Створення банера. Від ідеї до втілення ...

  1. Що слід вирішити, перш ніж замовляти банера
  2. Банери, виготовлені методом нарізки і виклейкі пленкі- аппліцірованний банер .
  3. Банери, видрукувані на цифровому струменевому плоттері.
  4. Як виготовляються аппліцірованние банери
  5. Що таке аппліцірованний банер ?
  6. Які програми можна використовувати для підготовки макетів для банера з вінілової плівки?
  7. Виготовлення аппліцірованного банера
  8. Макет для аппліцірованного банера
  9. Вимоги до макету
  10. Визначення правильного розміру банера
  11. нарізка плівки
  12. Матеріал для банера
  13. аплікація зображення
  14. нарізка плівки
  15. Видалення непотрібної плівки ( «прополка»):
  16. Перенесення на монтажну плівку
  17. аплікація плівки
  18. Банер для зовнішнього застосування
  19. Банери для тривалого зовнішнього використання
  20. Банер для короткочасного використання на вулиці
  21. інше
  22. Цифровий друк банера
  23. Великі банери і вуличне використання
  24. Короткострокове зовнішнє і інтер'єрне використання
  25. монтаж банера
  26. монтаж інтер'єрних банерів
  27. Способи постійного монтажу
  28. Способи тимчасового монтажу

Для початку, необхідно висвітлити деякі питання, які виникають у наших клієнтів, коли у них виникає необхідність виготовити який би то не було банер. Самий тривіальний питання це: «Мені потрібен банер, як мені купити його?»
Для професіонала в банерної друку відповідь очевидна. Виберіть матеріал, зробіть макет і за допомогою відповідного обладнання отримаєте відмінний банер. Однак, звичайного клієнта, технологічні процеси виготовлення банера від зародження ідеї макета дизайнером до монтажу на конструкції, можуть легко збити з пантелику.
Тому ми написали ці сторінки, щоб усунути деякі неясності в процесі замовлення банера, пояснивши своїм потенційним клієнтам наші технологічні особливості. Тут ми спробуємо розповісти, як вам отримати банер, оптимально підходить саме для Вашого конкретного випадку.

Що слід вирішити, перш ніж замовляти банера

  • Який розмір банера мені потрібен? Існує багато факторів, що впливають на вибір формату банера: з якої відстані глядач буде спостерігати, скільки інформації повинно бути на банері, який площею для монтажу банера ви маєте в своєму розпорядженні.
  • Який тип банера мені потрібен для моєї конкретної задачі? Як банер буде використовуватися - один з найбільш важливих питань, з яким потрібно визначитися. Для різних застосувань роблять різні типи банерів. Суттєвою інформацією є: Де буде розташовуватися банер всередині приміщення або на вулиці? Як довго буде висіти банер? Банер буде висіти вздовж плоскої поверхні (на стіні) або буде розтягнутий між стовпами, деревами і т.п.?
  • Чи необхідний мені спеціальний банер для використання поза приміщенням? Існує великий вибір матеріалів і банерних тканин, що відрізняються один від одного щільністю, яка сильно позначається на міцності кінцевого продукту. Також надзвичайно важлива післядрукарська обробка банера, підгинання кромки, установка люверсів, тросів, проклейка погонних кишень та ін.
  • Яка цільова аудиторія глядачів? Це впливає на багато: від розмірів банера, до місця, де банер найкраще встановити, і скільки вкласти часу і коштів на розробку макету.
  • Яка кількість банерів мені потрібно, щоб отримати максимальну віддачу? Це залежить від того, як довго ваш цільової глядач дивитиметься на банер. Наскільки ефективно ви хочете донести повідомлення з вашого банера до спостерігача.

Скільки коштує банер?

Перше що вам необхідно знати - це те, що розмір має визначальне значення. Більше банер - більше ціна. Наша компанія пропонує два варіанти виготовлення банерів: нарізка вінілової плівки і аплікація на необхідної поверхні і цифрова струменевий широкоформатний друк банерів .

