Той, що біжить місто Москва. БГМ-2013. Обговорення на LiveInternet

У 2013 спочатку бажаючих було прийняти участь у змаганні з міського орієнтування набралося чимало. Спочатку навіть хотіли заявити дві команди, традиційно «Рисята» з Петербург і «Сонечки» з Москви. Але народ якось поотвалівался, що в Біжать Місті Москва 2013 заявилася збірна команда «Рисята і Сонечки».

Але народ якось поотвалівался, що в Біжать Місті Москва 2013 заявилася збірна команда «Рисята і Сонечки»

20 квітня 2013. Хоч Сонечки швидкі, та й Рисята їм не поступаються, але початок було якесь повільне, незібране. Спочатку запізнилися до старту, в парк Кузьминки. На жаль, частина провини за запізнення лежить на мені. Але ж старт закривається о 23.59. Часу хоч відбавляй. Цей факт нас явно розслабив. Стартували пізніше, на самому старті теж затрималися, фотографувалися, фотографували команди, фотограіфровалі місце старту.

Стартували пізніше, на самому старті теж затрималися, фотографувалися, фотографували команди, фотограіфровалі місце старту

І все ж побігли. Перше КП №28 на вулиці, маршала Василя Івановича Чуйкова, героя Сталінградської битви. Ми вважаємо кульки. І тут же йдемо на бонус до храмового комплексу Святого Андрія Первозванного, читати заклик. Перший етап ознаменувався великим кількість взятих бонусів. Зазвичай, їх беремо по ходу всього змагання, але аж надто заманливо було їх взяти, раз вони так близько від Кузьминок. Сказати, що ми бігали, сильно лукавити. Ми йшли, іноді навіть швидко. Іноді затримуючись довго на одному місці. Надовго зупинилися в Московській садибі Діда Мороза. Там навіть влітку стоїть прикрашена ялинка.

Там навіть влітку стоїть прикрашена ялинка

Інший зупинка стала вимушеною, щоб подумати. Завдання на КП №42 біля входу в парк «Кузьминки» було вже мудре. Щоб правильно взяти КП, потрібно порахувати, який максимальний розмір штрафу передбачено для громадянина біля багаття з мотоциклом і з собакою на повідку? Тут у нас був перший по справжньому запеклу суперечку. Особливо бентежила тонкість, якщо собака на повідку, чи є це її вигулом? Колективно вирішили, що немає. І мали рацію. А ось інше завдання, яке спочатку і не викликало особливих труднощів стало нашою помилкою. Було потрібно дізнатися на інформаційному плакаті, який вид тварин найчастіше зустрічається. Ми вирішили, що птахи, а правильною відповіддю став назва однієї з птахів. Ще заслужило увагою будівлю на Ташкентської вулиці. Будівля кругле. До нього приставлена ​​пожежна драбина. Завдання цілком звичайне, але незвично сама будівля. Втративши багато часу побігли на перший проміжний фініш.

Втративши багато часу побігли на перший проміжний фініш

На другому етапі ми знову вважали. Практично весь етап - це підрахунки. Кількість метеликів, кількість хвостів, кількість повітряних суден, кількість ліхтарів і дерев'яних альтанок ... Схоже рахівниками ми були не дуже уважними, по крайней мере в той день. Відразу дві помилки. Перша - помилилися в кількості альтанок на північному березі ставка в парку імені поета Філіпа Шул е ва, Друга - неправильно вказали кількість букв в композиції присвяченій Михайлу Олександровичу Шолохову. Композиція цікава. У ній крім самого пам'ятника відображений епізод з «Тихого дона». Можливо цей «Козаки їхали мовчки до місця стоянки сотні. Сутеніло. Чорну пір'ясту хмару гнав із заходу вітерець. Звідкись з болота підповзав прісний запах мочажінніка, іржавої вогкості, гниль; Гука бугай. Дремная тиша переривалася брязкаючи кінської збруї, випадковим стуком шашки про стремено, хрускотом хвої під копитами коней. »* Час уже підтискав. Я б трохи довше затримався в садибі Любліно, все таки пам'ятник архітектури початку XIX століття, яка дивом уціліла після пожежі 1812 року. І знову не обійшлося бе з хитрого питання. Тепер про години роботи нотаріусів. КП № 284. До нашої честі ми взяли це питання!

