Хороший сон - запорука здоров'я. І для повноцінного відпочинку постільна білизна дуже важливо. Ринок рясніє шовками, бахромою і яскравими фарбами. Різноманітність вибору заводить в глухий кут, що вибрати: ранфорс, шовк, сатин, жаккард, перкаль, поплін, бязь ... Як поєднати доступні ціни та преміум-якість?
У моєму дитинстві барвисті комплекти були розкішшю. Пам'ятаю, як просила маму купити мені рожевий постільний набір з Барбі в приміській електричці, коли ми їхали в село до бабусі. Але мої сльози не допомогли зламати мамину життєву установку: «Ми не настільки багаті, щоб купувати дешеві речі». Зараз я розумію сенс цієї фрази, як ніколи.
Набори постільної білизни продаються з різним складом тканини. Деякі виробники роблять упор на ексклюзивне колірне рішення і забувають, що це не найголовніше.
Сьогодні редакція «Так Просто!» Розповість тобі, на які параметри звернути увагу, щоб купити постільна білизна дешево і щоб воно було хорошої якості.
Тканини для постільної білизни
- Бязь - щільна тканина з полотняним переплетенням нитки. Довговічна і невибаглива в догляді. Витримує багато прань, можна сміливо замочувати і навіть застосовувати відбілювач. Чи не линяє і не дає усадку. Але тканину трохи грубувата, а якщо до складу тканини додали синтетичне волокно, в місцях плетіння утворюються катишки.
- Поплін - така ж практична і довговічна тканина, але трохи тонше бязі. Секрет тонкощі полягає в особливому способі переплетення товстої і тонкої нитки. Тканина дуже гладка зовні, не мнеться, трохи блищить, створюючи ефект розкоші, а за вартістю не набагато дорожче бязі. Але основний її недолік в тому, що крізь дуже тонкий, неякісний поплін буде просвічувати матрац або подушка.
- Сатин - люксова тканину, яку називають бавовняним шовком. Характеризується високою зносостійкістю. Зовні сатин дуже приємний на дотик, а зсередини - злегка шорсткий. Чи не мнеться, не ковзає і зберігає первозданний вигляд після багаторазового прання. Єдиний недолік - вартість. На жаль, але за якість треба платити.
- Перкаль називають королівською тканиною. Зовні вона нагадує батист. Дуже добре підходить для друку складних малюнків, які витримують більше 1 000 прань!
- Назва «ранфорс» придумали турецькі маркетологи, назвавши так бавовняну бязь. Нове слово дуже сподобалося покупцям, тому зараз ранфорс зустрічається дуже часто. Іноді його називають «покращений поплін».
Тканина довговічна, тому дуже щільна (іноді щільніше бязі) і в складі допускається не більше 20% синтетичних волокон. Завдяки діагонального плетіння, ранфорс набагато приємніше на дотик, ніж бязь, хоча по гладкості в рази поступається сатин ..
- Жаккард - це не вид тканини, не особливий матеріал волокон, а спосіб їх переплетення. Це можуть бути натуральні і штучні тканини, але обов'язково з тканим, регулярно повторюваним малюнком. Натуральний жаккард дуже дорогий. Але якщо в складі є синтетичне волокно, тканина виходить дешевше і в рази міцніше.
- Жатка - це загальна назва рельєфною тканини, яка злегка розтягується. Ефект стислості створюється технологічно - нитка перекручується під час плетіння. Постільна білизна з такої тканини дуже стійке і комфортне в експлуатації. Але не дешеве. Жатка є тканиною, в яку найчастіше підмішують синтетику.
- Натуральні лляні комплекти дуже щільні і сильно мнуться. Порвати таку тканину практично неможливо. Ще вона має антисептичні властивості. Забарвлення завжди однотонні, але ціна ... Іноді дорожче, ніж сатин.
