- Керол Ребер
- Тім Айрдейл
- Андрій Лук'янов
- березня Аркар
- Хо Сонг Юн
- Дейрін Фроулі
- Хан Тхиен Хуінь
- Джеймс Педерсен
Що б не пили різні культури - настоянки зі змією, вишневий бренді або рисову горілку з пивом - результат залишається тим самим. Голова на ранок болить однаково в абсолютно різних кінцях світу. Жителі Кореї, Швейцарії та Данії розповіли The Village, навіщо вони купують в ночі в супермаркеті яскраві пляшки з енергетичними напоями, чому вранці джинси смердять сиром і як жирна їжа рятує світ.
Керол Ребер
Швейцарія
Почну зі стереотипів: в Швейцарії дійсно можна сп'яніти, поїдаючи сир. Гарячий розплавлений сир, якщо бути точніше. А якщо зовсім точніше - фондю. Справедливості заради, справа не в сирі, а в Кірші, міцному алкогольному напої, в який ви маку хліб, перш ніж опустити його в сир. Загалом, на ділі виходить, що ви їсте хліб, замочений в бренді і обгорнутий в сир. Звучить досить огидно, і то, чому люди взагалі це роблять, вже інша історія. Огидно чи ні, але жувати 40% -ний алкоголь, попиваючи мимохідь біле вино з келиха, - найефективніший спосіб напитися. У підсумку на наступний ранок, прокинувшись будинку, при першому вдиху ви відчуваєте запах старого холодного сиру. Запах всюди - в волоссі, в одязі і в шкірі. Фондю-вечірка була не у вас вдома (ви не настільки божевільні), але поки ви спали, сирні аромати захопили весь простір і перетворили квартиру в царство фондю. Ось це і є похмілля по-швейцарськи.
І що тепер? Лежати і галлюцініровать на швейцарський годинник? На жаль, від традиційного швейцарського похмілля немає традиційного швейцарського рецепта. Але є три найбільш поширених варіанту повернення до життя. Найпростіший - пити воду, потім бульйон, потім бульйон і знову воду. Якщо хочете, щоб все було чисто по-швейцарськи, скористайтеся бульйонні кубики Maggi. А так в принципі підійдуть будь-які. Рецепт з 1931 року - спасибі вам, Мауріц тренується, за створення «Алка-Зельтцера», а вам, компанія Bayer, за його поширення. І третій рецепт «краще зараз, ніж ніколи» - чорний хліб із сиром, і побільше сиру! Який би ви рецепт не вибрали - Prost, друзі!
Кірш
(Кіршвассер) - міцний алкогольний напій, що отримується методом дистиляції заграв сусла чорної черешні разом з кісточках
Тім Айрдейл
Австралія
В Австралії похмілля неминуче. Алкоголь - це невід'ємна частина австралійського суспільства, а австралійці регулярно зависають по пабах. Кращий спосіб перемогти похмілля - відправитися на пляж і позависать в воді. Краще це зробити відразу ж з ранку. Як би вам не було погано після гучної дикої ночі, бадьорить вода і теплі сонячні промені можуть будь-якого повернути назад до життя. Взимку пляж можна замінити на щільний сніданок в місцевому кафе - літри міцної кави і багато-багато бекону.
Андрій Лук'янов
Данія
Алкогольна культура в датському королівстві розвинена: без пива, вина або шнапсу не обходиться жодне свято, починаючи зі студентських вечірок по п'ятницях в місцевих коледжах і вузах і закінчуючи заходами в парламенті. Щодо дешевий алкоголь, величезна кількість броварень і горілчаних заводів, дозвіл на споживання спиртних напоїв в громадських місцях роблять датчан досить питущою нацією (якщо вірити офіційній статистиці ЄС). Ну а там, де багато п'ють, доводиться думати і про похмілля. Нащадки вікінгів стверджують, що їх рятують три речі: кока-кола, їжа з фастфудів і, вибачте за деталі, блювота. І ще в Данії вважають, що при похміллі цілком пристойно звернутися до лікаря або ж залишитися вдома замість того, щоб повзти на роботу. Так що похмільний синдром багатьма сприймається як хвороба і поважна причина.