Банери, виготовлені методом нарізки і виклейкі пленкі- аппліцірованний банер .

Ціна аппліцірованного банера залежить від складності макета і геометричного розміру банера. Цей тип банерів вимагає багато ручної праці і найчастіше застосовується для виготовлення коротких тиражів (1-10 екземплярів) простих одноколірних банерів. Кожен такий банер необхідно спочатку нарізати з плівки на Каттера, потім видалити непотрібний матеріал, перенести вручну на монтажну плівку і лише потім на потрібну поверхню ... На виготовлення кожного екземпляра банера витрачається однакова кількість роботи.
Оскільки аппліцірованние банери досить трудомісткі, різниця у вартості двох банерів однакового розміру навіть з однаковою кількістю квітів може досить сильно відрізнятися. Якщо один банер містить лише кілька букв, а на іншому складна графіка, то простий банер буде значно простіше у виготовленні і, відповідно, дешевше. Це пояснює, чому наш менеджер, перш ніж назвати вартість, швидше за все спочатку попросить вас надіслати макет майбутнього банера. Дизайн банерів, наведених нижче, наочно демонструє це:
Цей банер дешевше,
Ціна   аппліцірованного банера   залежить від складності макета і геометричного розміру банера
... ніж цей

Банери, видрукувані на цифровому струменевому плоттері.

Обладнання для цифровий струменевого широкоформатного друку сольвентними чорнилом схоже на звичайний настільний струменевий принтер. І ціна головним чином визначаться розмірами банера. В першу чергу ціна банера залежить вартості матеріалу, на якому проводиться друк. Найбільш поширеною у нас банерної тканиною є біла матова вінілова тканина щільністю ~ 510 г / м2. Крім того, є широкий вибір паперів для друку, які після можна заламинировать для додання стійкості відбитку і ін. Матеріалів. Інший фактор, що впливає на ціну - це спеціальне чорнило на основі розчинника (сольвенту), що застосовуються для виготовлення зовнішньої реклами, які «в'їдаються» в тканину на яку вони наносяться, що забезпечує таку довговічність використання банера (до 3-5 років зовнішнього застосування), немислиму, наприклад, для звичайних офісних принтерів з водорозчинними або олійними чорнилом. І все ж, основною складовою в ціні банера є матеріал, ось чому навіть при замовленні навіть великої кількості банерів виробники не дають великі знижки.

Як виготовляються аппліцірованние банери

У попередньому розділі ми обговорили, як вибір методу виробництва впливає на ціну. Зараз, ми більш детально торкнемося питання виготовлення банерів методом нарізки і виклейкі вінілової плівки. І як зробити його найменш витратним для вас.

Що таке аппліцірованний банер ?

Аппліцірованний банер - це самоклеюча плівка, вирізана за певним контуру, і перенесена на необхідну основу. Для великих тиражів однотипних контурів застосовують вирубку за допомогою штанц-форми на вирубному пресі, однак, для невеликих обсягів і складних контурів, таких як, наприклад, фігура людини або логотип «Іркутськенерго», наприклад, і т.п., незамінний цифровий ріжучий каттер , керований комп'ютером. Самоклейка вінілова плівка працює як поштові ярлики. Поштовий ярлик приклеєний на вощеного папері і може бути легко видалений з підкладки. У випадку з поштовим ярликом, він відділяється від паперової підкладки, щоб бути наклеєним на конверт, самоклеящаяся вінілова плівка має той же принцип застосування, з тією лише різницею, що на ній використовується високоадгезійна клейовий шар, вона має водовідштовхувальні властивості, високу стійкість до ультрафіолетового випромінювання і може застосовуватися поза приміщенням до 5-7 років, що робить вінілову плівку чудовим матеріалом для виготовлення банерів.

Які програми можна використовувати для підготовки макетів для банера з вінілової плівки?

