Кропива для волосся: корисні властивості, рецепти відварів і масок

  1. склад кропиви
  2. Корисні властивості кропиви для волосся
  3. Загальні правила використання кропиви для волосся
  4. Рецепти відварів для сухого волосся
  5. Рецепти відварів для жирного волосся
  6. Корисний рецепт від лупи на голові
  7. Рецепт ополіскування проти випадіння локонів
  8. Як правильно робити ополіскування волосся кропивою?
  9. Лікувальні маски для волосся на основі кропиви
  10. Приготування і спосіб застосування масла кропиви для волосся
  11. Загальні протипоказання щодо застосування

Більшість з нас думає про бур'янах, як про дратівливих чагарниках, які руйнують красу і естетику двору або саду. Але перш ніж позбутися і викинути все непотрібне, переконайтеся, що кропива - не просто бур'ян, а натуральне і корисне засіб.

Фахівці в галузі народної трав'яний медицини вже тривалий час використовують кропиви дводомної для лікування різних розладів. Успішно застосовують кропиву також при догляді за проблемною шкірою обличчя і для волосся, при чому ефект від таких процедур здатний стати альтернативою відвідування салону краси. Про те, як можна зробити корисний відвар рослини, навчитися правильно полоскати шевелюру і зробити корисну кропив'яну маску в домашніх умовах, ви можете познайомитися далі.

склад кропиви

Ця рослина зародилося в Північній Європі і Азії, а в даний час зростає практично по всьому світу як дика рослинність. Листя і стебла травневої кропиви покриті мікроскопічними ворсинками, які при контакті вивільняють пекучі речовини, завдяки чому трава і придбала свою назву. В корені, стеблі і листі міститься багатий склад компонентів, які мають лікувальні властивості для зміцнення і швидкого зростання:

  • Хлорофіл формує роботу підшкірних залоз, сприяє прискореному зростанню, запобігає появі вікового облисіння.
  • Цілий комплекс вітамінів з групи В, А, К, С благотворно позначається на загальному стані волосся, активно насичують фолікули, зміцнюють локони, лікують від посіченості, позбавлять від передчасної сивини.
  • Корисні мікроелементи, такі як марганець, кальцій, калій, мідь, хром, йод дають можливість заповнити нестачу речовин, позитивно впливають на зовнішній вигляд шевелюри.
  • Аскорбінова кислота в кропиві за кількістю перевищує лимон в 10 разів.
  • Присутні також каротин, танін, фітонциди, дубильні речовини, органічні кислоти, які збагачують шкіру голови і локони від коренів до самих кінчиків.
Більшість з нас думає про бур'янах, як про дратівливих чагарниках, які руйнують красу і естетику двору або саду

кропива дводомна

Корисні властивості кропиви для волосся

Завдяки своєму унікальному змістом, цілюща рослина допомагає позбутися від ряду неприємних факторів. Якщо втирати засіб кожен день або споліскувати голову приготованим відваром, ефективна дія аптечної кропиви стане помітним найближчим часом. З цілющих властивостей рослини можна відзначити наступне:

Рекомендуємо до прочитання

  • Завдяки особливій пекучості рослини, яке не відчувається при застосуванні, стимулюється ріст, збільшується їх густота, нормалізується кровообіг, шкіра отримує більше кисню.
  • Робити відвар для полоскання корисно в разі передчасної сивини, вплив цілющих інгредієнтів зупиняє поширення сивого волосинок.
  • Корисний відвар при появі лупи і для її профілактики. Кропива знімає роздратування, сухість шкіри, регулює жирність шкіри, забезпечить видалення лупи.
  • Користь полоскання кропивою позитивно позначиться на стані кожного волоска, попередить перетин, подарує блиск, сяйво, обсяг і шовковистість.