березня Аркар
Італія
В Італії п'ють не настільки багато, як, наприклад, в Північній Європі. Одно-два пива або пара коктейлів - і на цьому вечір завершений. Шотамі міцний алкоголь п'ють рідко, найчастіше повільно попивають ковток за ковтком. Так можна при здоровому глузді дістатися додому і бути свіжим на роботі на наступний день. Але коли справа стосується галасливого веселощів, для ранкового лікування якогось широко розповсюдженого рецепта немає. Крім як недільний обід у бабусі вдома. Важка і жирна їжа будинку у бабусі може врятувати ваше життя. Так що досить поширена практика - відправитися в гості до бабусі в пом'ятому і похмільного щасливому стані. Багато також люблять заглянути в пекарню на ранній сніданок по дорозі з клубу назад додому. Часто пекарні відкриті вночі у вихідні і продають піцу, фокаччу, круасани - велике меню, щоб допомогти нещасним п'яним людям.
Хо Сонг Юн
Корея
У Кореї п'ють все - і чоловіки, і жінки. У нас прийнято змішувати рисову горілку з пивом. Може тому корейці так часто страждають від похмілля. Для лікування похмілля розповсюджені енергетичні напої. Їх неймовірна кількість: Condition Power, Bacchus, Dawn 808, Morning Care і багато інших. Це не медикаменти, а звичайні енергетики з вітамінами та поживними речовинами. Їх можна купити в будь-якому супермаркеті. Для тих, хто не довіряє яскравим пляшках з кричущими принтами, можна з'їсти гострий суп. Так з похміллям бореться старше покоління. У Кореї гострих супів, як і енергетичних напоїв, незліченна кількість. Найпопулярніші похмільні супи - коннамуль-гук з пророщених бобів і хечжан-гук з пророщеної сої.
Енергетичні напої в Кореї
blog.korea.net
Дейрін Фроулі
Ірландія
В Ірландії все життя відбувається в пабі. І все без винятку люблять випити. Для лікування похмілля кращий спосіб - жирна їжа. Багато хто починає її поглинати вже по дорозі з пабу додому - купують смажену картоплю в надії, що вона «вбере» алкоголь. Проспавшись, до картоплі ще добре б додати справжній ірландський сніданок - бекон, сосиски, пудинг, яйця і літри чаю. Якщо жирна їжа не для вас, тоді доведеться похмелитися. Я особисто віддаю перевагу цей спосіб. Я часто мучуся від моторошного похмілля і вважаю, що краще випити пива до того, як воно мене накриє з головою.
Хан Тхиен Хуінь
В'єтнам
У Хошиміні п'ють багато, часто і весело. Найчастіше хлопці, але часом і дівчата теж. Прийнято пити протягом всього вечора - від ресторану до бару, від бару до караоке. На наступний день доводиться роботу або пропускати, або працювати як зомбі. У цьому випадку на допомогу страждаючому можна підібрати багато різних рецептів. Наприклад, прокип'ятити шкірку кумквата або лайма і випити настій. Або випити сік кормової ріпи з цукром. Я часто п'ю гарячий чай зі свіжим імбиром або розважає рисову кашу - поменше рису і побільше води. Ще можна потовкти соєві боби, прокип'ятити у воді, залишити охолонути і потім випити. Рецепт, правда, для хворої вчорашнім веселощами трудомісткий, самі на похмільну голову не впораєтеся.
Джеймс Педерсен
Канада
Канадці люблять випити. Мені здається, ми більше спеціалізуємося по пиву. Крафтового сорти пива зараз придбали дику популярність. Для лікування похмілля в Канаді є спеціальні місця - дайнеру. У Канаді ми їх називаємо greasy spoon ( «жирна ложка»). Дайнеру сприймаються як місця для сніданків - тут ви зустрічаєтеся з друзями, обговорюєте минулу ніч і лікуєтеся, поїдаючи великий жирний сніданок разом. У сніданок входять хашбрауни, бекон, яйця і каву. Коштувати це похмільний задоволення буде 10-15 доларів. Деякі люди намагаються впоратися з похміллям, продовжуючи пити на ранок. В англійському для цього поняття є дивна назва hair of the dog ( «собача шерсть»). Чому, не маю ні найменшого поняття. Я ось зазвичай п'ю багато води, вітамін C або енергетичний напій.
фотографії: sandwichgirl , wwwuppertal , alaric_uk , aoisakana , gunzo , roboppy
І що тепер?Лежати і галлюцініровать на швейцарський годинник?