Комп'ютерні програми верстки векторних зображень (outline, curves) використовуються для створення векторного файлу, який застосовується для створення контуру, що посилається з комп'ютера на ріжучий плоттер (каттер). Найбільш популярними програмами є Adobe Illustrator, CorelDraw, Macromedia Freehand і інші програми векторної графіки. Файли, створені в таких програмах можна дізнатися по розширенню - .ai, .eps (векторний), .cdr., .Dxf, і .wmf. Не варто приймати за векторний файл растрову графіку, збережену в одній із вищевказаних форматів (див. Відмінність між векторними і растровими зображеннями).

Виготовлення аппліцірованного банера

Устаткування для нарізки вінілової плівки зробило неоціненний вклад на ринку зовнішньої реклами. Ця технологія зробила виготовлення зовнішніх покажчиків, табличок, номерків і т.п. дешевше і швидше.
Головний технологічний процес - це нарізка вінілової плівки в ріжучому плоттері (Каттера). Потім зайва плівка видаляється з підкладки. Далі напис / графіка переноситься на монтажну плівку і прикладається до вінілової банерній тканині. Таким чином, процес виготовлення вінілового банера - це нарізка, видалення зайвого, відділення від підкладки і перенесення на необхідний матеріал. Більш детально, розберемося далі.

Макет для аппліцірованного банера

Візьмемо для прикладу банер із зображенням тільки нашого логотипу.
Візьмемо для прикладу банер із зображенням тільки нашого логотипу
Для його виробництва нам знадобиться виконати наступне:

Вимоги до макету

Перше і головне, потрібно визначити чи зможемо ми взагалі виготовити нарізку вінілової плівки з даного макета. Як згадувалося раніше, вініловий банер може бути виготовлений тільки з векторного файлу. Отже, якщо ваш макет зроблений у вигляді растрового зображення, він повинен бути перероблений в векторний формат, тобто формат «зрозумілий» комп'ютера, в якому все геометричні фігури (лінії, кола, точки, дуги, криві), представлені у вигляді математичних формул. Це означає, що ваш або наш дизайнер повинен буде фактично заново його намалювати. У більшості випадків дешевше і швидше виготовити такий макет методом цифрового широкоформатного друку з реєстрового файлу.

Визначення правильного розміру банера

Наступний етап - визначити оптимальний розмір банера. Розмір банера залежить від таких факторів як: обсяг пам'яті, доступний для монтажу банера, відстань до спостерігача (див. Таблицю оптимальних відстаней розташування банера) і, головне, ваш бюджет на виготовлення банера. Після того як всі ці питання вирішені, необхідно визначити пропорції банера. Дивлячись на наш макет, можна сказати, що його ширина приблизно в 2 рази більше ніж висота. Якщо ми знаємо, наприклад, ширину нашого банера (припустимо 3 метри), то, знаючи коефіцієнт пропорційності, ми легко можемо визначити другий розмір - висота = 3/2 = 1,5 м.

нарізка плівки

Далі нам потрібно змакетувати наш банер в програмі верстки. Необхідно виставити реальний розмір макета в програмі верстки і масштабувати елементи до потрібного розміру. Далі ми відправляємо векторний макет на каттер, який по заданому у файлі шляху нарізає плівку. Листи самоклеїться плівки для кожного кольору окремо завантажуються в ріжучий плоттер, і різка здійснюється таким чином:

  • Спочатку ми назрезаем з жовтої плівки жовтий сектор логотипу.
  • Далі ми нарізаємо ... пурпурний сектор з пурпурової плівки.
  • Далі ми нарізаємо ... літери "Іт" і "пографія" з білої плівки.
  • Далі ми нарізаємо ... фон під логотипом і першою літерою "І", а також другу "І", "р", "Кутська" з чорної плівки.
  • І, нарешті, виклейкі ... На банерну тканину або пластик або будь-якої іншої матеріал блакитного кольору наклеюється спочатку шар чорного кольору, потім білого, потім пурпурний і жовтий. В результаті отримаємо:

В результаті отримаємо:

Матеріал для банера

У нашому випадку нам потрібна аплікація вінілової плівки на блакитному банері розміром 1,5 х 3 м. Для цього ми відріжемо шматок блакитний банерній тканині на 3 см більше з усіх боків, тобто 1,56 х 3,06 м. Це дозволить нам підвернути і проклеїти крайку 3 см банерній тканині з усіх боків, щоб отримати остаточний розмір 1,5 х 3 м. Для подальшого монтажу по верхній і бічних сторонах банера через кожні 50 см виконаємо отвори і закувати їх клепками (люверсами), щоб тканина в подальшому не порвалася. Це робиться до аплікації плівки на банер. Після чого тканину заново вимірюється, миється і готується до виклейкі плівки.

