- Так навіщо ж кип'ятити білизну?
- Як правильно кип'ятити білизну: що знадобиться
- Скільки кип'ятити білизну
- Як кип'ятити білизну в домашніх умовах: рецепти
- Приготування розчину з господарським милом і содою
- Як відбілити білизну перекисом і нашатирем
- Як кип'ятити білу білизну з кальцинованої содою
- Порошок своїми руками з марганцю і мила
- Аспірин - білизна біліше білого!
- Чим випрати мереживне
- Що робити, якщо білизна злиняти
- Як випрати шкіряну куртку в домашніх умовах
Багато хто, напевно, з захопленням дивляться на перехожих в білосніжних речах, а деякі, може і з заздрістю. А ви самі, як ставитеся до подібного одягу? Звичайно, будь-який з вас скаже, що це красиво, але не практично. А дарма! Просто ви не знаєте, як правильно доглядати за білим. Пожовкле білизна може відновити свою первісну привабливість і свіжий вигляд, але для цього потрібно володіти деякими секретами, вони і допоможуть ефективно відбілити білизну в домашніх умовах.
Хочете позбутися від сірих ганчірок, в які перетворили ваші речі пральна машинка і сучасні синтетичні засоби? Тоді дотримуйтесь наших порад. Тут ми постараємося привести якомога більше корисної інформації про те, як правильно прати вручну, як кип'ятити білизну в каструлі, і що робити, щоб мереживну білизну довго залишалося свіжим.
Так навіщо ж кип'ятити білизну?
Не думайте, що кип'ятіння білизни застаріло і втратило свою актуальність з приходом машинок-автомат, що мають високотемпературні режими прання, відпарювачів і спеціальних антибактеріальних засобів. Адже крім дезінфекції прокип'ячену речі отримують шанс повернутися до нової чистої життя. Також є ряд випадків, в яких виварювання для білизни просто необхідно:
- дезинфікування одягу людей, які перенесли інфекційні захворювання;
- виведення плям від жиру, їжі, крові, виробничих забруднень;
- профілактика алергії у немовлят в перші місяці життя (з цією метою рекомендується кип'ятити речі в розчині господарського мила і соди).
Як правильно кип'ятити білизну: що знадобиться
Напевно, люди, схильні до алергічних проявів через різних миючих засобів, знають, як відбілити нижню білизну в домашніх умовах, щоб уникнути небажаних реакцій на хімію. Сьогодні багато машинки автоматичного типу забезпечені функцією кип'ятіння, проте температурний режим для цієї програми не перевищує дев'яноста п'яти градусів, а й цього теж цілком достатньо, щоб належним чином випрати речі.
індійська методика полягає в відбиванні брудної білизни
Якщо у вашому пристрої програми з кип'ятінням не передбачено, то приступайте до побутового кип'ятіння, для цього приготуйте такі інструменти:
- виварка - це може бути емальоване відро, каструля або оцинкована ємність;
- спеціальні дерев'яні щипці або звичайна палиця;
- миючий засіб (пральний порошок, відбілювач або склад з декількох інгредієнтів).
Обов'язково перевірте вашу виварювання на наявність пошкоджень. Вона повинна бути ідеально чистою, без присутності слідів іржі. Якщо відшукати щипчики так і не вдалося, замініть їх на звичайну дерев'яну ложку або лопатку, які є на будь-якій кухні.
Щоб уникнути псування текстилю потрібно уважно ознайомитися з наступними рекомендаціями:
- Кип'ятіння підлягають виключно тканини з натуральним складом: бавовняні або лляні.
- Кольорова білизна і біле потрібно розсортовувати.
- Кольорові речі слід кип'ятити в розчинах без присутності відбілювача.
- Намагайтеся кип'ятити випрані вироби, це посилить ефект.
Скільки кип'ятити білизну
Звичайно, у кожної господині свій спосіб, як правильно прати речі вручну, в тому числі і кип'ятіння, можливо, він навіть передавався з покоління в покоління.
