- Чому пахнуть рушники?
- Причина №1: бактерії
- Причина №2: олеїнова кислота
- Причина №3: неправильна сушка
- Боремося з запахом
- кип'ятіння
- хлорне вапно
- луг
- сучасні засоби
- деякі особливості
- Лляні, бавовняні тканини
- бамбукові рушники
- правильна сушка
- правильне зберігання
Головне питання цієї статті
Витираючись після прийняття душу, купання, ми мріємо і від рушники відчути приємний запах свіжості і чистоти. Але, на жаль, це вдається не завжди. Чому смердять рушники після прання і під час використання? У статті ми не тільки відповімо на це питання, але і запропонуємо вам ефективні способи усунення неприємного запаху.
Чому пахнуть рушники?
Давайте розберемося з цим досить актуальним питанням. Причин же буде кілька.
На початку ж важлива порада: не тягніть з пранням вологих і брудних рушників! Коли річ чекає свого часу в такому стані, вона точно після прання буде неприємно пахнути.
Якщо ж у вас зовсім немає часу на прання рушники, або з усіх речей в будинку брудна - тільки ця дрібниця (не запускати ж цикл пральної машини через рушники?), Тобто один вихід. Розвісьте брудне рушник на сушарці, білизняний мотузці, де воно може просохнути і провітритися. Там йому краще і чекати найближчу прання.
Розбираємося, чому свежевистіранного річ погано пахне
Причина №1: бактерії
Свіже і приємно пахне рушник - завжди плюс до хорошого настрою. Додатковий привід гордості за свій будинок перед гостями. Але чому рушник стало погано пахнути?
Причина проста - бактерії, які розмножуються в волокнах тканини. Ми самі даємо їм «харчування» з сухих лусочок епітелію при витирання обличчя, рук, тіла. Але якщо несвіжий запах з'явився відразу ж після прання? Причина душка буде та ж - бактерії. Річ не виходила.
Порада! На предмет неприємного запаху насамперед слід перевіряти махрові рушники. Численні петельки їх волокон - найкраще місце для щасливого життя мікроорганізмів.
На жаль, це прекрасне середовище для бактерій
Причина №2: олеїнова кислота
Ще одна причина неприємного запаху - олеїнова кислота. Так називається один з компонентів нашої шкірного жиру. До речі, саме вона часом надає несвіжий запах і наволочки подушок, постільної білизни.
Кислота проникає глибоко в волокна тканини. Там вона окислюється і розкладається. Ось і причина несвіжого запаху. До речі, шкірний жир відмінно сприяє і розмноженню бактерій, виступаючи для них їжею.
Причина №3: неправильна сушка
Через що пахнуть рушники після прання ще? Ще одна причина, через яку чисте і свежевистіранное виріб може смердіти - це неправильна сушка. Тут може бути дві ситуації:
- Рушник сушилася в закритому просторі практично без припливу свіжого повітря.
- У приміщенні спостерігалася висока вологість, через що річ кілька днів провела на сушарці сирої. У цьому випадку буде характерний пліснявий запах.
А чи правильно ви сушили річ?
Як правильно сушити рушники, ми обов'язково розповімо вам далі.
Боремося з запахом
Звичайно, витиратися рушником, знаючи, що це розсадник бактерій подвійно неприємно. Однак неприємний запах - не привід прощатися з річчю. Ми підкажемо вам кілька дієвих способів, які допоможуть повернути свіжість, гарантовану чистоту.
Порада! Рушник - та річ в будинку, якій ніколи не завадить профілактичне чищення. Наприклад, кухонні Рушничок для невеликої сім'ї (2-3 людини) нормою буде відправляти в прання після 3 днів використання.
кип'ятіння
Зараз багато заперечать нам: саме кип'ятіння - причина жорсткості тканини, особливо махрової. На жаль, але це найдієвіший і простий спосіб розправи з бактеріями. А повернути м'якість коханому рушнику ви легко зможете, виправши його потім з кондиціонером.
Можна і по-старому ...
Можна по бабусиним методом прокип'ятити пару годин неприємно пахнуть вироби в каструльці на плиті. Як додатковий засіб використовуйте господарське мило, пральний порошок (тільки призначений для кип'ятіння - інакше він просто «звариться», залишившись на тканини некрасивими розлученнями).