Користь полоскання кропивою позитивно позначиться на стані кожного волоска, попередить перетин, подарує блиск, сяйво, обсяг і шовковистість

Загальні правила використання кропиви для волосся

Традиційно кропиву можна застосовувати як свіжу, так і суху, діють вони однаково, на якість процедур це не впливає. Купити заготовку в пакетиках можна в аптеці, а можна збирати і сушити збори рослини самостійно. Головне, навчитися приготувати лікувальний відвар і правильно обполіскувати розчином, тоніком, робити маски для росту. Перед тим, як почати користуватися, прислухайтеся до наступних рекомендацій:

  1. Екстракт кропиви надає користь, але здатний трохи підсушувати волосся, тому якщо присутні сухе волосся, їм може бути завдано шкоди. Вам необхідно відмовитися від процедури ополіскування, а робити тільки шкірні втирання.
  2. Кропива злегка забарвлює волосся, створює кольоровий ефект на світлій шевелюрі, фарбує її в зеленуватий тон. Для блондинок в цьому випадку потрібно готувати ополіскувач з додаванням соку лимона, або яблучного оцту, які не допускають фарбування.
  3. Наносити приготований бальзам на корені зручніше у вигляді спрея, тому майте під рукою пульверизатор.
  4. Посилити ефективність допоможуть кератин для прийому всередину, а також миття спеціально підібраними шампунями для жирного або сухого волосся.

Кропива може пофарбувати волосся в зелений колір

Рецепти відварів для сухого волосся

# 1. Ламкі пошкоджене волосся, пошкоджені феном, праскою, лаком, вимагають ретельного догляду і відновлення. Існує відмінний рецепт, який допоможе повернути локонам живий блиск, гладкість і силу. Приготуйте три столові ложки подрібненої кропиви, далі запарьте підлогу літром окропу і поставте на плиту. Скільки варити відвар? Розчин готується 20 хв. Потім його потрібно остудити і використовувати.

# 2. Ще один рецепт аналогічний попередньому, тільки до кропиві додамо 3 столові ложки шинкованного рослини мати-й-мачухи, змішаємо інгредієнти і проварити.

# 3. Добре стимулювати вироблення сала, як природного захисту волосся від пошкоджень, допоможе наступна маска: кора дуба в відварі, змішується з кропивою, туди ж додати масло оливи. Наносимо на пасма і тримаємо не менше години.

# 4. Для сухих і ослаблених пасом дуже хорошим засобом буде дводомна мати-мачуха і звичайна кропива. Рослини відварюємо, охолоджуємо і використовуємо цей відвар для полоскання волосся після кожного миття.

# 5. Відмінна живильна маска для сухого волосся вийде з медом, кропивою і обліпихою. Ягоди обліпихи подрібнити в пюре, вмішати до кашки ложку теплого квіткового меду і три ложки відвару кропиви. Подібним чином можна і освітлити сухе волосся, що абсолютно безпечно для зачіски, просто додайте до суміші лимон.

Подібним чином можна і освітлити сухе волосся, що абсолютно безпечно для зачіски, просто додайте до суміші лимон

Чищення волосся відваром

Рецепти відварів для жирного волосся

# 1. Кропива відмінно допомагає привести в порядок волосся, схильні до швидкого пачкание. Якщо ви миєте голову щодня, щоб локони виглядали свіжими, після регулярних полоскань волосся стане тримати чистий вид. Для виготовлення відвару вам знадобиться 1 ст. ложка висушеної кропиви і півсклянки води. Залийте закипілої водою сировину, поставте на плиту, прокип'ятіть 10 хвилин. Після цього, остудіть відвар і дайте настоятися півгодини. Не забудьте перед застосуванням ретельно процідити.
# 1

# 2. Можна змішати приготований склад з відваром ромашки. Така комбінація рослин ефективно позбавить від жирності, додасть блиск, забезпечить здоровий зовнішній вигляд.

# 3. Для тонізації жирних пасом потрібно використовувати мінерали, і в домашніх умовах дуже легко зробити наступну очищувальну і нормалізує маску. Потрібно змішати кропиву з блакитною глиною, один до двох, нанести суміш на волосся, залишити до висихання. Змивати бажано також настоєм кропиви.

# 4. Для пошкоджених жирних і комбінованих волосся підійде наступний рецепт: розмарин (насіння), реп'яхову олію, зелена кропива. Всі інгредієнти в рівних пропорціях заливаються склянкою води, повинна вийти темна і дуже ароматна рідина. Її і потрібно втирати в коріння волосся раз в день.

# 5. Для потовщення волосся і домашнього ламінування можна використовувати кропиву з желатином, тільки не забудьте вмішати до складу ще й кондиціонер, інакше суміш від волосина не відмиєте.

