- Як повернути білизну блузці з допомогою народних засобів
- Речі з синтетики
- Шовкова біла тканина
- Одяг з вовни
- Речі з інших натуральних матеріалів
- Вибілюємо посірілі речі
- Як випрати блузку і видалити з неї різні плями
- Як відбілити злиняти білу блузку
- Жовті плями під пахвами
- заходи профілактики
- На завершення
Перефразовуючи відому фразу знаменитої Коко Шанель з приводу маленького чорного плаття можна сказати, що у кожної жінки в гардеробі обов'язково повинна бути чарівна біла блузка, адже вона відмінно поєднується з чим завгодно і виглядає естетично. Правда така річ вимагає дбайливого ставлення та належного догляду, оскільки швидко втрачає свою привабливість. Але є способи відбілити блузку і повернути вашої улюбленої шанувальникам первозданний зовнішній вигляд.
Перед тим як приступити до процесу відбілювання необхідно прояснити з яких причин вона може пожовтіти або посіріти:
- для прання обраний режим, невідповідний типу матерії;
- використовується неякісна парфумерія;
- на тканину впливають негативні фактори навколишнього середовища (погана вода, повітря).
Як повернути білизну блузці з допомогою народних засобів
Для того, щоб відбілити блузку в домашніх умовах, не обов'язково купувати дорогі засоби для виведення плям та інші хімічні засоби. Для досягнення позитивного ефекту відбілювання тканини існує безліч перевірених народних методів, доступних кожній господині.
Але перед тим як відбілити потьмянілу блузку в домашніх умовах вкрай важливо визначити, з яким типом тканини ви маєте справу. Светри з вовни потребують зовсім інший обробці, ніж шифонові або шовкові речі.
Речі з синтетики
Будь-яка синтетична тканина, наприклад, гіпюрова, шифонова вельми примхлива. Для її відбілювання підходить тільки замочування в солоному розчині (2 столові ложки солі на літр води). А ось кип'ятіння або використання агресивних засобів для виведення плям призведе до безповоротної псування вироби.
Шовкова біла тканина
Відбілити білу кофточку з ніжного шовку, можна тільки щадними методами. В першу чергу спробуйте скористатися морською сіллю. Це засіб чудово вбирає в себе забруднення і не руйнує структуру матерії.
Просто зробіть розчин з води і солі, і замочіть в ньому одяг. Для посилення ефекту можна додати близько 20 грам пероксиду, який також безпечний для шовкових волокон.
Відбілити шовкову блузку можна за допомогою сольового розчину, лимона і перекису водню
Якщо вищеописаний спосіб відбілювання не допоміг, спробуйте ще одне гарне народний засіб - лимонний сік. Видавіть його з одного плоду в літр теплої води і ретельно перемішайте. У вийшла рідини замочіть засіб на кілька годин, а потім прополощіть і дайте висохнути.
Одяг з вовни
Окремо варто обговорити і те, як відбілити вовняну річ білого кольору. Даний матеріал не можна кип'ятити, так як під впливом високих температур він просто сяде. Занадто агресивні речовини тут теж не підійдуть, адже вони зруйнують волокна.
Світлу блузку з вовни легко відбілити звичайним содовим розчином
А ось розчин води з харчовою содою для відбілювання білосніжної шерсті цілком доречний і ефективний. Додавати її при пранні можна навіть в цілях профілактики жовтизни або сірого нальоту.
Речі з інших натуральних матеріалів
Тканини на основі конопель, бавовни або льону замочіть приблизно на півгодини в суміші, що складається з води і 200 грам сухого молока. Далі виперіть виріб звичним способом.
Вибілюємо посірілі речі
Відбілити блузку, якщо на ній з'явився сірий наліт, можна кількома способами. Всі вони припускають замочування в спеціальному розчині з подальшим полосканням і сушінням, є ефективними і цілком доступними. Вибрати найбільш відповідний для вас рецепт для відбілювання.
- Тюбик зубної пасти, в складі якої немає барвників, необхідно змішати з половиною склянки розпушувача і двома столовими ложками кухонної солі. Далі потрібно влити до отриманої маси 50 мл оцту і воду. Час для замочування - 2 години.
- У літрі води потрібно розчинити 50 грам солі. Час для замочування - 20 хвилин.
Нагрійте 4 літри води, а потім додайте в неї пару ложок борної кислоти, перемішайте. Час для замочування - 2 години. - У теплій воді розчиніть невелику кількість прального порошку і перманганату калію. Розчин повинен вийти не яскравий, блідо-рожевого кольору. Для посилення ефекту ємність з замоченою одягом бажано накрити кришкою. Час для замочування - від 20 до 60 хвилин.
- У 2 літри води додайте пару ложок перекису водню, перемішайте. Час для замочування - 20 хвилин.