аплікація зображення

Одна з переваг векторної графіки в тому, що в програма верстки відтворює форми об'єктів і лінії у вигляді математичних формул, а не у вигляді набору точок як в растрі, що дозволяє творцю банера як завгодно масштабувати макет без шкоди якості зображення. Розміри графічних об'єктів у векторному файлі мають натуральну величину, і ці ж розміри переносяться на банер за допомогою монтажної плівки (більш докладно в наступному розділі), що забезпечує збереження відстаней між елементами.
Тепер ви маєте уявлення про обладнання, програмне забезпечення та про те, як готувати макет для нарізки вінілової плівки. У цьому розділі ми дамо більш докладний опис всіх процесів виробництва банера. Маючи уявлення про обсяги роботи, вам буде легше приймати рішення про дизайн вашого банера і виборі способу його виробництва.

нарізка плівки

Нарізка плівки здійснюється на ріжучому плоттері / Каттера. Ці каттери управляються за допомогою програм подібних CAD-системах проектування. У каттер завантажується рулон одноколірної плівки, яка складається з двох частин - вінілової (ПВХ) плівки приклеєною поверх вощеного паперу (підкладки). Керуюча програма відправляє на ніж катери, відповідний кольору рулону контур. Ніж каттера, проходить по цьому шляху, розрізаючи плівку, але «не чіпаючи» паперову підкладку, і вирізає на поверхні плівки необхідні графічні об'єкти. Якщо в макеті більше одного кольору, то в каттер завантажується рулон іншого кольору і проводиться нарізка наступного шару. Процес повторюється, поки всі шари за кількістю квітів в макеті НЕ будуть нарізані.

Видалення непотрібної плівки ( «прополка»):

Видалення зайвої плівки можна порівняти з прополкою грядки в городі - все непотрібні елементи видаляються і викидаються, потрібні залишаються на підкладці. Цей процес здійснюється завжди тільки вручну, автоматичної машини для цього поки, на жаль, не придумано. Чим більше букв і об'єктів на банері, тим більш трудомістким є процес видалення зайвої плівки.

Перенесення на монтажну плівку

Наступний після «прополки» етап - відділення плівки з підкладки для перенесення на основний банерний матеріал. Тепер, коли плівка нарізана і звільнена від непотрібних елементів, нам потрібен спосіб перенести її на банер одним разом. Це робиться за допомогою монтажної плівки, якою повністю накривають готову до переносу плівку на підкладці і щільно накочують до неї.
Монтажна плівка чимось схожа на звичайний скотч, тільки набагато ширше. Вона дозволяє нам зняти всю вінілову плівку з підкладки, зберігши відстані між нарізаними об'єктами. Всі готові до перенесення шари вінілової плівки окремо переносяться на монтажну плівку.

аплікація плівки

Перед аплікацією плівки на банер виробляються підготовчі операції - повторний замір, підрізування, мийка та розмітка. Коли банер готовий кожен шар заготовленої плівки відділяється від підкладки і вирівнюється на необхідному місці на банері. Кожен колірний шар прикладається до свого місця на банері і прасувати спеціальними валиками і Ракель. Монтажна плівка (у якій, що клеїть, менше, ніж у вінілової плівки) відклеюється від банера, а вінілова плівка, яка утворює зображення, залишається. Після того, як монтажна плівка видалена, банер знову пропрасовується ракелем для остаточного приклеювання і видалення повітря.

