Пропонований костюм, з одного боку, підходить до боллівудським танців з ухилом до Південної Індії. З іншого боку, при використанні перев'язі не як смужки, а як своєрідного разболітся розгорнутого "фартушка" (описано нижче) підходить і для класичного танцю бхаратанатьям - перевірено в Divadance на практиці.
Складові частини:
спідниця
Набедренник (схожий на пояс з намистом для танцю живота за формою)
Чолі (кофточка з коротким рукавом)
Варіанти матеріалів:
1. Сарі. Уявляє себе шматок тканини довжиною 5 метрів (рідше 8,5 - такий не треба), шириною близько 110см, облямований облямівкою по всій довжині по обох краях. На одному кінці сарі - розшитий фрагмент в тон облямівці (Палланн = палу, палео і т.п. називається). Підходить сарі однотонне соковитого кольору з широкою яскравою (краще золотий) облямівкою. По фактурі м'яке, бажано не сильно мнуться, але на якому можна загладити складки (останнє, втім, не так уже й важливо в нашому випадку). Сарі продаються в магазинах "Ганг" і "Гімалаї". Вибір, і там, і там, на жаль, не цукор. Так що якщо хочете взяти сарі за основу, варто не відкладати цю справу, інакше можете так і не знайти потрібний варіант. Сарі вистачить на все компоненти костюма.
2. Окремо беремо тканину, окремо облямівку (тасьму і т.п.), окремо - тканину в тон облямівки (заміна паллава). Більше роботи, так як облямівку доведеться багато де пришивати. Але зате можна заощадити, так як сарі у нас продають за завищеними цінами. Тканина знову-таки повинна бути м'якою і т.д. (Див. Опис сарі).
УВАГА!
Всі розрахунки дані без підгин. Тобто, як це прийнято в розкрої, додаємо 1,5-2см на підгин. Якщо Ви відчуваєте себе невпевнено в шиття, то краще додавайте 5 см і т.п. (Зайве завжди обрізати можна). Додавати на підгин не потрібно лише там, де у Вас "пролягає" облямівка сарі (якщо Ви взяли сарі). Якщо Ви облямівку будете пристрочують, то підгин потрібен. Спочатку тканину подгибается і прострачивается, а потім приметувати і прострачивается облямівка. Це і є та "зайва" робота, яка додається, якщо Ви купуєте окремі тканини замість сарі.
спідниця
Спочатку треба встановити Вашу довжину спідниці. Вона повинна закінчуватися десь посередині між коліном і п'ятою. Всі поради дано на основі обощения багаторічного досвіду Divadance. Перевірити ще можна так: сидячи в хорошому і досить низькому положенні араманді (основне положення танцю - "напівсидячи" з тамільської) підлоги спідниці не повинні стосуватися підлоги. Приклад, при моєму зрості 168см довжина - 84см, але можна було на кілька см коротше зробити.
Тепер ширина спідниці. Беремо 290см. Головне в ширині спідниці те, що коли Ви сядете в мураманді (повністю сидячи з тамільської), тобто на п'яти - спідниця на Ваших розведених широко колінах не повинна натягатися. Тобто нам потрібен прямокутник тканини 290 на 84см (корретіруем відповідно до зростання, особливо довжину спідниці), поперечні краї якого ми зустрічали один з одним. Вийде грубезний циліндр. За однією з довгих сторін повинна йти облямівка (це - низ вироби). Частина цього прямокутника повинна бути Паллавов (або вставкою з тканини того ж кольору, що і облямівка). Див. Малюнки.
Звичайно, така спідниця нам завелика, але не лякаємося, одягаємо її - швом всередину, звичайно. До речі, я забула сказати, що шов не застрочують до кінця. Залиште вгорі Вашої майбутньої спідниці "щілину" сантиметрів десять - Вам же треба буде якось її одягати. Облямівка повинна виявитися внизу, незастроченими частина шва - вгорі. Тепер всю "зайву" тканина перетворюємо в складки шириною 5-10см. Всі ці складки повинні збиратися перед Вашим пупком. Тобто в одній точці. Тепер задня і бічні частини спідниці прилягають до тіла (в розумній мірі, а не зовсім в обтяжку), а спереду в центрі - стос складок.
