Постільна білизна подушки ковдри домашній текстиль подарунки магазини: Інформація

  1. 100% бавовна.
  2. бязь
  3. сатин
  4. сатин оксамит
  5. жаккард
  6. Пух
  7. шовк
  8. перкаль
  9. 100% бамбук.
  10. Історія постільної білизни
  11. Прасування.

100% бавовна.

З бавовни виготовляють такі тканини, як ситець, батист, бязь, фланель, сатин. Ці бавовняні тканини відрізняються один від одного фактурою і довговічністю. Всі ці тканини використовуються при виробництві постільної білизни.

100% бавовна - це означає, що постільна білизна виготовлена ​​з чистого бавовни, без домішок і добавок. Виляск не буде липнути до тіла, бити струмом або ковзати по поверхні вашого ліжка. Тканини з бавовни добре пропускають повітря, а так само під постільною білизною, виготовленим з бавовни, вам не буде занадто жарко або занадто холодно. Щоб перевірити, з чого виготовлено ваше постільна білизна, досить висмикнути нитку і підпалити - синтетика видасть себе з головою. Штучне волокно дасть чорний дим, а натуральне - білий. Бавовна є біле, буро-біле, жовтувато-біле або синювато-біле волокнисте речовина, що покриває насіння деяких рослин роду Gossypium, сімейства мальвових. Бавовна характеризується довжиною і товщиною ( «Тоніно») волокна, а також здатність вбирати фарбу.

бязь

Найпростішою тканиною з бавовни для виробництва постільної білизни є бязь. Звичайно, постільна білизна з бязі не є настільки вишуканим, як сатин, але якщо ви потребуєте в звичайному, чи не дорогому постільній білизні, бязь це те що потрібно. Торгова марка La Scala не виробляє постільної білизни з бязі.

сатин

Сатин - блискуча та щільна тканина. Виготовляється з крученої бавовняної нитки подвійного плетіння. Чим більше скручена нитка, тим яскравіше блиск. Своїм блиском, «повітряною» легкістю, а також на дотик сатин нагадує шовк. Одна з переваг матеріалу в тому, що він практично не мнеться. Так що якщо вдень Ви не застилає ліжко покривалом, вибирайте сатинову постільну білизну, і тоді Ваша спальня завжди буде акуратною та нарядною. Сатин приємний на дотик. Постільна білизна з нього довговічніша. Витримує велику кількість прань. Він дешевший, ніж шовк, але дорожче, ніж інші бавовняні тканини. З нього роблять білизну різного дизайну для повсякденного застосування.

сатин оксамит

Сатин оксамит - блискуча та щільна тканина. Виготовляється з крученої бавовняної нитки подвійного плетіння з ворсом. Перевагою постільної білизни з оксамитового сатину є його довговічність. Так само білизна, тепліше, що в нашому регіоні з досить холодними зимами важливо. Постільна білизна з оксамитового сатину досить товсте, практично не мнеться і ніжне на дотик. Так що якщо вдень Ви не застилає ліжко покривалом, вибирайте сатинову постільну білизну, і тоді Ваша спальня завжди буде акуратною та нарядною. Витримує велику кількість прань.

