Як зшити "зоряну" блузку | Готові викрійки і уроки з побудови на Викрійки-Легко.рф

Погодьтеся, не будь-якої знаменитості ми хотіли б наслідувати. Часом вбрання зірок виглядають настільки епатажно навіть в повсякденному житті, що навряд чи ми змогли б пов'язати такий стиль з нашими аж ніяк не зоряними реаліями. Чого не скажеш про австралійську топ-модель Міранду Керр. Вуличний стиль цієї дівчини неодмінно кожен раз удостоюється похвал на сторінках глянцевих журналів і модних блогів. А секрет Міранди в тому, що вона вміло поєднує трендові речі з простими повсякденними, створюючи образи, доречні на всі випадки життя.

І, схоже, що одне з улюблених поєднань знаменитості в повсякденному стилі - це блузка з джинсами, або просто з вузькими темними брюками. Квітковий принт або абстракція, паєтки та «леопард» - образи Міранди ніяк не назвеш нудними, незважаючи на те, що на всіх цих фото фігурує блузка класичного сорочкового крою.

(Фото з сайту   www (Фото з сайту www.popsugar.com )

Однотонна блузка в поєднанні з міні-спідницею - відмінний варіант для появи перед публікою! Так, блузка, яка днем ​​становила компанію джинсам і балеткам, ввечері може перетворитися завдяки каблуків, спідниці і маленькому клатч - і наряд для виходу в світ готовий!

(Фото з сайту   www (Фото з сайту www.popsugar.com )

Сьогодні ми моделюємо блузку прямого крою, без виточок, з класичним стоячи-відкладним комірцем і нагрудними накладними кишенями з клапанами. На спинці блузки - кокетка і бантовими складка посередині. Рукава у блузки довгі, з манжетами, однак ви можете їх носити, як пропонує Міранда - засукавши до ліктя і зав'язавши манжету, що не застібаючи, вузлом.

Ну, а завдяки інтернету у нас є можливість розгледіти цю напівпрозору блузочку Equipment детальніше! (Фото з сайту https://www.flowernmilk.com/ )

Для того щоб змоделювати цю блузку, нам знадобиться заготовка викрійки сорочки без виточок і рукава до неї. До речі, у нас є чудова новина для тих, хто любить самостійно моделювати, але не хоче витрачати час на рутинні побудови: зовсім скоро на нашому сайті з'явиться генератор викрійки-основи плечового виробу без виточок! А щоб не пропустити цю подію, підписуйтесь на розсилку новин на нашому сайті або слідкуйте за новинами у групах facebook і ВКонтакте .

Ну а поки нагадаємо, як можна створити таку викрійку-заготовку на основі базової викрійки сукні з витачкамі, побудованої за вашими мірками. Ви можете отримати її за лічені хвилини вже зараз, скориставшись нашим генератором викрійки-основи сукні :

Ви можете отримати її за лічені хвилини вже зараз, скориставшись нашим   генератором викрійки-основи сукні   :

Ми вже отримували з вами з цією викрійки заготовку без виточок, коли моделювали блузку з рукавом єпископа . Вам буде необхідно виконати кроки 1 - 8 з цього уроку з моделювання, лише з невеликими поправками:

  1. Ця блузка вільніша, тому ви можете збільшити надбавку на свободу облягання, розставивши половинки викрійки на відстань до 5 сантиметрів, перед тим, як будете викреслювати нову лінію пройми.
  2. Також тут довша лінія плеча, тому на першому кроці побудови подовжити лінію плеча нема на 1, а як мінімум на 3 см. Не забудьте, що це вплине і на конструкцію рукава: висота його оката стане менше (настільки, наскільки довше ви зробили лінію плеча).
  3. Горловину можна не розширювати, а поглибити лише на 1 см (див. 3 крок уроку ).

Довжина блузки по спинці дорівнює приблизно 70 см. Ось що у вас повинно вийти в результаті (викрійки, показані зеленим кольором):

Єдиний момент: якщо ви креслили на папері з роздрукованої викрійкою-основою, не поспішайте вирізати отриману викрійку або переносити її на окремий аркуш паперу. Нам ще знадобляться лінії старої викрійки на спинці (а саме - положення плечової виточки) - коли будемо моделювати відрізну кокетку.

Ну а тепер займемося внесенням модельних особливостей в цю викрійку. Відразу стає ясно, що сильних змін наша форма-заготовка не зазнає. Важливо лише визначитися з величиною основних конструктивних елементів - розміром накладних кишень, коміра і т.д. Зазвичай ми підказуємо вам, якого розміру потрібно накреслити той чи інший елемент, проте в майбутньому ви зможете визначати це самостійно. Для цього можна використовувати один нехитрий прийом: виміряти лінійкою на фотографії довжину якогось елементу, величина якого нам приблизно відома. Потім виміряти довжину цікавить нас елемента на фотографії (наприклад, висоту кишені) і далі, за допомогою пропорції дізнатися його приблизний реальний розмір.

