Як відбілити білу блузку в домашніх умовах, якщо вона посіріла або пожовкла?

  1. Домашня хімчистка
  2. Як попередити зміну кольору?


Біла блузка або сорочка йде всім і дозволяє виглядати доречно і в офісі, і на побаченні, але завжди однаково гармонійно і привабливо. Але рано чи пізно у всіх виникає проблема: як відбілити білу блузку таким чином, щоб повернути їй первісний колір і при цьому не зіпсувати матеріал? І такі способи є. Причому, що дивно, більшість відбілюючих засобів знаходиться у нас під рукою, коштує копійки, а результат завжди позитивний.

Домашня хімчистка

Сучасні люди звикли до того, що до їхніх послуг безліч промислових порошків і відбілюючих засобів, які (якщо вірити рекламі) здатні моментально повернути первісну білизну речам в домашніх умовах. Тільки є один мінус у всіх цих відбілювачів - не завжди демократична ціна. А якщо врахувати, скільки у кожного з нас в гардеробі білих речей, приведення їх у порядок може обійтися в чималу суму. Тому, щоб уникнути всіх цих супутніх неприємностей, проводимо ревізію будинку. Напевно у вас є щось з того, що допоможе вам освітлити блузку або футболку.

    1. Найпростіший народний спосіб - це кип'ятіння. Тут все просто - кладете білі речі в емальовану ємність, заливаєте водою і ставите на вогонь. Тривалість процесу повинна становити не більше півгодини. Для більшого ефекту в воду можна додати трохи нашатирного спирту або «Білизни». Так, ефективно. Да просто. Але запах просто жахливий. Та й блузки та майки досить швидко приходять в непридатність. Так що залишаємо кип'ятіння на екстрений випадок - якщо улюблена блузка посіріла і вона потрібна терміново, а вдома немає нічого підходящого для дбайливого відбілювання.
    2. Другий спосіб більш щадний. Вам знадобиться тазик, вода температурою 40 градусів і перекис водню - 4 великих ложки на кожні два літри води. Все це змішуєте і кладете сюди сорочку, футболку або іншу річ, яку вам потрібно відбілити. Залишаєте на 20 хвилин, а потім перете звичайним способом.
    3. Для наступного варіанту вам знадобиться вже більше інгредієнтів, але ефект від застосування значно вище. Отже, підготуйте зубну пасту (найпростішу - без барвників, ароматизаторів і тому подібних добавок), сіль, пекарський порошок, оцет. У тазик або каструльку, в якій будете відбілювати речі, насипте чверть склянки солі, половину - розпушувача, видавіть пасту (весь тюбик) і налийте дві ложечки столового оцту. Якщо на речах є застарілі жовті плями, насипте в ємність трохи кальцинованої соди . Потім в цю суміш вам потрібно налити води і добре все перемішати. Покладіть сюди білі речі і забудьте про них на пару годин. Після закінчення зазначеного часу відіжміть одяг і залиште сушитися. Як тільки речі висохнуть, можна відправляти їх стиратися в пральній машинці на звичайному режимі.
    4. Дивно, але повернути білизну одязі в домашніх умовах може допомогти і марганцівка. Просто зробіть слабкий розчин, насипте трохи прального порошку і потримайте в цій суміші блузку або футболку 10 хвилин. Потім можна відправляти в пральну машинку.
    5. Якщо у вас одяг з чистої бавовни або льону, її можна відбілити за допомогою нашатирного спирту. Додаєте в тазик з водою ложку цього засобу і замочують речі в суміші близько десяти хвилин. Потім полощете і відправляєте сушити.

Потім полощете і відправляєте сушити

  1. Синтетичні речі можна вибілювати в соляному розчині. Берете дві ложки солі на літр теплої води, добре розмішують і замочують блузки 20 хвилин. Після обов'язково добре прополощіть.
  2. Можна ще спробувати суміш з кухонної солі і перекису, якщо ситуація з кольором одягу ще не зайшла занадто далеко. Розводите в тазику з водою чотири ложки солі, стільки ж перекису водню, ложку нашатирного спирту і трохи прального порошку. Все добре розчиняєте і кладете сюди випрані білі речі. Хвилин через 15 можна діставати, полоскати і сушити.
  3. Підійде і звичайне господарське мило, якщо такий раритет ще водиться в вашому домі. Просто натираєте їм всю блузку або плями і залишаєте на півгодини. Потім добре прополощіть - і можна сушити.
  4. Допомагає відбілити речі і борна кислота. На кожні два літри гарячої води берете дві ложки кислоти, розмішують. У цьому розчині сорочку або футболку потрібно залишити не менш, ніж на дві години, потім добре прополоскати.
  5. Один з найпростіших способів відбілювання одягу - це сода. Просто при пранні додаєте до порошку пару ложок цієї речовини і на виході отримуєте ідеально білі речі. Якщо ж ситуація зовсім тяжка, то попередньо можна замочити одяг у розчині соди.

Ці нескладні способи допоможуть вам повернути колишню білизну вашим блуз і сорочок. І, що особливо радує, на все це не потрібно багато грошей. Всі складові або вже є будинки, або можна купити, витративши на це мінімум грошей. А фінансове питання -немаловажний фактор, особливо коли в будинку є діти. Білі колготки, футболки, сорочки і блузки учнів моментально втрачають привабливий вигляд, і купувати промислові засоби доведеться в величезних кількостях. Тому і варто згадати про народні методи відбілювання, що допоможуть вам зберегти сімейний бюджет. Тільки обов'язково дотримуйтесь дозування і не тримайте речі довго в розчині, інакше можете безповоротно зіпсувати тканину.

Як попередити зміну кольору?

Звичайно, завжди краще не допускати того, щоб речі придбали сірий колір або жовтизну, ніж потім думати. На жаль, не все залежить від нашого ставлення до нього. Вплинути на одяг може погана вода, екологія, дезодоранти та інші несприятливі фактори. Але в ваших силах знизити ймовірність зміни кольору, і, як наслідок, вже не доведеться витрачати час і сили на відбілювання.

  • Поставте на водопровід хороший фільтр, який захистить ваші речі від домішок.
  • Використовуйте спеціальний порошок.
  • Періть білу одежу окремо від інших речей.
  • У разі якщо перед білими речами ви прали кольорові або чорні, варто спочатку запустити порожню машинку з відбілювачем.
  • Не зберігайте блузки та футболки довго в темних приміщеннях без доступу свіжого повітря.
  • Спробуйте перед пранням замочувати одяг в холодній воді, іноді це допомагає зберегти колір.
  • Обов'язково дотримуйтесь рекомендацій по догляду, які вказані на ярлику.

Якщо не будете лінуватися дотримуватися цих правил і поставитеся до білих речей дбайливо, то вони досить довго прослужать вам, зберігаючи свою привабливість і цілісність. І вам вже не доведеться ламати голову над тим, як повернути їм колишній вигляд. А тим більше не доведеться витрачати купу грошей на оновлення гардероба.

Але рано чи пізно у всіх виникає проблема: як відбілити білу блузку таким чином, щоб повернути їй первісний колір і при цьому не зіпсувати матеріал?
Як попередити зміну кольору?