Як, ніж відбілити білі речі, білизна, одяг: відбілювач в домашніх умовах

  1. Правила відбілювання речей
  2. машинне прання
  3. Ручне прання
  4. Особливості відбілювання різних типів тканин
  5. Які підручні засоби використовуються для відбілювання?
  6. Професійні хімічні засоби
  7. Відбілювання полинялих речей
  8. Як повернути білосніжний вигляд речей?
  9. Як відбілити посірілі, пожовклі речі?
  10. Правила прання білих речей

Одяг білих відтінків вважається святковою, тому важливо, щоб вона залишалася білосніжною і чистої навіть після тривалого використання.

При частому носінні і неправильному догляді, речі можуть втратити первісний вигляд і придбати неприємні сіруваті і жовті відтінки. Як же можна відбілити білу білизну в домашніх умовах? При частому носінні і неправильному догляді, речі можуть втратити первісний вигляд і придбати неприємні сіруваті і жовті відтінки

Правила відбілювання речей

Для відбілювання предметів гардероба існують деякі правила, яких необхідно дотримуватися для збереження кольору і міцності тканини. В основному вони пов'язані з видом матерії.

Проте, існують загальні рекомендації, яких бажано дотримуватися:

  • перед пранням потрібно ретельно вивчити бирку, на якій виробник вказав найменування матерії і правила догляду за нею;
  • хлорка і кип'ятіння використовуються тільки для натурального льону та бавовни;
  • прання білих речей повинна здійснюватися окремо від кольорових, щоб уникнути линьки і псування одягу;
  • часте відбілювання може привести до порушень цілісності матерії і її псування;
  • після процедури відбілювання необхідно дуже ретельно сполоснути речі в прохолодній чистій воді.

Повернення одязі білого кольору може відбуватися як вручну, так і за допомогою пральної машинки.

машинне прання

Для прання білизни в пральній машинці прийнято використовувати побутову хімію, призначену для цього.

Для якісного відбілювання необхідно виконати наступні маніпуляції: Для якісного відбілювання необхідно виконати наступні маніпуляції:

  1. Помістити одяг в барабан.
  2. Засипати пральний порошок в спеціальний відсік.
  3. Додати для виведення плям або білизну з вмістом хлору (слід проявити обережність і уважно прочитати спосіб використання на етикетці). склад білизни , Можна дізнатися тут.
  4. Включити режим інтенсивної прання.

Такий спосіб добре підходить для речей, які зовсім недавно придбали неприємний відтінок.

Ручне прання

Для сильних забруднень краще прати речі вручну з попереднім замочуванням. Можна використовувати ті ж засоби побутової хімії, що і при машинному пранні, а можна віддати перевагу народним засобам.

Алгоритм ручного прання білих речей такий:

  • в таз необхідно залити невелику кількість гарячої води;
  • додати діюча речовина;
  • замочити речі на 1-2 години;
  • випрати, докладаючи особливу старанність до сильно забрудненим місцях;
  • виполоскати у великій кількості чистої води кімнатної температури.

Найчастіше цих маніпуляцій досить для того, щоб повернути речам первісний колір.

При сильних забрудненнях, коли домашня Стріка не допомагає можна звернутися за допомогою в професійний салон хімчистки, проте, це досить дорога процедура.

Особливості відбілювання різних типів тканин

Різні матеріали мають свої особливості догляду за ними.

Для збереження нормального зовнішнього вигляду і якості речі, необхідно дотримуватися деяких правил прання і відбілювання відповідають виду тканини:

  1. Бавовна є міцною матерією і легко переносить агресивні види відбілювання, як хлорне і кип'ятіння.
  2. Натуральний льон так само може бути підданий хлорного видалення плям, проте, краще вибирати більш щадні методи.
  3. Шовк і шерсть схильні до очищення за допомогою господарського мила 72%, яким натираються забруднені місця, а так само за допомогою замочування в розчині кухонної солі, харчової соди і перекису водню.
  4. Гіпюрова тканину замочується в розчині нашатирного спирту і стирається виключно вручну, щоб уникнути витягування речі.
  5. Відбілювання трикотажних речей проводиться з використанням содового розчину або гірчичного порошку.

З урахуванням особливостей різних матеріалів можна продовжити речі життя і позбавити її від плям і сірого відтінку, який неминуче з'являється в процесі використання.

Які підручні засоби використовуються для відбілювання?

При небажанні або неможливості використовувати спеціальні засоби для виведення плям, які можна знайти в магазинах побутової хімії можна вдатися до «бабусиним» методам, засоби для яких знайдуться в будинку у кожної господині:

  1. Перекис водню ідеально підходить для речей, які вимагають делікатного очищення. Для приготування розчину знадобитися 2 ст.л. перекису на 4 л. тепло води. В отриманому розчині необхідно замочити речі на 40 хвилин, потім випрати з пральним порошком.
  2. Нашатирний спирт так само додається в воду. У суміш поміщаються речі і залишаються на кілька годин. Потім білизну можна прати в пральній машинці.
  3. Перманганат калію (марганцівка), незважаючи на рожевий колір так само використовується для відбілювання речей. Для цього необхідно кілька кристаликів розчинити в тазі з водою і порошком або гелем для прання, потім занурити туди одяг і почекати 2-3 години.
  4. Господарське мило часто використовується для натирання сильно забруднених місць, можливо замочування на кілька годин для посилення ефекту. Мило має специфічний запах, тому важливо добре прополоскати річ.

Підручні засоби здатні боротися із забрудненнями і зміною кольору одягу не гірше побутової хімії, головне правильно компонувати і застосовувати їх.

Професійні хімічні засоби

Професійні засоби для очищення від плям використовуються в спеціалізованих хімчистках і пралень. Купівля такої хімії для будинку недоцільна, так, як вона має високу вартість і великі обсяги.