Але ми все ж радимо робити це при пранні в машинці - так набагато ефективніше. У багатьох «пралку» є спеціальний режим - «Кип'ятіння». Альтернативою йому буде 2-годинний цикл з температурою води 95 градусів.
Звичайно, спосіб хороший тільки для натуральних рушників - бавовняних і лляних.
Інший варіант - спеціальний режим в машинці
Порада! Якщо кольоровий рушник -якісне, фірмове, то кип'ятіння не повинно знебарвити барвник.
хлорне вапно
Чому рушники після прання мають неприємний запах, ми вже знаємо. Підкажемо ще один прекрасний спосіб боротьби з бактеріями і «ароматами» їх життєдіяльності.
Можна використовувати цілий ряд засобів - «Білизна», «Каченя», хлорні таблетки, власне хлорне вапно (на фото). Етикетка підкаже вам, скільки речовини слід використовувати. Наприклад, «Білизни» - всього 1 ковпачок на 10 л. Тут більше - не означає, що краще.
Інструкція застосування «хлорки» може бути наступною:
- Розбавте потрібну кількість засобу в тазі з водою, замочіть рушники. Потім їх можна, як зазвичай, випрати вручну або в машинці.
- Покладіть рушники в барабан «пральки» і туди ж додайте «хлорку». Однак перед цим речовина обов'язково потрібно розбавити водою! Висока концентрація кошти просто зіпсує, знебарвить тканину. Режим можна виставити будь-який, але не коротше 2-ї години. Температура води - 40-60 градусів.
Після такої прання неприємний запах самої хлорного вапна вивітрюється, а рушники пахнуть свіжістю.
Порада! «Хлорка» - прекрасний засіб і від запаху ніг. У воді, де розбавлене трохи цієї речовини, можна замочити на 1-2 години шкарпетки, валянки, устілки, ткані кросівки або сандалі. Потім ретельно промити взуття, речі під проточною водою. Після цього важливо правильно і швидко висушити вироби, щоб вони не страждали від цвілі.
луг
Приємний запах рушникам поверне і це засіб. На відміну від порошку або мила, воно повністю виполіскується з матеріалу. Після лугу рушник залишається м'яким і абсолютно нічим не пахне.
приготування кошти
Однак у цього способу є свої переваги і недоліки.
Плюси:Мінуси:М'якість тканини (як після кондиціонера). Засіб потрібно готувати заздалегідь - заливати водою золу. Потім розчин ретельно перемішують і деякий час наполягають. Тільки потім кип'ятять річ з лугом. Повернення яскравості матерії. Луг бореться тільки з запахом, але не з забрудненнями. Чи не руйнує волокна тканини, а, навпаки, зміцнює їх. Чи не залишає після себе ніякого запаху.
Порада! Якщо ви живете в своєму будинку: вода, що залишилася після прання з лугом корисна для городніх рослин.
сучасні засоби
Уявімо та сучасні розробки в області побутової хімії, які допоможуть боротися як з запахом рушників, так і його причиною:
- Антибактеріальне рідке концентроване засіб Top Hygia. Бореться саме з бактеріями, що поселилися в волокнах тканини. Що примітно, підходить як для ручного, так і для машинного прання. За запевненням виробника, вимивається всього за одне полоскання. Ще один важливий плюс: перешкоджає розмноженню бактерій і після циклу прання.
Виробництво - Японія
- Пральний порошок Nanox LION. У чому його особливість? Тут використовується МЕЕ - метиловий ефір етоксілати; активна речовина, синтезоване на рослинній основі. Саме воно здатне розчинити олеїнову кислоту (як ви пам'ятаєте, це той же шкірний жир) на молекулярному рівні.
Що важливо, в складі кошти є екстракт чайного дерева - рослини, відомого своїми антибактеріальними властивостями, які зберігають ефективність довгий час. Також потрібно відзначити, що речовина екологічно безпечне - не містить добавок-фосфатів, синтетичних агресивних ПАР.
І ще один ефективний склад
Радимо також подивитися відео в цій статті.
деякі особливості
Розглянемо популярні види рушників і їх «відносини» з неприємними запахами.
Лляні, бавовняні тканини
Як відомо, будь-яка натуральна основа (природно, не виробляє антисептичні речовини) - відмінна база для розмноження мікроорганізмів. Тому зруйнуємо міф, що лляні рушники не пахнуть.