жаккард

Жаккард - це дуже складне заплутане плетиво, а так само тканину, створена шляхом цього виду плетіння. За зовнішнім виглядом жаккард нагадує гобелен, оскільки має яскраво виражений рельєфний малюнок і відрізняється високою міцністю і благородством. Жаккард може бути багатобарвним із застосуванням різних ниток, наприклад бавовни і шовку, в традиційних відтінках. Жозеф Марі Жаккард винайшов унікальний верстат для виготовлення цього виду тканини ще в 1801 році. Його спосіб автоматичного контролю за ниткою на ткацькому верстаті полягав у використанні спеціальних карток з просвердленими в певних місцях отворами. Унікальність жаккардового механізму полягає в можливості контролю окремих основ нитки при формуванні навісу для кожного напряму нитки. Сотні таких ниток можуть бути використані для створення заплутаних візерунків на верстаті. За допомогою карток, перфокарт програмується послідовність формування напрямку нитки для кожного візерунка. Перфокарти пізніше лягли в основу не тільки ткацьких верстатів, а й телеграфу і всієї сучасної обчислювальної техніки! Перші комп'ютери, як ми пам'ятаємо, працювали саме за допомогою перфокарт. До сьогоднішнього дня принцип створення жаккардової тканини залишився незмінним, крім одного - сучасний верстат управляється комп'ютером. Відомо, що Наполеон I нагородив Жаккарда пенсією в 3000 франків і дозволив йому стягувати премію з кожного чинного такого верстата у Франції. У Ліоні був споруджений пам'ятник Жозефу Марі Жаккард - синові ткача, винахіднику оригінального верстата для плетіння жаккарда.

Пух

Найкращим наповнювачем для пухових подушок і ковдр вважається гусяче пухо-пухові сировину. Володіючи великою пружністю, міцністю, гнучкістю і легкістю гусяче перо і пух якнайкраще підходять для виготовлення пухових виробів. А якщо врахувати ще й низьку гігроскопічність і теплопровідність, стійкість до звалювання, то стає зрозумілим чому натуральний гусячий пух такий популярний. Гусяче перо широке і сильно зігнуте у дорослих птахів, тому перо при тій же масі займає більший обсяг, ніж перо інших птахів.
Вироби, де в якості наповнювача використовується гусячий або лебединий пух при правильному догляді служать до 20 років, зберігаючи якість. Однак постіль рекомендується міняти частіше, або чистити, оскільки при використанні наповнювач вбирає речовини, що виділяються шкірою.
Пух в основному отримують від птиці вирощеної в екологічно чистих горах Тибету. Птах діляться на породи і якість пір'яний маси залежить від породи. Основний розподіл на білих гусей і білого лебедя. Найціннішою вважається білий тибетський лебідь. Виріс в суворому кліматі, має особливо розвинений пухової покрив. При однаковому обсязі подушка з такої сировини буде важити менше, ніж з пуху сірих гусей.
Крім того якість сировини залежить від способу його отримання. Елітні постіль виготовляють з пуху, зібраного в ручну в період природної линьки птиці. Гусей обскубують два рази в рік, отримуючи від кожного птаха до 100 грамів пера і пуху.
Перо отримане від такої птиці набагато легше, більш пружне і еластичне, його менше обробляють, а значить воно довше зберігає свої споживчі властивості.
Перш за все надходить сировина відправляється на лабораторний аналіз, потім проводиться знезараження пух озонуванням. Озонування остання розробка в сфері очищення пера, яка дозволяє очистити його на молекулярному рівні, що не втрачаючи екологічної чистоти. Озонування підвищує летючість пера, що сприяє кращій сортуванні. Потім перо відправляється на обеспиліваніе для видалення мінеральних домішок і мийку спеціальними миючими засобами. Для того щоб надати перу пружність і водовідштовхувальні властивості перо і пух воску. Воскування дозволяє відновити природні властивості пера, частково втрачаються при митті. Надалі сировину відправляється на сушку і сортування. Спеціальна обробка дозволяє зберегти при очищенні пера всі важливі властивості, щоб ваші постільні приналежності довго залишалися м'якими та комфортними.

шовк

Шовкове постільна білизна не сплутаєш ні з яким іншим. Тканина гладка, струмуюча, дуже ніжна до телу.В шовковому постільній білизні особливо комфортно влітку, так як він має охолоджуючий ефект. Шовк прекрасний терморегулятор: в шовковій постелі дуже комфортно, тілу добре «дихається», він швидко вбирає і випаровує вологу. Шовкова тканина дуже легка по вазі і не дивлячись на це - дуже міцна. Постільна білизна з шовку дарує неповторні відчуття і виглядає дуже дорого і красиво. Останнім часом вартість шовкового білизни не можливо зросла - цей цінний природний матеріал більше використовують для одягу. Тому з'явилася альтернатива шовку - тканини з натурального бамбука, і відповідно - постільна білизна. Бамбукова постільна білизна дуже схоже за своїми якостями з шовковим - таке ж скользяще гладке, невагоме і охолоджуючу.

