- Чи потрібно гладити постільну білизну після прання?
- Як підготувати простирадла, підодіяльник і наволочки до прасування?
- Як правильно гладити постільну білизну на прасувальної дошки?
- Вибір температурного режиму на прасці
- Особливості прасування різних типів тканини
Чисте випрану і випрасувана постільна білизна - запорука хорошого сну, тому так важливо завжди його підтримувати в чистоті. У цій статті розглянемо, що цікавить багатьох господинь питання, чи прасують постільну білизну після прання і навіщо це потрібно, а також як правильно погладити постільна білизна праскою на прасувальної дошки після прання.
Чи потрібно гладити постільну білизну після прання?
До плюсів прасування постільної білизни можна віднести те, що тканина ставати більш м'якою і ніжною, збільшується термін її служби, при цьому теплова обробка постільної білизни - його додаткова дезінфекція, ну і найпростішим аргументом на користь прасування є поліпшення зовнішнього вигляду постільної білизни (зовні рівне , красиве і не пом'яте).
З іншого боку в процесі прасування знижується здатність матеріалу, з якого виготовлена тканина, вбирати вологу (піт вночі), що знижує комфорт сну на такому ліжку, тому гладити постільну білизну чи ні, вирішувати Вам.
На замітку: хорошим рішенням, які допоможе розвіяти сумніви, чи варто гладити постільну білизну чи ні, а також позбутися від самої проблеми прасування є покупка постільної білизни не потребує прасування з якісних сучасних матеріалів, що після прання зберігає свою форму і не мнеться.
Вас також може зацікавити детальний огляд, як прати постільну білизну в пральній машині .
Як підготувати простирадла, підодіяльник і наволочки до прасування?
Застава швидкої і легкої прасування постільної білизни - це його правильна підготовка і сушка після прання:
- Після прання постільної білизни в пральній машині його відразу ж слід розвісити сушитися, інакше воно втратить свою форму.
- Перед тим, як розвісити підодіяльник, простирадло і наволочки, їх слід акуратно розрівняти, при цьому великі простирадла і підковдри можна скласти в кілька разів, щоб вони не займали багато місця, головне, щоб не було заломів.
- Останньою рекомендацією буде помірна сушка білизни (Не сушити дуже довго), так як пересушена постільна білизна розрівняти праскою складніше.
Як тільки постільна білизна висохло можна переходити до його прасування, при цьому відразу потрібно перевірити праска, щоб його підошва була чистою, без слідів пригоріла тканини або накипу.
Як правильно гладити постільну білизну на прасувальної дошки?
Перед тим, як приступити до прасування потрібно підготувати місце в кімнаті для даної процедури, а саме виставити прасувальну дошку і підготувати підлогу під нею, щоб він був чистим, так як великі за розміром простирадла і підодіяльник будуть його стосуватися під час прасування і висока ймовірність їх забруднити.
Вибір температурного режиму на прасці
При першій же прасування постільної білизни важливо відразу ознайомиться з рекомендаціями його виробника, зазначеними на етикетці, так як для різних типів тканин необхідно підбирати свій температурний режим (виставляти температуру прасування на прасці):
- Постільна білизна з льону можна гладити при температурі до 230 градусів.
- Вироби з бамбукового волокна, бавовни і сатину можна гладити при температурі до 200 градусів.
- Постільна білизна з жаккарда гладять при температурі до 120 градусів.
- Шовкова постільна білизна не рекомендується розгладжувати при температурі вище 50 градусів, так як цей натуральний матеріал більш делікатний і сприйнятливий до високої температури.
Визначившись з температурним режимом прасування на прасці, далі потрібно знати особливості прасування постільної білизни з різних матеріалів.
Особливості прасування різних типів тканини
- Бавовна. Бавовняна постільна білизна гладять з виворітного боку, при цьому при необхідності можна тканину зволожувати з пульверизатора.
- Синтетика. Синтетичне постільна білизна гладять тільки після повного його висихання після прання, при цьому підкладають суху марлю, щоб тканина не пригоріла.
- Шовк. Шовк потрібно гладити тільки з виворітного боку, при цьому гладять злегка не досушенное постільна білизна.
- Ситець. Даний вид постільної білизни можна гладити з лицьового боку, при цьому для кращої якості прасування тканина зволожують чистою водою з пульверизатора.
Процес прасування постільної білизни
Гладити постільну білизну не так вже й складно, сам процес розгладження тканини мало чим відрізняється від прасування інших речей і проходить в такій послідовності:
- Насамперед готуємо простирадло, підодіяльник і наволочки до прасування, акуратно розрівнюючи їх на прасувальної дошки, щоб не було складок і заломів.
- Не поспішаючи вигладжують всю тканину по всій довжині, при цьому великі в розмірах постільні комплекти можна скласти в 2-3 рази для зручності прасування, або під час їх розгладження акуратно звішувати поглаженное частина на підлогу.
- Після прасування акуратно розкладаємо постільна білизна на ліжку і даємо йому повністю охолонути, після чого складаємо і прибираємо на полицю або заправляємо ліжко.
На закінчення до статті можна відзначити, що знаючи, як правильно гладити постільну білизну на прасувальної дошки, Ви зможете завжди його швидко розрівняти після прання і надати йому гарний зовнішній вигляд. Свої відгуки і корисні поради, як гладити постільну білизну праскою, залишаємо в коментарях до статті і ділимося їй в соціальних мережах, якщо вона була корисною для Вас.
Всім привіт! Я Інна - автор статей в цьому блозі. Заповзятлива домогосподарка з досвідом роботи в клінінгової компанії більше 4-х років. Із задоволенням відповім на всі питання по темі статей в коментарях! Завжди готова поділитися своїми корисними порадами!
Цікаві статті по темі:
Чи потрібно гладити постільну білизну після прання?Як підготувати простирадла, підодіяльник і наволочки до прасування?
Як правильно гладити постільну білизну на прасувальної дошки?
Чи потрібно гладити постільну білизну після прання?
Як підготувати простирадла, підодіяльник і наволочки до прасування?
Як правильно гладити постільну білизну на прасувальної дошки?