного масла і яєчних білків, взятих в рівних пропорціях, можна зцілювати місця опіків. Це натуральні ліки має знеболюючий ефект і зменшує запалення. А змішані в рівних частинах масло з насіння і крохмаль корисно наносити на місця наривів.

косметичні рецепти

Маска для шкіри обличчя

Взяти в рівних пропорціях конопляну олію, сметану , вівсяні пластівці. Якщо маска призначається для сухої або нормальної шкіри, в суміш додати яєчний жовток, якщо для жирної - білок. Ретельно перемішати, довести до температури тіла і нанести на 15-20 хвилин на шкіру обличчя. Якщо застосовувати маску хоча б раз на тиждень, можна позбутися від сухості і лущення, освіжити обличчя і вирівняти його тон.

Маска для волосся

Змішати по столовій ложці морквяного соку і меду , 2 столові ложки конопляного і 2-3 краплі лавандового масла. Отриману суміш нанести на волосся, обмотати харчовою плівкою і утеплити махровим рушником. Через 2 години волосся можна мити. Це засіб корисно для пошкодженого волосся, при лупи, для активізації волосяних фолікул.

Маска проти облисіння

Основа цього кошти - конопляну олію, якого знадобиться приблизно 5 столових ложок (кількість залежить від довжини волосся). В основу додати по 2-3 краплі ефірних масел рожевого дерева, ромашки і коріандру. Масажними рухами масляну суміш втерти в шкіру голови. Утеплити рушником і змити через 2 години.

Конопля в 1961 році у всіх республіках СРСР була оголошена поза законом. Причому все її різновиди. І тільки недавно дослідники нагадали, що далеко не всі види рослин з роду канабіс, є небажаними. Ось і виходить, що багатьом з нас доводиться по новій знайомитися з конопляним маслом - продуктом, який на Русі вважався одним з найбільш корисних.

А що відомо про цей продукт сьогодні?