Як позбавити кота від бліх: чим лікувати і як помити

  1. Визначаємо наявність шкідників у вихованця
  2. Звідки у котів з'являються блохи?
  3. Методи і засоби боротьби з паразитами
  4. Огляд популярних засоби
  5. Що буде, якщо з блохами не боротися?

Як позбавити кота від бліх, якщо він страшенно не любить митися? Можливо, цієї тяжкої процедури все ж не уникнути, але вихід є з будь-якої ситуації. Всі знають, що коту від бліх погано. Він не тільки сильно свербить, розчісуючи шкіру в кров. Він худне, може відмовлятися від їжі і, навпаки, проявляти патологічний апетит. Шерсть у такого бідолахи втрачає свою шовковистість, скочується і стає матовою.

Визначаємо наявність шкідників у вихованця

Характер у домашнього улюбленця псується. Колись ласкавий і спокійний кіт стає дратівливим і неспокійним. Все це ще не означає, що по шерсті кота бігають натовпи кровососів, але саме ці симптоми повинні насторожити люблячих господарів.

Для того щоб переконатися, що виною всьому стрибають кровососи, потрібно провести ретельну перевірку в котячої шерсті. Якщо бліх ще мало, то ви можете їх і не побачити. Ці комахи спритні і хитрі, вони вміють ховатися від сторонніх очей. Найчастіше вони локалізуються на животі, загривку і голові. Якщо бліх стає багато, то їх можна зустріти по всьому тілу нещасної тварини.

Як позбавити кота від бліх, якщо він страшенно не любить митися

Якщо між волосками помітні дрібні чорні крапки (екскременти) або білі (яйця), значить, у вихованця точно є блохи.

Покладіть кота на коліна, заспокойте його, нехай він розслабиться і замуркотав. Після цього можна приступити і до пошуку. Ніжно і делікатно раздвигайте шерсть спочатку на загривку і голові, потім на животі. Якщо пошуки не дали результату, займіться спиною.

Яйця бліх на тілі у вихованця. розсунути шерсть і уважно подивитися на шкіру улюбленця

Можливо, самі блохи зможуть сховатися від вашого погляду, але наслідки їх діяльності ви побачите завжди. По-перше, незважаючи на те, що вони п'ють кров, відходи їх життєдіяльності все-одно є. Між шерстинок ви зможете знайти темні крупинки. Це і є блошині екскременти. Крім того, шкіра котика може бути покрита безліччю маленьких ранок від укусів комах. Побачивши це, не чекайте, коли стрибають кровососи розплодяться до такого стану, що вже не зможуть сховатися від вашого всевидющого ока. Починайте лікувати улюбленця на стадії підозри в захворюванні.

Звідки у котів з'являються блохи?

Якщо ви живете в приватному будинку, а ваші кішки гуляють самі по собі, то поява бліх буде природним подією, з яким періодично потрібно боротися Якщо ви живете в приватному будинку, а ваші кішки гуляють самі по собі, то поява бліх буде природним подією, з яким періодично потрібно боротися. Якщо у вас котик зовсім домашній, який не знає вільного життя, то довічне ув'язнення в квартирі - це ще не гарантія безпеки. Якщо тварина не йде на вулицю, то вуличні мешканці знайдуть привід, щоб прийти до нього.

Справа в тому, що у бліх є дворічний цикл розвитку. 1 раз в 2 роки може спостерігатися спад чисельності цих комах. В цей час кровососи погано розселяються і дають перепочинок своїй кормову базу. Однак через 2 роки настає пік чисельності, який змушує молодь докладати зусиль щодо заселення нових тіл і територій. Саме в цей час наші коти і собаки піддаються масовому нашестю кровососів.

Їх легко дізнатися, вони дуже дрібні. У них округлене тіло довжиною до полумілліметра і слабо помітні довгі лапки

Під час спалаху чисельності блохи можуть проникнути в житло на взуття або з предметами, що пролежали на вулиці. Яйця цих комах можуть бути занесені з грунтом для кімнатних квітів, з піском або тирсою для котячого туалету. Нарешті, блохи здатні потрапити в квартиру від сусідів, у яких кіт або пес гуляють на вулиці.

Таким чином, способів дострибати до тіла вашого домашнього улюбленця у бліх багато. Так що не дивуйтеся тому, що випещений домосід, ізольований від всіх неприємностей і спокус великого світу, раптом став відчайдушно свербіти. Просто прийміть ймовірність проникнення бліх як даність і періодично перевіряйте кота на наявність цих комах.

Методи і засоби боротьби з паразитами

Починаючи усувати бліх у кота, слід пам'ятати, що тварина обов'язково буде себе вилизувати, що автоматично переводить застосовується засіб з розряду зовнішнього впливу в препарат для прийому всередину. Якщо ви допустите проникнення протиблошині речовин в травну систему, то обов'язково з'являться симптоми отруєння.

Блохи у кота простим милом або шампунем усуваються. Таке можливо тільки у людини і безшерстих тварин. Наприклад, лиса кішка має більше шансів обійтися у винищуванні бліх малими силами. Можливо, тут досить буде використовувати тільки миючий шампунь. Адже не заводяться ж блохи на людину! А все тому, що у нього немає шерсті і він часто миється.

