Все більше виробників, по крайней мере в своїх флагманських смартфонах, відмовляються від звичного роз'єму mini-jack. Меломанам і фанатам технологій пропонують відмовитися від проводів не тільки при зарядці смартфона і оплаті покупок в супермаркеті, але і при прослуховуванні музики. Але що робити тим, хто вже витратився на хороші дротяні навушники, не хоче їх міняти і знову займатися вдумливим підбором альтернативи? Можна користуватися потворним переходником, цілеспрямовано вибирати смартфон з роз'ємом 3,5 мм або піддатися сучасним віянням. Особливо легко це буде зробити, якщо улюблені «головні телефони» оснащені знімним кабелем. Сьогодні ми розповімо про нішевий аксесуар, який допоможе меломанам перейти на Bluetooth.
MEE audio BTX1 - це універсальний Bluetooth адаптер з роз'ємами MMCX. Такі коннектори можна назвати найпопулярнішим стандартом знімних кабелів - їх можна зустріти як в продукції китайських виробників, так і заслужених брендів на кшталт Shure, Westone та інших.
Комплектація
Адаптер поставляється в невеликій картонній коробці. Всередині - тільки інструкція, аксесуар і коротенький кабель для зарядки. Написи на упаковці можуть розповісти про більшість характеристик пристрою.
Дизайн
BTX1 виглядає як звичайні Bluetooth-навушники, з'єднані кабелем, в яких електроніка вбудована в невеликі блоки на кабелі. Єдина відмінність в тому, що на кінцях кабелів розташовані не самі навушники, а два MMCX-коннектора.
Більш того, дизайн аксесуара перетинається з іншими пристроями виробника - MEE audio X5 і X6 виглядають ідентично.
Адаптер випускається в двох кольорах - білому і чорному. Основні матеріали корпусу - гума (кабель) і простий матовий пластик (блоки з електронікою і акумулятором).
Нижче пластикових блоків є вбудована пластикова стяжка, яка дозволяє надійніше зафіксувати аксесуар. Вище - вбудовані завушини, так як багато навушники з коннектором MMCX мають саме завушну посадку, яка сама по собі забезпечує відмінну фіксацію аксесуара. Довжина кабелю від завушини до завушини - 50 см.
функціональність
Адаптер MEE audio BTX1 працює на Bluetooth 4.0, підтримує стандартні профілі (A2DP, HSP, HFP, AVRCP) і актуальні кодеки, покликані забезпечити гарну якість звуку при бездротовому з'єднанні - SBC, AAC, Qualcomm aptX. У цьому випадку варто уточнити - для того, щоб звук передавався за допомогою aptX або SBC, смартфон теж повинен підтримувати потрібний кодек, інакше буде задіяний стандартний.
На кабелі адаптера розташовано два схожих пластикових блоку: зліва - з вбудованим акумулятором, праворуч - з акумулятором, пультом, індикатором, мікрофоном і роз'ємом MicroUSB, прикритим заглушкою.
Управління аналогічно іншим гарнітур. Центральна клавіша використовується для включення / вимикання аксесуара, переклад в режим з'єднання, управління викликами, відтворенням музики і запуску голосового помічника (Siri або Google Now). Верхня і нижня - для регулювання гучності і перемикання треків.
В цілому - абсолютно стандартна трехкнопочная стерео-гарнітура. Ніяких спеціальних додатків, власних голосових помічників для BTX1 немає. Озвучка дій (виклики, з'єднання, включення / вимикання) відбувається англійською. Коротке натискання клавіш супроводжується писком, довгий - гудком.
Також варто відзначити підтримку multipoint - аксесуар можна підключити до двох пристроїв одночасно, по черзі використовувати зі смартфоном і ноутбуком або двома смартфонами.
Зручність використання
Комфортність використання BTX1 зумовлена їх дизайном - якщо вам подобаються навушники з завушній посадкою і вже є улюблена пара, яку можна підключити до адаптера, то проблем зі зручністю, в цілому, виникнути не повинно. Завушини прогумовані і гнучкі, з'єднувальний кабель м'який.
При цьому хотілося б відзначити деякі особливості. На голові аксесуар відчувається невеликим і легким, може навіть складеться враження, що виробник вирішив заощадити на сполучному кабелі - блоки управління виявляються ближче до вух, саме там в процесі використання доводиться шукати пульт. Помітних проблем це не викликає, хоча мені б хотілося, щоб пульт перебував трохи нижче.
Якщо ж слідувати запропонованому в інструкції варіанту і пропускати кабель не під, а за шиєю, то пульт (і мікрофон) помітно зміщуються назад і користуватися ними стає менш зручно. Якщо скористатися стяжкою, то пульт взагалі виявиться на потилиці - такий варіант може підійти для особливо активних занять спортом, навіть можна буде управляти відтворенням, але точно не розмовляти - мікрофон буде направлений зовсім в іншу сторону.
Також хотілося б бачити більш цікавий підбір матеріалів, а не найпростіший пластик, найелементарніший статусний діод і кришку гнізда MicroUSB з твердої гуми.
Час роботи
Загальна ємність вбудованих акумуляторів адаптера - 100 мАг. Виробник заявляє, що цього повинно вистачити на 8 годин роботи в режимі розмови, 7 годин прослуховування музики або 180 годин в режимі очікування. Час зарядки BTX1 - 2 години.
Я епізодично користувався адаптером протягом тижня, загальний час прослуховування музики склало близько 4-4,5 годин. Індикатор заряду батареї адаптера на смартфоні показував приблизно 50%, так що фактичний час роботи відповідає заявленому.
звук
У разі BTX1 звук буде залежати тільки від смартфона і використовуваних навушників - сам адаптер на нього не впливає. Я підключив до аксесуара свої Shure SE215. Коннектори щільно з'єдналися з навушниками, адаптер без проблем підключався до багатьох смартфонам.
Наведень і інших сторонніх шумів за час використання помічено не було. Дальність роботи стандартна для Bluetooth-навушників - можна слухати музику коли смартфон лежить в сусідній кімнаті або на відстані до 10 метрів при прямої видимості. Кабель позбавлений мікрофонного ефекту і не дубєєт на невеликому морозі.
При використанні зі смартфонами з підтримкою aptX (Huawei Mate 10 Pro, OnePlus 3T) звук не відрізняється від того, що передається по звичайному кабелю, запасу гучності достатньо. Якщо приладом без підтримки aptX (Honor 8) звучання трохи простіше, але «почерк» навушників той же, так що досвід використання виходить в цілому позитивним.
Аксесуар більшою мірою «заточений» під прослуховування музики і телефонні розмови виступають вторинної функцією. Мікрофон один, всенаправленний, сприймає частоти від 100 Гц до 10 кГц, чутливість - -42 дБ ± 3дБ. Так як функція шумозаглушення не заявлена, то чутність буде залежати від навколишнього шуму і віддаленості блоку управління від рота. В цілому, гарнітура підходить і для коротких розмов.