Майстерня «Бісерні переливи»

Протягом всієї історії людства народна творчість було невід'ємною частиною національної культури

Протягом всієї історії людства народна творчість було невід'ємною частиною національної культури. Мистецтво виготовлення прикрас з дрібних бус, бісеру, стеклярусу (низание) одне з дуже цікавих, але маловідомих видів народної творчості. Серед різноманітних прикрас національного костюма багатьох народів світу широкою популярністю користуються прикраси з бісеру і стеклярусу, що прийшли на зміну примітивним прикрас з черепашок, каменів, зубів і хребців тварин, кульок з глини, насіння рослин.

Бісерне рукоділля прийшло до нас з глибини століть як плетіння, ткацтво, в'язання, вишивання, передаючись із покоління в покоління.

В даний час актуальною гостро стоїть проблема збереження культурної та історичної самобутності Росії, національних традицій, непорушних моральних цінностей народу. Декоративно-прикладне мистецтво органічно увійшло до сучасного побуту і продовжує розвиватися, зберігаючи національні традиції в цілісності. Воно містить у собі величезний потенціал для освоєння культурної спадщини, так як донесло до сьогоднішнього дня практично в неспотвореному вигляді характер духовно-мистецького осягнення світу.

Програма «Майстерні« Бісерні переливи »спрямована на розвиток навичок бісероплетіння, що є одним з напрямків декоративно - прикладного мистецтва народів Поволжя, Росії. Бісероплетіння присутній практично в промислах всіх народів, що населяють нашу Батьківщину.

Знайомство дітей з творами декоративно-прикладного мистецтва (а це часто предмети побуту і прикраси одягу) - дуже важливий щабель у розвитку естетичного ставлення до дійсності, формування художнього смаку. Тут дитина не обмежується розгляданням красивих речей, він з захопленням намагається зробити сам подібні вироби та в процесі залучення до творчості тонше оцінює істинно прекрасне.

Дітей захоплює прагнення самостійно зробити гарну прикрасу або подарунок, який принесе радість близьким. Досвід показує, що діти з більшою теплотою ставляться до саморобного подарунку, ніж до покупної речі. Виріб, що пройшло через руки дитини, в яке він вклав свою працю, любов, фантазію, особливо дорого йому. Воно вносить в життя дитини радість творчості і творення. Процес творчості розвиває естетичний смак у дітей, приносить душевну рівновагу, стан власної значущості. Робота над виробами з бісеру відкриває великі можливості для розвитку дитячої ініціативи, будить позитивні емоції, надихає, активізує дитячу думку. Крім того, бісероплетіння сприяє вихованню посидючості, розвитку пальців рук, дрібної моторики, благотворно впливає на нервову систему дитини.

У «Майстерні« Бісерні переливи »діти знайомляться з історією виникнення бісероплетіння, опановують різними техніками бісероплетіння, вчаться дизайну стильних прикрас.

В процесі навчання бісероплетіння учні виготовляють різні аксесуари до одягу і прикраси: модні фенечки, сережки, кулони, кольє, брошки, шапочки, пояса; предмети побуту: обплетені вазочки, сумочки для стільникового телефону; виставкові декоративні панно, картини.

У «Майстерню« Бісерні переливи »приймаються діти у віці 7-11 років. Термін навчання - 3 роки. Після закінчення навчання учні свідоцтво про додаткову освіту державного зразка.

Для дітей з обмеженими можливостями здоров'я! По програмі навчання також діти з обмеженими можливостями здоров'я - учні Відділу реабілітації ЦВО «Творчість».

  • Вівторок - 13.30-17.30;
  • Четвер - 13.30-17.30;
  • Субота - 10.00-12.20
  • Неділя - 10.00-12.20

Керівник майстерні «Бісерні переливи» - Гмизова Наталія Володимирівна, педагог вищої кваліфікаційної категорії з 36-річним педагогічним стажем. 15 років вона є членом Клубу жіночих рукоділля, внесена до реєстру «Майстрів Самарського краю» 1-ої і 2-ий редакцій. Гмизова Н.В. нагороджена дипломами Адміністрації Радянського району, Департаменту освіти Адміністрації г.о. Самара, Міської Думи, Центру «Сім'я» Радянського района.Учащіеся «Майстерні« Бісерні переливи »- багаторазові переможці різних конкурсів та виставок міського, обласного, російського і міжнародного рівнів.

Наталія Володимирівна - володар «Золотого сертифікату» відповідності на освітні послуги дітей в установах додаткової освіти по Системі Добровільної сертифікації інформаційних технологій - «ССІТ».

Заходи за участю вихованців об'єднання


Назад в розділ