Форма коміра хомут з ​​відтяжкою

Форма коміра хомут з ​​відтяжкою Комір-хомут наша тема сьогодні. Сьогодні поговоримо як зшити комір як у светри, який буде скроєний по косій і складатися як у светри. Форма коміра хомут з ​​відтяжкою Комір-хомут наша тема сьогодні

Комір-хомут

Воротніков-хомутів існує величезна безліч, почнемо з найпростішого коміра-хомут. Найголовніше завдання це показати вам як зробити волого-теплову обробку (СОТ), щоб комір добре ліг. Перед нами зразок вироби для побудови коміра, для нас зараз важливо побудувати комір-хомут, на все інше уваги не звертаємо крім одного - маючи виріб необхідно перевірити чи проходить через отвір ваша голова.

Для побудови коміра ми зараз виміряємо горловину, так як при побудові викрійки з базової основи необхідно збільшити розмір горловини, для цього необхідно однаково зняти як з правій частині так і з лівої частини горловини і паростка приблизно по 1 1,5 см для більш комфортного прилягання коміра. Для цього необхідно виріб скласти як на фото 2:00 Для побудови коміра ми зараз виміряємо горловину, так як при побудові викрійки з базової основи необхідно збільшити розмір горловини, для цього необхідно однаково зняти як з правій частині так і з лівої частини горловини і паростка приблизно по 1 1,5 см для більш комфортного прилягання коміра


і підкоригувати виріз, при цьому пам'ятаємо, що лінія плеча повинна бути однакова. Сколюємо шпильками по лінії плеча і зрізаємо стільки, щоб голова вільно проходила в отвір горловіни.2: 23
і підкоригувати виріз, при цьому пам'ятаємо, що лінія плеча повинна бути однакова Зі спини знімаємо зовсім небагато і трохи більше прибираємо з боку горловини. Після чого виріз необхідно ізмеріть.2: 43

сантиметровою стрічкою поставленої на ребро 2:53

сантиметровою стрічкою поставленої на ребро 2:53

працюємо з горловиною - вимірюємо, збільшуємо, і знову вимірюємо

У нас вийшло 29 см в половинному розмірі, значить в загальному 58 см. Якщо розмір горловини робити більше, то і комір-хомут буде у вас більш вільний, на досвіді можна підібрати найзручніший для вас варіант коміра-хомут.
Для того, щоб продовжити роботу з побудови викрійки необхідно зробити надсечку, щоб відзначити центр спини з боку паростка, так як у нас спинка цільна і немає лінії центру спини.

Перед нами тканину, складаємо її по діагоналі, під кутом 45 градусів, таким чином наш комір матиме крій «по косій». Відкладаємо на тканини 30 см і ширина коміра в 4 складання дорівнює 35 см. Маленьке нагадування, якщо ви щось будете кроїти «по косій» (свин-шот, джемпер, плаття з коміром-хомут), завжди витрата тканини треба брати на підлогу -метро більше, ніж вам необхідно, так як при такому крої піде більше тканини, але при цьому буде дуже красиво!

6:17

Форма коміра-хомут «по косій» готова

Форма коміра готова, тепер залишається обробити його праскою, щоб надати необхідну ідеальну форму.

6:48 6:48

6:48

СОТ відтяжка коміра-хомут

Середину коміра необхідно відтягнути, і так робити завжди поки форма коміра НЕ придбає ось такий вигляд 7:12 Як вирізати прямокутний шматок тканини показати можуть багато, але як правильно провести СОТ не всі можуть показати 8:01

готовий варіант після СОТ

Чим більше я його відтягаю, тим більше округлений у нього вигляд. Але нам не можна взяти і запрасувати тканину склавши її навпіл, тому тканина розгортаємо і разутюжіваем її по середині зсередини до тих пір поки у нас не вийде необхідна форма коміра. Після цього зріжемо надлишки з боку спини і будемо вмётивать комір в наш виріб. Складемо в 4 шари, т. Е. Комір в довжину складаємо навпіл і зрізаємо всі нерівності, які вийшли в результаті СОТ і до центру спинки злегка зріжемо тканини побільше, приблизно 2 см, щоб комір у нас був більш комфортний з боку спінкі.9: 40

злегка підправляє форму

За рахунок відтягнення шов у нас дещо не рівний, але так і повинно бути. Зараз змітаємо центральний шов і вметаем комір в горловину.

Так як у нас навчальний курс, то ми вам розповідаємо як правильно все робити: спочатку вметать один шов, потім цей шов закрити іншою частиною коміра, таким чином шов у вас буде захований в комірі, але, для прискорення процесу, ми вам кажемо як правильно треба зробити, а самі комір вметаем тільки одним швом, щоб показати як він буде виглядати при такому крої та СОТ.

Комір вивертаємо і складаємо навпіл, сколюємо шпильками і будемо вмётивать НЕ смётивая попередньо його подвійно. Нагадую, при крої по косій необхідно обов'язково зазначати надсічкою центр, так як інакше все розпливеться і вам буде набагато складніше все зібрати.

З'єднуємо центр переду з центром переду, центр спини з центром спини все сколюємо і потім смётиваем і пам'ятаємо, що тканина «по косій» вимагає особливої ​​уваги, щоб ніде нічого зайвого не потягнути.

Ось наш комір-хомут.

Комір -Хомути готовий!

У цьому занятті я вам показала і розповіла, як правильно підготувати виріз горловини, як правильно вибрати і розкласти тканину, як розрахувати її витрата, як розкроїти і зробити відтяжку і СОТ, як правильно змітати, і вметать в горловину і готовий результат, щоб ви самостійно вміли робити такі коміри. Такий комір ідеальний для того, щоб носити довгі підвіски, намиста і різні прикраси!

З наближенням осені хочеться тепла і комфорту в одязі, а ми зараз працюємо над курсом побудови сорочкового коміра *
* Курс побудови сорочкового коміра готовий, подивитися і купити його можна за посиланням https://paukshte.ru/collar/

Як завжди, рада була показати вам цей матеріал, діліться ним зі своїми друзями, спасибі за ваші відгуки, приємно читати, що ви стали більше уваги приділяти шиттю, що у вас все виходить! На все добре, з вами була я, Паукште Ірина Михайлівна і Ястребов Олексій!