До речі, вони повинні "дивитися" вліво (традиція така). Частиною цієї заскладовано матерії виявиться Палланн. Щоб на талії тканина не перекошувалася, зробимо виточки або защипи - 2 штуки ззаду (між центром спини і правим боком, а також між центром спини і лівим боком). Вони б розташовувалися там, де це і прийнято при виготовленні європейських спідниць і брюк. Якщо є труднощі з витачкамі і навіть защипами, то можна трохи стягнути тканину на талії, промітати її і потім підтягнувши нитку.
Тепер нам потрібно зробити цю спідницю »не спадає". Тобто посадити на поясок. Можна купити корсажна стрічку: широку чи ні, як хочете. Приметувати (заодно підгинаючи край тканини, щоб не розтріпується в майбутньому) нашу спідницю до корсажной стрічці і, звичайно, прострочуємо. Такі відповідальні місця потрібно обов'язково прострочити, щоб в один прекрасний момент Ви б не залишилися без спідниці.
Тепер нам залишилося лише прикріпити гудзик і петельку до НЕ застроченную сторонам шва, зафіксувавши їх ще й до корсажной стрічці, так як тканина сарі - не дуже надійна опора для такого важливого кріплення. Тут намагаємося все зробити надійно. Можна перестрахуватися і пришити два гудзики.
Пам'ятайте: світлі кольори оптично збільшують зазначену ними область, а темні, навпаки, зменшують. Тому, якщо Ваша худа фігура, так би мовити, жадає об'ємного втілення в індійському танцювальному костюмі, то зробіть спідницю світлою, а облямівку і вставку (Палланн) - темними. Якщо хочете візуально зменшити обсяг, то робіть навпаки. Щоб додати обсяг в області таза, можна ще завищити талію, зробити набедренник товщі і довше. Для зворотного ефекту зробіть набедренник менш виступаючим і довгим, а талію намітьте нижче.
"Набедреником"
З ним все досить просто. Кроїмо то, що намальовано тут же. Довжина его25см, ширина - близько метра. В процесі виготовлення слід регулювати під себе ширину. Якщо спідницю ми могли в районі талії защепляем, збирати, не боячись "здиблену", так як все це прикриває набедренник, то сам набедренник ми повинні точно посадити по фігурі. Інакше він може Вас повнити, стояти колом і т.п. Заметують виточки - міряємо, переробляємо, поки не домагаємося досконалості. Форма і глибина виточок - орієнтовна, багато що залежить від Вашого контрасту талії і стегон і інших особливостей фігури. Якщо Ви кроіте набедренник з сарі, то підлаштовувати крій під облямівку. Якщо з інших матеріалів, то не дивіться на наявність облямівки на схемі. Кроіте все з основний тканини, а вже на готовий виріб пришиває облямівку (тасьму і т.п.).
дивіться інші статті про індійських танцях , Багато відео indian dance є в розділі Відеоклассіфікатор Divadance , плюс Фотогалереї індійських танців
Чолі (ліф)
Якщо Ви замовляєте чолі у кравчині, то треба довести до неї такі відомості (відмінності чолі від середньостатистичної європейської блузки). Короткий звужений рукав. Максимально вузька пройма (тобто рукав в районі пахв повинен максимально прилягати до тіла, інакше при підніманні руки високо вгору, Ваша чолі буде теж повзти вгору). Глибокий "ажурний" виріз (див. Малюнок). Ґудзики спереду (тобто чолі одягається як кофта). Але можна і ззаду зробити. Виточки на поличці повинні бути як знизу, так і збоку (з бічного шва). Іноді навіть роблять маленькі виточки від центру. Закінчується наша чолі відразу під грудьми. По низу рукава і по низу вироби - та ж широка облямівка, що і на спідниці.
Тобто закінчується груди - тут основна тканина чолі переходить в облямівку. Якщо Ви кроіте не з сарі, то кроіте чолі довше на ширину облямівки, тому що краще її на тканину пришивати, і не голе тіло нею стягувати - тасьма і т.п. матеріалу неприємно натирають шкіру.
Можна також декорувати виріз тонкої каймою того ж кольору.
Якщо Ви шиєте самі, то можете моделювати основну викрійку полички відповідно до всього вищеописаного.
