- Прості салати до новорічного столу 2017
- Оселедець під шубою: радянський рецепт
- складові
- Як готувати оселедець під шубою
- Вінегрет на Новий Рік
- складові
- Просте гаряче меню на новий рік 2017
- Курка на пляшці
- складові
- Як приготувати просте блюдо на новий рік
- Найпростіші закуски: грінки зі шпротами
- Салатний шпротний торт
- Новорічний десерт 80-х «Прага»
- складові
- Як готувати торт «Прага»
Масштабні свята несуть із собою великі розтрати, адже потрібно не тільки обдарувати всіх близьких подарунками і самим вбратися, а й накрити стіл.
Однак навіть за часів радянського дефіциту меню на зимові свята було досить різноманітним і смачним, адже наші мами вибирали найпопулярніші і прості новорічні рецепти. Давайте ж і ми прогуляємося по минулому і подивимося, що ж готували радянські громадяни на Новий Рік, і тоді зможемо організувати ностальгічну ретро-вечірку.
У 80-і роки, коли грянув продуктова криза і полки в магазинах спорожніли, а черги за дефіцитними товарами перетворилися в багатогодинну, а часом і багатоденну гонку з переслідуванням, скандалами і періодичними бійками, думки про те, що приготувати на новий рік важким тягарем осідали в головах людей.
І в такі моменти меню складалося з того, які саме продукти ти зумієш дістати тут або там, тому часто готували щось простеньке. Але саме ці прості страви, такі як олів'є, заливна риба, баночка ризьких шпрот або пельмені, до сих пір гріють наші серця спогадами про тих важких, але таких прекрасних днями.
до змісту ↑
Прості салати до новорічного столу 2017
Перший салат, який приходить на думку при згадці про новий рік - це олів'є. Сьогодні для приготування цієї закуски складені численні рецепти, де можна зустріти навіть екзотичні інгредієнти. Але чи не час би нам згадати, як готувати той самий радянський олів'є.
до змісту ↑
Оселедець під шубою: радянський рецепт
Без оселедця під шубою важко уявити новорічне застілля. Однак ми вже зовсім забули, як готувалося це частування в 80-х роках. Пропонуємо вам покроковий рецепт класичного бурякового салату з маринованою цибулькою.
складові
- Оселедець пряного посолу - 1 тушка;
- Ріпка-цибуля - 2 ш .;
- Яйця добірні - 4-5 шт .;
- Картопля середня - 4 бульби;
- Морквина - 2 коренеплоду;
- Бурак середній - 2-3 ріпки;
- Оцтова есенція - 1 ст.л .;
- Цукровий пісок - 3 г;
- Вода фільтрована - 1/3 ст .;
- Сіль за смаком;
- Майонез - 0,25 кг.
Як готувати оселедець під шубою
- У велику каструлю кладемо добре промиті овочі: буряк, потім моркву і в завершенні картоплю і яйця. Заливаємо все інгредієнти водою, щоб вони були покриті рідиною повністю, і ставимо варитися на сильний вогонь.
- Через 15 хвилин виймаємо яйця. Через 20-25 хвилин - картоплю, а ще через хвилин 5-10 - морквину. Буряк ж продовжуємо відварювати до м'якості.
- Тим часом шаткуємо півкільцями цибулю і замочуємо його в маринаді з оцту, води і цукру.
- Оселедець розбираємо на філе і ріжемо середники кубиками.
- Зварені, охолоджені яйця і овочі чистимо, потім ріжемо все дрібними кубиками, крім буряка, її нам потрібно перетерти на тертці з великими дірками.
- Збирати салат потрібно шарами, при цьому кожен пласт слід підсолити і покрити майонезной сіточкою. Отже, укладаємо оселедець під шубою в наступному порядку: картопля, морква, цибуля + оселедець, яйця і в завершенні покриваємо салат змішаної з майонезом і посоленной за смаком тертим буряком.
Традиційним прикрасою для «шуби» в той час були яєчні квіточки, а сьогодні варіантів прикраси новорічних салатів ну дуже багато.
до змісту ↑Вінегрет на Новий Рік
Достойно поповнити смачні, прості та оригінальні страви на новорічний стіл цілком здатний і наш старий знайомий вінегрет. Цей найпростіший салатик був незамінним блюдом на Новий Рік в 80-х роках минулого століття. І приготувати його своїми руками не складе труднощів.