І бавовні, і льону потрібен належний догляд, регулярні прання і правильна сушка, щоб вироби з цих матеріалів не почали виділяти неприємний запах.
бамбукові рушники
Виробники цього текстилю повідомляють, що бамбукове волокно виробляє досить сильний антисептик, який перешкоджає розмноженню мікроорганізмів (зокрема, цвілі), і, як наслідок, утворення неприємного запаху. Від цього бамбукові рушники, ціна яких виділяється на тлі вартості «побратимів», вважаються гігієнічними.
Неприємний запах може переслідувати і бамбук
Але чи так це? Багато господинь відзначають, що з часом починають неприємно пахнути і такі вироби. У чому ж справа? Можемо припустити два варіанти:
- Чисто бамбукових виробів дуже мало на ринку. В основному - це комбінація з бавовною (5/5, 6/4). Може бути, нестопроцентная концентрація послаблює антисептичний ефект.
- Як ми знаємо, цілющі трави незберігають свої цілющі властивості навічно. Максимальний термін - 5 років. Те ж саме може спостерігати і щодо рослинного компонента - бамбука. Можливо, з часом концентрація виділених антисептичних речовин знижується.
правильна сушка
Як ми вже говорили, неправильна сушка речей - одна з причин неприємного запаху від них. Поділимося з вами секретами, які допоможуть рушникам виділяти тільки свіжий аромат:
Рушники смердять після прання - справа може бути в неправильній сушці
- Не сушіть річ в приміщенні з високою вологістю - у ванній, на кухні.
- Найкращий варіант - сушка на відкритому повітрі. І, бажано, під сонячними променями (ультрафіолет має антибактеріальний ефект).
- Якщо немає можливості висушити річ на балконі або на вулиці, розташуйте сушилку в добре вентильованому приміщенні. Для цього відкрийте вікна, створіть протяг.
- Ще один секрет: покласти під стійку-сушилку ватний тампон, серветку або невеликий рушник, просочений ароматизатором, ефірною олією. Це дуже корисний лайфхак - після сушки ви приберете в шафу вже випромінює приємні аромати білизна.
Ефірна олія додасть приємний запах
правильне зберігання
Останній секрет - це правильне зберігання. Щоб рушники приємно пахли, їх було приємно підносити до тіла, радимо вам користуватися натуральними ароматизаторами:
- Тканинні мішечки з травами. Їх можна купити або заготовити самостійно. Особливо виділяється лаванда - вона зберігає свій ніжний запах роками, передаючи його білизни.
- Ароматне мило. Непоганий лайфхак - зберігати на одній полиці приємно пахне туалетне мило і рушники, білизна. Дігтярне, рожеве, лавандова - воно передасть свій прекрасний запах речей.
- Запашні палички. Ні, їх не обов'язково палити, щоб просочити запахом білизна. Досить просто зберігати з ним в одній секції шафи для передачі аромату.
Мішечки з пряними травами - це вихід!
Можна скористатися і такими варіантами:
- Автомобільний ароматизатор. Звичайно, варто зупинитися не на їдко пахнуть «ялинках», а на варіантах з ніжним і ненав'язливим ароматом - полуниця, жасмин, польові квіти.
- Гіпсові статуетки-ароматизатори. Симпатичні фігурки, просочені концентрованим приємно пахне розчином.
- Великий спектр ароматизаторів для будинку - флакончики, мішечки, саше.
При цьому важливо не забувати і про основні правила зберігання білизни - не забиваєш полки речами до відмови. У шафі має бути циркуляція повітря - тому і потрібно вільне місце. Ідеально використовувати «дихаючі полки» - сітчасті, з перфорацією.
Тепер ви знаєте, що робити в разі, якщо рушники після прання пахнуть: кип'ятіння, хлорне вапно, спеціальні пральні засоби, луг - на ваш вибір. Але важливо й не допустити цього - правильно сушити і зберігати вироби. А також не забувати їх вчасно чистити. Пам'ятайте: кухонного, банного, «ручному» рушникові профілактична прання ніколи не буде зайвою.
Чому пахнуть рушники?Чому смердять рушники після прання і під час використання?
Чому пахнуть рушники?
Не запускати ж цикл пральної машини через рушники?
Але чому рушник стало погано пахнути?
Але якщо несвіжий запах з'явився відразу ж після прання?
А чи правильно ви сушили річ?
У чому його особливість?
У чому ж справа?