До нашої честі ми взяли це питання

Третій етап. Тільки на третьому етапі прийшло усвідомлення того, що час все менше. Тепер не до довгого фотографування. Тільки темп. Нас хтось обганяє, ми когось обганяємо. Перший же КП на етапі забирає багато часу. Чомусь в голові міцно засів зовсім інший номер будинку по Волзькому бульварі. Наше завдання - порахувати кількість знарядь на дитячому майданчику у вигляді фрегата. Знайшли не відразу, трохи плутали. Майданчик для дітей - класна! Фрегат - чудовий. Але часу мало. У шлях, в шлях, в путь. Бажано на максимальній швидкості. Пара КП на вулиці газгольдерне. А ви знаєте, що таке газгольдери? Газгольдери - споруди для зберігання газів під надмірному тиску. Вулиця отримала назву газгольдерне в 1930 році, по що знаходиться тут Карачаровський газгольдерне станції. Як добре, що організатори забезпечують учасників не тільки дорожніми листами із завданнями, але й історичними довідками. З довідок ми ще дізналися, про суперечку про походження топоніма «Калітнікі», так само називається і залізнична станція, де знаходився КП №62. Хтось каже, що назвали по місцевості - Калитино, хтось по великій кількості шкіряних майстерень, де робили шкіряні кошели-калити.

Хтось каже, що назвали по місцевості - Калитино, хтось по великій кількості шкіряних майстерень, де робили шкіряні кошели-калити

А сутінки згустилися, вже майже темно. Насилу порахували барабани на Середньої Калитніковському вулиці і до проміжного фінішу. Він розташувався у музею ретро-автомобілів.

Етап 4. У нас дві години. Ми вже не фотографуємо, і навіть мало розмовляємо. Швидкість - майже максимальна. Вулиці миготять одна за одною. Велика Андроньевского, Шкільна, Николоямская, Земляний Вал, Воронцове поле ... Вулиці красиві, старовинні будинки, церкви. Але зараз не до цього. Будь-яка затримка понад часу загрожує запізненням на фініш. А як все райдужно здавалося, коли тільки стартували? Фініш в 12 ночі? Ха! Чи встигнемо. Час-то !!! Час підтискав, і темрява наступала. Колективними зусиллями декількох команд розібрали в напівтемряві напис в мозаїчній табличці біля входу до церкви, на Воронова поле. Тут в під'їзді будинку 16 завдяки ініціативі патріарха Алексія влаштований тимчасовий домовий храм. Поруч Храм Пророка Іллі. Ось тільки дізнатися в будові церква вельми складно. Будівля позбулося куполів в 1935 році. Історію ж храм веде з 1516 року. Першу споруду зводили за проектом італійського архітектора Альовіза Фрязіно. До слова, він же спроектував і знаменитий Архангельський собор в Москві. Історія справу чудове, але в той момент нам було не до історичних довідок. Ми просувалися до фінішу. Ризикнули зрізати шлях до Тессінский провулку. Ми у двори, а там паркани і тупики. Втрачений час наганяли марш-кидком по Воронцову полю. Згнітивши серце, ми пожертвували бонусом на Чистопрудному бульварі. За відгуками учасників він був ох як добре! Теж хитрий, з родзинкою. Зате завершили змагання вчасно. За 15 хвилин до закриття.

Фініш!

Феєрверк і радісні посмішки учасників.

Спасибі Поліні і Наташі за класну команду!

* Цитата взята з бібліотеки Мошкова. http://lib.ru/PROZA/SHOLOHOW/tihijdon12.txt

Серія повідомлень " змагання ":

Частина 1 - Виборг. Пагони 2011 року.
Частина 2 - Москва. Той, що біжить місто 2011 року.
...
Частина 9 - Санкт-Петербург. Нічне орієнтування, EuroNight
Частина 10 - Пушкін (Царське село). Той, що біжить місто.
Частина 11 - Бегущий город Москва. БГМ-2013
Частина 12 - Твер. Той, що біжить місто
Частина 13 - Петербург. Той, що біжить місто 2013 і Золота осінь
...
Частина 19 - Петергоф. чисті гри
Частина 20 - Санкт-Петербург. Той, що біжить місто 2016
Частина 21 - Клин Бегущий город 2016

Щоб правильно взяти КП, потрібно порахувати, який максимальний розмір штрафу передбачено для громадянина біля багаття з мотоциклом і з собакою на повідку?
Особливо бентежила тонкість, якщо собака на повідку, чи є це її вигулом?
А ви знаєте, що таке газгольдери?
А як все райдужно здавалося, коли тільки стартували?
Фініш в 12 ночі?