складові
- Буряк солодка - 2 великих коренеплоду;
- Морквина - 2 шт .;
- Картопля - 4 бульби;
- Лук-ріпка червоний - 1 середня головка;
- Капуста квашена - 100 г;
- Солоний огірок - 3 шт .;
- Горошок зелений - 2/3 банки;
- Олія соняшникова з запахом насіння - 80-100 мл
- Сіль за смаком.
Як зробити новорічний вінегрет
- Морквину, картоплю і буряк варимо до готовності, після чого студія і чистимо.
- Тепер все відварені коренеплоди і солоні огірки кришимо середніми однаковими кубиками. Лук шаткуємо дрібним кубиком.
- З горошку зливаємо розсіл і висипаємо зернятка в глибоку миску, куди також відправляємо все подрібнені овочі і віджату від маринаду квашену капусту.
- Вінегрет заправляємо пахне насінням маслом, присаливаем, перчимо до смаку і перемішуємо.
Читайте ще схожі записи:
до змісту ↑Просте гаряче меню на новий рік 2017
За радянських дефіцитне час навіть класичні голубці, пельмені і плов вважалися святковою стравою. Однак до нового року люди намагалися заздалегідь розжитися рідкісними продуктами, щоб приготувати шикарне частування, наприклад, зробити буженину у фользі або запекти м'ясо по-французьки.
А ми ж сьогодні хочемо згадати найоригінальніше блюдо радянського нового року.
до змісту ↑Курка на пляшці
На перший погляд ця кулінарна затія може здатися трудомісткою і досить довгої, але на перевірку виявляється, що приготування казково смачного і одного з найкращих радянських страв ну дуже просте і швидке.
складові
- Хмелі-сунелі - 1 ч.л .;
- Паприка - 1 ст.л .;
- Гранульований часник - 1 ст.л .;
- Сіль - 1-2 ст.л .;
- Масло оливи - 80 мл;
- Куряча тушка - 1 шт .;
- Лавровий лист - 2 шт .;
- Вода - 250-300 мл;
- Перець чорний - 1 ч.л .;
- Часникові часточки - 5 шт .;
- Картопля великий - 4 шт .;
- Ковбаса копчена - 0,15 кг;
- Сир «російський» - 150 г;
- Петрушка свіжа - ½ пучка;
- Зелень кропова - ½ пучка;
- Сметана - 2 ст.л .;
- Майонез - 2 ст.л.
Як приготувати просте блюдо на новий рік
- Курячу тушку чистимо, миємо, обсушуємо і протираємо зсередини 1 ст.л. солі.
- У невелику чашечку заливаємо масло (50 мл), всипаємо гранульований часник, паприку і хмелі-сунелі, після чого все змішуємо і отриманою масою змащуємо курку по всій поверхні, і також обробляємо зсередини.
- Тепер присипаємо сіллю (1 ст.л.) спинку, лапки і грудку курки. Крила загинаємо назад зверху, а отвір від шийки закриваємо зубочистками щільно, щоб не було дірок, з яких зможе вийти запашний пар. Наша мета приготувати ароматним парою з пляшки курочку всередині.
- У скляну пляшку об'ємом 0.5 л вливаємо воду, закидаємо лавр, перець і 3 зубчики часнику, після чого насаджує курку на горлечко склотари і ставимо всю конструкцію на деко.
- Картопляні бульби дуже ретельно промиваємо, щоб шкурка стала дуже чистою, і розрізаємо вздовж кожну картоплю на дві широкі половинки. Викладаємо овочі шкіркою вгору на деко, змащуємо маслом оливи і присипаємо дрібкою солі.
- Тепер в деко слід влити трохи води, буквально 1 / 3-1 / 2 склянки, щоб нагрівається в духовці пляшка не лопнула і картопля проварилася, і прибираємо піддон з куркою і картоплею в холодну духовку на самий нижній рівень і включаємо нагрів. Як тільки температура в духовці підвищиться до 180 ° C, запікаємо курку 40 хвилин до рум'яності і скоринки. Але хвилин через 20 нам потрібно буде вийняти з духовки готову картоплю, а курочку залишити готуватися до кінця.
Тим часом зробимо заправку
- Зелень і 2 часникові часточки дрібно рубаємо. Сир крупно кришимо на тертці, а ковбаску нарізаємо тонкою соломкою. Після цього всі компоненти з'єднуємо. Заправляємо сметаною і майонезом, солимо за смаком і перемішуємо.