Корисний рецепт від лупи на голові

# 1. Щоб назавжди забути про лупи, приготуйте кропив'яний відвар. Для цього візьміть стакан сушеної маси, залийте підлогу літром води, потім потримайте на водяній бані протягом 20 хвилин. Підвищити ефективність можна, якщо додати м'яту, корінь лопуха сушений від лупи, шавлія, хвощ польовий, сушіння шишки хмелю, аптечну кору дуба, насіння гвоздики. Після цього наполягаємо відвар 2-3 години. Також можна додавати отриманий розчин в кількості 100 мл в шампунь, а можна робити ополіскування, розводячи його в пропорції 1 до 10.

Якщо для вас самостійно готувати рецепт складно, ви можете придбати фітоотвар або спрей чиста лінія або будь-який інший торгової марки і спробувати з його допомогою позбутися від проблеми.

# 2. Можна також приготувати спиртову настойку, якщо у вас досить жирне волосся. Нею буде необхідно протирати шкіру голови. Чи можна нею полоскати волосся? Цього робити не рекомендується. Наступний рецепт зі свіжої кропиви дуже простий: візьміть свіже листя, ретельно вимийте, подрібніть, далі залийте горілкою або 45% спиртом пропорційно 1 до 10. Помістіть складу в закриту скляну тару, дайте настоятися 10 днів. Потім кропиву потрібно відфільтрувати, вичавити і застосовувати.

Що саме краще - кропив'яний відвар або настій? Відповісти на таке питання однозначно складно, що краще відвар або настоянка, все залежить від індивідуального стану здоров'я та наявності жирності локонів.

# 3. Для видалення лупи на жирних волоссі часто застосовується яблучний оцет, кропива і чорний хліб. М'якоть хліба змішується з ложкою оцту і трьома ложками відвару кропиви. Наносити потрібно щільним шаром, втираючи в корені. Використовувати через день.

Рецепт ополіскування проти випадіння локонів

Втрата волосся може вразити будь-якого чоловіка або жінку, особливо в зиму і осінь, коли організм ослаблений. Кожна людина втрачає приблизно 100 волосся за добу, але якщо у вас втрачається набагато більше, спробуйте боротися з цим за допомогою використання ополіскування кропивою, користь від якого доведена науково. Як правильно заварювати відвар свіжого листя для ополіскування простим рецептом?

# 1. Для цього змішаємо ложку кропиви, розмарину і перемельченного Лопухова кореня. Заливаємо інгредієнти 2 л гарячого окропу і протягом 1-2 години даємо настоятися. Щоб заварити компоненти, бажано використовувати термос, він створить сприятливі температурні умови. Після приготування, можна використовувати настій як ополіскувач. Він поверне локонам колишню силу, блиск і зменшить випадання.

# 2. Від ранньої втрати волосся і сивини допоможе аїр і кропива. Рослини подрібнюємо, краще, якщо спочатку купити корінь аїру в пакетиках, його досить важко самостійно перетворити в порошок. Заливаємо заваркою чорного чаю (стакан на дві ложки трави), наполягаємо кілька годин, після протираємо голову.
# 2

Як правильно робити ополіскування волосся кропивою?

Грамотно виконувати ополіскування необхідно 3 рази на тиждень, виконується процес наступним чином:

  • Приготуйте розчин для споліскування, розбавивши стакан цілющого відвару в літрі чистої води.
  • Ретельно вимийте волосся з відповідним для вас шампунем, промийте теплою водою.
  • Повільно почніть ополіскування, виливаючи розчин на голову, намагайтеся рівномірно розподілити його по всій довжині. Після промивання обполіскувати водою голову не потрібно.
  • Висушіть помиту шевелюру без застосування фена. Насухо витирати волосся теж не рекомендується, вони повинні бути вологими.

Ополіскування волосся кропив'яним відваром

Лікувальні маски для волосся на основі кропиви

# 1. Робити корисну маску для вашого волосся з підвищеною жирністю з кропив'яних листя вдома не складно. Візьміть 200-300 г листя кропиви, дрібненько поріжте або скористайтеся блендером для цієї мети. Отриманий склад змішайте з однією чайною ложкою спеціальної морської солі, інгредієнти перемішайте і акуратно втирайте такий скраб в голову. Далі укутайте голову плівкою, а зверху зігріваючим рушником. Зачекайте півгодини і змийте водою комфортної температури.

