Як зшити блузку: основна форма, розкрій

  1. Як знімати мірки?
  2. Основа побудови викрійки блузки
  3. Основна форма блузки приталеного силуету
  4. Положення при розкрої основний викрійки блузки
  5. Основа викрійки блузки з витачкамі
  6. Основна форма блузки з нагрудними витачкамі
  7. Перша, друга і третя довжина до талії

Для того щоб зшити блузку будь-якого фасону буде потрібно одна основна форма, яку потім можна змінити під потрібну модель Для того щоб зшити блузку будь-якого фасону буде потрібно одна основна форма, яку потім можна змінити під потрібну модель.

Як побудувати основну викрійку блузки, а потім основні викрійки блузки пріталеннго силуету і з витачкамі розглянемо в цьому матеріалі. Але для початку розберемося як зняти мірки, щоб потім правильно здійснити розкрій тканини.

Як знімати мірки?

При знятті мірок необхідно стежити, щоб особа, з якою знімають мірку, зберігала спокійну позу. Тому, коли ми знімаємо мірки, ми стоїмо позаду і трохи праворуч.

Наведені мірки зняті зі стандартних (середньої величини) осіб. Для осіб з тілесними вадами вносяться зміни, які диктуються особливостями тілесної структури.

Якщо ми хочемо правильно розкроїти тканину, ми повинні особливо уважно знімати мірки, оскільки помилка призводить до неправильного розкрию в результаті чого тканина буде зіпсована.

Перед зняттям мірок, на талії вимірюваної особи зав'язується шнурок.

Малюнок А.

Малюнок А

Мірки знімаються в такий спосіб:

  1. А = довжина спини ................. 42 см
  2. Б = ширина спини ................ 42 см
  3. В = обхват шиї .................. 36 см
  4. Г = обхват грудей ................. 96 см
  5. Д = обхват талії ................. 72 см
  6. Е = обхват стегон ................. 100 см
  7. Ж = ширина грудей ................ 38 см
  8. 3 = висота грудей ................. 14 см
  9. І = довжина ліфа .................. 37 см
  10. К = висота боки ................. 20 см
  11. Л = довжина спідниці .................. 75 см
  12. М = довжина рукава ................. 42 см
  13. Н = обхват рукава вгорі ............ 36 см
  14. О = обхват рукава на рівні ліктя ...... 32 см
  15. П = обхват зап'ястя ............... 24 см
  16. Р = довжина спідниці до підлоги ............ 100 см

Лінія А позначає довжину спини (ізмеряется1 від сьомого шийного хребця до талії).

Лінія Б позначає ширину спини (вимірюється від плеча до плеча по ширині спини).

Лінія Р позначає довжину спідниці до підлоги (вимірюється від талії до підлоги).

Малюнок Б.

Лінія Г позначає обхват грудей (вимірюється під руками через спину і груди, в тому місці, де тіло розвинене найбільше).

Лінія Д позначає обхват талії (вимірюється точно по талії).

Лінія Е позначає обхват стегон (вимірюється 20 сантиметрами нижче талії, там де стегна найбільш розвинені).

Лінія 3 позначає висоту груп (вимірюється від талії до вершини грудей).

Малюнок В.

Лінія В позначає обхват шиї (вимірюється навколо шиї в місці її найбільшого розвитку).

Лінія Ж позначає ширину грудей (вимірюється на 3-4 см під шийної ямкою горизонтально між плечовими кістками).

Лінія І позначає першу довжину ліфа (вимірюється від шийної ямки до середини талії).

Лінія До позначає висоту боки (вимірюється від талії до пахви).

Лінія Л позначає довжину спідниці (вимірюється від талії вниз по необхідності).

Лінія М позначає довжину рукава (вимірюється від пахви до зап'ястя).

Лінія Н позначає обхват руки вгорі (вимірюється від пахви горизонтально навколо руки).

Лінія Про позначає обхват руки на рівні ліктя (вимірюється навколо ліктя в зігнутому стані).

Лінія П позначає обхват зап'ястя.

