- Суп з індички
- Суп без картоплі
- Гарбузовий крем-суп
- Овочеве суфле «Полосатик»
- курячі тефтелі
- Ліниві вареники
- Молочний суп
- Кукурудзяна каша
- Гуляш з підливою в мультиварці
- морквяне суфле
- шарлотка
- Банани, запечені з сиром
Якщо запитати будь-яку маму, чого їй більше хочеться: провести час зі своєю дитиною або постояти біля плити, звичайно, відповідь очевидна. Але ж про правильне здорове харчування для своїх діток теж забувати не можна, і тут нам приходить на допомогу справжня знахідка - дитяче меню в мультиварці! Цей так швидко і заслужено став популярним агрегат приготує саме ту їжу, яку потрібно і практично без особливої участі з нашого боку.
Ми розповімо, які страви можна зробити в мультиварці для дітей різного віку і різних смакових пристрастей.
Якщо вашій дитині ще немає рочки, але пюре з баночок або саморобні протерті супчики Тобто він не хоче і щосили тягне в рот «дорослу» їжу, такі рецепти повинні припасти йому до смаку.
до змісту ↑Суп з індички
Зваримо маленькому гурману суп з індички з рисом.
- Для цього нарізаємо 150 - 200 г філе на невеликі шматочки, шаткуємо ¼ великої цибулини, ½ моркви трьом на тертці, дрібно ріжемо 1 картоплину.
- Рису буде потрібно не більше 2 - 3 ст.л. промиваємо його.
- Підготовлені продукти складаємо в мультиварку, заливаємо ½ літра води і виставляємо режим «Гасіння». Вариться суп повинен приблизно годину.
- Після приготування м'ясо виймаємо, дрібно ріжемо, повертаємо в суп і даємо йому покипіти ще хвилинки дві в режимі «Варка на пару». Все готово!
до змісту ↑
Суп без картоплі
Дуже смачний суп готується в мультиварці і без картоплі. Цей рецепт нагоді мамам, чиїм діткам більше рекомендують робити упор на м'ясо і некрохмалисті овочі.
- 200 г яловичого філе ріжемо великими шматками, шаткуємо одну невелику цибулину, трьом на дрібній тертці ½ моркви і розбираємо на дрібні суцвіття цвітну капусту.
- Все відправляємо в мультиварку, заливши ½ літра води і, якщо потрібно, подсаливаем.
- Варимо в тому ж режимі «Гасіння» годину.
По закінченню готування витягаємо м'ясо, нарізаємо його так дрібно, як буде зручно їсти дитині (в залежності від кількості зубів) і знову кип'ятимо пару хвилин.
до змісту ↑Гарбузовий крем-суп
Якщо з осені у вас залишилася гарбуз, а таке цілком можливо, адже зберігається вона дуже і дуже довго, не втрачаючи корисних властивостей, спробуємо використовувати її з максимальною користю!
Не всі діти в 10 - 11 місяців охоче переходять на «тверду» їжу, хтось все ще тяжіє до пюре. Чи не буде відмовляти в цьому малюкові, і включимо в його дитяче меню приготований в мультиварці солодкий гарбузовий крем-суп.
Звичайне овочеве або м'ясне пюре з гарбузом ви напевно вже робили і не по одному разу, а це абсолютно нове, десертне блюдо.
Нам знадобиться 300 г гарбузової м'якоті, 100 г молока і по 1 ч.л манної крупи і цукру, як бачите, ніяких «перегинів» в солодощах немає.
- Всі інгредієнти змішуємо в будь-який глибокому посуді (наприклад, в тарілці) і ставимо її в чашу мультиварки.
- Вибираємо режим «Варка» на пару і готуємо 15 хвилин.
- Після закінчення часу подрібнюємо суп блендером, бажано занурювальним, щоб він не встиг охолонути від переливань і подаємо відразу ж теплим.
Напевно дитині сподобається таке корисне ласощі.
до змісту ↑
Овочеве суфле «Полосатик»
Коли хочеться порадувати малюків чимось незвичайним, запропонуйте це суфле. Цікава забарвлення не залишить малюків байдужими, а готується це дитяче блюдо в мультиварці швидко і зовсім не так складно, як здається.
