Брелок представляє собою декоративну підвіску, закріплену на кільці. Найбільш оптимальним варіантом для самостійної творчості будуть брелоки з бісеру. Даний декоративний матеріал дозволяє надати аксесуару будь-яку форму, при цьому не вимагаючи від свого творця особливої майстерності.
Аж до другої половини 19 століття брелки використовували в якості модних аксесуарів, і створювалися вони переважно з дорогих матеріалів - золота, слонової кістки, дорогоцінних каменів. Але поступово брелоки почали набувати чисто утилітарну функцію, ставши практичним кріпленням для ключів.
Вчимося робити своїми руками брелоки з бісеру: техніка бісероплетіння
Найбільш поширеними і простими в частині виконання є брелки, виконані цегляним плетінням, оскільки воно дозволяє без особливих зусиль додавати і прибирати намистини в ряду, надаючи виробу будь-яку форму.
Розберемо техніку виконання даного способу плетіння з бісеру покроково.
- Візьміть дві намистини так, щоб отвори в них дивилися строго вгору, і протягніть через них нитку, як показано на малюнку. Вийшовши з другої намистини, закріпіть наступну, протягнувши нитку через попередню намистину і знову в останню. Виконуйте ці дії, поки не отримаєте ряд необхідної вам довжини.
- Для плетіння другого ряду набираємо дві намистини, протягуємо голку під ниткою першого ряду і заводимо її в другу намистину. Далі вплітаємо по одній намистині, також при цьому чіпляючись за нитку першого ряду. Якщо в кінці ряд необхідно розширити і закріпити відразу дві намистини, голку заводимо між останніми двома намистинами першого ряду. Кожен наступний ряд набирається за тим же принципом і плететься в зворотному напрямку по відношенню до попереднього.
- Щоб збільшити ряд, наберіть дві намистини (як це робилося для переходу до наступного ряду) і подплетая до них потрібну кількість намистин, як при наборі першого ряду. Поверніться до початку і далі продовжуйте плести як звичайне полотно.
- Щоб зменшити ряд, наберіть дві намистини (як це робилося для переходу до наступного ряду), але при цьому чіпляйтеся між другою і третьою бусиной попереднього ряду. Далі продовжуйте звичайне плетіння.
Освоївши цей нехитрий метод, можна брати будь-які схеми плетіння з інтернету або спеціалізованої літератури, і приступати до створення вподобаного прикраси.
Типи брелків з бісеру.
Як уже згадувалося вище, простір для творчості, що надається бісером як матеріалом для рукоділля, практично не обмежена. Залежно від вашого бажання і майбутнього призначення, можна створити безліч різноманітних брелоків.
Плоскі брелоки досить прості у виконанні, проте не відрізняються довговічністю і легко рвуться. Тому готовий брелок краще нашити на шматок щільної шкіри.
Також за допомогою бісеру можна створити об'ємні фігурки, починаючи найпростішими кубиками і закінчуючи найскладнішими об'єктами. Це можуть бути фігури тварин, мультиплікаційні персонажі, зірки, сердечка і так далі, але з одним нюансом - такі брелки призначені переважно для дітей і представниць прекрасної половини людства.
Для чоловіків більше підійдуть брелки більш брутальної тематики - дракони, футбольні м'ячі, логотипи автомобільних брендів та інші атрибути, що мають особливий сенс для сильної статі.
Якщо для початківців найкращим стартом буде спробувати свої сили в створенні плоского аксесуара, то рукодільниць, вже освоїло техніку бісероплетіння, цілком під силу буде створення об'ємного брелока. І нехай його створення зажадає від вас більшої майстерності і зусиль, така прикраса буде виглядати у багато разів ефектніше.
Для нашого майстер-класу ми обрали брелок-мавпочку зі схемою середньої складності.
Для роботи нам знадобляться наступні матеріали та інструменти:
- ножиці;
- волосінь довжиною 80-120 см (залежно від розміру бісеру);
- темно-коричневий і світло-коричневий бісер для плетіння тулуба;
- чорні намистини для очей;
- рожева намистина для носа.
- Починаємо з створення губ, для чого нанизуємо на волосінь сім світло-коричневих намистин і затягуємо їх в колечко.
- У другому ряду набираємо три намистини, в третьому - дві, потім велику рожеву намистину для носа і знову дві стандартні намистини.
- Для нижнього ряду набираємо сім світло-бежевих намистин.
- Далі в верхньому ряду набираємо намистини в наступній послідовності: темна, світла, чорна, дві світлих, чорна, світла, темна.
- Для виконання вушок необхідно набрати по сім світло-коричневих намистин, пропустивши петлю для кожної деталі між другою і третьою бусиной від краю.
- Тулуб мавпочки виконується з бісеру темно-коричневого кольору. Для більшої зручності його можна плести, надівши на фломастер. Коли дійдете до місць позначення лапок, необхідно буде протягнути додаткові відрізки волосіні.
- Лапки плетуться з використанням додаткових відрізів волосіні. Кожна з них складається з дев'яти рядів намистин. Долоньки виконуються в техніці плоского плетіння.
- Довжину хвоста і місце його кріплення визначте на свій розсуд.
Мавпочка готова! Закріпіть на її голові колечко, і вийшов забавний брелок прекрасно підійде, наприклад, на телефон або на замок шкільного рюкзака.
Відео по темі статті
На допомогу вам ми підібрали навчальне відео з різних технік бісероплетіння.