Якщо Ви шиєте самі, але "моделювання полички" Вас лякає, то є дві версії створення потрібного нам предмета, що не навчаючись до швейної справи.
Перший спосіб. Купуємо спортивну футболочку або топ з коротким рукавом. Головне - потрібного нам кольору і такий фактури, відмінності якої від купленого на спідницю матеріалу не впадало б в очі. Обрізаємо зайве (у плані довжини), низ заметують, щоб не розтріпується. Під футболку одягаємо куплений дешевше бюстгальтер з щільними, що створюють хорошу форму, чашечками (або беремо той, що не шкода). За кольором бюстгальтер не повинен сильно виділятися серед нашого костюма, щоб не просвічувати.
Тепер фіксуємо футболку до бюстгалтер і оторачивались рукава і низ вироби облямівкою. Це справа вимагає невеликої вправності і фантазії. Але зате результат може вийти цілком хорошим. Мета з'єднання цих двох предметів - надання тягнеться футболці рельєфності і навіть як би "гранований".
Другий спосіб - ще більш варварський щодо швейного мистецтва. Надягаємо бюстгальтер і криє до нього шматки тканини, фактично обшиваючи його і розширюючи (перш за все за рахунок облямівки). Рукав, однак, доведеться розкроїти, орієнтуючись на загальноприйняту форму. Це - найважче місце в настільки екстремальному способі створення чолі. Цей спосіб чреватий одержанням некрасивого вироби або марною псуванням тканини. Але в разі успіху Ви найдешевшим способом, не вміючи шити за правилами, створите весь костюм з одного набору тканин (не вдаючись до пошуку схожого на спідницю тягнеться топа).
Перев'язь.
Роль перев'язі - не стільки прикрити груди і живіт, скільки в тому, щоб важкі складки спідниці не перетягували спідницю вниз, перекошуючи не найбільш презентабельним чином.
Тут дано виготовлення перев'язі, яка в розгорнутому вигляді дозволить Вам подати Ваш костюм як придатний для виконання класичного танцю (бхаратанатьям), а в згорнутому вигляді (перев'язь закладена так, щоб вийшла складена смуга тканини шириною по ширині облямівки) прикрасить сценічний південноіндійський костюм, який нам потрібен. Щоб перев'язь виконала функції "лямки для спідниці" її треба непомітно зафіксувати на плечі чолі.
Ось рекомендації з пошиття:
Перев'язь по суті це - смуга матерії, що йде від правого боку в ту ж точку, проходячи через ліве плече. Можна, звичайно, пустити шматок сарі через плече, але, якщо ми хочемо позбутися зайвої товщі тканини, то схитрувати: сузим цю смугу там, де вона не потрібна в широкому вигляді: в задній її частині. Знайдемо бічну точку спідниці справа, від неї вимірювальну стрічку перекинемо через ліве плече і повернемося до тієї ж точки. Так ми отримаємо довжину вироби. Додамо 10-20 см на те, щоб деяка частина тканини пішла під одяг спереду і ззаду. Або навпаки, ця частина тканини буде виглядати з-під пояса. Викреслити уздовж облямівки сарі смугу цієї довжини шириною 15-30 см, включаючи облямівку. Тепер знайдемо на смузі місце, де буде наше плече. Розгорнемо тканину так, щоб облямівка була справа. Відступимо від мітки плеча ще 5-10 см вгору (чим ширше облямівка, тим більше відступаємо) і проведемо тут лінію, що перетинає нашу смугу. Від цієї лінії ми будемо розширювати нашу перев'язь, провівши косу лінію від лівого краю смуги вгору-вліво. Практично під 45 градусів (можливі коливання). Ця розширюється частина буде у нас на грудях. Щоб ця частина вироби виглядала солідніше, до косою лінії пріш'ем облямівку. Отримана перев'язь виглядає набагато більш по-індійськи, ніж плоский фартушок, який ще й груди робить схожий на пральну дошку: плоскою і в реберцях.
Як зшити костюм для бхаратанатьям
Олена Стеценко ,
Танцювальна студія Діваданс - школи танцю в Санкт-Петербурзі .
http://www.divadance.ru
Designers: Zhuzha
© 2005 by Zhuzha