До найбільш популярним засобам можна віднести такі:

  • Turbo Oxygenol;
  • Ocean Oxygen;
  • Ocean Oxy Plus;
  • OXYBRITE PERFECT;
  • Ocean Chlorine;
  • Turbo Destainer.

Такі засоби містять в собі високу концентрацію активного кисню і хлору. Використання строго обов'язково відповідно до інструкції. Є дуже економічними і вигідними для прання великої кількості білизни.

Відбілювання полинялих речей

Часто трапляється так, що разом з кольоровими речами в прання потрапляє біла Часто трапляється так, що разом з кольоровими речами в прання потрапляє біла.

Це може привести до зміни кольору. На щастя, в переважній більшості випадків це можна виправити. Головне приступити до відбілювання відразу ж, поки річ ще не встигла висохнути.

Для цього можна використовувати такі речовини:

  • хлорні відбілювачі відмінно справляються з поставленим завданням, проте їх не можна використовувати для очищення синтетичних тканин;
  • спеціалізовані засоби для виведення плям пристосовані для відбілювання всіх видів тканин. З їх допомогою можна відбілити дитячі білі речі;
  • кухонна сіль здатна значно зменшити концентрацію стороннього кольору на білому одязі;
  • можливо відбілити білу блузку , Речі перекисом водню, для цього потрібно замочити одяг у розчині перекису, соди і води на 1 годину.

При кип'ятінні так само можна прибрати небажаний колір, проте, з цим методом слід бути обережним, так, як вовняні та синтетичні речі можуть безповоротно зіпсуватися. Такий спосіб підходить для білизни з натуральної бавовни і льону. Легкі тканини можуть втратити цілісність і порватися.

Як повернути білосніжний вигляд речей?

Гарантований спосіб повернути речам білосніжний відтінок - це використання білизни. Відбілювач є концентрованим засобом, тому при застосуванні необхідно дотримуватися дозування, зазначену виробником на упаковці.

Білизна для відбілювання речей має активний компонент - хлор, який вимагає дотримання певних запобіжних заходів,:

  • перед початком процедури необхідно прибрати всі кольорові речі, так як навіть найменша крапля хлорного відбілювача здатні утворити біла пляма, яке нічим не забереться;
  • дітей і тварин важливо захистити від будь-яких контактів з відбілювачем, так, як при попаданні в очі і на слизову він викликає сильні опіки;
  • перед проведенням відбілюючих процедур важливо подбати про наявність гумових рукавичок, які захистять руки від шкідливого впливу.

Білизна - досить агресивне засіб, тому не рекомендовано використовувати його на штучних тканинах. Рекомендовано тільки для льону, бавовни, джинсової тканини і щільного трикотажу (майок, шкарпеток).

При використанні білизни речі важливо періодично перевертати для рівномірного розподілу діючої речовини. По завершенню процедури необхідно ретельно прополоскати одяг у великій кількості води. Білизна має специфічний хлорний запах, який можна вивести з одягу кондиціонерами для білизни.

Як відбілити посірілі, пожовклі речі?

Відбілити чорно-білу річ, білосніжна сторона якої поміняла відтінок можливо при використанні щадних народних засобів або спеціальних засобів для виведення плям для кольорових речей. Неприємний відтінок білого з'являється при частій пранні з недотриманням правил, зазначених на бирці, а так само при тривалій експлуатації речі.

Найбільш часто сірість і неприємний жовтий відтінок можна вивести такими способами: Найбільш часто сірість і неприємний жовтий відтінок можна вивести такими способами:

  • борна кислота в кількості 2 ст.л. на 7 л. води. В отриманому розчині необхідно замочити річ на ніч;
  • ст.л нашатирного спирту в поєднанні з 2 ст.л. перекису водню на 5 л. води здатні повернути первісний колір речі через кілька годин після замочування;
  • натерте господарське мило використовується для приготування мильного розчину, для більшої ефективності можна додати кілька ложок повареної солі або харчової соди. В мильному розчині речі залишаються на ніч, потім стираються вручну або в машинці з використанням прального порошку.

Важливо підібрати засіб відповідно до типу тканини. Неправильний підбір може привести до витончення волокон тканини і до подальших її розривів при спробі прополоскати, погладити або надіти.

Правила прання білих речей

Для того, щоб якомога довше зберегти первинний зовнішній вигляд білих речей необхідно виконувати наступні рекомендації для прання та догляду:

  • не можна поєднувати при пранні білі і кольорові речі, так, як останні можуть злиняти; Що робити, якщо линяє тканину , Як її прати, можна дізнатися тут.
  • необхідно розділяти одяг по різновидам тканини, так, як вони мають різні вимоги до прання і температурному режиму (подробиці можна прочитати на бирці до речі);
  • натуральні тканини переважно прати при високих температурах, в той час, як шерсть і кашемір воліють прання при 30 градусах. Зміна рекомендованого температурного режиму для синтетичних тканин може призвести до зменшення розміру одягу;
  • важливо використовувати хімічні засоби, які підходять до кожного з видів тканини. Для білих і кольорових речей використовуються різні відбілювачі.

Незважаючи на те, що практично всім текстильним виробам можливо повернути первозданну білизну, часте використання агресивних відбілюючих засобів може привести до истончении волокон - такі тканини частіше схильні до утворення дірок.

Грамотно застосовуючи поради, можна продовжити життя одязі і білизні на тривалий час.

Як відбілити посірілі, пожовклі речі?
Як же можна відбілити білу білизну в домашніх умовах?
Які підручні засоби використовуються для відбілювання?
Як повернути білосніжний вигляд речей?
Як відбілити посірілі, пожовклі речі?