Банер для зовнішнього застосування

У попередньому розділі ми торкнулися таких технічних аспектів післядрукарської обробки банерів, як пророблення отворів для кріплення (люверсів). Тут ми розповімо, як ми робимо банери які висять на вулиці на вітрі, під дощем, снігом і сонячним світлом.

Банери для тривалого зовнішнього використання

Коли відомо, що банер буде висіти на своєму місці тривалий час, він повинен бути досить міцним, щоб встояти перед такими погодними випробуваннями як вітер, вологість і спека. готуючи банер для тривалого використання , Ми зазвичай починаємо з рекомендацією використовувати при його виготовленні більш щільний і міцний матеріал (див. Вибір матеріалу) щоб він відповідав умовам використання поза приміщенням. Міцний банер повинен бути видрукуваний на матеріалі щільністю не менше 450-600 г / м2, однак, якщо він піддається сильних вітрових навантажень, цей параметр може бути скоректований. Для довготривало використовуваних банерів можна також використовувати ламинацию захисту від вицвітання і вологості, хоча використовувані нами для друку чорнило не вицвітають і не змиваються досить довгий час (до 3-5 років) і без ламінації. Для особливо важких умов застосування, таких як сильний вітер, або якщо, наприклад, банер вішається між стовпами або деревами, такі доповнення як армовані кути, вітрові щілини, нейлонова сітка або канат, пропущений через кишеню в кромці банера, будуть вельми корисні.

Банер для короткочасного використання на вулиці

Банер, який використовується нетривалий час (наприклад, не більше 1 літнього або зимового сезону), що не піддається сильним змінам температури і погодних умов, тому при його виготовленні пред'являється менше вимог і обмежень. Для таких банерів ми, як правило, використовуємо звичайну банерну тканину середньої щільності - 350-450 г / м2. Використання люверсов і погонних кишень часто не потрібно.

інше

Ламінація банера захіщає зображення від віцвітання и подряпін и продолжает срок использование банера. Вона необхідна, для захисту від знос и пошкодження для постійніх експозіцій. Ламінація захіщає віддруковане зображення від віцвітання и всегда НЕ буде зайве. Установка люверсів и вітряніх отворів такоже бажано. Навіть легкий вітерець може надати достатній тиск, щоб порвати банер, якщо він спроектований без урахування цих вимог.

Цифровий друк банера

Друк на вініловій ПВХ баннерном матеріалі і нарізка з аплікацією на ньому вінілової плівки, що самоклеїться - два абсолютно різні процеси. Друк на банері схожа на друк на звичайному домашньому або офісному принтері. Головна відмінність між офісним принтером і широкоформатним принтером, використовуваним у нас, - в розмірах друку, як і стійкості чорнила.
Існує кілька типів принтерів для різних застосувань одержуваного зображення. Більшість банерів друкується на широкоформатних банерних принтерах. Однак, широкоформатні принтери не однакові. Головна відмінність принтерів в використовуваних в них чорнилі ...

Великі банери і вуличне використання

Великі вуличні банери (білборди) зазвичай друкуються на принтерах з шириною друку 3,2 м використовують чорнило на основі розчинника (сольвенту). На такі банери глядач зазвичай дивиться з великої відстані (більше ніж 10 метрів). Оскількі розмір банера дуже великий (зазвичай 3х6 м), дозвіл друку не має великого значення. Головним достоїнством таких банерів є міцність і довговічність. Наш принтер друкує на матеріалах шириною 3,2 метра з необмеженою довгою, крім того матеріал можна практично непомітно склеювати і отримувати практично необмежені розміри банерів. Такі банери зазвичай роблять з подвійним погонних кишенею і люверсами через кожні 50 см.

