- Визначаємося з частотою прання
- Якщо комплект новий
- стираємо правильно
- визначаємо вагу
- Як правильно гладити
- Корисні поради
Навіть якісні речі з-за неправильного догляду втрачають свою привабливість, швидко зношуються. Не є винятком і постільну білизну. Багато господинь, особливо молоді, не надто замислюються над цим - раз в тиждень відправляють комплект в пральну машину - автомат, не звертаючи на вагу завантаженої білизни, натискають на вподобану кнопочку і мчать до маленьких дітей або плиті. Результат: швидке витончення волокон, втрата форми і кольору. Якщо ставитися філософськи, постільна білизна не бачать сторонні, так і бог з ним, можна користуватися і втратили фарби комплектом. Однак наше життя роблять красивою речі, які нас оточують, тому важливо, щоб навіть буденні простирадла-наволочки виглядали нарядно.
зміст Розгорнути
Визначаємося з частотою прання
Прати постільні приналежності потрібно не тільки в міру забруднення. За гігієнічним нормам білизна стирається не рідше разу на тиждень, наволочки - двічі за 7 днів.
У літню пору прання повинна бути більш частою - адже в спекотні літні ночі людина активніше потіє, отже і білизна забруднюється швидко.
Переваги щотижневих прань полягають у наступному: матеріал не встигає забруднитися грунтовно, можна застосовувати щадний режим (тоді нитка не стоншується), стираючи при 30-40 градусах.
Якщо ви міняєте постільну білизну рідше, виберіть програму з більш високою температурою, а для натуральних комплектів додайте кип'ятіння.
Якщо комплект новий
Що робити з новим комплектом, чи потрібно його прати? Обов'язково! Яким би свіжим воно не здавалося, обов'язково перейдіть його в пральній машині. Щоб матеріал не пом'явся, потрібно прати в щадному режимі при 600 оборотах барабана при віджиманні. Температура води - в межах 40 ° C, адже треба тільки видалити магазинну пил. Після прання матеріал робиться м'якше, складок на ньому стає менше.
Сатинове і шовкове виріб перший раз сполосніть вручну, в подальшому сміливо користуйтеся пральною машинкою. Сатинове виріб періть при 40 градусах. Після намокання його вага збільшується в три рази! Пам'ятайте це під час завантаження барабана.
стираємо правильно
Ваш вибір залежить як від ступеня забруднення, так і від типу тканини, забарвлення.
- Для дуже брудної білизни встановіть попереднє замочування.
- Для кольорового постільного комплекту з бавовни (бязі, перкали, попліну) ідеальна температура води - 40-50 ° C.
- Білі комплекти з бавовни, льону відчувають себе прекрасно при температурі 60 ° C, витримують, якщо треба, і кип'ятіння. Машинна сушка - мінімальна: легше буде гладити.
- Шовк дуже чутливий до високої температури, механічних навантажень. Його потрібно прати тільки в делікатному режимі без віджиму. У лоток для полоскання додайте кондиціонер-антистатик. Сушку в пральній машині не включайте.
визначаємо вагу
Наводимо приблизні дані по вазі комплектів різної якості:
- Вага бавовняного полуторного комплекту - 1,6 кг,
- Вага наволочки - 0,2 кг,
- Вага простирадла - 0,6 кг,
- Вага підодіяльника - близько 0,8 кг.
Як правильно гладити
Постільна білизна потрібно гладити злегка вологим.
- Бавовна витримує високу температуру з відпарюванням.
- Щоб знищити мікроби на тканини, фахівці радять гладити її з лицьового боку.
- Ніжний шовк намагайтеся гладити тільки з вивороту ледве теплою праскою.
Корисні поради
Розпаковуючи постільна білизна, збережіть вкладиш, де в символах зашифровані рекомендації по догляду. Використовуйте отриману інформацію на практиці. Запам'ятайте, вага комплекту: знадобиться після.
Витончена вишивка залишиться яскравою, якщо ви покладете виріб перед пранням в спеціальний мішечок-сіточку. Гладити вишивку потрібно тільки з виворітного боку.
Не полінуйтеся вивернути кольорові речі навиворіт: цим ви зменшите тертя малюнка про барабан. А як зберегти колір простирадла? Деякі підприємливі господині поміщають її в підодіяльник.
Витрусіть дрібне сміття, що зібралося в куточках наволочки, підодіяльники. Таким способом ви обережете фільтр і насос в машині-автоматі від засмічень.
Не тільки температура води, але і правильно підібраний пральний порошок зберігає насиченість кольору, міцність волокон. Для білого постільного комплекту придбайте миючий засіб з оптичним відбілювачем, кольоровий краще прати порошком з позначкою «Color». Шовкові вироби - гелем для вовни, шовку.
Чи не турбуйтеся, коли нова постільна білизна дасть невелику усадку після прання, адже для натурального матеріалу це нормально.
Не використовуйте часто різні ополіскувачі, кондиціонери, які стоншують матеріал і знижують його міцність.
Не змішуйте різні види тканин. Поліестер, чіпляючись за натуральні волокна, робить ваше білизна (особливо сатинова) більш жорстким і не таким м'яким.
Щоб прання була дбайливою, полоскання - ефективним, а віджим - легким, завантажуйте барабан наполовину, навіть коли вага завантажених речей невеликий.
Перед тим як використовувати нове шовкове виріб, сполосніть його в прохолодній воді з кондиціонером-антистатиком. Разом з водою піде магазинна пил, а кондиціонер зніме статичну електрику.
Сушіть постільна білизна на сонечку: так воно пройде додаткову дезінфекцію ультрафіолетом. А щоб кольорові підковдри, наволочки не вигоряли, виверніть їх навиворіт.
Деякі медики категорично не рекомендують прасувати білизну: після цього тканину стає менш гигроскопичной. Як вчинити, вирішуєте тільки ви!
Головне - не експериментуйте, а дотримуйтесь перевіреним радам.
Підписуйтесь на наш канал в Яндекс.Дзен! Натисніть "Підписатися на канал", щоб читати Hozsekretiki.ru в стрічці "Яндекса"
загрузка ...
А як зберегти колір простирадла?