# 2. Для сухого пошкодженого волосся, замість морської солі, в подрібнену кропиву можна додати пару ложок меду, або реп'яхову олію, сироватку, гідролат для запаху, перемішати і наносити аналогічним способом. Перед нанесенням маски можна мити голову хмелем і кропивою, щоб ефект був більш повноцінним.

# 3. Проти облисіння і себореї добре допомагає хвощ і кропива. Приготування найпростіше, досить просто подрібнити в порошок сухе коріння хвоща і листя кропиви, залити їх гарячою водою і поставити настоюватися в темне місце на 6 годин. Після протирати волосся цим настоєм, він допоможе знизити свербіж при себореї, і посприяє для зміцнення локонів.

# 4. Також відмінні відгуки про засіб, де основа - кропива і лопух для волосся змішуються з горілкою. Дана методика категорично не підходить для блондірованних, пошкоджених або сухих волосся, т.к етиловий спирт, який міститься в горілці, дуже сушить волоски. Горілка додається з розрахунком дві ложки на таку ж кількість відвару трав. Бажано наточити до суміші ще й хміль з квіточками (в настої або олії). Наносите на волосся тільки біля коріння, накривайте голову плівкою. Залиште цю маску на дві години.

Як варіант, для домашніх процедур можна придбати косметичні засоби з кропивою від відомих торгових марок:

  • Маска Чиста лінія містить вітаміни РР, Е, А, має зеленуватий колір і густу структуру. Після регулярного застосування волосся стане помітно менше випадати, перевтанут сплутуватися і повільніше бруднитися.
  • Маска фітокосметики кропив'яна, з додаванням ромашки, обліпихи, відновлює і живить волосся, легко наноситься на волосся і змивається водою. Структура стає м'якою, колір стає інтенсивніше, посічені кінчики менш помітні.
  • Маска Сonstant delight з кропивою підійде для сухих і зіпсованих волосся. Зміцнює, що не жирнить волосся, сприяє гладкому розчісування, інтенсивно зволожує.

маска фітокосметики

Приготування і спосіб застосування масла кропиви для волосся

Масло з кропиви роблять з свіжозібраних рослин. Сировина після зрізання потрібно залишити на пару годин в сухому місці. Вони повинні трохи зів'яли і втратити зайву пекучість. Листя з квітками подрібнюємо на м'ясорубці або в блендері. Сік при цьому віджимати не потрібно. Далі покладіть отриману масу в скляну тару і залийте в неї половину рослинного масла. Прикрийте щільно зверху кришкою, поставте в прохолодне місце на 2 тижні, періодично помішуючи. Одержаний масляний розчин процідіть за допомогою марлі.

Застосовують масло кропиви, додаючи його в шампунь при митті, або втираючи в корені волосся. Кропива для волосся дозволить позбутися від лупи, прискорить зростання нових, запобіжить зайве випадання.

масло кропиви

Загальні протипоказання щодо застосування

Відмовитися від використання потрібно, якщо у вас є спостерігається індивідуальна непереносимість рослини. Чи можна обполіскувати голову кропив'яним складом дитині? Дітям розчин для ополіскування роблять слабкий, бажано попередньо проконсультувавшись з лікарем.

Також, перед початком процедури фахівці радять провести легкий тест на виникненні алергічної реакції. Нанесіть кілька кошти на зап'ясті і потримайте його на руці 30 хв. Поспостерігайте, чи не з'явилося на шкірі різних подразнень, почервоніння, висипань. Якщо реакція нормальна, можете сміливо приступати до ополіскуванню і робити своє волосся сильними, здоровими і привабливими.

оцінити:

Submit Rating

Середній рейтинг / 5. Оцінок:

Скільки варити відвар?
Чи можна нею полоскати волосся?
Що саме краще - кропив'яний відвар або настій?
Як правильно заварювати відвар свіжого листя для ополіскування простим рецептом?
Як правильно робити ополіскування волосся кропивою?
Чи можна обполіскувати голову кропив'яним складом дитині?