Мити кота тільки звичайним шампунем або милом, звичайно, можна. При цьому частина бліх буде змита водою. Але основну колонію цих упертих комах просто так не візьмеш. Поки ви купаєте свого кудлатого улюбленця, спритні блохи забиваються в самі затишні куточки волосяного покриву, чіпляються за шкіру і шерсть і переживають це мильне цунамі.

Для того щоб паразити задихнулися, необхідно, щоб блохастий кіт або кошеня безперервно милися години 2. При цьому їх тіла повинні весь час перебувати у воді.

Огляд популярних засоби

Так що робити, як позбавити свого улюбленця від кровососів швидко і надовго? Існують такі заходи впливу на паразитів:

Краплі на холку

Такі як: Hartz, Frontline або Барс. Таке розміщення ліки пов'язано з двома моментами: блохи у котів найчастіше знаходяться в передній частині тіла, а сам кіт вилизувати загривок не зможе. Ці кошти зазвичай коштують дорого, але зате відрізняються високою ефективністю.

Спеціальні шампуні проти бліх

Наприклад: Фітоеліта, Барсик, Луговий і Rolf-Club. Такі препарати потрібно використовувати відразу, як тільки заведеться на котячому тілі хоч одна блішки. Чим раніше почнете обробляти, тим швидше вдасться вилікувати тварину. Особливо рекомендується застосовувати шампуні для лікування кошенят . Зазвичай вистачає однієї обробки. Однак якщо бліх багато, а кіт володіє свободою пересування, з'являється необхідність в повторній процедурі. Найкраще помити кота ще раз днів через 5 після початкової обробки.

Найкраще помити кота ще раз днів через 5 після початкової обробки

Різні спеціалізовані спреї

Наприклад, Барсик, Hartz, Advantage, Beaphar. Переваги таких засобів складаються в зручності нанесення: швидко і без мук для кота і його господаря. Деякі з них, наприклад, Beaphar'а, мають запах м'яти. Невідомо, чи подобається це коту, але людям однозначно приємно.

Недоліком цього засобу є короткочасний період дії і неглибоке проникнення під шерсть. Більшість препаратів з таким способом нанесення дозволяють позбавлятися від бліх лише в сам момент нанесення засобу на шерсть.

нашийники

Нашийника оброблені спеціальними інсектицидами. Ці речовини діють не тільки в області самого ошийника, а й відлякують шкідників від усього котячого тіла. Однак застосовувати такий засіб можна тільки для дорослих і здорових котів.

Що робити після обробки?

Намалювати лікувальним шампунем потрібно рясно і все тіло повністю. Якщо зовнішніх паразитів багато, вони часто біжать від обробленого місця до ще сухому і безпечного. Щоб втікачам ніде було сховатися, обробляти кота краще від голови до хвоста. Мало того, змочувати водою тіло краще в такій же послідовності. Коли намилювання тваринного закінчиться, його потрібно помістити в воду по груди і так само поступово змивати мильну піну. В цьому випадку відступати ворогові буде нікуди.

Боротьба з кровососами в домашніх умовах включає і регулярне вологе прибирання: блохи, їх личинки бояться води.

Ретельно змивайте шампунь декількома водами. Не забувайте, що кішки в відразі і обуренні будуть вилизувати своє тіло в надії на відновлення прекрасного котячого запаху.

До речі, в якості профілактики при загрозі зараження приблизно рази 2 в місяць кота можна обробити Дегтярний милом. Запах цієї речовини не подобається комахою в принципі, і блохи тут не виняток.

Відео: Блохи у кота, профілоктіческіе методи

Що буде, якщо з блохами не боротися?

Боротьба зі шкідниками - це хімічна війна, яка завдає шкоди здоров'ю кішки і її господареві. Шкода цей, звичайно, не смертельний, але все ж на здоров'я всі ці шампуні, спреї, нашийники позначаються. Так може краще терпіти бліх? Адже живуть же дикі тварини з купою всяких нахлібників і навіть непогано себе почувають.

Кровососи начебто бліх і клопів іноді здаються відносно нешкідливими, особливо якщо їх небагато. Однак це далеко не так. Блохи є переносниками захворювань, вони здатні суттєво вплинути на стан вашого вихованця, спровокувавши авітаміноз, запальні захворювання вух, очей і шкіри. Зрештою, кіт, який запекло свербить, викликає співчуття і бажання допомогти.

Так що ж краще -обработать тварина один раз якимось препаратом або дивитися, як улюблений вихованець втрачає здоров'я під натиском прибувають кровососів? Звичайно, потрібно боротися з цією напастю. П'ємо ж ми шкідливі таблетки від ще більш шкідливих хвороб в надії, що організм потім все виправить.

Як позбавити кота від бліх, якщо він страшенно не любить митися?
Звідки у котів з'являються блохи?
Що робити після обробки?
Так може краще терпіти бліх?
Так що ж краще -обработать тварина один раз якимось препаратом або дивитися, як улюблений вихованець втрачає здоров'я під натиском прибувають кровососів?