Як я відбілювала білі речі в домашніх умовах - перевірені засоби і результати

  1. Як правильно прати білі речі - основні правила прання
  2. Особливості відбілювання речей в залежності від тканини
  3. Як відбілити полинялі речі - відомі засоби і методи
  4. Вибілюємо посірілі речі доступними засобами
  5. Як відбілити жовті плями від поту на білій тканині?

Білі речі тільки кілька місяців радують своїм кольором Білі речі тільки кілька місяців радують своїм кольором. Згодом сорочки і блузки, майки і топи, постільна білизна і скатертини втрачають свій вигляд, після великого числа прань вони стають сірими, на одязі з'являються жовті плями.

Зміст статті:

Для того щоб впоратися з цією проблемою багато жінок купують дорогі засоби чищення або пральні машини з додатковими функціями, але вони не завжди дають результат. Думаю, кожна господиня повинна знати, як вибілювати потьмяніли білі речі в домашніх умовах.

Як правильно прати білі речі - основні правила прання

Кілька правил допоможе правильно прати білі речі і довше зберігати їх бездоганний вигляд:

  1. Перед пранням білих речей їх обов'язково треба відокремити від кольорових. Також слід розділити дитячу білизну від дорослого. Прати біле в першу чергу, потім яскраве і кольорове, потім темне і чорне.
  2. Речі потрібно розділити по виду тканини. Разом можна прати одяг з натуральних тканин ситцю, бавовни, льону, бязі, а також з вовни і кашеміру. Синтетичні потрібно прати окремо від натуральних.
  3. Додавати в прання відбілювач, в складі якого є хлор, можна тільки до бавовняним і лляним тканинам.
  4. Періть речі відразу після забруднення, не залишаючи на потім.
  5. Вода для прання повинна бути м'якою. Якщо у вас жорстка вода, додайте спеціальні пом'якшувальні засоби.
  6. Замочуйте білизна при сильному забрудненні.
  7. Делікатні тканини розміщуйте в спеціальний мішок, в такому випадку речі не розтягнуться.

Делікатні тканини розміщуйте в спеціальний мішок, в такому випадку речі не розтягнуться

Особливості відбілювання речей в залежності від тканини

з бавовни

Перед відбілюванням прочитайте інформацію на ярличку. Переконайтеся, що цей продукт на 100% з бавовни і синтетики немає, інакше воно зіпсується.

Відбілити бавовняну тканину допоможе господарське мило. Помістіть виріб в холодну воду, ретельно намильте плями концентрованим господарським милом (72%). Замочіть на 2-3 години. Робити це потрібно саме в холодній воді, так як найчастіше білі речі забруднюються плямами поту, в яких міститься білок. Білок розчиняється виключно в холодній воді.

Далі наповніть ємність, в якій перете, гарячою водою і повторно намильте виріб до утворення щільної піни. Замочуйте протягом години. Далі, якщо залишилися забруднення, виперіть звичним способом. Якщо річ не набула білизну, повторіть цю процедуру кілька разів.

Перекис водню допоможе для відбілювання речей з бавовняної тканини. Якщо у вас вдома немає даного засобу, купите його в аптеці. Замочувати вироби з бавовни потрібно протягом години в розчині з води і перекису. Готувати його потрібно так: в літр води додайте одну ст. ложку перекису водню і розчиніть її. Залежно від кількості забрудненого одягу наливайте необхідну кількість води. Потім прополощіть білизну і залиште сушитися на сонці. Замість перекису водню підійдуть і таблетки гидроперита. Тоді розчиніть гидроперит в воді в співвідношенні 1 таблетка на літр.

Білизна як перевірений «бабусин» метод для боротьби з жовтизною і посірілий одягом. Можна купити це засіб за низькою ціною в господарському магазині. Для початку замочуйте речі в прохолодній воді протягом двох годин. Далі залийте речі невеликою кількістю гарячої води і налийте 100 мл білизни. Залиште білизна в цій рідині на п'ять хвилин. Потім прополощіть у проточній воді і тримайте ще п'ять хвилин у гарячій. Після цього виперіть речі звичним способом.

