Банний мило з господарського. Обговорення на LiveInternet

  1. Збагачене господарське мило для дорослих і дітей
Цитата повідомлення Katra_I

У кожного з нас є свої улюблені сайти куди ми частенько заглядаємо, вірно? І все любимо найсвіжішу і правдиву інформацію і, звичайно, людей, які з радістю готові нею поділитися. У мене-то точно таке улюблене місце є, де, я впевнена, мене завжди чекають. Та-дам! Ось воно!

Думаєте це я для красного слівця? А тоді звідки в моєму дневнічке стільки чудових уроків з варіння зілля миловаріння, а? Ось саме що взяті на цьому дивовижному порталі http://vsezdorovo.com . Ой, тільки не треба думати, що тут тільки про косметику домашнього виготовлення, тут стільки інформації про все - здоров'я, красу, сім'ї та домашніх вихованців, яка просто необхідна нам щодня, що Велика Радянська Енциклопедія нервово курить збоку.

Ну ось вам чергове підтвердження - дуже цікава інформація про те як зробити

Збагачене господарське мило для дорослих і дітей

Збагачене господарське мило для дорослих і дітей

Не дивлячись на те, що на полицях магазинів в достатку представлені сучасні миючі та чистячі засоби, і в наш 21 століття - століття космічних технологій, традиційне господарське мило знаходить своїх покупців. І це не випадково, вся справа в тому, що це мило має унікальними властивостями, які не притаманні іншим видам миючих засобів.

При виготовленні твердого господарського мила використовуються тваринні жири і рослинні масла, а також високоякісні спеціальні добавки, що поліпшують споживчі властивості мила при застосуванні. Господарське мило з лужним балансом (рН 11-12) здатне якісно видаляти навіть найстійкіші забруднення, причому відмінно відпирає не тільки в гарячій, але і в холодній воді. Загальновідомими є і антибактеріальні властивості господарського мила, в медицині воно давно використовується в якості перевіреного антисептика.

А найголовніше, це мило (одне з небагатьох на сьогоднішній день) - екологічно чистий і абсолютно натуральний продукт, так як до складу його входять виключно природні компоненти, воно абсолютно нешкідливо для людини. Господарське мило гіпоалергенні, не подразнює шкіру, їм можна прати речі навіть найменших дітей.

Але разом з величезною кількістю плюсів, у господарського мила є кілька, але дуже значимих мінусів, які стримують популярність цього мила. По-перше, це стійкий неприємний запах. По-друге, луг, завдяки якій так добре відпираються все плями, одночасно знежирює і сушить шкіру рук. Тому, закінчивши прання з господарським милом, необхідно змащувати руки зволожуючим кремом. По-третє, його вартість. Покупець з підозрілістю відноситься до шматочка мила за 10-15 рублів, не сподіваючись за таку ціну придбати якісний продукт.

Сьогодні ми покажемо, як давно відомий і непоказний шматок неприємно пахне господарського мила, до якого і торкатися не хочеться, може перетворитися в ароматний шматочок банного мила, після миття яким навіть не доведеться користуватися зволожуючим кремом.

Для того, щоб отримати збагачене господарське мило, яке не буде викликати роздратування і сушити шкіру, дуже важливо спочатку вибрати повністю натуральне початкова сировина. Виробники постаралися зробити господарське мило максимально привабливим для споживачів, тому зараз все рідше можна побачити «бабусине» брудно-жовте мило, в основному це сніжно-білі шматочки, з оптичними отбеливателями і різними хімічними добавками. Багато виробників подбали, щоб не залишилося і традиційного запаху, є господарське мило з ароматом зеленого яблука, лаванди, троянди. Нам все це не підходить, на самих нижніх полицях магазинів (для невідоме і дешевих товарів) ми можемо знайти господарське мило, яке надає «як раніше».

З темного шматочка ми зробимо збагачене господарське мило для дорослих, а зі світлого - дитяче збагачене господарське мило.