- Для цього відварюємо на пару по 100 г брокколі (зелений шар), кольорову капусту (білий шар) і моркву (помаранчевий) протягом 20 хвилин.
- Трохи підсушують, щоб не було зайвої води, і розкладаємо в 3 невеликих ємності. Все окремо пюріруем і додаємо 3-4 ч.л молока до кожного овочу.
- Збиваємо білок з крупинками солі в стійку піну - чим вона щільніше і густіше, тим легшим і повітряним вийде суфле, і акуратно втручаємося його порівну в кожен вид пюре.
- У невеликі силіконові формочки розкладаємо шарами в будь-якому порядку овочі. У чашу мультиварки наливаємо 2 - 3 склянки води, вибираємо режим «Варка на пару» і готуємо 15 - 20 хвилин.
Подаємо подост без формочок, щоб було видно кольорові смужки. Діти будуть в захваті!
Це суфле можна використовувати як гарнір, а м'ясної складової страви нехай стануть курячі тефтелі, приготовлені в мультиварці. У рецепті є відварений рис, так що при бажанні їх можна подавати і окремо.
до змісту ↑
курячі тефтелі
- 100 г рису відварюємо до готовності, а 500 г курячого філе пропускаємо через м'ясорубку разом з невеликою цибулиною.
- Все змішуємо з яйцем, подсаливаем, додаємо рис.
- Формуємо невеликі, з волоський горіх тефтелі, якщо фарш липне, робимо все мокрими руками, і складаємо їх в чашу мультиварки.
- Доливаємо воду, щоб вона доходила до половини тефтелек, і тушкуємо на потрібному режимі 30 - 40 хвилин.
Подаємо гарячими. Із зазначеного обсягу вийде обід або вечерю не тільки для дітей, вистачить і дорослим!
Якщо вашій дитині вже виповнився рік, то вже точно хочеться урізноманітнити дитяче меню. Так у чому ж справа? Мультиварка надає масу варіантів дитячих страв.
до змісту ↑
Ліниві вареники
Особливим фаворитом можуть стати ліниві вареники, надзвичайно популярні у Садикова дітлахів.
- Для них візьмемо півкіло сиру, змішаємо блендером з 2 яйцями, цукром і манкою (все по 5 ст.л) в кремоподібну масу.
- Давши постояти до набрякання крупи 15 - 20 хвилин, чайною ложкою викладаємо шматочки тіста на змащене маслом дно форми для приготування на пару.
- Готуємо на потрібному режимі 10 хвилин.
Виходить дієтичне блюдо без зайвих жирів і вуглеводів, але при цьому дуже смачне! Подаємо і дітям, і дорослим з йогуртом або сметаною, з варенням або просто посипавши цукром.
до змісту ↑Молочний суп
Ще швидше робиться молочний суп. Після року його можна сміливо включати в дитяче меню, не боячись вершковим маслом або коров'ячим молоком «підсадити» ще слабеньку підшлункову.
- Заливаємо в чашу мультиварки ½ літра молока, додаємо ½ склянки дрібної вермішелі, цукор і солимо.
- Варимо на режимі «Гасіння» при 160 градусах 10 хвилин.
- При подачі додаємо вершкове масло.
Перше блюдо готове!
до змісту ↑Кукурудзяна каша
Якщо ж є часу побільше, приготуємо незвичайне блюдо - кукурудзяну кашу з сиром. Таке цікаве поєднання неодмінно сподобається дітям.
Готувати будемо при 140 градусах, не закриваючи кришку мультиварки.
- Заливаємо літр води і доводимо її до кипіння, солимо.
- Тонкою цівкою, безперервно помішуючи, всипаємо 100 г кукурудзяної крупи і варимо півгодини, весь час заважаючи.
- Потім, додаємо рубану зелень (кінзу, петрушку), 70 г тертого сиру і 1 ст.л вершкового масла.
- Ще раз доводимо до кипіння і все. Подаємо гарячої на сніданок або полуденок.