Короткострокове зовнішнє і інтер'єрне використання

много   банери для короткострокового зовнішнього або інтер'єрного використання   друкуються на принтерах, схожих на звичайні офісні принтери много банери для короткострокового зовнішнього або інтер'єрного використання друкуються на принтерах, схожих на звичайні офісні принтери. Кожна компанія по широкоформатному друку використовує принтери різних виробників. Наш принтер японської фірми Mimaki, що виробляє одні з самих високоякісних принтерів в світі, дозволяє досягти дозволу друку до 1440 dpi. Це так зване ФОТО-якість друку потрібно, коли глядач дивиться на банер практично впритул (з відстані 1-2 м) і використовується для інтер'єрної друку. Оскількі міцність для таких банерів не настільки важлива, вони зазвичай підрізають під розмір без обробки крайки і оснащуються 4 люверсами для кріплення по кутах.

монтаж банера

Занадто часто всі компанії по виробництву банерів займаються лише їх виробництвом. В результаті, нерідко Не дивно в такому випадку, що вони навіть не цікавляться у покупця, як і де банер буде використовуватися і монтуватися. На нашу думку, монтаж банера починається з моменту його замовлення.
Ефективний продавець банера може дізнатися у клієнта, як буде встановлюватися банер перед початком процесу виробництва. Банер може обійтися, як дешевше клієнту, так і простіше у виготовленні, якщо правильно підібраний матеріал, спосіб виробництва і монтажу. Від того, наскільки добре виробляє банер компанія буде поінформована, залежить успіх розв'язуваної за допомогою банера завдання.
Як ми згадували раніше, головний попередній питання перед виробництвом банера: «Чи буде банер використовуватися на вулиці або всередині приміщення?» Адже відповідь на нього має на увазі два абсолютно різних банера, виготовлених на різному устаткуванні, по-різному оброблюваних і монтованих.
Обговорюючи банери для вуличного застосування, на відміну від інтер'єрного, необхідно дізнатися про погодні умови використання банера, вітрі, температурі, наявність сонячного світла і вологості. Такі характеристики банера як міцність і довговічність також будуть залежати від відповідей на ці питання. Замовник банера часто вже має заготовлене місце для установки банера.
Повторимо питання:

  • Банер буде використовуватися на вулиці або всередині приміщення?
  • Як довго буде висіти банер? Короткострокова вивіска або постійна експозиція?
  • Як буде монтуватися банер (підвішений, прикріплений до плоскої або нерівній поверхні і т.п.)

монтаж інтер'єрних банерів

Банери для використання всередині приміщення встановлювати зазвичай легше. На них дивляться з близької відстані. Вони виготовлені з більш легких матеріалів. Вони містять багато дрібних деталей і тексту і віддруковані з високою роздільною здатністю.

Способи постійного монтажу

Для монтажу постійної експозиції в інтер'єрі, порівняно простіше здійснювати кріплення до стіни. Легкі і невеликі інтер'єрні банери замовник може самостійно прикріпити звичайними шурупами з шайбою або гумовою прокладкою, практично до будь-якій стіні. Великі і більш важкі банери можуть бути встановлені постійно за допомогою анкерних болтів або болтів з вушками.

Способи тимчасового монтажу

найчастіше для   інтер'єрних банерів   застосовується тимчасова експозиція найчастіше для інтер'єрних банерів застосовується тимчасова експозиція. Такий монтаж використовується на виставках, ярмарках, спортивних змаганнях, всюди, де банер встановлюється на короткий період часу. Цей спосіб монтажу має на увазі використання різного інструменту. Гаки та петлі, липучки, велкро і двосторонні скотчи і багато іншого використовується для тимчасової інсталяції, яку після використання можна легко і швидко зняти. Для підвішування банера з люверсами до стелі використовують «S» -образні гаки.

Які програми можна використовувати для підготовки макетів для банера з вінілової плівки?
Самий тривіальний питання це: «Мені потрібен банер, як мені купити його?
Який тип банера мені потрібен для моєї конкретної задачі?
Суттєвою інформацією є: Де буде розташовуватися банер всередині приміщення або на вулиці?
Як довго буде висіти банер?
Чи необхідний мені спеціальний банер для використання поза приміщенням?
Яка кількість банерів мені потрібно, щоб отримати максимальну віддачу?
Скільки коштує банер?
Що таке аппліцірованний банер ?
Які програми можна використовувати для підготовки макетів для банера з вінілової плівки?