Як навчитися вишивати бісером?

  1. Історія появи бісеру
  2. види вишивки
  3. Підготовка до вишивки

Виразна і блискуча вишивка бісером часто красується на сумочках, одязі і косметичка. Більш того, його можна використовувати для створення картин, за допомогою яких багато прикрашають свої квартири.

Історія появи бісеру

Невеликі різнокольорові намистинки з отворами використовуються у всіх по-різному. Їх застосовували, як амулети від пристріту, наприклад, в Туреччині навіть зараз бісер служить оберегом. Ще його використовували шамани і чаклуни для заклинань. Крім цього, такі кульки були прикрасами для знатних осіб і навіть грали роль грошей.

Вперше з'явився бісер в першому столітті до нашої ери при виникненні скловаріння. В ту далеку епоху люди намагалися їм прикрашати одяг, інакше кажучи, намагалися вишивати малюнки. Знайшли перші творіння з цих намистин в Алжирі та Ізраїлі. А ось на Русі таке рукоділля переривалося на багато століть при татаро-монгольською набігу.

види вишивки

Здійснюється вишивка бісером по схемі малюнка, яку можна зробити самостійно або знайти в журналах, мережі і книгах. Після чого візерунок переміщається на одяг, а потім вишивається. Існують різні види шиття бісером:

  • У прикреп. Відразу пришивається кілька різнокольорових кульок, в результаті чого виходить бісерна нитка, що фіксується невеликими стібками
  • По рахунку. В цьому випадку при вишивці малюнка замість хрестиків використовуються намистинки. Щоб вийшов обсяг можна плести бісерної ниткою
  • У прокол. Бісер прикріплюється до тканини простими стібками. Його можна щільно пришивати або залишати трохи відстані в залежності від обраного візерунка

Бісер в деяких ситуаціях доповнюють маленькими прозорими трубочками (стеклярусом). Зазвичай його шиють простими стібками, а часом стеклярус кріпиться гладдю.

Підготовка до вишивки

Спочатку слід визначитися з канвою для шиття. Для недосвідчених рукодільниць підійде для роботи тканину, в якій 55 клітин припадає на 10 см. Перш ніж приступити до шиття, необхідно нанести клей ПВА на канву, який треба добре розправити і підсушити. Робиться це, щоб вона була міцнішою і жорсткіше, і не змогла расслоиться по краях. До того ж на ній буде легше плести.

Далі потрібно вибрати бісер. Він буває прозорий, матовий і перламутровий. Бажано в роботі застосовувати всі кольори, щоб картина виглядала більш барвиста.

Вишивати починають, як правило, з верхнього або з нижнього ряду візерунка, а потім продовжують в тому ж напрямку. Взагалі, воно залежить від особистих переваг. При цьому потрібно стежити, щоб бісер в ряду збігався зі схемою.