Пам'ятайте, що часте застосування хлорвмісних засобів, призводить до швидкого зношування тканини. Такий відбілювач можна використовувати для пральних машин. У деяких людей може з'явитися алергічна реакція на хлор, тому споласкивайте вироби ретельніше.

З вовняних і шовкових тканин

Найголовніше, що при відбілюванні вовняних і шовкових тканин не можна використовувати хлор.

Господарське мило в такому випадку підійде найкраще. Після прання використовуйте кондиціонер для білизни (він пом'якшує вироби з вовни).

Додайте до 10-12 літрів води для замочування 8 столових ложок харчової солі, 3 столові ложки перекису водню, стільки ж нашатирного спирту, порошок в звичайному кількості. Перемішайте, щоб всі компоненти розчинилися і залиште речі з шовку і вовни на півтори години. Потім виперіть звичним способом.

При відбілюванні шовкових речей дотримуйте кілька правил:

  • Перед відбілюванням виперіть шовкове виріб у холодній воді (30 °). Переважно ручне прання, але можна і в машинці в делікатному режимі.
  • При пранні не можна сильно скручувати і терти речі.
  • Полощіть спочатку в теплій, а потім в холодній воді.
  • Сушіть виріб будинку на рушник (уникайте попадання сонця).

з гіпюру

Спочатку гіпюрові вироби слід замочити. У 10 літрах гарячої води розчиніть 1 ст. ложку нашатирного спирту і 2 ст. ложки перекису водню. Залиште постояти на 30 хвилин. Потім виперіть речі в делікатному режимі.

Як відбілити полинялі речі - відомі засоби і методи

Часто трапляється, що в прання білої білизни випадково потрапило виріб з яскравої тканини, після цього білосніжні речі линяють. Як же виправити ситуацію?

Повернути полинялий одязі первісний вигляд допоможе розчин марганцівки. У піввідра гарячої води додайте кілька (4 - 5) кристалів марганцівки і розчиніть їх (повинен вийти розчин світло-рожевого кольору). Додайте 2 ст. ложки господарського мила, яке попередньо подрібнили на тертці, пральний порошок. Перемішайте суміш до утворення піни і залиште в ній речі на ніч. Вранці добре прополощіть в теплій воді. Цей метод найбільш оптимальний, так як розчин марганцівки НЕ истончает тканину.

Вибілюємо посірілі речі доступними засобами

Після багаторазових і частих прань білі речі стають сірими. Відбілити їх допоможе кип'ятіння. Каструлю або відро відповідного розміру наповніть водою, насипте в неї пральний порошок для ручного прання і опустіть посірілу одяг. Прокип'ятіть білизна протягом 30 - 40 хвилин. Після цього дістаньте його, полощіть в холодній воді.

Захоплюватися занадто частими відбілюванням цим способом не варто, так як тканина псується і знаходить застарілий вигляд.

Захоплюватися занадто частими відбілюванням цим способом не варто, так як тканина псується і знаходить застарілий вигляд

Як відбілити жовті плями від поту на білій тканині?

Найчастіше господаркам доводиться боротися з жовтими плямами від поту, в машинці вони не відпираються, а на білому одязі найбільше помітні.

Потрібно прати білий одяг відразу після використання, тоді плями будуть утворюватися рідше або їх не буде.

Якщо на одязі все ж з'явилися плями від поту, допоможе простий спосіб. Дві таблетки аспірину подрібніть до стану порошку і розчиніть в половині склянки теплої води. Обробіть отримати розчин жовті плями і залиште на 2 години. Далі виперіть одяг звичним способом, висушіть на сонці, ультрафіолет завершить процес відбілювання.

Я вважаю, що кожна господиня має вміти вибілювати речі, тоді її будинок і гардероб перетворяться. Білосніжна скатертина зможе стати прикрасою святкового столу. Свіжу білизну заспокоїть перед сном. Повсякденні сорочки і блузки будуть білими і не змусять червоніти перед оточуючими.

Як же виправити ситуацію?
Як відбілити жовті плями від поту на білій тканині?