- Шовк - дуже дороге полотно. І підробляють його, не соромлячись, досить часто. Але у тканини багато недоліків: вона примхлива у догляді, вигорає на сонці і дуже слизька. Показна розкіш, мабуть. Щоб здешевити вартість, в постільна білизна з натурального шовку додають бавовняні нитки.
- Синтетичні постільні набори теж зустрічаються. З переваг - низька ціна, тонка тканина, яка не мне і не вимагає прасування. У використанні багато незручностей. Найбільшим є статичну електрику, усадка і недовговічність.
Якщо недорого - лише хлопок. Але на ринку постільної білизни є багато його варіацій. Чим тканину щільніше і тонше, тим дорожче набір. Бавовна добре стирається і не боїться кип'ятіння, не електризується і добре розгладжується.
Якщо ти визначився з тканиною, врахуй кілька правил, які допоможуть вибрати ідеальний комплект для твоєї спальні.
Як вибрати постільну білизну?
- Визначся з розміром (в сантиметрах). Бувають односпальні, полуторні (150 х 210 - 160 х 220), двоспальні (175 х 210 - 200 х 220), євро-розміри, або king size, (200 х 220 - 220 х 240). Також можуть відрізнятися розміри наволочок - 50 х 70 або 70 х 70.
- Читай склад на етикетці. Обирай тільки натуральну тканину! Не соромся пом'яти полотно руками, виставити на просвіт і подивитися на виворіт. Тканина повинна бути в міру м'якою і щільною, а не «дубової» і з характерним скрипом.
- Однотонні комплекти виглядають простіше, коштують дешевше і легше у догляді. Але якщо вибираєш тканину з малюнком, будь готовий, що вона може злиняти. Забарвлення з лицьової та зворотньої сторони повинна бути майже однаковою. Якщо на етикетці вказана температура прання 60 градусів і вище, значить, барвник стійкий. Якісне нанесення фарби існує, але це завжди відбивається на ціні.
- Оглянь шви, вони не повинні бути грубими і дряпати шкіру. Якщо стирчать нитки або шов не рівний, краще пошукати інший варіант.
- Знайти магазин дешевого постільної білизни в Інтернеті досить легко. Але як переконатися в якості товару? Краще по-старому: подивитися і помацати.
- Понюхай тканину. На виробництві при фарбуванні тканин використовують формальдегід. А недобросовісні виробники рідко дотримуються встановлених ГОСТами норм.
- Для додаткової зручності та економії можеш купити підодіяльник і наволочки, а окремо придбати простирадло на гумці.
Не забувай своєчасно прати білизну, навіть якщо воно здається чистим. Регулярно очищай ліжко пилососом і протирай водою з ефірними маслами. Цей спосіб допоможе позбудеться від домашніх паразитів - клопів і кліщів , Які харчуються людською кров'ю і відумерлою епідермісом.
А якщо ти вмієш поводитися зі швейною машинкою, обов'язково дізнайся, як зшити простирадло на гумці . Це прекрасний спосіб зберегти кошти в сімейному бюджеті, не кажучи вже про комфорт у використанні.
А якому постільній білизні ти віддаєш перевагу? Напиши нам в коментарях, чому ти вибираєш білизна саме з цієї тканини, ніж вона краще за інших?
Якщо стаття була корисною для тебе, покажи її друзям в соціальних мережах!
Автор статті
Олександра Дяченко
Олександра Дяченка, мабуть, самий діяльний редактор нашої команди. Вона активна мама двох дітей, невтомна господиня, а ще у Сашка є цікаве хобі: вона обожнює робити вражаючі прикраси і оформляти дитячі свята. Енергію цієї людини не вмістити в слова! Мріє побувати на бразильському карнавалі. Улюблена книга Саші - «Країна Чудес без гальм» Харукі Муракамі.
Як вибрати постільну білизну?Але як переконатися в якості товару?
Напиши нам в коментарях, чому ти вибираєш білизна саме з цієї тканини, ніж вона краще за інших?