Мірки для побудови викрійки плечового виробу

Зняття мірок дуже відповідальний момент. Якщо при цьому допущені помилки і виріб зшитий за неточними мірками, воно ніколи не буде добре сидіти на фігурі. Для того щоб цього не сталося, необхідно дотримати деякі правила:

  1. Всі вимірювання слід проводити без великих нашарувань тканини, що заважають обміру.
  2. Вимірюваний повинен стояти без напруги, не змінюючи своєї звичної постави.
  3. Всі вимірювання робимо без зайвого натягу і ослаблення сантиметрової стрічки.

Перед тим як приступити до обміру зафіксуйте на талії вимірюваного еластичний шнурок (гумку) так, щоб він розташовувався строго горизонтально. Лінія талії є основною опорною лінією, яка пов'язана з будь-якою точкою фігури.

За допомогою цих мірок, а також збільшень можна сконструювати викрійки будь-якого плечового виробу : Сукні, блузки, жакети, пальто ... За допомогою цих мірок, а також   збільшень   можна сконструювати викрійки будь-якого   плечового виробу   : Сукні, блузки, жакети, пальто

Р - зростання. Вимірюють від верхівкової точки голови до підлоги.

Сш - напівобхват шиї. Сантиметрова стрічка проходить ззаду над остистихвідростком шийного хребця, збоку, і спереду по підставі шиї і замикається над яремної виїмкою. При вимірі слід звернути увагу на форму і постановку шиї. Довжина шиї враховується при виборі фасону коміра. Форма і жировідкладення враховуються при визначенні ширини і глибини горловини.

Сг 1 - напівобхват грудей 1. По спині стрічка проходить з урахуванням виступу лопаток. Потім по пахвових западин. Спереду над підставою грудних залоз.

СГ2 - напівобхват грудей 2. По спині стрічка проходить з урахуванням виступу лопаток, потім по пахвових западин, а спереду через виступаючі точки грудних залоз. Мірки СГ1 і СГ2 знімаються одночасно.

Сг3 - напівобхват грудей 3. Стрічка проходить горизонтально навколо тулуба, через виступаючі точки грудних залоз.

Ст - напівобхват талії. Стрічка проходить горизонтально навколо тулуба на рівні талії.

Сб - напівобхват стегон. Стрічка проходить горизонтально навколо тулуба. Ззаду через виступаючі точки сідниць, спереду - з урахуванням виступу живота. При вимірі відзначають форму стегон і місця найбільших жирових відкладень.

Шг - Ширина грудей. Вимірюється горизонтально над підставою грудних залоз, між вертикалями, подумки проведеними від передніх кутів пахвових западин. При вимірі звертаємо увагу на форму грудної клітки і розворот плечового пояса. Записуємо мірку в половинному розмірі.

ДТЗ - довжина спини до талії. Вимірюємо від вищої точки плечового шва до лінії талії, ззаду паралельно хребту.

Дтп - довжина переду до талії. Вимірюється від вищої точки плечового шва до лінії талії через виступаючу точку грудних залоз, одночасно відзначаючи її положення.

Вг - висота грудей вимірюється так само, як Дтп, але тільки до виступаючої точки грудей.

ЦГ - центр грудей. Вимірюємо відстань між виступаючими точками грудей. Записуємо мірку в половинному розмірі.

Впк - висота плеча коса. Вимірюють від точки перетину лінії талії з хребтом до кінцевої точки плечового шва. Стрічку тримають в натягнутому стані.

Шс - ширина спини. Вимірюється горизонтально між задніх кутів пахвових западин. При вимірі необхідно звернути увагу на кривизну спини. Записуємо мірку в половинному розмірі.

Шп - ширина плеча. Вимірюється від вищої точки плечового шва у основи шиї до зчленування плеча з рукою.

Др - довжина рукава. Вимірюємо від кінцевої плечової точки по зовнішній поверхні руки до рівня бажаної довжини рукава.

Оп - обхват плеча. Вимірюємо горизонтально навколо руки по найширшій частині руки.

Озап - обхват зап'ястя. Вимірюємо горизонтально навколо руки по самому вузькому місці.

Впрз - висота пройми задня (глибина пройми) Вимірюється від вищої точки плечового шва до горизонталі, що проходить на рівні задніх кутів пахвових западин.

Ді - довжина виробу. Вимірюється з боку спини від вищої точки плечового шва до бажаного рівня довжини.

Такі мірки як СШ, Сг, Ст, Сб позначають полуобхват (шиї, грудей, талії, стегон) тобто отримане вимір обхвату відразу ділять на 2. Так само в половинному розмірі записуються мірки ШГ, Шс, ЦГ.

Увага! Рекомендую порівнювати свої мірки або мірки замовника, з мірками для типової фігури відповідного розміру і росту. Навіщо це потрібно і як це робити, я описувала в статті Вимірювання жіночих типових фігур . Переходьте за посиланням, завантажуйте таблиці і порівнюйте мірки для контролю.

Тепер на базі основних вимірів ми зможемо побудувати викрійку основу плечового виробу .

Підписуйтесь на нові статті блогу і будете в курсі всіх новин Майстерні кравчині!

© Ольга Марізіна