Завдяки винахідництва кравця і бажанням людини приховати недоліки зовнішності свого часу був придуманий і створений рукав реглан.
У рукава реглан є універсальна здатність коригувати фігуру. Від лінії нахилу рукава реглан, залежить, буде цей рукав зорово розширювати лінію плечей або навпаки максимально їх звузити.
Погодьтеся, для багатьох жінок це просто «виручалочка»!
У цій статті розглянемо побудова викрійки рукава реглан найпростішим способом.
Для початку, що таке рукав-реглан? Це тип рукава, який викроюється спільно з плечової частиною спинки і полички вироби.
Побудова рукава реглан в різних джерелах, хоч і має схожу основу, але найчастіше дається в таких жахливих схемах і розрахунках, що при одному тільки погляді на креслення реглана робиться погано.
Будемо виходити з того, що кравець, який на початку 19 століття створив рукав реглан, не міг знати таких складних побудов і напевно зробив це методом макетування.
Так навіщо ж нам «вигадувати знову велосипед»?
Давайте користуватися методом муляжу або макетування - це найкоротший шлях до майстерності в шиття і крою.
У чому перевага модельного способу побудови викрійки рукава реглан? У тому, що ви реально на людину або манекені можете побачити, як буде виглядати рукав на тій чи іншій фігурі, навіть можна просто «малювати» різні лінії нахилу рукава реглан прямо на фігурі і спостерігати як це відбивається на силуеті в цілому. Ну, хіба не геніально?
До того ж працювати з тканиною набагато приємніше, ніж з шелестячої папером і літерами «а, б, в,» - на кресленні.
Тепер спробую на листі викласти Вам якомога простіше принцип побудови рукава реглан, а допоможуть нам в цьому картинки (без наочності нікуди!).
Які деталі потрібно не забути при побудові: важливо те, що лінія середини плеча повинна бути трохи зміщена наперед, тобто на поличку вироби. Зазвичай це зміщення
роблять на 1 см. Бажано, трохи на 0,5 підняти «паросток» спинки, тобто лінію горловини спинки.
Перш ніж малювати лінію оката рукава реглан, потрібно щоб виточки на поличці і спинці були закриті. Після суміщення відрізних частин від полички і спинки з окатом втачного рукава, домальовували обриси рукава реглан плавними перехідними лініями. У Вас вийде зміщений центр рукава, продовживши цю лінію до низу рукава, Ви розділіть рукав реглан на 2 частини (див. Малюнок).
Досить просто і наочно.
Ми з Вами розглянули побудову класичного або типового рукава реглан, але потрібно знати, що є ще кілька різновидів:
- напівреглан, це тип рукава реглан при якому залишається невелика ділянка плечового зрізу вироби, тобто реглан не доходить до горловини;
- реглан «нульовий», це варіант рукава, коли лінія пройми рукава реглан починається в точці вершини горловини спинки і переду, і плавно спускається з боків вниз;
- реглан «погон», імітація пагонах, тобто лінія пройми, йде від горловини паралельно лінії плечового зрізу і плавно переходить в лінію пройми звичайного втачного рукава, в результаті виходить «виділена» зона плеча;
- реглан «фантазійний», судячи з назви, може бути який завгодно форми на вершині, а низ пройми такий же, як у втачного рукава.
Ну, ось і все про рукаві реглан, в майбутньому розглянемо цікаві моделі суконь, блузок, жакетів, курток з цим видом крою рукава.
Для початку, що таке рукав-реглан?Так навіщо ж нам «вигадувати знову велосипед»?
У чому перевага модельного способу побудови викрійки рукава реглан?
Ну, хіба не геніально?