перкаль

Тонка міцна бавовняна тканина полотняного переплетення, застосовується для виготовлення парашутів, постільної білизни і т.п. Вперше була проведена на заводах Нового Бредфорда в 1876 році. Як правило, Перкаль використовується для виробництва постільної білизни зі складною вишивкою.

100% бамбук.

Витончені, шовковисті з переливаються блиском, бамбукові рушники La Scala незвичайно м'які і чудово вбирають вологу. Екологічно чисте і натуральне, високоякісне волокно бамбука має антибактеріальні та запахоудаляющими властивостями. Щільність рушників 700 гр / м2.


Як вибрати постільну білизну

У «обителі сну і відпочинку» людина проводить значну частину свого життя. Людина спить приблизно 8 годин на добу, тобто приблизно третину свого життя. І якщо вже ми лежимо в ліжку стільки часу, важливо, щоб ця сама ліжко, подушки і ковдру були максимально зручними. Крім того, незручне положення під час сну створює масу проблем зі здоров'ям, знижує наш настрій і працездатність. Так що до вибору постільних речей потрібно підходити з усією відповідальністю. Те саме можна сказати і до білизни. Адже набагато приємніше спати на красивому шовковому білизна, ніж постійно потрапляти ногами в дірки, що утворилися на старій простирадлі. Загалом, не нехтуйте обстановкою, в якій проводите таку велику частину свого життя. Тому нас повинні оточувати речі, співзвучні нашому внутрішньому світові. Тут немає неважливих дрібниць. У постільній білизні ми перш за все цінуємо приємне дотик, а вже потім його зовнішній вигляд. При виборі чергового комплекту рука так і тягнеться помацати край полотнища, відчути його фактуру, щільність. Постільна білизна повинна забезпечувати фізіологічний і психологічний комфорт: добре вбирати вологу, бути досить м'яким, але не збиватися при найменшому повороті, чи не чіплятися, що не липнути, що не шелестіти і, звичайно, легко стиратися і швидко сохнути. Більш того, виявляється, постільна білизна має бути ще й модним!

Вибір постільної білизни - справа дуже особисте. Є цінителі постільної білизни, для яких добре відпрасованою і накрохмалене білизна так само природно і необхідно, як ранкова кава.

Люди романтичного складу нерідко вибирають сатинові тканини шовкового переплетення щоб відчувати натуральність, екологічну чистоту. Деякі з тих же «природним» міркувань люблять постільна білизна з так званого суворого полотна - лляної сукна сирового.

Є люди, які купують високоякісну бязь - недорогу щільну бавовняну тканину. Це прагнення пов'язано з дитячими враженнями, зі звичками сім'ї. Але важливу роль при виборі білизни грають і географічні особливості. У зимових комплектах і в північних країнах, наприклад, тканина повинна бути досить щільною, щоб створювати шар теплового захисту. А на півдні і для літа простирадла і підковдри роблять з рихлим пряжі розрідженого переплетення. Класичне ж постільна полотно робиться з сатину і бавовни, знайомі людству вже кілька тисячоліть.

Набагато рідше постільна білизна робиться з натурального шовку типу крепдешину або атласу. Це вишукано і красиво, ковзне ніжний дотик заспокоює і розслабляє, так що шовковою білизною користуються цінителі шовку. Втім, останнім часом на якісні відмінності білизняних тканин стали звертати менше уваги, ніж на їх естетичні характеристики. Зараз колір і малюнок визначають сучасну стильову інтонацію.

