Постільна білизна бязь - яка краще, переваги

  1. Види бязі для постільної білизни
  2. Постільна білизна з бязі: переваги
  3. Постільна білизна бязь: гост
  4. Догляд за постільною білизною з бязі

Постільна білизна з бязі: переваги, скільки коштує, види, відгуки покупців і яка краще - повна характеристика комплектів білизни з цієї тканини

Постільна білизна з бязі: переваги, скільки коштує, види, відгуки покупців і яка краще - повна характеристика комплектів білизни з цієї тканини. Довговічність і практичність бязевих тканин давно відома. Основні переваги постільної білизни з бязі - висока щільність при відсутності блиску, відсутність усадки і витягування, збереження вихідної форми. Крім того, матеріал не потребує будь-яких специфічному догляді.

Прання можлива в звичайних умовах, кількість прань практично не обмежена. Тканина може застосовуватися для виготовлення простирадлом, наволочок і підковдр як для дорослих, так і для дітей - немає ніякого ризику алергічних реакцій. Коли необхідно гладке, гіпоалергенні постільна білизна, тканина бязь , Фото якої представлені в даній статті, буде одним з кращих варіантів.

Види бязі для постільної білизни

Визначальні характеристики тканини - щільність і забарвлення. Залежно від заданих параметрів, виділяються наступні види бязі для постільної білизни:

  • Сувора. Кремового кольору, щільність найбільш висока. Для виготовлення білизняних комплектів практично не використовується.
  • Білена. Попередньою різновиди поступається по щільності і товщині. Варто зовсім недорого.
  • Гладкофарбована. Широко використовується для виготовлення одягу і білизняних комплектів, відрізняється однотонним забарвленням.
  • Набивна. Оптимальний варіант для дитячих комплектів, замість забарвлення в один тон використовується кольоровий малюнок.

Згідно з існуючими стандартами якості, бязевий матеріал повністю складається з бавовняного полотна.

Втім, зараз широкого поширення набули тканини, до складу яких додаються синтетичні компоненти. Детальніше про всі види матеріалу читайте: " Як вибрати постільну білизну? ".

Постільна білизна з бязі: переваги

Структура складається з бавовняних ниток, які переплітаються полотняним способом - хрест-навхрест. Поверхня матова, рівна, внутрішня і зовнішня сторони не відрізняються між собою. Матеріал відрізняється високою стійкістю до зносу, відмінними гіпоалергенними властивостями і екологічністю. До переваг можна віднести і ціну - покупцям не доведеться турбуватися про те, скільки коштує комплект постільної білизни з бязі, адже він буде дешевше більшості аналогів з інших тканин. Основні характеристики:

  • Переваги. Добре очищається від забруднень, витримує сотні циклів прання, володіє гігроскопічністю і «дихає», не електризується, ніжна на дотик. Розміри після прання залишаються незмінними, не відбувається вицвітання малюнка. Вироби не потребують відпарюванні.
  • Недоліки. Відсутність блиску - поверхня матова, так як матеріал повністю або практично повністю натуральний. Також після тривалого використання можлива поява катишков.

Визначити, яка бязь краще для постільної білизни, досить складно. Головний критерій - щільність, що перевищує 100 грамів на квадратний метр. Для дорослих комплектів варто вибирати білену або гладкокрашеним основу, для дитячих - набивні.

Постільна білизна бязь: гост

Перед тим, як вибрати постільну білизну з бязі, буде не зайвим ознайомитися з вимогами до даного виду продукції. Визначальна характеристика матеріалу - його щільність. Чим більше ниток доводиться на квадратний метр, тим більш якісною буде тканину. У той же час необхідно враховувати, що надлишкова щільність небажана - через неї вироби будуть занадто грубими.

Основні характеристики, ГОСТ і опис постільної білизни з бязі можна знайти в стандарті 29298 2005.

Класифікація по щільності:

  • 145 гр. на кв.м. Оптимальний варіант, найкраще поєднання за експлуатаційними характеристиками і довговічності. Переважно виготовляються комплекти, призначені для громадського використання (в різних установах).
  • 125 гр. на кв.м. Дана щільність вважається середньої, якість постільної білизни з бязі такого типу буде оптимальним для домашніх комплектів.
  • Менше 120 гр. на кв.м. Найдоступніший за ціною варіант, однак зі зниженою стійкістю до зносу - часті прання приведуть до витягування виробів, поступового руйнування їх структури.

Якщо матеріали, з яких планується вибрати постільну білизну - бязь або бавовна, слід врахувати, що різниця між ними буде мінімальною. За експлуатаційними характеристиками структура з синтетичними добавками може бути трохи краще, але екологічність і гіпоалергенність забезпечить тільки натуральна бавовна.

додатково: КПБ з мако-сатину - опис та відгуки ;


додатково:   КПБ з мако-сатину - опис та відгуки   ;

Догляд за постільною білизною з бязі

Існує кілька рекомендацій, яких необхідно дотримуватися, здійснюючи догляд за постільною білизною з бязі:

  • Нові продукти потрібно попередньо випрати вручну в холодній або трохи теплій воді.
  • Підодіяльник і наволочку потрібно вивернути, блискавки і гудзики - застебнути.
  • Перед тим, як прати постільну білизну з бязі, потрібно вибрати відповідний пральний порошок. Відбілюючих компонентів повинно бути якомога менше.
  • Яким би не був опис постільної білизни з бязі за складом, прати вироби краще окремо від інших тканин, особливо синтетично (через поступове погіршення м'якості).

Рекомендований температурний режим для прання - близько 50 градусів, але бязь - тканина постільна і надзвичайно надійна. Прання можлива навіть при температурі води до 95 градусів. Сушити бязеві вироби потрібно в тіні, щоб на матеріал не потрапляли прямі сонячні промені. Гладити краще починати ще до повного висихання. Погляньте в розділ " Догляд за матеріалами "І отримаєте більше інформації!