Якщо ж хочеться такий кашкою повечеряти, приготуємо на додаток ситний ароматний гуляш.
до змісту ↑Гуляш з підливою в мультиварці
складові
- Яловичина - 500 г
- Лук середній - 1 шт.
- Морква - 1 шт.
- Для підливи:
- Борошно - 1 ст.л
- Томатна паста - 1 ч.л
- Сметана 15% - 1 ст.л
- Сіль - щіпка
приготування
- М'ясо нарізаємо дрібними шматочками, цибулю шаткуємо, моркву тремо на тертці. Все складаємо в чашу мультиварки.
- Змішуємо інгредієнти для підливи і, якщо потрібно, додаємо воду. Більше 2/3 склянки соусу не потрібно, так як овочі і м'ясо дадуть свій сік.
- Заливаємо соус в мультиварку, солимо і виставляємо режим «Гасіння». Готувати на ньому буде рівно годину.
По закінченню програми вийде прекрасне дієтичне м'ясну страву. Насолоджуємося!
Але не тільки «серйозні» дитячі страви добре вдаються в мультиварці. Десерти та запіканки теж виходять на будь-який смак.
Наприклад, корисне і смачне морквяне суфле.
до змісту ↑
морквяне суфле
- 700 - 800 г очищеної солодкої моркви нарізаємо довільними скибочками, заливаємо ½ склянки молока, кладемо 2 ст.л вершкового масла і тушкуємо в мультиварці 20 - 25 хвилин при 140 градусах.
- Потім, робимо з готової моркви блендером пюре з додаванням 4 ст.л панірувальних сухарів.
- Окремо збиваємо 3 жовтки з 2 ст.л. цукру до білого кольору і 3 білка з сіллю в круту піну. Все перемішуємо з морквяної масою. Білки краще додавати останніми і вже не використовуючи міксер, щоб не розбити піну.
- Форму мультиварки змащуємо вершковим маслом - так суфле вийде більш ароматним, і випікаємо на 140 градусах в потрібному режимі.
Подаємо зі сметаною або збитими вершками, посипавши цукровою пудрою.
Якщо з морквяної запіканкою все ж довелося повозитися, то зараз представляємо вам найпростіший рецепт шарлотки. Вона виходить навіть смачніше, ніж звична всім з духовки.
до змісту ↑
шарлотка
- Робимо тісто, як зазвичай: збиваємо міксером 4 яйця зі склянкою цукру, додаємо частинами склянка борошна, розпушувач, а, потім, вливаємо тонкою цівкою розтоплене вершкове масло - воно зробить тісто трохи щільніше, більш схожим на кекс.
- На дно мультиварки викладаємо порізані на маленькі часточки 4 яблука і, попередньо підсушених серветкою, 400 г персиків з банки - зайва рідина нам ні до чого.
- Заливаємо фрукти тестом.
- Випікаємо на потрібному режимі при 120 градусах 50 хвилин.
Готову шарлотку викладаємо на блюдо і при бажанні прикрашаємо глазур'ю з білого або темного шоколаду з горіхами або кокосовою стружкою. Також її можна просто посипати цукровою пудрою.
Такий десерт відмінно впишеться не тільки в дитяче меню, але і в дорослий раціон ласунів.
до змісту ↑
Банани, запечені з сиром
Наостанок ще один простий і дуже корисний рецепт для дітей від 2 років: банани, запечені з сиром. Якщо прибрати зі складу мед, замінивши його звичайним цукровим сиропом, то їсти бананову запіканку можна вже з року.
- Збиваємо в однорідну масу 200 г нежирного сиру, 1 яйце, 2 ст.л меду і стільки ж рослинного або розтопленого вершкового масла.
- На дно мультиварки викладаємо 4 шт. розрізаних вздовж банана і заливаємо їх сирною масою.
- Випікаємо 25 хвилин на режимі «Мультіповар» при 120 градусах.
Подаємо охолодженої з фруктами або свіжими ягодами.
Як бачите, страви для дітей в мультиварці готуються швидко і легко, а велика частина з них припаде до смаку і батькам!
Так у чому ж справа?