Довгий час постільна білизна була просто білим. Потім з'явився колір, стали вживати гладкофарбовані полотно пастельних відтінків - світло-бузкове, рожеве, зелене, вохристо-жовте, червоне, чорне і бірюзове. Але чиста білизна справжнього полотна залишається класикою на всі часи - поза вимогами примхливої ​​моди. Білим прийнято робити урочисте оздоблення весільної ліжку. Його прикрашають мереживом ручної роботи (або її імітацією). Але зараз біле полотно все ж допустимо оживити кольоровою вишивкою або включити в комплект окремі кольорові предмети - скажімо, наволочки.

Сексуальна революція 60-х років ввела в моду насичений, часом викликає, колорит спальні. З'явилися червоні, смарагдові, фіолетові і навіть чорні комплекти. Такі кольори припускають і особливу якість тканини - наприклад, той самий ковзний, чуттєвий атлас. Приблизно в ті ж роки в руслі моди «кантрі» в постільній білизні з'явилися тканини в дрібну квіточку. Це так званий ситцевий малюнок. Таким тканинам відповідає обробка в сільському стилі: мереживні вставочки, обручку по контуру наволочок і підковдр, прошви (вставна смуга з іншої тканини або мережив, стрічок, що з'єднує два полотнища).

За типом мелкорісунчатих ситців декорувалися і дорожчі, щільні бавовняні тканини - сатини, поплін, репс. З них робили не тільки простирадла, а й стьобані ковдри, покривала. Простежка увійшла в моду широко, так як вона дозволяла, використовуючи натуральні тканини, подолати їх головний недолік - тонкість і «мнучесть».

Поступово на постільній білизні з'явилися і більш великі і яскраві малюнки у вигляді пишних троянд. Цей стиль став популярний також як один з різновидів фольклорної моди. Ці «окаті» малюнки викликали в постільному оздобленні моду на піраміди подушок малий мала менше, на облямівки по низу ліжку з крючкового мережива або все тих же воланів. У міру поширення кольорового постільної білизни стали входити в моду тканини з малюнком у стилі бідермейер - сентиментальні букети в поєднанні зі стрічками, бантами. Це ще один відтінок ретро-настроїв.

Простирадла, наволочки, підодіяльники з картатих і смугастих тканин - це «скромна чарівність» ділового стилю. Такий малюнок особливо органічний у крупнозернистому лляному полотні, де видно, як пролягають уздовж і поперек кольорові нитки створюють ритмічний малюнок. Більш яскраві варіанти клітин і смуг можуть бути використані для дитячих і підліткових кімнат. Також веселий і ошатний вигляд дитячої додасть білизна з казковими мотивами: із зображенням улюблених персонажів, звірят, птахів.

Останнім часом з'явилися комплекти з дуже великими розмитими малюнками мальовничого типу, зі стилізациями єгипетських орнаментів, з японськими ієрогліфами, з африканськими мотивами пальмового листя і звіриних шкур. Деякі постільні ансамблі робляться в матово-бузково, винно-аметистовому або моховито-зеленому колориті - наприклад, ліжко від La Scala так що в неї пірнають, як у печеру казок. Можливо, таким чином відшкодовується нестача вражень в реальному, занадто ділового життя.

Колекція постільної білизни, представлена ​​в нинішньому сезоні, вражає своєю різноманітністю і багатством забарвлень. Так, постільна білизна створює романтичний настрій вишукано-стриманими золотисто-бежевими тонами, чуттєву зніженість атласного білизни стримує холоднувато срібляста гамма. Вдалий вибір тканини в комплекті білизни навіває прекрасний настрій: зелений листяний орнамент дихає безтурботністю весняного утра.А ось весела синьо-біла смужка і клітка на жовтому фоні символізує сонячне і привітне літо. Повітряне біле пастельна білизна нагадує морську піну - таке ж м'яке і ніжне. Цікаво, що американці вважають за краще постільна білизна білого кольору, англійці і турки - жовтого, японці - рожевого. У нових колекціях постільної білизни, які з'являються останнім часом переважають квіткові мотиви.


