Тисяча Рад »Викрійка одношовних рукава

  1. Читайте також

Пропонуємо побудувати викрійку прямого, простого рукава для блузки або плаття Пропонуємо побудувати викрійку прямого, простого рукава для блузки або плаття. Рукав може бути довгим або коротким, можна зробити рукав в три чверті. Довжину рукава можна змінити, використовуючи прийоми моделювання. Для цього треба зняти мірки і на основний викрійці провести додаткові лінії. Крім того радимо обробити низ рукава манжетами побудувавши їх по викрійці або рюшами, можна просто обробити кантом. Зручність вироби при носінні багато в чому залежить від форми і правильного покрою рукава, він підкреслює силует одягу і загальний вигляд. Почнемо побудова викрійки рукава з одним швом, а в подальшому побудуємо викрійки з двома швами для жакета, для пальто, рукава «панежского» і рукава «ліхтарик». Креслення побудувати легко, так як вам пропонується докладний, покроковий опис побудови викрійки рукава. Мірки дані умовні.

Для побудови креслення викрійки на ваше виріб зніміть мірки :

Півколо грудей - 46 см; довжина рукава -60 см; півколо зап'ястя -10 см

Побудова креслення викрійки РУКАВА

Розкреслив прямий кут з вершиною в точці А.

Ширина рукава. Від точки А вправо відкладемо 36,7 см і позначимо точку Р (1/3 півкола грудей плюс 3 см для всіх розмірів, помножена на 2 46: 3 + 3х2 = 36,7см). Від точки Р проведемо вниз лінію будь-якої довжини.

Допоміжні лінії. Лінію АР розділимо на чотири рівні частини, точки поділу назвемо Р1, Р2, Р3, через ці точки проведемо лінії будь-якої довжини.

Висота оката. Від точки Р2 вгору відкладемо 14,3 см і поставимо крапку Про (1/3 півкола грудей мінус 1 см для всіх розмірів 46: 3-1 = 14,3см).

Довжина рукава. Від точки О вниз через Р2 відкладемо 60 см (довжина рукава) цю точку позначимо Н. через Н проведемо лінію, точки перетину з вертикальними лініями позначимо Н1, Н2, Н3, Н4.

Окат рукава Окат рукава. Точки А і О з'єднаємо пунктиром, точку перетину з допоміжної лінією пометим О1. Від точки Р3 вгору відкладемо 5,5 см і позначимо О2. Точки О і О2 з'єднаємо пунктиром і продовжимо його до перетину з лінією АР. Від точки перетину вгору відкладемо 1 см. Відрізки пунктирною лінії розділимо навпіл, точки поділу будуть О3, О4, ПРО5. Від точки О3 вниз під прямим кутом до пунктиру відкладемо 1,5 см. Від точки О4 вгору під прямим кутом до пунктиру відкладемо 2 см. Від точки ПРО5 вгору під прямим кутом до пунктиру відкладемо 2,5 см. Окат рукава проведемо через точки А, 1,5, О1, 2, О, 2,5, О2 , 1, Р. точка Про висока точка рукава.

Бічні лінії. Від точки Н2, вправо а від точки Н1 вліво відкладемо по 3 см. Від отриманих точок вгору відкладемо по 1,5 см і позначимо точкіН5 і Н6. Точки А і Н5, а також Р і Н з'єднаємо.

Лінія низу. Від точки Н4 вгору відкладемо 3 см поставимо Н7. Лінію низу рукава проведемо через точки Н5, Н3, Н, Н7, Н6.

Тепер кілька порад як зробити короткий рукав. Для цього треба провести лінію низу короткого рукава. Від точки О вниз відкладемо 25 см і позначимо К, через отриману точку проведемо горизонтальну лінію до перетину з бічними лініями, точки перетину К1 і К2, а точки перетину з допоміжними лініями позначимо К3 К4. Від точки К3 вниз, а від точки К4 вгору відкладемо по 1 см і проведемо лінію через точки К1, 1, К, 1, К2.

Якщо облив рукава виявиться більше пройми, треба поглибити пройму або звузити рукав. Надбавка на шви по бічних лініях 2см, внизу 1,0 см. По лінії оката рукава надбавку на шви не роблять.


Читайте також

coded by nessus