Як розшифрувати умовні позначення, що вони означають? Напевно кожен з нас хоч раз в житті бачив на одязі ярлик з якимись символами. На цьому невеликому клаптику тканини, що знаходиться з вивороту більшості речей, виробники одягу вказують споживачам рекомендації по догляду за речами. За допомогою символів вказані рекомендовані режими прання і прасування з оптимальною температурою.
Щоб не зіпсувати улюблену річ: спідницю, брюки, кофту перед початком прання буде корисним придивитися до піктограм на одязі. Адже в разі неуважності або незнання можна попрощатися зі звичною річчю, яка може назавжди втратити форму або розтягнутися. У даній статті навпроти кожного схематичного значка-символу ми вказали те, про що вас хотів попередити виробник. Дана інструкція з розшифровкою умовних позначень допоможе вам легко і просто орієнтуватися в незрозумілих символах і знаках, захованих на ярлику всередині одягу.
Значок - перекреслене корито позначає заборону на замочування і полоскання, прання і кип'ятіння. Річ необхідно чистити сухим способом-скористатися послугами хімчистки. Вироби, що несуть на собі цей знак, не підлягають пранню. Слід використовувати хімічну чистку.
Символ дозволяє прання і кип'ятіння, замочування і полоскання.
Позначення руки в кориті на значку, говорить нам про те, що для даної речі прийнятна тільки ручне прання. Чи не дозволяється прати в пральній машині. Крім того краще дану річ НЕ віджимати і не терти. Текстильні вироби, які не підлягають пранню в пральній машині. Температура прання 30 ° -40 ° С в залежності від виробу.
Прання в теплій, майже холодній воді, температура води до 30 ° С. Прання з нейтральними миючими засобами. Наприклад, вовняні вироби, придатні для прання в пральній машині.
Утримувати температуру поблизу зазначеного рівня-30 ° С, не допускаючи значних коливань. Полоскати переходячи до холодної води поступово. Чи не піддавати значному механічному впливу, при віджиманні в пральній машині. При використанні центрифуги задавати повільний режим обертання.
Делікатне прання з використанням великої кількості води при температурі 30 ° С. Швидке полоскання з мінімальною кількістю механічної обробки.
Прання білизни повинна проходити в теплій воді, так званий щадний режим прання. Прання з нейтральними миючими засобами і прання кольорової білизни при температурі 40 ° С. У цю категорію відноситься: строкате білизна з бавовни або темне кольорове, меланжевих або поліефірних тканин, тонка білизна з синтетичних волокон і віскози. Одяг та речі з кольорових тканин забарвлених нестійкими барвниками. Вироби з ацетату, триацетату, акрилу, напівшерстяні тканини.
Температуру утримувати поблизу зазначеного рівня-40 ° С, не допускаючи значних коливань. Полоскати і плавно переходити до холодної води. Чи не піддавати значному механічному впливу, при віджиманні в пральній машині. При використанні центрифуги задавати повільний режим обертання.
Ніжна прання з використанням великої кількості води при температурі 40 ° С. Швидке ополіскування з мінімальною кількістю механічного впливу.
Прання різноманітного кольорової білизни при температурі до 50 градусів Цельсія.
Підтримувати температуру поблизу зазначеного рівня-50 ° С, не допускаючи значних коливань. Полоскати, проводячи перехід до холодної води поступово. Чи не піддавати значному механічному впливу, при віджиманні в пральній машині. При використанні центрифуги задавати повільний режим обертання.
Делікатне прання речі з використанням значної кількості води при температурі 50 ° С. Швидке полоскання з мінімальною кількістю механічної обробки.
Прання будь-якого кольорового білизни при температурі до 60 ° Цельсія. Кольорова білизна, що не стійке до кип'ятіння, наприклад, тонка білизна з поліефірних тканин або бавовни. Вироби з кольорових тканин забарвлених стійкими барвниками.
Температуру підтримувати близько зазначеного рівня-60 ° С, не допускаючи значних коливань. Полоскати переходячи до холодної води поступово. Чи не піддавати значному механічному впливу, при віджиманні в пральній машині. При використанні центрифуги задавати повільний режим обертання.
Делікатне прання з використанням великої кількості обполіскувати рідини при температурі 60 ° С. Швидке полоскання з мінімальною кількістю механічної обробки.
Прання будь-якого кольорового білизни при температурі до 70 ° С.
Утримувати температуру поблизу зазначеного температурного рівня-70 ° С, не допускаючи значних коливань. Полоскати, виробляючи зміну до холодної води поступово. Чи не піддавати значному механічному впливу, при віджиманні в пральній машині. При використанні центрифуги задавати повільний режим обертання.
Прання з використанням великої кількості води при температурі 70 ° С, при мінімальному впливі. Швидке полоскання з мінімальною кількістю механічної обробки.
Прання будь-якого кольорового білизни при температурі до 95 ° С. Допускається прання білизни з кип'ятінням. Білі речі з бавовняної тканини і льону, а також кольорове білизна, стійке до кип'ятіння.
Утримувати нагрів поблизу зазначеного рівня температури-95 ° С, не допускаючи значних коливань. Полоскати, здійснюючи перехід до холодної води поступово. Чи не піддавати значному механічному впливу, при віджиманні в пральній машині. При використанні центрифуги задавати повільний режим обертання.
Акуратна прання без значного механічного впливу з використанням великої кількості води при температурі 95 ° С. Швидке полоскання.
Використовуйте щадну прання. Рекомендується точно витримувати температуру води, не піддавати речі сильній механічній обробці. При режіме- віджимання, використовувати повільні обороти центрифуги.
Речі під час прання не викручувати, після стіркі- НЕ віджимати.