Звичайно, у вас вже виникло питання: а звідки ж на фотографії візьметься елемент, розмір якого нам відомий? І перше що приходить в голову .... Це і є голова! І це цілком вдалий вихід! Адже зростання моделі - це величина, яка коливається в дуже великому діапазоні, тому для визначення пропорцій елементів вона не годиться. До того ж модель може бути присутнім на фотографії не в повний зріст (наприклад, якщо на фотографії показана блузка або жакет). А ось голова - це зовсім інша справа! Отже, за базовий елемент ми візьмемо висоту голови моделі (звичайно, вона може мати, наприклад, нахил, але в будь-якому випадку всі наші розрахунки носять наближений характер). Підкажемо, що, як правило, висота голови середньостатистичної жінки становить 23-24 см. Наприклад, висота голови для типової фігури зростом 170 см становить 23,5 см. Давайте і ми поставимо саме такою величиною. А ось і приклад таких вимірів: на малюнку показано, величину яких елементів ми можемо з вами приблизно визначити.

Виміряли? Тепер складайте пропорцію! Наприклад, висота голови на малюнку вийшла рівна 58,5 (чого - не важливо, хоч міліметрів, хоч кілометрів, адже в результаті знаходження відносини ці величини все одно скоротяться). Це в 2,5 рази більше, ніж взята нами за еталон величина 23,5. Значить, і всі інші величини, виміряні по фотографії, потрібно ділити на 2,5, щоб отримати приблизний розмір зазначених елементів. Ця величина виходить вже, звичайно, в сантиметрах.

Десь в процесі обчислень можна округлити в ту чи іншу сторону, щось трохи скорегувати (адже не всі елементи у нас розташовані прямо, десь можна зробити «знижку» на спотворення розмірів, якісь розміри прийняти з міркування дотримання естетичних пропорцій і т.д.) Ну а ось що вийшло у мене:

  • Ширина відльоту коміра - 7 см
  • Ширина планки із застібкою - 3 см
  • Висота кишені - 15 см
  • Ширина кишені - 13 см
  • Положення кишені по горизонталі (відстань від кишені до планки) - 3 см
  • Положення кишені по вертикалі (відстань від кишені до плечового шва) - 15 см
  • Висота клапана кишені - 7 см

Ну ось, тепер, знаючи розміри основних елементів, ми можемо нанести їх на викрійку.

Крок 1. Для початку змоделюємо кокетку на спинці. Це можна було зробити з самого початку, просто перевівши частину плечової виточки (не більше 1 см) в пройму. На малюнку нижче зеленим кольором показана заготовка викрійки без виточок. На її тлі рожевим показана вихідна форма, на якій ми зробили розріз від пройми до вершини плечової виточки. Цю виточки ми закрили, але не до кінця - як раз так, щоб в пройму відкрилася нова витачками з розчином 0,5 - 1 см. Потім накреслили лінії кокетки, нову лінію плеча (стежте, щоб вона дорівнювала по довжині лінії плеча на поличці ) і уточнену лінію пройми так, як це показано на кресленні зліва товстої темно-синьою лінією. На малюнку праворуч бузковим цвітом показані підсумкові деталі викрійки: це кокетка і сама спинка. Крім того, до середньої лінії спинки ми додали припуск 3 см на бантовими складку.

Крім того, до середньої лінії спинки ми додали припуск 3 см на бантовими складку

Крок 2. На викрійці полички паралельно середньої лінії (це лінія полузаноса блузки) на відстані 1,5 см відзначте лінію краю борту. Від цієї лінії накресліть контури цельнокроенного подборта шириною 3,5 см. На лінії полузаноса відзначте положення петель (гудзиків).

Крок 3. Оформіть нижній край блузки на поличці і спинці плавними лініями.

Крок 4. Відповідно до отриманих «вимірами» накресліть на поличці місце розташування кишені (прямокутник 15Х13 см з округленими нижніми краями) і клапана (прямокутник 7х13 см з округленими нижніми краями).

Відповідно до отриманих «вимірами» накресліть на поличці місце розташування кишені (прямокутник 15Х13 см з округленими нижніми краями) і клапана (прямокутник 7х13 см з округленими нижніми краями)

Крок 5. Накресліть стояче-відкладний комір з неотрезной стійкою, як це показано на кресленні знизу. Побудова робиться на основі прямокутника шириною 7,5 см і довжиною, яка дорівнює сумі довжин горловини на спинці і на поличці.

Побудова робиться на основі прямокутника шириною 7,5 см і довжиною, яка дорівнює сумі довжин горловини на спинці і на поличці

От і все! Форма блузки, як у Міранди Керр готова! У нас вийшли такі деталі: спинка - 1 деталь із згином, дві полички, 2 рукава, комір з двох деталей зі згином, 2 кишені. Для виготовлення клапанів і манжет знадобиться по 4 деталі.

Приклад розкладки деталей блузки на тканини шириною 140 см показаний на наступному малюнку. Тканина складають удвічі, лицьовою стороною всередину. При такій ширині вам знадобиться приблизно 135 см тканини.

На прикладі показана розкладка деталей блузки 48 розміру. Не забудьте про припуски на шви!

Творіть із задоволенням!

Звичайно, у вас вже виникло питання: а звідки ж на фотографії візьметься елемент, розмір якого нам відомий?
Виміряли?