Подивившись відео ви зможете наочно оцінити ефективність трьох методів відбілювання білої блузки і вибрати для себе відповідний спосіб.
Як випрати блузку і видалити з неї різні плями
Перед тим як відбілити блузку потрібно спершу усунути всі наявні на ній забруднення і плями.
- Слід від кулькової ручки слід усувати за допомогою спиртовмісних коштів. Наприклад, можна просочити проблемну зону одеколоном і залишити на кілька хвилин. Розтирати не рекомендується, так як від цього площа забруднення стане ще більше. Далі потрібно обережно обробити пляму господарським милом і ретельно прополоскати річ.
- З жирними плямами боротися набагато важче. Для синтетичних тканин приготуйте розчин, що складається з однієї частини нашатирного спирту і двох частин води, а потім обробіть їм забруднену ділянку на одязі за допомогою ватного диска. Після процедури прополощіть річ.
- Що стосується натуральних тканин, то вибілювати їх потрібно під впливом гарячої праски. Щоб матеріал не постраждав, його з двох сторін захищають пергаментом. Якщо жирне пляма з'явилася на бавовні, то попередньо для гарантії позитивного результату відбілювання його потрібно перед прасуванням обробити скипидаром.
Бавовняну блузку перед відбілюванням необхідно обробити скипидаром
- Коли на білий одяг потрапили краплі фруктового соку або вина, потрібно якомога швидше присипати плями сіллю. Вона вбере в себе частину рідини разом з барвником, відповідно, з проблемою впоратися буде набагато простіше. Залишки забруднення спробуйте видалити за допомогою звичайного прання в мильному розчині, додавши трохи харчової соди. Також ефективним буде і інший засіб: розчин з 10 чайних ложок пергідролем, 5 крапель аміаку і 200 мл води.
У разі, коли забруднення давні, потрібно використовувати для замочування речі гаряче молоко. Після використання будь-якого з цих коштів одяг необхідно ретельно прополоскати і висушити.
Для усунення плям від шоколаду засіб буде містити наступні компоненти: 100 мл рідкого мила, столову ложку борошна і гарячу воду. Цей розчин не можна використовувати для очищення делікатних тканин, що не допускають вплив високих температур.
Як відбілити злиняти білу блузку
Запустивши білу речі в пральну машину разом з кольоровими ви, швидше за все, виявите, що річ пофарбувалися . Впадати у відчай не варто, адже полинялий матеріал можна врятувати. Чим раніше ви приступите до вирішення цієї проблеми, тим краще.
Відбілити злиняти білу блузку можна за допомогою простих і доступних засобів
Додайте в воду кілька кристаликів перманганату калію і покладіть в неї виріб. Далі приготуйте розчин, що складається з води, нашатирного спирту, харчової соди, кухонної солі і лимонної кислоти. У ньому замочіть зафарбовані річ приблизно на годину, після чого прополощіть.
Жовті плями під пахвами
Вирішивши економити на якісному дезодорант будьте готові до того, що вам доведеться незабаром ламати голову над тим, як відбілити пахви на білій блузці, адже в цих місцях з'являться неестетичні жовті плями.
Відбілити блузку в зоні пахв можна за допомогою звичайного господарського мила. При цьому чим вище відсоток жирних кислот, тим краще. Просто гарненько намильте пожовклу від поту тканину і залиште приблизно на 40 хвилин. Далі виперіть виріб руками або в машинці, вибравши відповідну програму.
З жовтими плямами на пахвах допоможуть впоратися звичайні засоби
Також прекрасно справляється з жовтими плямами під пахвами харчова сода. Змішайте її з невеликою кількістю води (а ще краще оцту), щоб вийшла густа кашка, а потім рясно нанесіть на проблемну ділянку. Через кілька годин виперіть річ при 30 градусах.
заходи профілактики
Погодьтеся, що будь-яку проблему набагато легше попередити, ніж вирішувати. Отже, профілактика втрати кольору на виробі полягає в наступних правилах:
- встановіть на водопровід якісний фільтр;
- зберігайте білі речі в провітрюваних приміщеннях;
- використовуйте тільки якісний порошок для білих тканин;
- після прання темних речей включите режим полоскання порожній машинки з додаванням відбілювача, і тільки потім кладіть в центрифугу білі вироби;
- зберігайте та періть білі речі окремо від інших.
На завершення
Одяг білого кольору потребує особливого догляду, в іншому випадку вона швидко втратить свою привабливість. Однак, якщо тканина речі пожовкла або стала сірою, не поспішайте її викидати. Крім засобів побутової хімії існує маса ефективних народних методів для відбілювання. Тільки перш ніж використовувати обраний рецепт переконайтеся, що він підходить для вашого типу матерії.