- З запеченої картоплі ложкою виймаємо половину м'якоті і наповнюємо її приготовленої заправкою, після чого знову відправляємо в піч, де запікаємо ще 10 хвилин.
Запечену курку ріжемо на порційні шматочки і подаємо разом з фаршированої картоплею.
Баночка ризьких шпрот - це найулюбленіший продукт нового року 80-х років. Зазвичай копчені рибки в маслі просто виставлялися на стіл в якості дефіцитної закуски, а вже трохи пізніше стали з'являтися рецепти смачних і простих закусок.
до змісту ↑Найпростіші закуски: грінки зі шпротами
- Скибочки білого або чорного хліба (8-10 шт.) Обсмажуємо у вершковому маслі до рум'яної скоринки і натираємо часником (3 часточки), розрізаним навпіл уздовж.
- На кожну грінку намазуємо по ½ ч.л. майонезу, кладемо нарізану кружальцями маринований огірок (2-3 шт.) і 2-3 рибки. На все грінки потрібно 1 баночка шпротів.
до змісту ↑
Салатний шпротний торт
- Шпроти (1 банка) дрібненько ріжемо або розминаємо виделкою.
- Яйця (3 шт.) Варимо круто. Після чого трьом на тертці і змішуємо з 1 ст.л. майонезу і дрібкою солі.
- Плавлені сирки (2 шт.) Дрібненько кришимо на тертці і змішуємо з 3 зубками часнику, пропущеними через часникову давилку.
- 100 г панірувальних сухарів змішуємо з майонезом (2 ст.л.) і отриману масу рівним колом розкладаємо по страві. Зверху кладемо розім'яті шпроти, наносимо сіточку майонезу і посипаємо панірувальними сухарями (2 ст.л.).
- Потім укладаємо шар яєць з майонезом і знову посипаємо паніруванням. На завершення укладаємо сирний шар і посипаємо його подрібненою зеленою цибулею (1/3 пучка) і кропом (1/3 пучка).
Закусочний торт прибираємо в холодильник на 1-2 години, після чого нарізаємо і подаємо до столу.
до змісту ↑
Новорічний десерт 80-х «Прага»
Цей найсмачніше десерт все радянські господині готували в домашніх умовах краще, ніж досвідчені кондитери, оскільки цей рецепт був самим популярним і затребуваним в СРСР на всі свята, в тому числі і на Новий рік.
складові
- Порошкове какао - 1,5-2 ст.л .;
- Масло «селянське» - 50 г;
- Борошно «екстра» - ½ ст .;
- Добірні яйця - 6 шт .;
- Пісок-цукор - 150 г;
- Згущене молоко варене - 1,5-2 банки
- Масло вершкове - 200 г;
Як готувати торт «Прага»
- Відразу ж перед приготуванням бісквіта ставимо розігріватися до 200 ° С духовку.
- Тепер приступаємо до готування коржів. Яйця поділяємо на білки і жовтки. Борошно змішати з какао і просіваємо через дрібне ситечко. Масло розтоплюємо на водяній бані.
- Білки яєчні збиваємо міксером до щільної білої піни, після чого всипаємо до них половину обсягу цукру і продовжуємо збивати, поки білкова маса не стане стійкою.
- Жовтки в окремій великій, глибокій чаші збиваємо з рештою цукру до білястої піни, після чого не припиняючи збивання, порційно додаємо в миску білкову піну.
- Тепер міксер міняємо на ручний віночок. І акуратно вимішуючи, всипаємо в яєчну масу борошно з какао. А після досягнення рівномірної консистенції тесту, вливаємо в нього тонкою цівкою тепле розтоплене масло. Ще раз все перемішуємо.
- Форму для бісквіта по дну присипаємо борошном, а потім вливаємо бісквітне тісто. Прибираємо форму в духовку і випікаємо бісквіт 30 хвилин.
- Тим часом замішані крем. М'яке вершкове масло з'єднуємо з вареним згущеним молоком і міксером збиваємо до повітряної однорідної маси.
- Остиглий бісквіт ріжемо на 3-4 коржа, після чого кожен коржик промазуємо кремом і збираємо торт.
- Тримаємо готовий торт «Прага» при кімнатній температурі 1 годину, після чого прибираємо в холодильник на просочення на 2 години.
Ось такі прості новорічні страви було прийнято готувати в дефіцитні 80-ті роки. Але і сьогодні всі ці салати та гарячі страви зможуть відмінно вписується в наш Новий 2017 рік.