З темного шматочка ми зробимо збагачене господарське мило для дорослих, а зі світлого - дитяче збагачене господарське мило

Натираємо на тертці 100 грам господарського мила, додаємо 80 мл підігрітого молока і ставимо на водяну баню або ж розтоплюємо мило в мікрохвильовій печі (дрібно по 20-30 секунд, періодично дістаючи і помішуючи). Щоб мильна стружка швидше розплавилася, треба спочатку залити її невеликою кількістю молока, і поступово доливати по столовій ложці, періодично помішуючи. Допомагає швидше розтопити мило і мед (1 столова ложка).

Допомагає швидше розтопити мило і мед (1 столова ложка)

Після того, як мило повністю розчинитися (запах при цьому буде просто моторошний), трохи збиваємо його міксером. Мило посвітлішає і трохи охолоне.

Мило посвітлішає і трохи охолоне

У остигнула мильну масу вводимо одну столову ложку яблучного оцту (щоб трохи знизити лужність), столову ложку оливкової олії, половину столової ложки гліцерину, столову ложку касторової олії (можна використовувати кокосове або пальмове - всі вони підвищують піноутворення) і столову ложку розведеного спирту (або горілки). Додавання спирту дозволяє в результаті отримати більш щільне мило, до того ж скорочується час підсихання. Ще раз недовго збиваємо міксером і додаємо кілька крапель ефірного масла мигдалю.

Ще раз недовго збиваємо міксером і додаємо кілька крапель ефірного масла мигдалю

Можна, звичайно, спробувати додати ефірне масло виходячи з того, яке є в наявності будинку, або з того, яке більше подобається. Але треба пам'ятати, що не всі ефірні масла, змішуючись із специфічним запахом господарського мила, зможуть його перебити. Може в результаті змішування ароматів вийти і дуже неприємний запах. А ефірне масло мигдалю ПОВНІСТЮ знищує всі сліди запаху господарського мила, і мильний шматочок починає пахнути як лікер «Амаретто».

Важливо! Ефірна олія мигдалю можна застосовувати для вагітних і дітей до 6 років!

Розливаємо мильну масу у формочки (в силіконову відразу, а металеву попередньо змащуємо маслом), і ставимо години на 2 застигати.

Розливаємо мильну масу у формочки (в силіконову відразу, а металеву попередньо змащуємо маслом), і ставимо години на 2 застигати

Після цього акуратно дістаємо готове мило з формочок і залишаємо на 5-7 днів досихать на повітрі.

Аналогічно готуємо дитяче збагачене мило з господарського. Натираємо брусок мила на тертці, на 100 грам мила додаємо 80 мл молока, столову ложку меду, розтоплюємо. Збиваємо мильну масу міксером трохи довше, ніж при приготуванні мила для дорослих.

Потім так само додаємо яблучний оцет, гліцерин, оливкова і рицинова олія. Спирт і ефірне масло мигдалю не додаємо!

Ще раз збиваємо міксером, щоб вийшло злегка збите мило (воно не буде тонути у воді і дитині буде набагато цікавіше їм митися) Заключний штрих - додаємо пару крапель аромату, краще підібрати з мигдальним запахом (у нас «Вишня з кісточкою в шоколаді»).

Мигдальний аромат також добре прибирає запах господарського мила, як і ефірне масло. Розливаємо рідке мило по формах, в силіконову відразу, пластмасову попередньо змащуємо маслом.

Відставляємо на пару годин, потім дістаємо і ставимо досушуватися.

А це для порівняння - «батьківські» шматки мила і те, що з них вийшло.

Через тиждень, коли мило підсохне і стане твердим, можна його використовувати. Таке збагачене господарське мило з м'якою, ніжною піною залишає шкіру після миття дуже ніжною, бархатистою. Воно прекрасно зволожує, навіть суха роздратована шкіра після миття не потребує нанесенні крему. У дітей пропадають всі попрілості, почервоніння.

На Ваш розсуд (дотримуючись пропорції), в господарське мило можна додавати будь-які базові масла, крем, барвники


Джерело статті - портал "Все здорово!" http://vsezdorovo.com/2010/12/economic-soap/#ixzz1j3nyCd00

А для бажаючих познайомитися з порталом ближче додатково надаю всі умови, просто ткніте мишкою і все самі побачите!

Величезне спасибі всім хто робить цей портал!

Думаєте це я для красного слівця?
А тоді звідки в моєму дневнічке стільки чудових уроків з варіння зілля миловаріння, а?