Мереживо - повітряна, невагома краса, яка робить ваш образ ще більш елегантним, загадковим і привабливим. Мереживні шарфи і коміри, манжети, накидки, кофтинки ... А що говорити про мереживній нижній білизні - в ньому жінка стає спокусливою богинею. Звичайно це красиво, але, разом з тим, мережива - це самий вибагливий матеріал, який потребує особливого догляду і, тому, пранні виробів з мережива потрібно приділяти особливу увагу.
Перш за все слід пам'ятати, що в пральній машині мережива не можна прати ні в якому разі, тільки руками і тільки за допомогою щадних засобів для прання. Але навіть, при пранні руками, з мереживом потрібно поводитися дуже дбайливо. Стирають мережива окремо від інших речей. їх не можна посилено терти і шоркать, і вже тим більше, не можна використовувати для прання щітку.
Якщо ваше мереживо потребує легкої пранні, то найкраще приготувати теплий мильний розчин дитячого мила, можна використовувати і порошок "Ласка" для вовни. Замочіть в цьому розчині мережива на пару годин, а потім обережно виперіть. Якщо мереживо сильно забруднено, то в мильний розчин можна додати трохи харчової соди (1 столову ложку на 3 літри води). гарненько розчинити соду, і в цьому розчині замочити мереживо на три години, потім прополоскати в теплій воді і повторити процедуру. після цього мереживо потрібно обережно випрати, а потім, прополоскати 3-4 рази в теплій воді і на закінчення - один раз в холодній. якщо ваше мереживо біле, то при передостанньому полосканні у воду можна додати трохи синьки, якщо кремове або жовте, то слабкий розчин чорного чаю, ес Чи ваше мереживо легкого фісташки кольору, то відмінно підійде розчин зеленого чаю.
Віджимати і викручувати вироби з мережива краще не варто. Дайте воді самостійно стекти з них, а потім дайте мереживам висохнути природним шляхом.
Для прасування використовуйте марлю, яку згортають в два-три шари і покривають нею мереживо. якщо ваші мережива об'ємні (мається на увазі опуклий рельєф), то гладити таке мереживо праскою не рекомендується, краще використовувати отпариватель, спробувавши попередньо дію пара на непомітній ділянці виробу.
Успіхів!
Ще цікаве по темі