Традиційно жіноча циганська одяг ділилася на "чисту" і "нечисту". Наприклад, всім відома широка циганська спідниця вважалася "нечистою" одягом. "Чистої" одягом вважалася блузка, а також фартух, який часто одягався поверх спідниці.
Зараз у продажу можна знайти різні моделі костюмів для циганського танцю, наприклад на сайті www.amrita-dance.ru
Однак коштують вони недешево, тому ті жінки, які мають деякі навички по шиттю можуть виготовити циганський костюм самі.
Висока ціна костюма визначається великою кількістю тканини, яка йде в основному на пошиття спідниці. Для циганського танцю верхня спідниця повинна бути обсягом не менше двох солца, деякі шиють спідниці і 2,5 сонця, але впоратися з такою кількістю тканини можуть тільки досвідчені танцівниці.
Матеріал для спідниці найкраще брати легкий, але досить щільний, краще мало мнуться і добре спадаючий. Добре підійде для цієї мети атлас, штучний шовк, поліестер, сумішеві тканину або штапель. Натуральні тканини, наприклад натуральний шовк виглядають звичайно дуже красиво, але мають неприємну особливість витягуватися, від цього спідниця може перекоситись це буде некрасиво і незручно для танцю.
До основної спідниці пришивається оборка. Оборка може бути в один шар, але також і в два і три шари. Звичайно при цьому ваша циганська спідниця буде відчутно важкої, але виглядають такі циганські костюми шікарно.Основная спідниця (якщо ви хочете зшити традиційний циганський костюм) робиться з набивного матеріалу, тобто з малюнком, зазвичай квітковим, іноді використовується малюнок у горох. Оббирання при цьому краще робити одноколірної. Це створить гарний контраст.
Однак часто циганські костюми роблять з одноколірної тканини і прикрашають різними аплікаціями або вишивкою. Такий костюм також виглядає яскраво і красиво.
Форма оборки може бути різною. Найпростіша це сосборенная оборка, при цьому смуга тканини збирається на нитку і пришивається до спідниці. Можна викроїти волани, це оборки, викроювати по косій у вигляді напівкруглих смуг, які потім зшиваються разом і пришиваються до спідниці.
Однак однієї основної спідниці для справжнього циганського костюма недостатньо. Бажано також виготовити нижню юбку.Она може бути не такою широкою як основна верхня спідниця, наприклад сонце або полусолнце. До неї також потрібно пришити оборку. В основному нижня спідниця шиється одноколірної, часто з більш дешевого матеріалу.
Деякі майстри з пошиття циганських костюмів воліють вставляти в край нижньої спідниці волосінь, що додасть циганського костюма додаткову пишність і легкість.
Отже, тепер у нас є спідниці, перейдемо до виготовлення блузки для циганського танцю. Форма блузи може бути різною, рукава можливо зробити облягаючими або дуже широкими "циганськими" або прикрасити їх воланами і маленькими оборками. Традиційно в циганському танці живіт завжди був закритий, проте багато сучасних виконавиці дозволяють собі блузки, які зав'язуються спереду і залишають відкритим живіт.
Дуже гарним доповненням до циганського костюма є корсетний пояс. Його краще зробити напівтвердим і не дуже широким, при цьому він вигідно підкреслить талію танцівниці і не буде утрудняти рухів. І звичайно жоден циганський костюм не обійдеться без красивої шалі. Вона також служить важливим танцювальним аксесуаром. Шаль повинна бути досить великою, не менше 1,5 метра щоб її можна було вільно пов'язати на талію і стегна або накинути на плечі. Як шалей підійдуть Павлово-посадські хустки. Бажано, щоб на них була бахрома. Найчастіше шалі бувають напівшерстяні, шерстяні, але можна використовувати і шовкові хустки з красивим малюнком і бахромою.
Якщо ви хочете створити абсолютно традиційний, Табірний образ циганки, ви можете доповнити свій циганський костюм головним хусткою або косинкою, пов'язаною вузлом на циганський манер.
Залишилося надіти дзвінкі сережки, браслети побільше, намисто на шию і ваш костюм для циганського танцю готовий!
Якщо ви при цьому добре танцюєте, то будете окрасою будь-якого свята!