Так скільки ж має кип'ятити білизну для досягнення максимального ефекту? Насправді ця процедура може тривати від півгодини до двох. Тут важливим моментом є ще й залишити прокип'ячені речі в виваренню до повного охолодження. І ніколи не намагайтеся витягти текстиль відразу після виключення газу.
Як кип'ятити білизну в домашніх умовах: рецепти
Існує безліч дієвих рецептів, як прати вручну. Нижче ми наведемо деякі з них, розповімо, як зробити порошок своїми руками, за допомогою якого можна якісно відбілити постільна білизна, мереживо та інші вироби.
Хочете отримати на виході білосніжний текстиль? Давайте прати разом!
Приготування розчину з господарським милом і содою
Для цього способу необхідно підготувати розчин, дотримуючись таких пропорцій:
- карбонат натрію - 1 ст. л .;
- подрібнене госп. мило - 20 м
Дана кількість інгредієнтів розраховане на один літр води.
Звертаємо Вашу увагу!!! У разі, коли потрібно кип'ятити білизну із застарілими забрудненнями, використовуйте концентрацію розчину, збільшену в два рази. І не слід закладати текстиль надто щільно, це буде сприяти нерівномірному вистірованію.
Як відбілити білизну перекисом і нашатирем
Відбілювання цим методом передбачає такі дії:
- Заповніть виварку підігрітою водою трохи більше половини.
- Додайте близько 100 мл прального засобу.
- Влийте нашатир і пероксид водню (1 ст. Л. Кожного з препаратів на 5 л рідини).
Важливо !!! Не забувайте закривати в момент кип'ятіння кришку на ємності з білизною. Обов'язково залишайте відкритими вікна для провітрювання, щоб уникнути отруєння отруйними випарами, типу хлору і нашатирного спирту.
Як кип'ятити білу білизну з кальцинованої содою
Щоб позбутися нав'язливих старих плям на одязі, можна зробити такий простий склад для кип'ятіння: 50 г кальцинованої соди на 1 л води.
Замочуйте речі в цьому розчині і ставте на плиту. Виварювати потрібно близько тридцяти хвилин, а після гарненько випрати. Якщо вас бентежить певний забруднену ділянку, його варто намилити господарським милом перед процедурою кип'ятіння.
Порошок своїми руками з марганцю і мила
З марганцівкою ваше білизна знову придбає красивий вид і сніжну білизну:
- Наберіть в виварку воду і покладіть туди подрібнену коричневе мило.
- Додайте на кінчику ножа марганцю.
- Закрийте дно ємності непотрібним шматком білого матеріалу.
- Покладіть текстиль, який потрібно прокип'ятити.
- Після закипання води, зробіть маленький вогонь і залиште нудитися на тридцять хвилин.
- Коли білизна охолоне, прополощіть його і вивішують сушитися під сонце.
А ви знали, що сонячні промені сприяють освітленню тканин ?!
Аспірин - білизна біліше білого!
Бажаєте знову придбати білі майки та футболки замість нудним сірим? Тоді ми розповімо, як прати речі з аспірином.
Нам знадобиться близько семи літрів води і десь п'ять аспіринових таблеток по 325 мг, з яких потрібно приготувати розчин, і замочити в ньому тканину. Часу буде потрібно не більше восьми годин, довше тримати замоченное білизна не варто. Після даних маніпуляцій рекомендується наступна прання руками.
Таким способом допускається відразу прати і в машинці, заливши туди аспіринову воду, але ефект буде дещо гірше.
А ось, щоб видалити плями крові, таблетки слід розвести в прохолодній воді, після декількох годин замочування можна прати руками. Ні в якому разі не використовуйте гарячу воду! Вона «заварить» кров, і після такого видалити плями буде вже неможливо.
Чим випрати мереживне
Як правило, мереживні і тюлеві речі вимагають особливого, дбайливого догляду. У цій ситуації прання вручну - краще рішення, хоча в машинках-автомат теж передбачена функція з делікатною пранням, але це, якщо необхідно тканину просто випрати. А як можна повернути колишню білизну, щоб не пошкодити ніжний матеріал? Адже не так давно подруга відбілювала свої штори, чимось їх намилювала і привела в непридатність ...
