Мало кому відомо, що нешкідливі на вигляд заколочки, каблучки і сережки з недорогоцінних металів і пластику можуть часом завдати серйозної шкоди здоров'ю.
Звичайно, біжутерія - найпростіший спосіб перетворити свій гардероб і переставити акценти в наряді. Найдешевша, але ефектна брошка або шпилька можуть повністю змінити дух і настрій вашого образу. У магазинах біжутерії можна знайти тисячі дрібниць, які стоять сущі копійки - а значить, можна накупити цілу купу подібних дрібничок. Але вибирати їх треба ретельно ...
Алергологи-дерматологи запевняють, що найнебезпечнішим прикрасою є сережки (в тому числі - для пірсингу пупка і інших частин тіла). Лікарі наполягають: якщо ви не готові купувати сережки із золота або срібла, то вибирайте прикраси з так званої «хірургічної сталі» - і тільки з неї. Будь-які інші сплави, навіть умовно безпечна «нержавійка» вступають в контакт з шкірою та слизовими оболонками. Пот і шкірне сало виступають в ролі «каталізаторів» реакції - і в результаті на шкірі з'являється, як мінімум, роздратування. Як максимум - алергічний набряк. Важливий момент: така реакція може виникнути навіть у людини, який колись навіть не знав, що таке алергія.
Кільця, браслети, ланцюжки і намиста можуть бути зроблені з пластика або недорогих сплавів на основі алюмінію і сталі, проте зверху обов'язково повинні бути покриті захисним лаком. Особливо це гойдається сплавів, що містять мідь: в іншому випадку в місцях зіткнення з шкірою з'являться сині плями від міді, що окислюється.
До речі, пластик та інші полімери потрібно теж вибирати прискіпливо: найбезпечнішими можна вважати прикраси з так званого «харчового» силікону, а також з щільного поліакрилу. Ці прикраси можна сміливо мити з милом, вони не змінюють своїх властивостей на сонці і морозі, нейтральні до морської води - тому їх можна сміливо носити і на пляжі, і на гірськолижному курорті. Але майте на увазі: такі прикраси, як правило, не можуть коштувати дуже дешево: скажімо, мінімальна ціна браслета з поліакрилу обійдеться, як мінімум, в 150 рублів.
Вибираючи пластикову біжутерію, насамперед понюхайте її: вона не повинна пахнути абсолютно нічим. Потім спробуйте злегка зігнути: полиакрил практично не гнеться, а силікон, навпаки, повинен бути дуже пластичним. Якщо пластиковий браслет занадто податливий, то не виключено, що він зроблений з промислової пластмаси, яка може виявитися небезпечною для шкіри.
Дерев'яні етнічні прикраси, як правило, безпечні і нейтральні - головне, щоб вони не були покриті небезпечним лаком або фарбою. Перевірте, чи не фарбуються чи прикраси: якщо немає, то сміливо купуйте.
Сьогодні великою популярністю користуються валяні прикраси. Якщо вони виготовлені з чистої козячої або овечої вовни - сміливо носите їх. А ось якщо були додані штучні волокна або відходи виробництва хутряних виробів (обрізки хутра або пуху) - то прикраса може викликати алергію.