Майбутніх батьків часто розчулюють вітчизняні курчата і діснеївські мауси на постільній білизні. Однак з народженням малюка погляди на дитячі простирадла і підковдри різко змінюються. Спробуємо розібратися в тонкощах покупки постільної білизни для дітей.
Що врахувати при виборі білизни?
вік малюка
Постільна дитяча білизна для новонароджених в комплекті краще не купувати: простирадлом вам, напевно, знадобиться більше, ніж підковдр, а наволочки взагалі варто купувати лише в тому випадку, якщо лікар наказав малюкові спати на ортопедичній подушці (інша йому не потрібна буде як мінімум до трьох років). Дитячі ліжечка мають стандартний розмір 60х120 см, тому постільна білизна для новонароджених підбирають так: простирадло - відповідної довжини і ширини, підодіяльник - за розміром ковдри.
Коли дитина «перебирається» на велике ліжко, при виборі дитячої постільної білизни слід орієнтуватися, перш за все, на параметри ковдри: простирадло все одно буде заправлена під матрац, а на наволочці зайві сантиметри практично непомітні. Найвірніше рішення тут - одночасне набуття нових ковдри і подушки і декількох відповідних комплектів білизни. Найбільш поширеним і тому оптимальним є набір з підодіяльником 160х220 см, простирадлом 100х200 см і невеличкий 50х70 см.
Розмір матраца, ковдри, подушки
Дитяче постільна білизна має відповідати розмірам спальної білизни. Добре, якщо розміри співпадуть. Однак, як показує практика, комплект дитячої постільної білизни в ліжечко (простирадло, підодіяльник, наволочка) не завжди підходить до вже придбаної ліжечку з матрацом, ковдрі і подушці. А якщо між ковдрою і підодіяльником виявиться навіть кілька сантиметрів різниці, то останній доведеться «підганяти» за розміром, інакше ковдру буде «збиватися», створюючи дитині дискомфорт. Цю проблему можна вирішити, купуючи білизну, якщо не одночасно з подушкою і ковдрою, то хоча б в тій же торговій мережі або у того ж постачальника - потрібні варіанти напевно знайдуться.
Комплектація постільної набору
Вона буває різною. В одні комплекти дитячої постільної білизни входять простирадло, підодіяльник і наволочка, в інші - тільки підодіяльник і наволочка, нерідко зустрічаються комплекти з двома наволочками. Якщо ваша дитина спить в великому ліжку «на виріст» під маленьким ковдрою і на маленькій подушці, купувати повний комплект недоцільно. Зупиніться на варіанті підодіяльник + наволочка, а велику простирадло купите окремо.
У набори для новонароджених крім наволочки, підодіяльники і простирадла може входити балдахін і / або м'який бортик для ліжка.
колір білизни
Враховуйте вік дитини та її темперамент. Для новонародженого краще підійде світле білизну з непомітним малюнком (портрет Барбі або Вінні-Пуха він ще не зможе оцінити по достоїнству, а яскраві кольори можуть його втомлювати). Палітру пастельних тонів варто вибирати і для рухомого, збуджується дитини: в не привертати увагу ліжку він швидше заспокоїться і засне. Набори з казковими персонажами сподобаються дитині 5-6 років, який вже може сказати, кого він хотів би бачити на малюнку - піратів або Русалоньку. Півтораспальних комплекти для тінейджера можна купувати з «дорослим» візерунком, в нейтральній кольоровій гамі.
4living.ru
Що врахувати при виборі білизни?