Ми рекомендуємо цей перевірений метод:
- Розведіть хлорне вапно (1,5 ч.л. на 1 кг білизни) в невеликої порції води, можна її розтерти дерев'яною ложкою до отримання густої пасти, і влийте півлітра прохолодної води.
- Розчиніть в іншій ємності 1 ч.л. карбонату натрію в половині склянки підігрітої води.
- З'єднайте два компонента і ретельно розмішайте.
- У вас повинен вийти білий мутнуватий розчин. Дайте йому постояти близько години-двох. Нам знадобиться верхній шар чистої рідини, інша суспензія викидається.
- Якщо ви бачите на поверхні спливли частинки вапна, відфільтруйте розчин через марлю.
- Далі приготований склад у кількості одного літра розводять десятьма літрами теплої води. Сюди ми і поміщаємо наші мережива.
- Поки речі знаходяться в відбілювач, їх потрібно періодично помішувати і стежити, щоб вони цілком були покриті рідиною.
- Вже хвилин через двадцять текстиль можна вийняти. Після цього рекомендується ручне прання і ретельне полоскання з додаванням двох чайних ложечок оцту на десять літрів води, що допоможе позбутися від хлорного запаху.
- Заключним етапом може стати підкрохмалення речей, але це за бажанням.
Що робити, якщо білизна злиняти
Щоб врятувати злиняти одяг, зовсім не обов'язково використовувати дорогі відбілювачі, які до того ж не завжди є під рукою. Спробуйте наступний рецепт:
- кислота лимонна - 1 ст. л .;
- терте господарське мило - 1 ст. л .;
- крохмаль - 1 ст. л .;
- сіль - 0,5 ст. л.
З'єднайте перераховані компоненти, добре розмішайте між собою і нанесіть даний склад на тканину. Через дванадцять годин одяг слід ретельно випрати.
Цей спосіб може врятувати практично будь-який вид матеріалу від полинялих плям.
Як випрати шкіряну куртку в домашніх умовах
Шкіряні речі найкраще довірити прати фахівцям. Але якщо все ж виникла гостра необхідність зробити це самостійно, спробуйте зробити деякі заходи. Перед тим, як приступити, запам'ятайте такі важливі моменти:
- не можуть бути долучені до справи машинку-автомат;
- процес сушіння повинен бути природним, при кімнатній температурі;
- гладити виріб допускається тільки з виворітного боку з використанням подкладной тканини;
- не варто пакувати шкіру на зберігання в поліетилен.
Як правило, подібний одяг вимагає усунення забруднень на окремих ділянках, тому не потрібно прати її цілком. Використовуйте різні губки або вологі мочалочка для протирання, які можна змочувати мильним розчином. Уникайте надмірного намокання шкіри.
Якщо ж ви посадили складні плями, водою і милом вже не обійтися. Тут можуть допомогти сік лимона, шкірка апельсина, оцет, молоко, білок та ін. У кожного з цих продуктів своя очисна функція. Також існують і спеціальні губки, призначені для очищення шкіряних виробів. Вони якісно прибирають забруднення, не змінюючи структуру шкіри.
Дуже сподіваємося, що всі наші поради стануть у пригоді, і допоможуть вашим улюбленим речам повернути колишню новизну!
А ви самі, як ставитеся до подібного одягу?
Хочете позбутися від сірих ганчірок, в які перетворили ваші речі пральна машинка і сучасні синтетичні засоби?
Так навіщо ж кип'ятити білизну?
Так скільки ж має кип'ятити білизну для досягнення максимального ефекту?
Хочете отримати на виході білосніжний текстиль?
А ви знали, що сонячні промені сприяють освітленню тканин ?
Бажаєте знову придбати білі майки та футболки замість нудним сірим?
А як можна повернути колишню білизну, щоб не пошкодити ніжний матеріал?