Основа побудови викрійки блузки

мірки:

  • довжина спини: 42 см
  • ширина спини: 42 см
  • обхват шиї: 36 см
  • обхват грудей: 96 см
  • обхват талії: 72 см
  • перша довжина ліфа: 37 см
  • ширина грудей: 38 см
  • висота боки: 20 см

Для створення точної сітки основи викрійки блузки при створенні основи будь викрійки блузки ми повинні вжити 2 основних мірки -і напівобхват грудей + 2 см і довжина спини.

Від лівого кута відкладається по горизонталі напівобхват грудей + 2 см (96: 2 = 48 + 2), тобто 50 см, а по вертикалі - довжина спини -42 см, потім прямокутник закривається.

Від лівого і правого кута відміряється два рази по 4 см вниз. Перша 4 см відмітка служить для скарашіванія плеча спинки, а інша - для вирізу передньої частини горловини. Від нижнього лівого і правого кута відкладається вгору допоміжна висота боки - 20 см і прокреслюють горизонтальна лінія.

Від правого верхнього кута вліво відкладається 1/6 обхвату шиї (36: 6), тобто 6 см. З того ж правого кута горизонтально вліво відкладають половина довжини спини - 21 см, а потім прокладається вертикальна пінія до допоміжної висоти боки. Від лівого кута вправо, горизонтально, відкладається 1/6 обхвату шиї + 2 см, тобто 8 см.

З цієї точки прокладається вертикальна лінія до висоти боки. З цього ж кута горизонтально відкладається половина ширини грудей (38: 2), тобто 19 см і прокреслюють вертикаль до допоміжної висоти боки.

Віднімаємо 1 см зверху в правому куті і додаємо його в лівому нижньому кутку. З лівого строни на нижній лінії 4 см, тобто на лінії вирізу горловини переду, по вертикалі відкладається 1-я довжина ліфа тобто 37 см.

Точка 37 см і точка 1 см з'єднуються суцільною горизонтальною лінією. По ній вимірюється талія. По горизонтальній лінії від допоміжної висоти боки зліва направо відкладається половина отриманої горизонтальної лінії 50 см + 2 см (50: 2 = 25 + 2) тобто 27 см. Це перед блузки. Точка 27 см по вертикалі з'єднується з точкою талії. З цієї ж лінії від лінії талії вгору огладивается 20 см, тобто дійсна висота боки. Вона вимірюється від талії до пахви.

Основна форма блузки приталеного силуету

Початок побудови креслення таке ж як і побудова креслення основи викрійки блузки (рис.). У правому верхньому куті точку 1 см з'єднати з точкою 6 см закругленою лінією. Отримуємо виріз горловини спинки. Від вертикалі 21 см (1/2 ширини спини) на верхній лінії в 4 см вліво відкладаємо 1 см, потім, при з'єднанні точки 6 см і точки 1 см, отримуємо лінію плеча довжиною в 17 см.

Від отриманої лінії плеча провести лінію до допоміжної висоти боки. Ця лінія буде відповідати лінії пройми спини. У лівому верхньому кутку горизонтальна позначка 8 см з'єднується закругленою лінією з вертикальної відміткою 8 см.

Отримуємо виріз горловини переду. Від краю виріз горловини по верхній горизонтальній лінії (тобто від 8 см.) Відкласти 16 см через точку перетину горизонталі для скошування плеча і вертикалі 19 см.

) Відкласти 16 см через точку перетину горизонталі для скошування плеча і вертикалі 19 см

Ці дві точки з'єднуються, ми отримуємо плече переду. Це плече коротше плеча спинки на 1 см, тому що плече спинки призбирається. Точка плеча переду з'єднується закругленою лінією, яка стосується лінії 1/2 ширини грудей і доходить до дійсної висоти боки.

Таким чином, виходить виріз пройми переду. Точка вирізу передньої пройми з'єднується косою лінією з талією. Від лінії талії з обох сторін відкладається вниз по 12 см. Ці ті точки з'єднуються між собою.

Отримана горизонтальна лінія позначає низ блузки. Таким чином, ми отримали основу викрійки блузки. Щоб отримати реальну окружність талії, на лінії талії можна зробити, за бажанням, креслення складок або защипов, як це зображено на рис. 4. Мірки для побудови викрійки цієї приталенной блузки такі ж, як і на сітці основи викрійки блузки.

