Яке постільна білизна краще: бязь, бавовна або сатин

За багаторічну історію, постільна білизна з предмета розкоші перетворилося на предмет необхідності. Сучасний ринок сповнений пропозицій, і часом дуже складно визначитися з вибором, особливо якщо це стосується такого предмета побуту як постільна білизна. Різні принти, тканини, пошиття та інше ... Погодьтеся, досить складно розібратися в такому розмаїтті. І якщо з розміром все більш-менш зрозуміло, а колір можна вибрати по візуальному переваги, то тканину і її склад залишаються досить складним питанням при виборі комплекту.

Давайте спробуємо розібратися. Перш за все, треба розрізняти поняття волокно і тканина (її ще називають полотном). Адже на етикетці виробник може вказувати як склад тканини, так і спосіб переплетення ниток в полотні, і тим самим вводити необізнаного покупця в оману.
Наприклад, назва тканини сатин ніяк не говорить про повну натуральності матеріалу. Правдиву картину дає тільки склад, виражений в процентному співвідношенні. Основні натуральні волокна використовуються у виробництві тканин для постільної білизни це: шовк, льон і бавовна.

Зупинимося на кожному з них.

Шовк. М'який, блискучий, прохолодний на дотик, цей матеріал благотворно впливає на організм людини. Незмінно романтичний, він все ж досить складний у догляді. Шовкову білизну потрібно прати дуже дбайливо, а ще краще скористатися послугами хімчистки. Там і почистять і відпрасувати на спеціальних ковзанках не пошкодивши при цьому ніжною матерії.

Льон. Напевно, найміцніший і зносостійкий матеріал. Він здатний витримати до 200 прань. Згодом льон стає м'якше і ніжніше, а благородний сірий колір світлішає і переходить в жовтизну. Фарби на льоні не вицвітають, і будуть довго радувати вас своїм різноманіттям.

Часто лляну нитку використовують в сумішевих тканинах з бавовною або віскозою.

Бавовна. Мабуть, найпопулярніший матеріал для постільної білизни. Він і не доріг, і досить довговічний. Одне з головних властивостей бавовни - це його гігроскопічність. На бавовняному білизна взимку тепло, а влітку не жарко.

Але бавовна бавовні ворожнечу. Постільна білизна з дорогого якісного бавовни прослужить довго, а з дешевого - після першого прання дасть усадку, а фарби з часом потьмяніють.

І ось тепер ми підібралися до видів тканини.

Сатин.

Щільна тканина, виготовляється з крученої бавовняної або змішаної нитки подвійного плетіння. Чим більше скручена нитка, тим яскравіше блиск полотна. Кількість переплетень ниток на 1 кв.см у сатину становить близько

близько 120 на 1 кв.см, сама ж нитка тонше, за рахунок чого матеріал виходить більш м'який, ніжний і довговічний. Його поверхня глянцева і дуже нагадує шовк, але коштує такий сатин дешевше шовку. Однак дорожче, ніж інші бавовняні тканини. Постільна білизна з сатину витримує 300-400 прань. Це рекордна кількість навіть у порівнянні з зносостійким льоном.

Мако-сатин - це матеріал з чесаного тонковолокнистого бавовни. Він має велику гладкість і блиск, мало мнеться і зберігає блиск надовго.

перкаль
Дуже щільна Білизна тканину, не пропустить навіть найдрібніші пір'ячко з подушки. Рекомендується для постільних речей з пуху і пера.
перкаль   Дуже щільна Білизна тканину, не пропустить навіть найдрібніші пір'ячко з подушки

бязь
Бавовняна тканина з простим переплетенням дешевих бавовняних ниток, має невисоку щільність, не дуже приємна на дотик, і не відрізняється довговічністю, зате дешево коштує. Бязь легко дізнатися по помітним потовщенням ниток в полотні.

Бязь легко дізнатися по помітним потовщенням ниток в полотні

Ситець і батист
З цих традиційних тканин теж шиють постільну білизну. Ситець м'який, але погано тримає форму. Батист - легка святкове тканина з бавовни. Білизна з батисту не припускав повсякденне використання, так як тканина розрахована всього на 50-70 прань.

ранфорс
М'яка міцна і практична бавовняна тканина, проте сідає після першого прання. У тканини ранфорс використовують тонку бавовняну нитку, тому вона виходить більш тонкої і витонченої, ніж бязь або льон. Плетіння в ранфорса НЕ хрестоподібне, як в звичайних бавовняних тканинах, а діагональне, що і робить тканину щільною, а її поверхня - помітно більш гладкою. Щільність і гладкість ранфорса дозволяє наносити на поверхню тканини малюнки з більш тонкими лініями і дрібними деталями, що істотно розширює можливості дизайнерів в розробці забарвлень для постільної білизни.
жакардовий сатин
Має інше, більш складне переплетення ниток, за рахунок чого може бути багатобарвним за структурою. Жакардова тканина відрізняється міцністю, зносостійкість, часто буває зі змішаних волокон, наприклад, з віскози і бавовни, з бавовни і шовку.

штучні волокна
Штучне волокно отримують шляхом переробки натуральної деревини. Простіше кажучи, деревного волокна змінюють структуру, роблячи його тонким, м'яким, еластичним, не змінюючи при цьому природні властивості, такі як здатність пропускати повітря і вологу. Найбільшою популярністю серед тканин для постільної білизни користуються тенсел і бамбук.
тенсел
Виготовляється з волокна евкаліпта. Структура тканини м'яка, ніжна і бархатиста, дотик нагадує дотик до персику. Тканина гладка, шовковиста на дотик, на вигляд з глянцевим блиском, по відчуттях нагадує структуру дуже м'якою натуральної шкіри.

Це матеріал, що зберіг всі переваги натуральних матеріалів і позбавлений від багатьох властивих їм недоліків.

З інших корисних властивостей варто відзначити хорошу зносостійкість, несминаемость, відсутність усадки.

Віскоза Штучне волокно з целюлози, м'яке, з гарним блиском, як у шовку, але набагато дешевше. Важлива перевага віскози - це особливі барвники, за рахунок чого вироби набувають цікаві, пронизливо яскраві кольори. У постільній білизні віскозне волокно застосовується в сумішевих тканинах.
Бамбукове волокно.

Зроблено з трави бамбука і відрізняється гіпоалергенність, високу гігроскопічність, зносостійкість. За м'якості бамбукове полотно схоже на бавовняне, але злегка ніжніше.

При виборі посмтельного білизни, віддайте перевагу тканинам без синтетики. Треба відзначити, що повністю синтетичне постільна білизна знайти складно. Синтетика погано пропускає повітря, і спати під нею не комфортно. Тіло швидко стає мокрим від поту, відповідно, ковдру скидається уві сні. Додайте невеликий зимовий протяг, і ось вам причина ГРЗ.
Зате синтетична нитка, наприклад, поліестер, здатна поліпшити властивості волокон природного походження. Бавовна з неприродними добавками не дає усадки, а льон прекрасно прасується і не мнеться. Однак тканини зі змішаних волокон з синтетикою бажано не використовувати в якості постільної білизни через часткову втрату м'якості після кількох перших прань.