історичні факти

Історія постільної білизни

Постільна білизна всегда бажано для нас. З тієї хвилини коли ми лягаємо спати, постільна білизна для нас колиска. Тому дуже важлівій Ваш вибір в сторону Шовкова, бавовняного або Іншого постільної білизни. Трохи про Історію: Кількість и якість постільної білизни довгий час Було Показники становища сім'ї в суспільстві. До качана 15 століття відомі лишь деякі описи постільної білизни в Будинки і замках. За свідченням давньорімськіх історіків ліжку коханців обов'язково затьмарювала тканини простирадла з єгіпетського льону з візерункамі, Які зображують троянди, персики и сатірів. Вважаю, что це приносити коханцеві сили. Застеляті повсюдне ліжка тканинами в Европе, начали лишь в Епоха Ренесансу, та й то в Будинка багатших людей. Постільна білизна булу Виключно Білим, з мережива або білою вишивкою. Бароко и Рококо ввели моду на СКЛАДНІ вишивки вельми фривольного змісту. А дерло знатної дамою, при Якій ширше мода на постільну білізну, булу мадам де Помпадур. До 18 століття воно Було непріпустімо даже для СЕРЕДНЯ класу. Дерло украшением постільної білизни були монографія - сплетені у виде вензелі Початкові літери імені та прізвіща, Умовні зображення рослин и тварин. З 17-18 століття постільна білизна обробляють Мереживо, прікрашають ажурною вишивкою. Течение століть ніхто й подуматі НЕ МІГ про ті, что постільна білизна может буті НЕ Білим. У 20 столітті Громадська думка признал однотонні білизна пастельних тонів, а в 60-ті роки довелося змиритися з Яскрава кольоровим. А зараз навряд чи когось можна здівуваті даже самим елегантно дизайном. Минувши тієї годину, коли ми НЕ заміслюваліся над тім - на чому и під чому ми спимо: Які у нас ковдри, подушки, матраци, яка у нас ліжко и інтер'єр спальні. Іншімі словами, нам стало не байдуже, як ми проводимо значний часть свого життя, відведену нам на сон. Постільна білизна, подушки для сну, ковдри, матраци - продукція провідних європейських виробників - які дали нам можливість зрозуміти, якого комфорту ми були позбавлені раніше. І не тільки комфорту. Вироби лідерів в цій області - це екологія сну і турбота про здоров'я. Так, ліжку, виготовлені з натурального, екологічно чистої сировини (вовна, бавовна, шовк і ін.) Благотворно впливають на саму природу сну. Отже, ми зрозуміли важливість правильного підбору постільних речей і уважно переглянули свій "постільний гардероб", під що збираємося все це "одягнути". Виявляється, що підібрати постільну білизну - це не таке просте завдання. Часто спрацьовує застарілий стереотип: постільна білизна має охороняти подушки, ковдри і матраци - головне, щоб білизна підходило за розміром і було з натурального волокна, наприклад, з бавовни. Світ моди існує не тільки в одязі, взутті, косметиці і т.д., не обходить стороною і постільні приналежності.


Догляд за постільною

  1. Нове постільна білизна перед першим використанням рекомендується випрати, щоб видалити надлишки фарби і пил з тканини, які залишилися після виробництва. Яскраві і темні тканини, а також тканини з яскравим контрастним малюнком важливо перший раз прати в холодній воді (температура 30 градусів). Подальша прання таких тканин рекомендується при температурі не вище 40 градусів.

  2. Перед пранням, по можливості, постільна білизна вивертати на виворітну сторону. Використовувати пральний порошок з мінімальним вмістом відбілюючих компонентів. Це дозволить надовго зберегти насичене забарвлення оригінального малюнка на постільній білизні.

  3. Перед пранням необхідно розподілити білизну за кольором і температурним режимам.

  4. Підодіяльники Ла Скала застібаються на блискавки. На час прання блискавка повинна бути застебнута, щоб уникнути її пошкодження в барабані пральної машини.

  5. Не рекомендується прати постільну білизну з натуральних тканин разом з виробами з поліестеру. Це призводить до того, що волокна поліестеру чіпляються за натуральні волокна і постільна білизна втрачає ніжність і м'якість.