Положення при розкрої основний викрійки блузки

Малюнок показує відокремлені один від одного викрійки спинки і суперечачи блузки з припуском на шви. Якщо блузка криється до талії, тоді на шов необхідно залишити 5 см, в іншому - як показує малюнок.

Ця блузка без шва спереду, що показує пунктирна лінія - тканина складена вдвічі.

Основа викрійки блузки з витачкамі

Форма будується так само, як показано на рис. 2 з єдиною різницею - зображенням виточок. Для створення верхньої виточки треба від горловини переду по лінії плеча відкласти 5 см.

Від точки 5 см відкласти ще 3 см на ширину виточки. Ці 3 см, які увійдуть в виточки, необхідно додати по довжині плеча. На горизонталі допоміжної висоти боки відкласти 1/10 обхвату грудей: 96: 10 = 9,6 см від середини переду вправо і краю виточки з'єднуються з цією відміткою.

На горизонталі допоміжної висоти боки відкласти 1/10 обхвату грудей: 96: 10 = 9,6 см від середини переду вправо і краю виточки з'єднуються з цією відміткою

Для того, щоб побудувати виточки в талії, треба відміряти від середини виточки 1/10 обхвату грудей горизонтально, а вертикально висота виточки - 14 см. Праворуч і ліворуч відзначити ширину виточки, в залежності від потреби. В даному випадку ширина виточки - 3 см.

На спинці треба зробити складку, віддалену від середини на 9 см, тобто 1/8 обхвату талії. У передній частині блузки необхідно залишити запас в 3 см з лівого боку для застібки. На малюнку показані виточки і петлі. Петлі прорізаються на правій стороні блузки, сукні і т.д.

Основна форма блузки з нагрудними витачкамі

перед

Форма чертится так само, як показано на рис. 4, з тією різницею, що верхня витачками закривається, а відкривається витачками з-під руки на висоті грудей.

У блузках молодіжних моделей ця витачками криється, як правило, косо. Від горловини до висоти грудей відкладається 25-26 см, а по лінії боки - від талії вгору - від 10 до 15 см.

Для більш повних осіб треба відміряти від пройми вниз 3-4 см, а по вертикалі від горловини - 27-29 см.

Найголовніше, треба навчитися правильно будувати креслення сітки основи викрійки блузки (рис. 1) за вашими мірками або ж за мірками особи, для якої криється блузка.

За допомогою отриманої сітки можна побудувати викрійки, зображені на рис. 2, 3, 4 і 5. У більшості випадків верхня витачками закривається і перекладається на груди, як це показано на рис. 5 і 5а.

Перша, друга і третя довжина до талії

На ліфі і на спинці блузки позначають першу, другу і третю довжину. Це робиться в такий спосіб.

Перша довжина вимірюється від шийної ямки до талії по вертикалі, в даному випадку - 37 см. Друга довжина вимірюється від сьомого хребця через шию і груди до талії, в даному випадку - це 52 см.

Друга довжина вимірюється від сьомого хребця через шию і груди до талії, в даному випадку - це 52 см

Третя довжина переду вимірюється від середини талії ззаду через лопатки, плече і груди до середини талії спереду (відступивши 3-4 см від початку рукава). На спинці і переді це позначається допоміжними лініями. Ці мірки контролюють поставу особи.

У жінок, що мають стандартні середні розміри, мірки збігаються з мірками, які взяті для викрійки основи креслення блузки. Іноді, при збігу основних мірок, не збігається третя передня довжина. Причина цієї розбіжності - опущені плечі.

Міряти третю довжину необхідно так, як це зазначено на малюнку. Для осіб з більш розвиненою грудьми мірки переду і спинки, в даному випадку - 44 і 45 см, тобто 89 см, а за нормальними (стандартним) мірками - 86 см. Решта 3 см при зшиванні блузки або плаття забираються в плечах, як це показано на правому малюнку.

Читайте також


Як знімати мірки?
Як знімати мірки?