Майстер клас: блуза своїми руками

  1. Блуза з суцільнокроєним рукавом: форма
  2. Блуза своїми руками

Жіночий гардероб вимагає регулярного оновлення, яке, на жаль не завжди є з фінансових обставин. Однак, як я завжди люблю повторювати, одягатися в красиві і нові речі можна набагато дешевше і частіше, якщо їх виготовляти своїми руками. Сьогодні детально опишу процес пошиття блузи вільного крою, яка підійде практично під будь-який тип фігури.

Блуза з суцільнокроєним рукавом: форма

Вся принадність цієї блузи в тому, що вона має цельнокроений рукав, який готується дуже швидко і не вимагає пришивання. Даний фасон будемо моделювати за все тією ж стандартної викрійці-основі плаття . Мій дизайн припускає наявність відкритої спини, що буде не зовсім доречно, наприклад, на роботі в офісі. Якщо ви плануєте виходити в кофтині не тільки на прогулянку, то в процесі моделювання пропустіть пункт про вставці сітки і робіть без неї. Те ж саме можу сказати і паску. Якщо ви ходите блузу що не обтягує, а просту пряму, що не вшивати пояс, закривайте бокові шви стандартним методом. Тепер, коли всі нюанси враховані, переходимо до моделювання.

  1. Жіночий гардероб вимагає регулярного оновлення, яке, на жаль не завжди є з фінансових обставин Зніміть мірку довжини виробу, і відзначте її від горловини вниз на викрійці. Проведіть горизонтальну лінію.
  2. Від горловини спини вниз відміряйте 5 см. По лінії плеча відміряйте 6 см. Точки 5 і 6 з'єднайте плавною лінією, утворивши нову горловину спинки.
  3. Від пройми по спинці проведіть лінію бічного шва, розширивши низ на свій розсуд. Наприклад, сантиметра на 2.
  4. Від пройми спинки вправо накресліть пряму, довжиною, якій хочете рукав. Я робила його 5 см, відповідно, і лінія у мене 5 см.
  5. Від нової горловини спинки проведіть горизонтальну пряму в право до тих пір, коли її під прямим кутом можна буде поєднати з низом рукава (лінією, яка проводилася від пройми).
  6. Горловину переду опустіть на 5 см.
  7. Від пройми переду також проведіть пряму вліво на бажану довжину рукава. Під прямим кутом проведіть перпендикуляр вгору.
  8. Від горловини переду продовжите лінію плеча (лінія, яка йде 4 см) до тих пір, поки вона не стикнеться з лінією рукава.
  9. Відміряйте по передній плечової лінії, яка йде від горловини, 6 см і також прорисуйте нову лінію горловини переду.
  10. Від пройми переду опустіть пряму до основи блузи, також розширивши останнім.
  11. Бічні шви на викрійці в зоні переходу його до рукава потрібно трохи скруглить. Як це зробити я показала на схемі, зеленим кольором.
  12. Все виточки проігнорувати.

Порада: коли моделювання буде закінчено, за допомогою лінійки виміряйте плечові шви переду і спинки. При їх нестиковці, наприклад, переднє плече виявиться більше на 6 см, подовжити то, де цих сантиметрів не вистачає.

Якщо ви все зробили правильно, ваша форма придбає такий вигляд.

Якщо ви все зробили правильно, ваша форма придбає такий вигляд

Якщо ви не хочете робити спину відкритою - пропустіть цей пункт і приступайте відразу до розкрою. Для тих, хто хоче зробити сітчасту вставку по спинці, зробіть наступне:

  1. відступите 3-5 см (за бажанням) від лінії складання спинки і прокреслите пряму від заснування топа до лінії горловини;
  2. виріжте вийшла смужку.

відступите 3-5 см (за бажанням) від лінії складання спинки і прокреслите пряму від заснування топа до лінії горловини;   виріжте вийшла смужку

Порада: ви можете зробити смужку не прямокутна, а будь-яку іншу, на ваш розсуд. Це може бути коло, трикутник, хвиля або навіть серце. Для цього просто просто схематично покажіть на викрійці то, що побажаєте.

Блуза своїми руками

Для своєї блузи я вибрала матеріал трикотаж кристал. Він має підвищену розтяжністю, прекрасно драпірується і дає чудовий блиск. На мій 42 розмір (обхват грудей 85) пішло 0,5 м тканини. Чим більше ваш розмір, тим більше тканини потрібно.

  • трикотаж кристал (з запасом 1 м);
  • м'яка сітка 15 см (якщо робити без вставки, то сітка не буде потрібно);
  • стрічка для пояса, я вибрала для цих цілей еластичні тонкі мережива (якщо ви не хочете робити поясок, то стрічка також не знадобиться).

перенесіть   викрійку на тканину перенесіть викрійку на тканину . Смужку, яка призначалася для вставки, підготуйте з сітки, складеної вдвічі, інші деталі виріжте з основної тканини. Не забуваємо про припуски на шви, які складають 1 см.

Для початку потрібно провести збірку спинки Для початку потрібно провести збірку спинки. Слиж лицем до лиця деталь спинки з трикотажу і смужку з сітки. Наживите смужку голками. Те ж виконайте з другою половинкою. Зшийте деталі.

Тепер необхідно заховати припуски на шви Тепер необхідно заховати припуски на шви. Бо якщо цього не зробити, вони будуть некрасиво виглядати через прозору тканину. Для цього розгорніть припуски на виворітну сторону, притиснувши їх до трикотажного полотна, і сколите голками так, як показано на фото.

Пришийте припуски на швейній машині. Сточки потрібно прокладати дуже рівно, щоб вона йшла паралельно місця стику сітки і тканини. У готовому вигляді виглядає так, виворіт:

лицьова сторона:

Тепер необхідно намітити зону пришивання пасочки. Складіть спину навпіл і приколіть голочкою місце, де буде пояс.

Тепер розгорніть спинку назад. Віч-на-віч складіть спинку і перед. Наживите вручну плечові і бокові шви. Зшиваючи бік, вкладіть в намічену область стрічку, яка буде служити поясом, в обидва шва.

Прострочіть на машинці. Обробіть низ і горловину, відігнувши тканину всередину. Можете теж саме зробити з рукавами, але я цього робити не стала. Чудова властивість трикотажу дозволяє обійтися без обробки країв, так як вони не кришаться. При цьому все виглядає більш ніж акуратно. Головне, під час розтину тканини використовувати гострі ножиці.

На цьому етапі блуза з суцільнокроєним рукавом готова.

На цьому етапі блуза з суцільнокроєним рукавом готова