  6. На постільній білизні плями перед пранням слід обробити відповідно до рекомендацій по догляду за даним видом виробів.

  7. Не рекомендується використання відбілювача, який негативно діє на колір і тканину.

  8. Барабан пральної машини слід заповнювати на 50%. Це забезпечить ефективну, дбайливе прання, легке полоскання і віджимання постільної білизни.

  9. Сушити постільну білизну необхідно відразу після прання.

  10. У разі використання машинної сушки, дотримуватися делікатний режим.

  11. Нове постільна білизна з тонких, натуральних тканин під час прання може пом'ятися, щоб уникнути цих неприємностей, слід суворо дотримуватися делікатні режими прання при температурі 30-40 С, 400-600 оборотів в хвилину. При регулярному використанні білизна стає м'якше і утворює менше складок.

  12. Гладити постільну білизну необхідно злегка вологим, це забезпечить легке і ретельне розгладження.

  13. Вироби з вишивкою необхідно гладити з виворітного боку.

  14. Всі вироби з натуральних тканин можуть давати невелику усадку після прання, від 2% до 6%.

  15. Важливо завжди дотримуватися рекомендацій щодо догляду, зазначені на етикетці, звертаючи увагу на всі символи.


Прасування.


  • Вовняні речі, наприклад, пледи, краще прасувати вологими через вологу бавовняну тканину

  • Шовкові речі, наприклад постільна білизна, гладити найкраще обов'язково з вивороту сухими або злегка недосушеними

  • Віскозні тканини треба гладити тільки сухими, щоб не з'явилися плями

  • Шовковий трикотаж гладять з вивороту, рівномірно зволоживши річ, інакше вона може втратити форму

  • В'язані речі треба прасувати вологими, з вивороту, через мокру ганчірку.


Для видалення слідів від гарячої праски з постільної білизни з білих лляних і бавовняних тканин, ділянку, що пожовтіла замочують у холодній воді, а потім протирають його розчином хлорного вапна (чайна ложка на склянку води). З білих (нефарбованих) вовняних тканин ці плями видаляють інакше: промивають розчином рівних частин 3% -ного перекису водню і 5% -ного нашатирного спирту і висушують теплою праскою. Якщо плями слабкі, можна замочити річ в розчині, що містить 2 чайні ложки бури в 1 л води, прополоскати і висушити.

Підпали на білизну можна видалити і за допомогою ріпчастої цибулі: розрізати головку, протерти нею пляму і промити її розчином миючого засобу.

Щоб додати глянець підкрохмаленим речам, наприклад постільній білизні, можна при енергійному помішуванні додати в гаряче крохмальної молоко небагато розплавленого стеарину. Можна спробувати також натерти накрохмалені речі стеарином і гладити (до трьох разів) трохи нагрітою праскою.

Жовті плями з накрохмалених речей можна видалити розчином перекису водню (2 чайні ложки на склянку води). Оброблене місце злегка промивають чистою водою.

Щоб у всіх речей при підсинюванні вийшов один і той же відтінок, не треба намагатися синити їх все відразу. Краще кожну річ підсинювати окремо, витримуючи в розчині однаковий час.

Якщо махрові рушники з часом стали жорсткими, їх перуть і кип'ятять в солоній воді.


Розміри постільної білизни

Це ви і самі повинні знати. Нагадаємо, що існують деякі стандарти. Є полуторні, двоспальні, сімейні та дитячі комплекти. Найпростіше взяти і виміряти розміри вашого спального ложа, а також дізнатися розміри ваших подушок і ковдр. Записавши в блокноті всі параметри, можна сміливо відправлятися за покупкою.
Полуторний комплект найчастіше призначений для однієї людини. Двоспальний комплект призначений для двох чоловік. Сімейний (з двома підодіяльниками) для двох осіб, але люблячими спати кожен під своїм ковдрою. Дитячі комплекти призначені для однієї дитини.